Robert Langdon je expert na náboženskou symboliku. Během autogramiády své knihy v Paříži je policií požádán o spolupráci při vyšetřování vraždy hlavního správce Louvru, Jacquese Sauniera, se kterým se měl toho dne setkat. Saunier, kterého střelil albín Silas, totiž před smrtí popsal své tělo i podlahu kolem sebe podivnými symboly. Robert se je snaží kapitánu Fachovi vyložit, objeví se tu však policejní kryptoložka Sophie Neveu, která Roberta tajně varuje, že ho Fache hodlá zatknout za vraždu. Pomůže mu uprchnout a společně s ním se pustí po stopách Saunierových šifer. Vyjde najevo, že zavražděný muž byl dědečkem Sophie a podle všeho patřil k tajné organizaci Převorství sionské, která po tisíce let ukrývá a chrání tajemství svatého grálu. Mezitím Silas, který na pokyn biskupa Aringarosy a vlivné církevní organizace Opus Dei také pátrá po grálu, zjistí, že ho Saunier oklamal a svedl na falešnou stopu. Robert a Sophie uniknou kapitánu Fachemu, posedlému jejich zatčením, a podaří se jim získat da Vinciho šifrovací přístroj kryptex, ukrývající údajně tajemství grálu. Spojí se s britským historikem a milionářem Teabingem, se kterým pokračují do Londýna, kde je čeká nejedno nebezpečí, ale také šokující pravda o tajemství grálu. (TV Nova)

easaque

tento mysteriózní film podle světoznámého bestselleru je bohužel silně ovlivněný americkým establishmentem, takže pro mě nenabízí nic nového a přišel mi totálně průměrný. Koukat se však na to dalo a nemůžu zavrhovat – hlavně díky předloze, v které se to jen míhá různými mystifikacemi, na kterých může něco být... stejně jako naopak, ale vymyšleno je to chytře. Jen to provedení mě moc nebavilo a napětí se u mě nedostavovalo, nebo šlo do ztracena. Možná ta snaha o šokování ubírála u mě na věrohodnosti a přesvědčivosti – stejně jako účast světoznámých okoukaných herců. Z toho důvodu zůstavám jen u slabších 3 hvězdiček. [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

applause

Nyní se mi tento film líbil mnohem více, než když jsem ho viděla jako malá. Uvažovala jsem nad ním jinak. Přišla jsem na to, co mě jako dítě nemohlo napadnout. Dokonce se mi líbil i závěr příběhu, což vím, že se mi předtím nelíbil, ale nebyla jsem z toho až tak hotová, proto ne plné hodnocení. ()

Jufonka

Kniha (i když jsem ji nečetla) je asi samozřejmě hodněkrát lepší, a ten film neni nic užasnyho, ale myslim si, že podle tohoto typu knihy nešel udělat lepší film ... Něco je tam skvělý (hudba a celkově zajímavý to křestanstvi a tak), ale třeba vykony Hankse /ač je to muj nej herec/ jsou dost strašny.. Váhám mezi 3 a 4. Prozatimně dávám 4, až si přečtu knihu, možná hodnocení změním dolů. ()

balba

Pro mě tento film byl vynikající.Herecké obsazení je zdařilé.Byl velice dobře vypracovaný scénář , který je velmi záhadný a dynamický od začátku filmu až do konce.Hudba , která podkresluje celý film je báječná.Jediné co mě zaráží na filmu , že se odehrává ze začátku ve tmě.Jinak mohu doporučit. ()

ZoltanCZ

Myslím si, že hodnocení zde na ČSFD (65%) je odpovídající kvalitě filmu. Scénář není tak špatný, ale má hodně nedostatků a občas, hlavně na konci, mi připadá béčkovitě a směšně, některé scény zase působí nudně. Režie ucházející, hudbu ale musím pochválit, do filmu zapadá výborně. Další kapitolou, mou oblíbenou, jsou herci. Tom Hanks mě nečekaně zklamal, na roli se vůbec nehodil a považuji to jako nejslabší výkon jeho kariéry. Audrey Tautou jako ozdoba funguje, ale to je tak všechno. Vedlejší role jsou už lepší. Ian McKellen jako vždy nezklamal, Alfred Molina vypadal jako kdyby byl knězem odjakživa. Nejlepší však byl Paul Bettany, působil krásně démonicky a měl charisma až na půdu. Suma sumárum, šifra mě nepotěšila, ale ani nezklamala a tak si zaslouží čistě průměrné hodnocení 5/10 ()

Nuala

Všichni o Šifře mluvili, hodně lidí ji chválilo a spousta byla tak nadšená, že po shlédnutí filmu jsem byla zklamaná, jako snad ještě u žádného jiného filmu... Upřímně, ty tři hvězdičky jsou hlavně za hudbu... Jinak mě film docela zklamal ve všech bodech-herci, děj, ztvárnění, kamera... Místy jsem se docela nudila, popřípadě uvažovala, jestli to autor myslí opravdu vážně. Silas a celé Opus dei je zde vykresleno až příliš morbidně, což mi přišlo docela zbytečné. A co se předlohy týče, ruce raději pryč. ()

Morloth

Udělal jsem stejnou věc, která se mi osvědčila již u Jména růže a zvolil jsem napřed film a teď mě čeká kniha, kterou jsem dlouho odkládal snad právě proto, že ji ostatní vyhledávali. Počítám, že Šifra mistra Leonarda, stejně jako to již naznačil film, bude jakýmsi složencem právě Jména růže, Foucaultova kyvadla a nekamenujte mne za to, ale počítačové hry Broken Sword - je neuvěřitelné kolik měl film se hrou společného, nejen v příběhových rysech, ale i v samotných scenériích, kde se film odehrával, zkuste nad tím popřemýšlet. Ale tak dost. Film jsem bral jako detektivku, která nemá nic společného se slavnou předlohou a jako taková detektivka celkem obstál. Je natočen zručně, herci předvádějí kvalitní výkony, asi nejvíce se mi líbil Ian McKellen a Alfred Molina, ani Audrey není k zahození. Jediné co mi opravdu hodně zkalilo kvalitní film byl trapácký závěr, který jsem si raději nedopřál celý, ale jinak si myslím, že to není špatné. ()

HappySmile

Šifra je dalším průměrným americkým filmem. Kdo četl knižní předlohu, tak ví, že film její kvality zdaleka nedosahuje a ani nemůže. Knižní Šifra je vyjímečná právě stylem, kterým je napsaná a troufám si říct, že to co ji dělá unikátem, se prostě na plátna kin převést nedá. A pozměněný konec se mi zdál trochu uhozený (možný SPOILER), přece kdyby ten ohromnej poklad byl skovanej pod tím kobercem, tak by ho už dávno musel někdo najít... ()

M.i.k.e

tady sem se hodně rozhodoval mezi pěti hvězdičkama a dvouma hvězdičkama...nakonec dávám pět,jelikož se mi moc líbila knížka,kterou sem bohužel četl už před filmem,takže výsledný dojem je trošku zklamání,ale taková bída,jak je všude předhazováno to zase není...škoda,že Audrey Tautou je tady taková divná a do roztomilosti Amelie má hodně daleko... ()

rakovnik

Hned na začátku musím napsat, že jsem nečetl knihu. Možná proto se mi film líbil, protože ti, kdo knihu četli, mi říkali, že je mnohem lepší. Takže co se týče filmu jsem udělal dobře. Skvěle jsem se bavil a žasl nad originálními myšlenkovými pochody hlavního hrdiny. Já prostě filmy, kde se rozplétá nějaká záhada můžu. Jen mě trošku zklamala pointa, ale já bych lepší rozhodně nevymyslel. ()

SallyZen

U tohohle filmu si to dovolím rozdělit na časové úseky. Po hodině a půl jsem si říkal, že to je zatím parádní, děj mi utíkal tak, že jsem si ho v klidu vychutnával a napětí skvěle stoupalo. Jenže! Potom se ten snímek řítil rychle dolů a stávala se z toho nuda. Po dvou hodinách podívané mi přišlo, že to je dost natahované a na konci filmu se ta kvalita zvedla minimálně. Herecké výkony nijak zvláštní, Zimmerova hudba výborná, ale čekal jsem celkově víc(Ron zklamal). Těch 65%, co to tu má, je akorát. PO DRUHÉM SHLEDNUTÍ: Hodnocení zvyšuji, jelikož jsem zjistil, že mě ty symboly vlastně docela i zajímají a čím jsem starší tím mi to připadá zajímavější. Momentálně i druhá půlka se mi moc líbila :) 75% ()

peiton

Zmes intríg a napätia v jednom s najfantastickejších tajomstiev o akom som kedy počula.Skvelý príbeh postavený na tajomstve a šifrach.V Da Vinciho kode sa vynára jedna záhada za druhou a príbeh sa uberá smerom,ktorý je rovnako prekvapujúci ako i fascinujúci.Nemožno odtrhnúť zrak od obrazovky.Pozor!Ako samostatný film u mňa super,ale neporovnávať film s knihou,patrične sa tam niektoré veci líšia a je tu možné sklamanie. Odporúčam mrknúť do knihy,lebo sa môže úzkemu publiku stať to,že film nemusia až tak celkom presne pochopiť.Veľa hovoreného slova,scenáristi mali čo robiť,titulky by sa mi veru čítať nechceli ... :) Tom Hanks miestami vtipný,úloha mu sadla skvele a verila som mu každé slovo...A záverečné husľové hudobné solo,pri ktorom efekt zimomriavok po celom tele fungovalo ako malo,bolo ozajstným vrcholným zážitkom. ()

Martin741

Slabota, ktorej reziser Ron Howard sa prilis inspiroval Indiana Jones-om. Jo a najradsej mam stale svaty gral ako kalich : D 50 % ()

joeybarbaro2

Stejně jako u Andělů a démonů, i zde jsem viděl jen film. Vynikající Tom Hanks s další francouzskou hereckou legendou Jeanem Renem pozvedávají film o něco výš. Detektivní thriller se záhadami, kde by i současný bad-ass maník Liam Neeson, jehož jsem velký fando měl problémy. Režie - 90 %, scénář - 85 %, Hudba - 80 %, Herci - 90 %. Verdikt - 85 % ()

shyster

Není to tak špatný. Stylem více podobný Lovcům pokladů než Indiana Jones (nedostižný vzor). Bohužel jako Lovci pokladů je tu nudná hlavně dějepisná část a jak vysvětlují své logické úvahy. Už v knížce měla konspirativní teorie několik významných děr a much, které film doslova "opsal" (což je další minus tohohle filmu, že se nesnažil obohatit knížku, ale jen ji doslova adaptovat). Tom Hanks je klasika, Tautou má krasnou angličtinu, Reno je až moc odtažitý (jako by ho na natáčení drželi jen ty peníze, o které jde vždy na prvním místě). Překvapil mě Paul Bettany se svým fanatismem. Film jasně ubíjí nekonečná stopáž. ()

deepend

Trochu jsem se toho bál, ale není to tak hrozné. Začátek zdlouhavý, trochu zmatený pak se to konečně rozjelo. No a konec byl trochu nastavovaný. Nic světoborného, ale shit taky ne. ()

marcek

Je to sice strašná blbost (myslím děj), ale parádně natočená. Ron Howard rozhodně z knížky víc vyždímat nemohl. Nejvíc se mi líbil Paul Bettany jako Silas a naše známá Amélie z Montmartru taky hrála hezky ()

Pugo

Škoda, škoda. Takto to dopadne, keď sa sfilmuje kniha, ktorej zápletka je postavená na dialógoch a obsiahlom vysvetľovaní. Potom sa popália aj také esá aké sa stretli pri tomto filme. Až na Hansa Zimmera:) ()

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard

22.06.2017

Koho čeká Inferno s Langdonem?

Koho čeká Inferno s Langdonem?

19.02.2015

Toma Hankse čeká Inferno