Kolem roku 1900 Američan Francis Oimet (Shia LaBeouf), prostý mladík z nuzných poměrů, již v dětském věku pracuje jako nosič golfových holí. Pomalu si k tomuto sportu buduje náklonost a jeho vzorem a idolem se stává golfový mistr Brit Harry Vardon (Stephen Dillane) přezdívaný „golfový elegán“. Francis tak začne snít o tom, že jednou bude hrát golf také a ve svém pokoji po nocích trénuje. Jeho otec (Elias Koteas) má však k synovu snu odmítavé stanovisko a golf je podle něj hra pro bohaté, mezi které samozřejmě nepatří a která jemu samému a jeho rodině nic nepřinese. Francis se však nehodlá podvolit otcovu přání, aby se vyučil a pracoval v obchodě, a chce se zúčastnit mistrovství amatérů. Otec nakonec svolí pod podmínkou, že pokud prohraje, golfu se nadobro vzdá. I přes skvělé výsledky, které Francis na turnaji předvádí, se mu kvůli závěrečné chybě nepodaří postoupit a v turnaji skončí. V roce 1913 pak Francis pracuje v obchodě se sportovními potřebami a na golf už pouze vzpomíná. Jednoho dne jej přijde navštívit sám prezident golfové asociace a nabídne mu účast v nadcházejícím US Open, neboť si asociace přeje mít v turnaji jednoho amatéra. Francis však tuto nabídku odmítne kvůli slibu, který dal otci. Když ale na vlastní oči spatří hrát na hřišti Harryho Vardona, změní názor… (Česká televize)

vogast

Musím přiznat hned ze začátku, jsem golfista! Objektivitu nedokážu zaručit. Přesto si myslím, že film Billa Paxtona je určitě nejlepší golfový film co jsem viděl. A jako golfista jsem viděl drtivou většinu. Krásně vystavěný příběh o touze mladého plebejce propojený s klasickou sportovní zápletkou. Pro ty, kteří vidí golf jako nudný sport je tento film nahlédnutím do nitra golfisty, jako boje sám se sebou. Zvláště pak poslední rozhodující scéna. Dvojka Francis a Eddie funguje perfektně, zláště pak Eddie ukazuje největší sílu golfového kedíka, jehož hlavním úkolem je, aby jeho "zaměstnavatel" neměl čas na nervozitu a černé myšlenky. I s odstupem několika let se na film moc rád podívám a zase mě vtáhne do děje. Jen ty digitální golfové míčky už jsou po letech moc digitální. 4,5 hvězdy. ()

Jirkacek

Golfový sen se zařadil mezi nemnoho sportovních filmů, které jsem viděl a v této kategorii jsem si jej umístil na první místo mého pomyslného žebříčku. Velice se mi totiž líbil samotný příběh plný lidskosti natočený dle skutečných událostí, jež se staly roku 1913 a také doba, ve které se odehrával patří k mým nejoblíbenějším. A když k tomu přidám jméno hlavního herce, charismatického Shia LaBeouf, rázem se z obyčejného filmu stala óda na splněný golfový sen. Musím tedy pochválit režiséra Billa Paxtona, že se mu povedlo pravdivé události natočit téměř shodně s tím jak se doopravdy staly a navíc nám divákům jej podat v atraktivní zábavné formě. Na začátku jsme se seznámili s legendárním hráčem golfu Harry Vardonem, který vyrostl v chudé anglické rodině a později se stal vynikajícím hráčem tehdy dosti snobského sportu. Poté jsme se přesunuli v čase pro změnu do dětství Shii alias Francise Ouimenta , vyrůstajícím v USA přes ulici naproti Country Clubu, kde se nacházelo hřiště, hostící slavný americký golfový podnik. Francis zde dělal nosiče holí a hlavně stále trénoval, dokud se z něj nestal výborný hráč. Tehdy se také osobně setkal s o generaci starším Vardonem, který přijel do Ameriky. Jejich osudy v dětství byly tedy podobné, neboť se ani jeden nenarodil jako bohatý mazánek, jemuž rodiče koupili vstup do golfového světa. Následoval posun do roku 1913, kdy Francis pracoval v obchodě a golf nehrál. Angličané přijeli na US Open, aby jej vyhráli a pohár odvezli na starý kontinent. Tomu samozřejmě Američané chtěli zabránit a tak prezident United States Golf Association Robert Watson přišel za Francisem, zda by se mohl zúčastnit US Open, které se ten rok konalo na hřišti, které znal Ouimet dokonale. Pochopitelně nikdo takřka nevěřil, že by byl právě on, kdo by porazil angličany . vždyť stejného turnaje se účastnil i loňský vítěz z USA. Nicméně po třech kolech se Ouimet nacházel na děleném prvním místě s Harry Vardonem, čtyřnásobným vítězem British Open, a úřadujícím vítězem z British Open Tedem Rayem, mužem s mrožím knírem a silné postavy. Během napínavého finále oba Angličané klopýtli, přičemž po neklidném začátku se Ouimet dostal do pondělního play-off až díky birdie na sedmdesáté první jamce turnaje. I pondělní finále bylo velmi vyrovnané, ale více již neprozradím, abych vás neochudil o napínavý závěr. Každopádně film dle skutečných událostí všem ukázal, že i ve sportu pro bohaté může zvítězit obyčejný člověk s talentem od boha, kterému to ovšem dávali zbohatlíci patřičně sežrat. Nechyběla zde ani láska, ani humor, ale kromě hlavního děje mne ještě zaujala nevelká postava Ouimetova caddyho, kterým byl teprve desetiletý Eddie Lowery a jenž byl velkým pomocníkem našeho hlavního hrdiny. Určitě tento film všem doporučuji, neboť je napínavý, zábavný i poučný. A za to všechno ode mne snímek Golfový sen získal plný počet pěti golfových hvězdiček *****. ()

Sejkorka

Top bomba. V krátké době druhý film o golfu v historickém provedení (Legenda o slavném návratu) a oba dva zařazju do TOP šuplíčku Maximální pohoda, relax. Výborná je Francisova matka, připadá mi povědomá (herečka),ale nemůžu najít v obsazení její jméno. No, zkusím pohledat jinde. K oběma filmům ještě jeden osobní poznatek. Snažíme se s manželkou hrát golf, poslední tři roky občas vyrazíme poleralxovat na greenu. Když pak ve dvojici koukáte na film z tohoto prostředí, tak nějak víc to chápete, protože znáte princip hry, terminologii apod. ()

Fibonacci

šport, zábava, móda, tričko, lacné, cafe, fashion, stávky, hore, príjemné nakupovanie, pohodlné, trendové, elegancia, krása, vitajte, nakupovanie je radosť, mobil, odpad galéria shopping ()