Jednotlivé příběhy divácky atraktivního televizního seriálu Záchranáři dávají nahlédnout do života mužů, záchranářů horské služby, kteří denně nasazují své vlastní životy, pro záchranu obětí hor. Autenticita vyprávění těchto příběhů ze současnosti je dělá přitažlivými, zajímavými a uvěřitelnými. Pro natáčení, dramatických příběhů záchranářů, využili tvůrci prostředí méně známých lokalit Vysokých Tater, které vytváří atraktivní kulisu seriálu. Hlavními hrdiny seriálu jsou profesionální i dobrovolní členové záchranné horské služby. K největším osobnostem patří Tibor a Peter, známí jako nerozluční kamarádi. Mezi záchranáře by rád patřil i horský nosič přezdívaný Ťava, ale opět se mu jeho přání nesplní: nový člen přichází z Bratislavy a jmenuje se Martin. Zúčastňuje se první záchranné akce, při které je hned konfrontován s krutostí hor.
Jednotlivé časti:  1.-Vidieť kamzíky
2.-Noc na zrkadlovej stene
3.-Paradoxy
4.-Sprisahanie žien
5.-Biela tma
6.-Sila k životu (oficiální text distributora)

Petike

Ja len nechápem, prečo premenovali prakticky všetky geografické názvy. Čo sa báli stíhania za porušenie copyrightu ? Pochopím ešte chaty, ale zvyšok... Na môj vkus je veľa vecí v seriáli podľa šablóny "ako si Česi predstavujú Slovákov", hoci uveriteľných situácií a momentov je veľa. Ale je tu aj veľa stereotypných predstáv o Tatrách, o horskej záchrannej službe a pod. ()

BruceW

Na české a slovenské poměry velmi kvalitní seriál ze zajímavého prostředí horských záchranářů ve Vysokých Tatrách. Tvůrci ponechávají poměrně velký prostor představivosti diváka, který částečným domýšlením příběhu neztrácí pozornost. Problémem však je místy plytký scénář, slabé herecké výkony v epizodních rolích a až příliš nahuštěný příběh, který by si zasloužil rozložit alespoň do dvojnásobného počtu dílů. ()

Arccos

Serial je vyborne remeslne udelany. Ani bych takovou miru propracovanosti od naseho (ok, slovenskeho) serialu necekal. Mnohem horsi je to se scenarem. Misto ucelenych pribehu nam nabizi jenom jakesi pohledy na dej. Kdyz se v jednom dilu hlavni hrdina skoro zabije, malem se ani nedozvime, jak vubec dopadl. Podobne je to se vsim, scenar nas postavi na zacatek, prostredek se nekam vypari a pak vidime zablesk zaveru. Trochu mi to připadá, jakoby měl být původně seriál dvakrát tak dlouhý, někdo ho sestříhal a ještě filmaři některé klíčové díly ani nestihli natočit... Nepochopitelnou zalezitosti je naprosto zbytecny a ubohy cesky dabing. ()

ostravak30

Dlouho jsem si říkal, proč Slováci nevyužijí nejatraktivnějšího prostředí, které mají a nenatočí něco pořádného. A stalo se. Záchranáři jsou výborným seriálem, který nám na jednotlivých zásazích zobrazuje práci horské záchranné služby. Za nižším hodnocením, než by si počin zasloužil, stojí pravděpodobně fakt, že seriál se stejnou měrou, jakou se zabývá horami a záchrannými pracemi, zabývá i vztahovými peripetiemi. Chápu, že musel být docela drahý, přesto bychom asi mohli vidět víc než pár slanění a rozbitých kolen. Na druhé straně na středoevropské poměry to vůbec není špatná záležitost. Škoda, že dílů nepřibylo. Já ještě chválím hudbu, která se k Tatrám tématu perfektně hodí a je velmi, velmi, velmi povedená. Tvůrcům se podařilo vytvořit dobrou atmosféru, partu a záběry hor jsou leckdy dechberoucí. ()

pOne

První díl byl docela zajímavý a slibný. Scéna, kdy otec malého "sralka" za ním vleze oknem do pokoje a hádá se s jeho matkou je po stránce kamery a dialogů zajímavá. Bohužel postupem času se mi zdá, že seriálu zústávají už jen ty nádherné záběry kamery z Tater a hudba. Příběh je čím dál kýčovitější, prázdnější a bez nápadu. Korunu všemu dal zatím předposlední díl a celá zápletka s vyděrači..... ()

Gig

Milé překvapení v novodobých luzích českoskovenských seriálů. Krásná a divoká příroda, záchranáři a akce a sympatické postavy. Co tento seriál trochu sráží je tentokrát český dabing slovenských herců. Ač je dabují skvělí dabéři, tak mi to tu nesedí. Slováci by se neměli předabovávat. Zaprvé, když někdo někoho oslovuje slovenským oslovením jako Vlado, pak do toho nejde ta tvrdá čeština. A taky, jak už jsem řekl, sice skvělý překlad a skvělí dabéři, ale herci, co dabují skvěle Terence Hilla, Gregory Pecka apd. - mám pocit, jako by se tito hoši brouzdali po Tatrách :). Už i proto by se mělo zakázat dabovat takové počiny. ()

blezg

Pro milovníky hor a slovenčiny, jasných 5*. Kterej dementní impotent v ČT zařídil český dabing slovenského seriálu a tím ho pekelně zkruvil, to fakt nechápu. Takovýhle lidi bych zavěsil na Tehelné pole na pranýř. Zaplaťpánbůh, že jsem z televize vymlátil tu slovenčinu :) ()

V-TECH

Ne československé poměry posledních let hodně nadprůměrný seriálový počin, řemeslně víc než dobře zvládnutý. ()

Ijeka72

Celkom v pohode seriál. Výkony niektorých hercov síce nič moc, vynahradí to kamera, nádherné prostredie. Dabing do českého jazyka-- niečo strašné. Myslím, že český divák na tom jazykovo až tak zle nie je, aby neporozumel slovenčine.... ()