Výkonný pracovník v reklamní agentuře Charles Schine (Clive Owen) je jen dalším člověkem z Chicaga, který každé ráno běží na vlak v 8:43, aby se dostal včas do práce. Když jej ale jednou nestihne a díky tomu se setká s Lucindou Harris (Jennifer Aniston), jeho život se nenávratně změní. Lucinda je šarmantní, krásná a svůdná. Přestože jsou oba v manželském svazku a mají děti, jejich vzájemná přitažlivost je neodolatelná. Společné obědy brzy přejdou v koktejly po práci a zanedlouho se už oba ocitají v hotelovém pokoji. Jejich zdánlivě bezchybný vztah se však radikálně změní v okamžiku, kdy do pokoje vtrhne brutální cizinec LaRoche a začne oba milence ohrožovat pistolí. Poměr se brzy změní v noční můru, která je mnohem nebezpečnější a násilnější, než si dokázali představit. Charlesův život začne být brzy plný podvodů, vydírání, násilí a zločinu. Vzhledem k nemožnosti svěřit se své ženě nebo kontaktovat policii se stává vězněm ve světě, který nepoznává, a v němž není po jeho předchozím životě ani památky. (oficiální text distributora)

kingik

Herecké výkony, které jsem nečekal a výborně vystavěný thriller, který dokonale graduje až do překvapivého a nervydrásajícího finále, ve kterém najednou nevíte, komu fandit. 80% ()

IQ Tiqe

Proč jsem si to pustil: kvůli obsazení (Melissa, Clive, Jennifer, Vincent) a žánru (krimi-thriller). Zpočátku je to dost drsný thriller, hlavně díky Vincentovi vše působí hodně opravdově, líbí se mi, že scény, kde se střílí jsou jiné než bývá zvykem - žáné vyjednávání, čekání, nesmrtelní hrdinové, ale bezprostřednost, režisér se s ničím nepáře. Příběh sází na překvapení, které se může a nemusí konat, záleží na představivosti diváka. Z mého pohledu bych mu vytknul dost ponurý náboj, málokdo by si to pustil s přítelkyní na dobrou noc. Na film jsem se díval ve 2 částech, po prvních 56 minutách jsem měl následující pocity: "Kvalitní obsazení, nadějné provedení, ale děj mě doslova nasral, není zrovna plný opitmismu. Znásilnění jsem stěží skousnul, vydržel do 56. min, zbytek snad někdy příště." ()

Vojtino

Takový lepší televizní film s hvězdným obsazením. Pěkně natočené, pěkná hudba a klasicky parádní Cassel, ale děj je plný trhlin a navíc velmi předvídatelný, a tak to velké množství všelijakých twistů prostě nefunguje. Navíc mám pocit, že divák nemůže jakkoliv sympatizovat s hlavním hrdinou, což mělo v mém případě za následek celkový nezájem o to, jak film skončí. ()

HoneyBunny

Neslaný, nemastný film, ve kterém se ale přesvědčíte, že Clive Owen je dobrý herec (což se nedá říct o Jennifer). Jinak jedno klišé vedle druhého. Nejvíc mě pobavilo, jak Cassel dával po hudbě o dobrý patnáct kilo těžšímu Owenovi. ()

Anderton

Ja sa ospravedlňujem Hafstromovi, ale po onom "znásilnení" Anistonky na začiatku filmu mi bola celá zápletka úplne jasná. Potom som sa hodinu dvadsať pozeral, ako sa moje predpovede napĺňajú a keď prišiel onen veľký zvrat, neubránil som sa úsmevu. Nie je to tým, že by som bol extra chytrý, ale tým, že niektorí scenáristi nedokážu napísať scenár s prekvapením, ktoré je skutočne prekvapivé. Film má ale spád a prináša nejakú tú myšlienku o súdržnosti rodny, či čo to nakoniec bolo. ()

MikeCool

Zpětně koukám na tento můj komentář a musím vás upozornit, že je to SPOILER jako kr*va! Takže čtěte s rozvahou a omlouvám se. Je to jeden z mých prvních komentářů. Hru s nevěrou jsem viděl úplnou náhodou v televizi na ČT1 a musím říci, že ze začátku mi přišlo že půjde o nějaký romantický příběh. Po scéně, kde znásilní Luccindu, tak jsem přehodnotil svůj názor z romantického příběhu na jakési drama. Charles jí chce samozřejmě nějak pomoci, a tak dá Luccindě nějaké peníze, aby se zotavila, ale neuvěřitelný zlom přišel tehdy, kdy se Charles dozvěděl, že to vše byla pouhopouhá fikce a že Luccinda je podvodnice. V tu chvíli mi doslova spadla čelist, div mi z pantů nevypadla. Už jen to, že Luccindu hraje Jeniffer Aniston (moje nejoblíbenější herečka), protože Aniston znám pouze jako komediální postavu a tady se z ní stane taková "sviňucha". ()

swamp

Docela zajímavý thriller s Clivem Owenem v hlavní roli. Místy má pozornost trochu upadala, ale vždy, když se na scéně objevil Vincent Cassel, šlo to nahoru. Jo... a celou pointu jsem odhadl už po znásilnění, což mi trochu znehodnotilo moment překvapení, ale těžko říct, zda je to problém můj či tvůrců. :P ()

predators

Clive Owen je masér! Tedy, nemyslím zde, tady jen jen týpek, který si chce užít a těžce na to doplatí. Naštěstí, nebo možná pro některé je to naškodu, se vše odvíjí tak, jak divák očekává a co by bylo v danou chvíli nejvhodnější. Ano, dá se vytušit i onen zvrat, který zvýší obrátky napětí a s trochou nadhledu byl dobře zvládnut u samotný konec. Všichni aktéři odvedli svou práci na maximum a já se i díky nim nenudil. 70% ()

cukorek

Ďalší návod na odplatu, alebo varovanie, že žiadna žena sa nezavesí na úspešného muža bez zámienky. Jennifer Aniston sa pre mňa prekvapujúco ocitla v nezvyčajnej úlohe, keď nehájila farby humoru, ale s plnou vážnosťou zápornej postavy zapadla do zamotaného príbehu. Dramatický dobré pôsobí hroziace zrútenie Charlesovho, rodinného života, ktorému však statočne a vytrvale odoláva a pod tlakom sa nie raz pohybuje na tenkom ľade. Nakoniec neunesie váhu vlastných chýb a konečne sa rozhýbe k akčnému zakončeniu. To, že Charles (Clive Owen) dostal možnosť chlapského vystupovania až v záver ma "okradlo" o lepší zážitok, takže 60%. ()

Slarque

Po půlhodinové expozici začal na chvíli thriller, který se ke konci i trochu rozjel. Zvraty byly kupodivu podány způsobem, který většinou diváka připravil, takže máloco bylo překvapivé. Přišlo mi to napůl jako nuda (50%). ()

Rocky62

100 minut uteklo jako voda a já jsem nadmíru spokojen. Thriller založený na nečekaných zvratech a k mému překvapení i solidních výkonech. Zavání to sice trochu "béčkem" a i závěr je trochu typický pro podobné vyděračské filmy, ale napětí je tu dávkováno ve velkých porcích, díky čemuž jsem měl o zábavu postaráno. ()

klerik

NEVERNÁ+8MM Veľmi dobrý triler, ktorý zachádza do noir štýlu (a mieša niekoľko známejších príbehov). Owen konečne našiel tú správnu postavu pre svoje herectvo. Film má veľmi dobre vykreslené vzťahy a na škodu je len fakt, že Jenifer Aniston (aj keď sa očividne snaží) je najslabším článkom. Reálne, prekvapivé, so stiesňujúcou atmosférou... ()

FrodoF

Po technické stránce dobře odvedený thriller se slušný hereckým obsazením, který sráží do kolen špatný předvídatelný scénář. ()

iamek

Skvělé oddechovka s dobrým hereckým obsazením. Takový klasický Holywoodský snímek s průměrným scénařem a zpracováním, ale díky sympaťakům které zde uvidíte dáte stejně tu jednu hvězdu navíc. ()

Chrustyn

Možná až moc přímočarý ale překvapivě zdařilý thriller, který nepřináší překombinovanou zápletku ale řemeslně kvalitní thriller s megasympaťákem Owenem, kterému podobné role sedí a dvojitou pointou, která nepřekvapí ale ani neurazí. Největší chyba filmu je v tom, že nemá nic co by diváka donutilo ke druhému shlédnutí. ()

Arsenal83

Ani po opakovanom vzhliadnutí nemám čo vytknúť, myslím si, že je film trochu podceňovaný. Nechýbajú v ňom zvraty a prekvapenia, thrillerová zápletka je veľmi slušná a nepredvídateľná. Kvalitné herecké výkony zdobí Vincent Cassel, ktorý nemusí nikoho presviedčať, že je skutočným pánom hercom. A ako záporák snáď jedným z TOP 3 na svete. Musím vyzdvihnúť i réžiu, snímky od Mikael Håfströma ma jednoducho bavia. ()

Ivoshek

Poněkud překombinované, místy nelogické. a - nic ve zlém - Jennifer Aniston hraje pořád Rachel. Na druhé straně, po většinu filmu tak nějak dumáte, jak se celá ta zápletka rozplete - a díky tomu jsem to taky dokoukal do konce. ()

Roman.Ticka

Je mi úpřimně líto mužů, kteří se dostanou do manželského vakua, přehlíženi svou ženou, zvlášť pokud mají nemocné dítě. Tady je jen krůček k osudové chybě ve jménu magické Změny. Kam nemůže ďábel, strčme ženu, taky nic nového. Nejlepší scéna filmu bylo hromadné vyřízení účtů v hotelovém pokoji, to je dost málo. Nemůžu si pomoct, ale Cliveovy role hledače, tápače a hodného hajzla, jsou už dost nudné a ohrané. Neumím si ho představit v komedii nebo v akčním filmu. Takže mě spíš zajímá School bus, jak daleko asi jezdí. Zřejmě daleko. ()