Robert Langdon je expert na náboženskou symboliku. Během autogramiády své knihy v Paříži je policií požádán o spolupráci při vyšetřování vraždy hlavního správce Louvru, Jacquese Sauniera, se kterým se měl toho dne setkat. Saunier, kterého střelil albín Silas, totiž před smrtí popsal své tělo i podlahu kolem sebe podivnými symboly. Robert se je snaží kapitánu Fachovi vyložit, objeví se tu však policejní kryptoložka Sophie Neveu, která Roberta tajně varuje, že ho Fache hodlá zatknout za vraždu. Pomůže mu uprchnout a společně s ním se pustí po stopách Saunierových šifer. Vyjde najevo, že zavražděný muž byl dědečkem Sophie a podle všeho patřil k tajné organizaci Převorství sionské, která po tisíce let ukrývá a chrání tajemství svatého grálu. Mezitím Silas, který na pokyn biskupa Aringarosy a vlivné církevní organizace Opus Dei také pátrá po grálu, zjistí, že ho Saunier oklamal a svedl na falešnou stopu. Robert a Sophie uniknou kapitánu Fachemu, posedlému jejich zatčením, a podaří se jim získat da Vinciho šifrovací přístroj kryptex, ukrývající údajně tajemství grálu. Spojí se s britským historikem a milionářem Teabingem, se kterým pokračují do Londýna, kde je čeká nejedno nebezpečí, ale také šokující pravda o tajemství grálu. (TV Nova)

P/\/EL

hype, mánie, potrománia a tak pořád dokola, slabší Hanks a další jinak parádní herci to samí, prostě nevim, to si tak pamatuju, spíš ty Andělé a Démoni mě ba (ale ty sou kritizovanější :).. ()

SVotM

Filmy na motivy knih u mě většinou ve srovnání s předlohou prohrávají, zde nemohu soudit, jelikož davové nadšení pro jakýkoli druh umění mě spíše odrazuje. Shlédnutí snímku dopadlo dobře, extrémně nepřekvapilo, ale nijak nepohoršilo. Dávání mysteriózních tajemství do logických souvislostí mě baví, to nic ale nemění na tom, že filmů plných konspiračních teorií bylo natočeno více a i lepších. Toma Hankse mám ráda a byl pro mě základním kamenem filmu. Pokud měli kritici neodbytnou potřebu vypískat tento snímek, měli by začít trénovat, protože v tom případě mají k pískotu spoustu důvodnějších příležitostí. Moje hodnocení se ubírá střední cestou. ()

Simaaja66

Bohužel jsem nejdříve přečetl knížku, které bych dal z fleku 85%, Film mě nabavil, spousta souvislostí, které knižka perfektně rozplétá se ve filmu objeví jakoby náhodou. Nene bohužel ani Tom Hanks mě nepřesvědčil...za 2 ()

pekkanik

Zásadne si nevšímam oficiálne kritiky a bombastickú reklamu, po dlhšej dobe som si to pozrel druhý krát a názor som nezmenil. Námetov na rozmýšľanie ponúka film dosť, réžia slušná, Hanks a Reno trošku bezvýrazní, Tautou veľmi pekná, McKellen dobrý, Bettany výborný. A že by to malo byť kontroverzné? Stačí si to pozrieť s troškou nadhľadu. ()

The M

Už len za tú úžasnú, skvelú a dokonalú záverečnú scénu, ktorú sprevádza Zimmerov skvost "Chevaliers de Sangreal", nemôžem dať menej ako štyri. ()

voltamper

Je veľmi ťažké natočiť film na tému, ktorú má každý v malíčku. Chýba tak akýkoľvek moment prekvapenia, každý pohyb, každá nasledujúca scéna je teda dopredu známa. Otázka teda neznie "čo" režisér natočil, ale "ako" to natočil. A v tomto smere hodnotím Da Vinciho kód veľmi vysoko. Ani nie tak z hľadiska predvedených hereckých výkonov, ako skôr z hľadiska spracovania veľmi ťažkej a kontroverznej témy. V knihe od Dana Browna je veľmi veľa informácií a ak sa všetky majú zmestiť aj do filmového (časovo a priestorovo veľmi ohraničeného) spracovania, určite to nebude ľahké. Ja si však myslím, že Ron Howard to zvládol perfektne a vytvoril skvelú motion picture verziu rovnomennej literárnej predlohy. Film som hltal rovnako, ako knihu a keby som knihu predtým asi 5-krát nečítal, hodnotil by som film ešte vyššie. 80% ()

karras

Moji milí, tohle je prosím pěkně epická podívaná. Tohle není žádná detektivka, ale výborně zpracovaný příběh, krásně vystavěný na pravdivých i smyšlených faktech, které celé věci dodávají autentičnost a hlavně zajímavou atmosféru. Člověk se u sledování nestačí divit a diví se až do konce. Navíc k tomu přispívá skvělé obsazení - naprosté hvězdy podávající skvělý výkon. Neříkám, že je to nejskvělejší film co jsem kdy viděla, ale rozhodně se řadí mezi ty nejzajímavější. Čtyři z pěti. ()

partyzanka

Pěkné zpracování, které mě dorazilo opravdu působivou finální scénou s Hanksem, ze které mě ještě teď mrazí v zádech.Zimmerova hudba je důstojně impozantní, ústřední motiv ,,Chevaliers of Sangreal" dovádí scény do dokonalosti. A tu deku přes ramena, která se vždycky objeví když už je ,,po všem", si zase rejža neodpustil :-) Ocenila bych více pohledů do historie, ale to nevadí, přestože to není žádné přelomové dílo, i tak je příběh natočen moc hezky, vytváří tu správnou atmosféru, která ve mně doznívala ještě dlouho.Tento film příjemně naladí, má své ,,charisma".....,,Nech si ty salónní triky, Lee!" :-D ()

Galeska

Bohužel nebo spíše bohu dík jsem předtím četla knihu. Kdyby se hodnotila kniha, musela bych jí dát 5hvězdiček bez mrknutí oka a ještě bych litovala, že to je maximální hodnocení. Chápu, že film se téměř nikdy nedá zpracovat naprosto přesně podle knižní předlohy. Proto jsem byla schopna ve filmu akceptovat i to, že Sophie byla vylíčena jako úplná husička, Silas zas jako masový vrah, to že Longdon se nic moc neprojevoval, dokonce i to že první kryptex ve filmu neexistuje. Trochu mi nervy podráždil i dabing, který úplně přetvořil šifrované básně (to je bohužel má chyba, že jsem nekoukala na originární znění). Na druhou stranu se mi líbilo zpracování Teabinga. Ale to co ve filmu režísér předvedl od scény ve Westministerském opatství až po scénu v Roslinu včetně...Omg co tohle bylo??!! To nemělo s knihou společné pomali jediné slovo či pohyb,kdyby z toho aspoň udělali akční scénu a z druhé scény doják, ale tahle nuda opravdu ne! Přesto se opravdu přenést nedokážu. Takže nakonec sečteno podtrženo ode mě 3 hvězdy, víc dát z úcty ke knize dát nemohu. ()

losmachos

Tomu říkam pěkně vyjebat s knižní předlohou.Chytlavost a vlastně všechny atributy, kterými kniha disponuje (napínavost, hadanky atd.) je naprosto pryč. ()

Portman01

Film, ktorý mnohých kresťanských fanatikov natoľko pobúril, že sa to dostalo až do samotného Vatikánu pred oči naších pastierov Cirkvi. Mnohí Browna za jeho knihu odsudzovali, iní zase ospevovali. Kto bol Ježiš Kristus? Bol to naozaj Boží Syn? Nemohol by byť Kristus obyčajným človekom a predsa pomáhať ľudom? Na tieto otázky sa film snaží nadviazať dej. Film nás však vôbec nechce presviedčať (nás myslím seba a všetkých veriacich) o tom, aby sme sa obrátili od našej vieri v Boha, nakoľko aj sám Dan Brown (autor knihy) sa vyjadril pred médiami, že pochádza z kresťanskej rodiny a jeho dielo je čiste založené na fikcii a nechce vôbec pobúriť ľudí. Proste kniha, ktorá má pobaviť, ale určite nie zmiasť (čo sa mu aj tak v mnohých prípadoch podarilo). Trojica hercov ako Tom Hanks v úlohe profesora a symbologa Roberta Langdona, Ian McKellen (X men, LOTR) ako historik Lee Teabing či Jean Reno (Ronin, Purpurove rieky) ako kapitán Bezu Fache podávajú vynikajúci výkon. Coby vynikajúci, prekonáva očakávania. Alfred Molina (starý dobrý Doktor Octopus zo Spidermana) síce veľa priestoru nedostal, však milo prekvapil. Vykreslenie historických faktov z čias Ježiša Krista, Križiackých výprav a i. pre lepšiu predstavivosť potešilo. A všetko to vyplňa soundtrack Hanza Zimmera (dnes je asi každému jasné, že kto si tohoto skvelého skladatela "vypožičia" má o zisky z filmu dopredu postarané) 4 hviezdičky. ()

dzivetka odpad!

Prasárna. Chápu, že se nemusí všechno povést, ale tohle? Kniha byla úspěšná díky svému vyznění - to tady úplně překroutili. Jedno velké utrpení. Nikdy víc. ()

Danulka01

Já jsem docela nadšená. Viděla jsem Director's cut a ty tři hoďky uběhly rychle, herecké výkony se mi líbily všechny, všichni mi přišli uvěřitelní a ta hudba k tomu byla prostě dokonale udělaná. Určitě si to brzy pustím znovu, protože to je prostě druh filmu, který se zaryje do mozku a nepustí :) ()

KristKrist

Film mě bavil. Je zajímavý,má spád. Zajímavé je,že napoprvé se mi vůbec nelíbil,myslím,že jsem ho ani nedokoukala,ale podruhé mě to chytlo. Až na pár slabých momentů je to napínavé a zajímavé. ()

50andy

Kniha dobrá, ale tento film je fádny, nudný a neoslní. Audrey je super, ale na Hanksa som už alergický (takto som si teda Langdona nepredstavoval). Tomuto filmu chýba šmrnc z knihy. Sklamanie. ()

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard

22.06.2017

Koho čeká Inferno s Langdonem?

Koho čeká Inferno s Langdonem?

19.02.2015

Toma Hankse čeká Inferno