Splice

• Česko Spletenec (více)

Genetičtí inženýři Elsa a Clive tajně provedou experiment, jehož výsledkem je kříženec člověka a zvířete. Je to úžasné a podivně krásné stvoření, které by mohlo v moderní medicíně způsobit revoluci, pokud ovšem předtím nezničí lidstvo. Clive (Adrien Brody) a Elsa (Sarah Polleyová) se specializují na propojování DNA různých zvířecích druhů a vytvářejí tak fantastické nové hybridy. Nyní se chystají k experimentu, jehož výsledek by mohl způsobit revoluci ve vědě a medicíně, hodlají totiž propojit zvířecí a lidskou DNA. Farmaceutická společnost, která jejich výzkum financuje, jim však experiment zakáže. To ale zvídavé genetické inženýry nemůže zastavit, Clive a Elsa se přesunou do podzemí a kvůli své ctižádostivosti riskují kariéru. Výsledkem experimentu je Dren, úžasné a podivně krásné stvoření, které je neobvykle inteligentní a nečekaně fyzicky vyvinuté. Dren předčí jejich nejdivočejší sny. Ovšem jak roste a v abnormálně zrychleném tempu se učí, hrozí, že se její existence stane nejhorší noční můrou... (HBO Europe)

agassi68

Tiež som sa obával fiaska, ale až na malé výnimky a vďaka Brodymu sa tento snímok aspoň u mňa zaradil do tej lepšej polovice v tomto žánri.. ()

foundation

Vyzeralo to tak nadejne.A nakoniec skoda pozerat. Snad len koli Brodymu ale ten sa v poslednej dobe tiez nechal nahovorit na pekne hovadiny. Predatori sami o sebe neboli spatny ale on mi tam vobec nesedel. No a kiks cislo 2. Splice. Velke sklamanie a doporucenie tym co to nevideli snad ani nepozerat. Ked nic ine cakal som od toho aspon hustu atmosferu ale ani ta sa nedostavila. Skoda na tento film som mal zrejme prehnane naroky. Vo vysledku sa to prejavilo o to vacsim sklamanim. Velmi rychlo zabudnutelny kusok ktory do dvoch mesiacov totalne zapadne prachom ()

Al44...

Velmi zajímavý námět a děj, trošku mi to nevím čím připomíná Krajní meze. Jako díl nějakého seriálu by to byla bomba, jako film to na mě působí méněcenným dojmem. Co je hlavní je to, že oba dva hlavní lidští představitelé mi byli krajně nesympatičtí a proto jsem i docela čekal na to, až se jim konečně jejich experiment vymkne z rukou. Místy je to trochu nechutné a ujeté (což ale není na škodu). ()

n3uro

Boha, já věděl už předem že tohle bude nehorázná kravina, ale že takhle moc... Adrien Brody a Sarah Polley jsou sice perfektní ale to je taky jedinej důvod proč tomu dávám tu jednu hvězdu. Ostuda sci-fi. ()

Desdemone

Vypadá to, že budu pouze opakovat/souhlasit s tím, co už zde bylo řečeno. Od režiséra Kostky se normální film čekat asi vážně nedal. Je dobře, že se film na celou věc snaží nahlížet spíše z psychologické stránky, přesto jsou všechny zde zobrazené vztahy pouze povrchní a každý by potřeboval svůj vlastní film. Předvídatelný konec, který z díky bohu nepřestylizovaného sci- fi dramatu udělal špatný pokus o horor, přičemž hlavní mutant, nyní mužského pohlaví není nic jiného, než Jeepers Creepers za mlada. Nicméně do té doby, dokud je hlavní mutant ještě mutantkou, nelze mu upřít velký půvab. A i mě v poslední půlhodině filmu napadalo "Co je to za blbost?", ale když si pak řeknete, no tak co, na druhou stranu- proč ne, nevyzní to nakonec tak špatně. Po vizuální stránce je to krásné, avšak úplný závěr je předvídatelný od prvních chvil Drenina života. Proto průměr, ale rozhodně mě to nerozčílilo, jako mnohé jiné:D Klid, jsou i mnohem, mnohem horší snímky. ()

Perth

Je pár věcí, které člověk vidět nemusí... což u mně špatně zkřížené trpící bytosti rozhodně jsou. Když k tomu nebohému stvoření přidáte dva opatrovníky neschopné výchovy a nepatrnou dávku tajemna a napětí, vznikne z toho Splice. Ve zkratce: velmi nezodpovědná dvojice se rozhodne že si místo zvířátka nebo dítěte pořídí rovnou mutanta. Příběh je zajímavý ale nějak mi unikla jakákoliv promyšlenější zápletka. Navíc, nemůžu si pomoct ale přes všechny pokroky, mi tady jako monstra připadali lidé. Celou druhou půlku filmu jsem jen hlavní hrdiny proklínal a Dren mi bylo líto... a to diváka pěkně rozladí. Každopádně je to snímek zajímavý, jen potenciál je využit minimálně a postavy jsou přinejmenším najivní a hloupé. Dvě * dávám za zajímavé prostředí a za to nebohé stvoření, které nemůže ani za nízký rating filmu. ()

PEZ

Film, kde sa prelinaju B-ckove dialogy a filmove postupy s obcasnymi A-ckovymi napadmi. Bohuzial, nie je tu nic prekvapujuce, jedine az ku koncu pridu (pre niekoho) "sokujuce" sceny (istym sposobom mi ale prisli vtipne, vnimajuc "ironiu osudu":)) a aj moralne otazky, ktore si film kladie boli uz viackrat inde rozpitvane, navyse lepsim sposobom. Stale som mal pocit, ze sa ide po povrchu. Ako problem vidim slaby scenar/dialogy, ktore nedokazu najst cestu medzi divakom a postavami v dostatocnej miere na to, aby tema hlbsie zasiahla. Ale Delphine Chanéac si strihla zaujimavu rolu. :) ()

Ziggy Zagg

To jsem se zasmál. Zpočátku to vypadalo nadějně, ale s rostoucím laboratorním experimentem, rostla i moje nechuť film dokoukat. Nakonec jsem zaťal zuby, a vzal to jako parodii. Myslím, že si Brody bude pamatovat nejvíce erotickou scénu. To já asi taky ... není nad kvalitní Sci-fi erotiku. ()

AngelG

Já bych tady hůl nelámala.. Jedná se o solidní příběh a vcelku dobré pokračování, i završení.. herci i přes svůj talent občas nepasují do svých rolí, ale dá se to přehlédnout.. Efekty taky slušné.. Já jsem spokojená.. ()

misbos

Příjemná a chytrá podívaná to byla. Neduhy moderního rodičovství metaforicky a v kostce: Dítě si pořídíme jako experiment, protože jsme zvědaví, co z toho bude + porod bolí, takže císařem + nevíme, jak dítě utišit, tak ho nacpeme cukrem + neumíme vychovávat, protože sami nevíme, co vlastně chceme ... atd. K tomu elektřin a oidipův komplex. Suma sumárum: Žádná převratná pecka, ale inteligentní film s hlavou a patou. ()

papaguy

Splice je prapodivný mix komorního sci-fi thrilleru (horor je trochu silné slovo) a „rodinného“ dramatu na téma klonování s etickým přesahem. || Vědci, kteří jsou zároveň partnery i v osobním životě, stvoří mutanta, který je pro ně zároveň něco jako jejich dítě. Na svém objevu pracují potají za zády svých šéfů i kolegů. Jejich pracovní a soukromý život se začne nebezpečně prolínat a pomalu se do toho nepěkně zamotávají. Člověko-králíku byl dán do vínku po lidech intelekt a po králících silnou potřebu se množit. A pak je tu ještě ten osten – self-defens mechanismus... || Splice útočí na divákovo vědomí starou dobrou kombinací sex a smrt. Zde obohacenou o genetické hrátky napříč druhy. Znepokojivý a otevřený konec se mi docela líbil. Škoda jen, že finále proběhlo poněkud zbrkle. Vše skončilo dřív, než se divák vůbec stihl začít divit, co že se to vlastně semlelo a jestli ještě kouká na Splice, nebo už Species. Tak doufám, že nebude dvojka. || Splice je bezesporu zajímavý filmík. Navíc celkem slušně herecky obsazený a čistě udělaný. Určitě by ho bylo možné vybrousit do ještě krystaličtější podoby. Ale pokud k němu přistoupíte bez velkých očekávání, určitě nebudete zklamáni. ()

kluzo

Tak nápad to nebyl špatný, ale ta "vědkyně" nebyla vědkyně, ale blbka ze všech nejblbkovatější. Ta by nevystudovala ani na švadlenu s takovou inteligencí. A ten "vědec" v podstatě pak taky. Absolutně neuvěřitelné. Jejich postavy zkazily celý dojem z filmu. Bohužel to byly postavy hlavní. ()

kikikrikri

Potenciál to mělo, ale bylo to zklamání. Šla jsem do toho sice s nadšením, ale postupně upadalo a upadalo. Nejvíc mi asi vadilo, že to nemělo pořádnou konečnou pointu nebo strhující závěr. Dren se mi vzhledově líbila, byla pěkně zpracovaná. A herci taky nebyli špatně zvoleni, ale nemělo to domyšlený příběh. Jinak úchylný to bylo bezesporu. Lepší 2,5* ()

Tamten

Film se celou dobu nemůže rozhodnout, zda se bude tvářit alespoň trochu vědecky, nebo zda to bude sci-fi horor. A díky tomuto rozkolu k sobě jednotlivé záběry tak úplně nepasujou, což ubírá na dynamice a film tak často nudí. ()

cinemaboy7

Vyšinutého vědce s ještě vyšinutější vědkyni už nebaví klonovat oživlé koule slizu a tak se tajně pustí do svého projektu s montováním lidských a zvířecích DNA do sebe. Dílo, které vytvoří je koukatelné přibližně do poloviny. Potom se vše vymkne kontrole jak vědcům, tak tvůrcům a když už si budete myslet, že to nemůže být ujetější, opak je pravdou. Díky druhé polovině filmu ala zlá matka s traumatem z dětství a její neposlušná dcera se připravili i o tu 3*, co jsem si chystal dát. Taky mi připadá, že se začíná plýtvat Brodyho talentem a to je škoda. 50% ()

Neuromancer má lepšího režiséra

Neuromancer má lepšího režiséra