Působivé televizní drama o jedné obyčejné rodině, kde se začíná čím dál viditelněji projevovat domácí násilí. Není, ani to nemá být žádné velké drama řešící problémy lidstva, nýbrž pouze snaha o realistické ztvárnění toho, co se děje za zavřenými dveřmi mnoha současných domácností. Žádná z postav nedoplácí na přílišnou jednostrannost, nikdo není šablonovitou figurkou zasaditelnou do kterékoliv doby a kteréhokoliv prostředí. Dokonce i oběť zde nese částečnou vinu na pozdějším teroru, dokonce i násilník má svou příjemnou, lidskou tvář. Jednání Aloise Švehlíka sice mohlo být lépe psychologicky propracováno, ale samotný herec skutečně exceluje, stejně jako Ivana Chýlková v roli (ne)vinné oběti. Na televizní počin se jedná o velmi kvalitní práci, která by pravděpodobně neustála konfrontaci s velkým plátnem, nicméně svůj cíl splnila. 80%(19.9.2006)

Na mém hodnocení se podepsaly především emoce, protože podobný typ chování vůči ženám, co tady předvádí Alois Švěhlík je mě bytostně odporný. Nechutenství k panu Švehlíkovi bylo ještě vynásobeno jeho skvělým hereckým výkonem, ostatně stejně tak kvalitný výkon předvedla i Ivanka. Jediný co mě trošku tahalo za vlasy byl scénář, některé věci mě přišli nerealné (první soulož v hotelu ), na druhou stranu jiné věci zase až příliš realné, chování a reakce policie ČR, které je dávám velký díl viny za to, že domácí nasilí na ženách kolikrát dospěje do tragických konců.(4.4.2011)

• igi B.

Achich jo... Velmi slibný (!) námět, zpackaný jak scénáristicky (místy fakt tak ze života, že s prvoplánovými dialogy a topornými scénkami až k smíchu...), tak tradičně >vyhrávajícími< si hereckými kreacemi osob v obsazení a tradičně rutinní televizáckou réžijí... Vlastně vše šupká v tradičních vyježděných čétévéckých kolejích, až si člověk říká, proč se na to dívá, proč to vlastně hodnotí... Marnost nad marnost...(22.9.2006)

Tradiční špička ledovce kvalitní televizní tvorby aneb to nejlepší vysíláme minimálně, dvakrát stačilo, za pět let po desátý a dál? Tak zase za deset let to bude tak akorát :/ Po té masáži se Soukromými pastmi by se skoro zdálo nemožné, že podobná temáta si už dávno udělala ČT, ale tak proč na to upozornit, že? Nějaké to okénko má vždycky přednost. Neřkuli celý cyklus na DVD? Na co? Marnost nad marnost.(3.4.2011)

Domácí násilí podáno zde velmi otevřeně a jasně.(4.4.2011)

Hadí tanec se může plně spolehnout na herecké výkony Ivany Chýlkové, Aloise Švehlíka a také na divákovy sympatie a soucítění k hlavní hrdince. Téma mi samo o sobě příjde docela zajímavé a příběh nenudí, i když je odzačátku jasné, jak to dopadne. Přestože některé scény mi nepřišly tolik věrohodné a chování určitých postav (matky Olgy nebo policistů) bylo silně mimo, pořád se film drží na slušné 4* hladině.(5.4.2011)

Ne, opravdu to není víc než horko těžko průměrná televizní inscenace. Scénárista a režisér se urputně snaží zobrazit aktuální téma domácího násilí a vychází z toho technicicistní popis všech jeho možných příčin, přičemž žádná nesmí být vynechána. Celému tomuto vzdělávacímu vyznění notně napomáhá postava psychologa, který "nenáslině" dovysvětluje,. co by snad dívák mohl nepochopit. Chybí invence, nápad, esprit - drama. Náznak, od kterého by se nějaká dramatická linka dala odpíchnout, spočívající v úvahách, že soudní proces byl možná veden s nějakými vadami a je třeba a je možné ho obnovit, zůstává zcela nevyužitý. Jen kvůli hercům nejdu s hvězdičkami ještě níž.(17.4.2011)

Výborná Ivana Chýlková (její postavy mi bylo hodně líto) a naprosto dokonalý Alois Švehlík (od začátku do konce jsem ho nenáviděl tak moc, že jsem mu sám chtěl dát do držky) v TV filmu o tom, že rozený násilník a buran se prostě v kultivovaného elegána hned tak nezmění (lépe řečeno nikdy). Miroslav Sovják napsal další skvělý scénář, propracovaný, uvěřitelný, s bravurně inscenovanými a vypointovanými scénami. Sice se občas dopustí nějakého toho logického přešlapu (až moc debilní policajt v závěru a následný těžko pochopitelný návrat do bytu k manželovi), ale to se dá odpustit, když je celek tak naléhavý a působivý. Cyklus Oběti mě zatím nezklamal ani jedním svým dílem a doufám, že se to nezmění ani do budoucna. 80 %(30.1.2005)

Po poněkud slabším dílu Jiný člověk cyklus Oběti pokračuje dalším perfektně vystavěným dílem s parádními výkony dvojice Chýlková, Švehlík. Atmosféra mezi nimi postupně houstne od úvodní všední rutiny až po do extrému vygradovanou vzájemnou nenávist. Škoda jen, že Němec má v celém cyklu jen roli trpělivého posluchače.(1.2.2005)

Působivě zachycené domácí násilí prezentované Švehlíkem a přijímané Chýlkovou. Celý cyklus Obětí byl výborný nápad, takové Soukromé pasti na ČT.(13.12.2008)

Film, který mě velmi mile překvapil. Herecký výkon pana Švehlíka byl doslova dokonalý. Ani Chýlková představující úspěšnou ženu ve středních letech nezklamala. Myslím si, že po celém světě se najde dost párů, kteří prožívají stejný příběh, jako oba hlavní protagonisté. Osobně nechápu, proč muži nezvládají situaci, když jejich manželky vydělávají více peněz. Vždyť kua chlapi, proberte se a přejte jim to. Jak už jsem psal na začátku. Snímek je na české poměry dobře natočen, ale není pro každého. A jak jinak ten film mohl skončit, než tím, že.....(4.4.2011)

Mrazivý thriller, který nemá vítěze ani poražené. Peklo, z něhož není úniku. Příběh, který je pouze jedním z tisíců stejných nebo podobných osudů. Mimořádné herecké výkony Ivany Chýlkové a Aloise Švehlíka dodávají filmu až nebezpečně autentické zázemí. Možná nejlepší epizoda z volného cyklu Oběti.(28.5.2014)

• honajz

Silné téma prvoplánově podané. U některých kreací mi to až přišlo k smíchu, jak je postava Chýlkové podávaná jako ta ubohá chudinka, která nikdy nic neprovedla, zatímco Švehlíkova postava je podaná jako „vždyckyhajzl“. Kdo se tak trochu orientuje v mezilidských vztazích, tak ví, že to nikdy takhle černobílé není. Ta žena taky mohla provokovat a svého staršího muže urážet, nebo mu dělat drobné naschvály, jimiž ho vytáčela. A on taky se mohl často jen bránit. Vždy existují různé úhly pohledu. Celý tenhle příběh bych mohl vzít a otočit naruby. Ona provokatérka, on ubohá oběť, která se brání, nechává se vytočit, a přitom bych často mohl použít ty samé záběry! Ona, která se v podstatě nechá zmlátit, aby ji litovali a aby MOŽNÝ SPOILER měla omluvu pro to, vrazit mu nůžky do těla. Zkrátka mi to přišlo vyčuraně černobílé, povrchní a prvoplánové. Co jsme třeba zjistili hlubšího o postavách? Proč se vzali? Proč ona si vzala staršího chlapa? Kde on přesně dělal? Co dělala ona? Co na jejich sňatek říkali rodiče? MAjí nějaké společné záliby? Atd., atd.(15.2.2014)

Tak takhle mi po TV filmu už hodně dlouho nebylo. Tak drsný, krutý a s minimem klišé natočený film se dnes skoro nevidí. Pro tuhle sérií platí - čím obyčejnější příběh, tím lepší. Zde je to ukázáno na případu domácího násilí, ke kterému může docházet prakticky všude. Hlavní dvojice (Chýlková, Švehlík) rozpoutala herecký koncert, ve kterém zapomenete, že se jedná pouze o postavy z filmu. Kdyby postava manžela nejednala ke konci tak přímo (až stereotypně) krutě, neměl bych co vytknout. Každopádně přeji do budoucna této sérii další (alespoň takhle) vydařené díly. 9/10(26.9.2006)

Nádhera ..v uvozovkách :-) Tohle mě fakt hodně rozbrečelo :-( Miluju filmy které mají co říct ... a kdyby to pomohlo jedné jediné -super ( jen pro mě -proč I.Chýlková umí tyhle role -úúúúplně úžasně :-) ... a A.Švehlík -taky bude hrát jen despotu :-D...)(9.4.2011)

"Říkal, že jsem, jak urvaná z řetězu !! Ale na ten řetěz mě uvázal on !!"(12.2.2014)

můj oblíbenec předvedl dost dobrý výkon,i neoblíbenkyně,tleskám....bylo to i natočené podle mé chuti,nerušilo mne žádné přeskakování z obrazu na obraz,osoby a obsazení sedly,je to jeden z cyklů,na který se ráda podívám,ač téma není žádná sranda(13.2.2014)

V tomto filmu to Alois Švehlík coby domácí tyran rozjel jak Jack Nicholson v Shiningu. S gustem a chutí. Skvěle vedené vyprávění o manželském konfliktu, kde všechno je tak reálné až to mrazí. Osobně mne to vtáhlo natolik, že budu muset rychle sehnat nějaký film, kde Švehlík hraje dobráka, nebo to u mě nadobro prohrál....85%(11.8.2014)

Až mrazivě přesvědčivý Švehlík, kterému je Chýlková vyrovnanou (hereckou) partnerkou. Nejhorší na tom je, že to takhle občas chodí i v životě.(27.10.2009)

Skvělé drama postavené na průměrném výkonu I. Chýlkové a excelentním A. Švehlíkovi, kterému role podobného typu sedí úplně nejvíc. Rád bych věřil, že takový neni ve skutečnosti, ale po způsobu ztvárnění této "tyran" postavy těžko uvěřit. Na dokonalý zážitek ověnčený pátou hvězdou chyběla dramaticky doladěná hudba a charismatický představitel vedlejší role!(16.4.2011)

<< předchozí 1 2 3