Výkonný pracovník v reklamní agentuře Charles Schine (Clive Owen) je jen dalším člověkem z Chicaga, který každé ráno běží na vlak v 8:43, aby se dostal včas do práce. Když jej ale jednou nestihne a díky tomu se setká s Lucindou Harris (Jennifer Aniston), jeho život se nenávratně změní. Lucinda je šarmantní, krásná a svůdná. Přestože jsou oba v manželském svazku a mají děti, jejich vzájemná přitažlivost je neodolatelná. Společné obědy brzy přejdou v koktejly po práci a zanedlouho se už oba ocitají v hotelovém pokoji. Jejich zdánlivě bezchybný vztah se však radikálně změní v okamžiku, kdy do pokoje vtrhne brutální cizinec LaRoche a začne oba milence ohrožovat pistolí. Poměr se brzy změní v noční můru, která je mnohem nebezpečnější a násilnější, než si dokázali představit. Charlesův život začne být brzy plný podvodů, vydírání, násilí a zločinu. Vzhledem k nemožnosti svěřit se své ženě nebo kontaktovat policii se stává vězněm ve světě, který nepoznává, a v němž není po jeho předchozím životě ani památky. (oficiální text distributora)

rikitiki

Jakoby tenhle film vznikl proto, že pár známých a několik i dobrých herců mělo zrovna volno v kalendáři, tak se pro ně rychle něco spíchlo, aby se nenudili. Bohužel je to na scénáři hodně vidět - nenápaditý, nepřekvapivý a zbytečně brutální. Konec je až legračně nerealistický. /1. 10. 12./ ()

TheEvilTwin

Aniston a Owen v napínavém thrilleru, jehož hlavními přednostmi je áčkové herectví, nepředvídatelné zvraty a napětí sledovat, jakže celý film dopadne? Jackpot! Derailed dokáže šikovně pracovat s napětím, postupně budovat atmosféru a přenést na diváka tu reálnou starost o hlavní postavu, což se poslední dobou u podobných žánrovek nestává, takže už jen kvůli tomu nejde jinak než hodnotit poctivou čtyřhvězdou. Povedená záležitost. (Ikdyž zkušený divák s trochou snahy ten zvrat prokoukne už na začátku:D) ()

Sofia

Ztráta času. Ve filmu se objevuje tolik filmových klišé známých ze sta jiných filmů, až to bolí - cizinec ve vlaku/nemocná dcera/falešná milenka/napravený černoch/neúprosný černošský policista atd. Nechápu, proč se hlavní herecké trio rozhodlo v něčem takovém hrát. Z celého filmu vyplývá opravdu jen jedno ponaučení - nebuďte nevěrní :-)))! ()

Ilicka

Táááááhlé tempo, mdlí herci a předvídatelný scénář táhnou film ke dnu. Obsazení více než jednoho rappera do filmu by mělo být trestné ze zákona. Ani ten Clive Owen se nějak nepředvádí. Kamera je odtažitá, napětí minimum - i když nemůžu popřít občasný emocionální výboj (setkávání Charlieho a Lucindy, občasné Casselovy návštěvy). Bohužel jsem čekala něco jiného - téma bylo solidní. ()

becki_tu

Clive Owen jako spořádaný a milující manžel, Jennifer Aniston jako věrná a milujicí manželka. Každý z nich si žije svůj život, dokud se jejich osudy neprotnou díky náhodnému setkání ve vlaku. Vše vypadá jako krásný románek až do jedné osudové noci, po které nastává strhující hra nervů, zrad a intrik, kterou zakončuje zajímavá, šokující a pro někoho možná i očekávaná pointa. Každopádně u mě vládne velká spokojenost. ()

Morholt

Solidní thriller o nevěře, důvěřivosti a vydírání s příjemnými hereckými výkony. U Jennifer Aniston jsem měl z počátku problém, protože Rachel je ve mě silně zakořeněná, ale časem si to sedlo. Owenovi a Casselovi pak není co vytknout. Škoda nastavovaného přeplácaného konce, ale ani ten mi celkově dobrý dojem příliš nepokazil. 75% ()

Richie666

Není mým zvykem dívat se na filmy proto, abych na nich hledal chyby nebo abych co nejdříve přišel na jejich pointu. Možná jsem jich viděl ještě málo, možná jsem hlupák, ale upřímně řečeno mně je opravdu líto diváků, kteří jsou natolik zkušení či chytří, že ani ne po půlhodině vědí, jak film skončí. Rád vždycky dám filmu šanci k tomu, aby mne zaujal - a pokud to dokáže, nepotřebuji pak mlátit hlavou do zdi jen proto, že v sobě obsahoval nějaké to klišé nebo že nebyl první svého druhu. Nehodlám odsuzovat názor Vás, kterým se Derailed nelíbil, vždyť je Váš - stejně jako tenhle je můj: Mě tento snímek bavil od začátku až do konce. ()

Mordenroth

Zaujímavý thriller, ktorý sa najskôr tvári otrepane a pomaly sa rozbieha, no postupne naberá na obrátkach a výsledkom je pomerne napínavá záležitosť, plná dejových zvratov, ktorá nenudí. Potešili aj niektoré herecké výkony (Owen, Cassel). Váhal som medzi 3* a 4*, takže nakoniec dávam 70%. ()

BoPo

Jedná sa o príbeh v ktorom sa dajú prekvapenia očakávať a zvraty predvídať. No vďaka kvalitnému obsadeniu Vás dokáže vtiahnuť, zaujať. Podobných filmov sa však nájde viac než dosť. Takže len ďalšia šablóna na jedno použitie. ()

Lacike

Mam rad mixy zanrov. Zacne sa to ako romanticka drama o dvoch ludoch, ktory ziju v nestastnych manzelstvach. Postupne sa to trochu pritvrdi do drsnej dramy az to nakoniec prejde do thrilleru. Prva hodina je skvela a pôsobi prirodzene. Chemia medzi Owenom a Anistonovou funguje perfektne. S prichodom Casselovej postavy zacne byt film stale viac prekombinovanejsi a sialenejsi, ale vynimocne mi to zazitok nepokazilo a bavil som sa nad tymi nepravdepodobnymi zvratmi. Napriek tomu, keby sa to drzalo cely cas v serioznej uveritelnej rovine ako v prvej hodine, tak to mohla byt skvela zanrovka. Takto to je len zabavny mix, ktory sa po serioznom uvode vôbec neda brat vazne. Davam celkom spokojnych 6/10 a za dalsich 10 rokov si to kludne pozriem tretikrat. ()

st.ranger

Opět další film, který získá největší ocenění největší neznalostí děje. Základní linie mi sice známa byla a nějaké odhady průběhu děje sice byly, avšak film přesto překvapil. ()

murakamigirl

Ja som cool s týmto thrillerom. Ani štipku cool s názvom, o tom snáď neskôr, ak sa podarí ten cool zväzok preseknúť, tak snáď...:) Ono, hmm, keď tá námetová báza (nevera 2 "panenských" neverníkov sa zvrtne na peklo) je tak kvalitne hustá a vo filme vyšťavená na max... aj keď z toho potom vykvitne ceélkom iná kvetinka s rozvrátenými koreňmi, skrátka jedna občas pekne rozpačitá historka hej? No zrejme tu nebudem osamotená v tvrdení, že scenár sa tvári ako zbuchnutý vo vytrasenom orgáne a nie na jednom, ale na polke ale moc neistého kolena... a že šlus niektroých postáv zas bol vyčítaný zo vzduchu- aby to celé nebolo také zúfalo priehľadné že, ako na páse sa tasia komplikácie/ peripetie/ skrátka, niečo sa zakaždým poserie... Divák div sa, hoc historka zaviazla v bahne vyprahnutých múz /eufemisticky/, ono to vôbec nebolí sledovať. A viete, ja sa ani nedivím. Pretože Owen- krátka poznámka pre mimozemšťanov: vynikajúci (britský) herec- to proste uhrá, tie vaše rozpaky uzemní- tak maximálne s jedným owenovským zamračením, že čo ako si to dovoľujete pichať do jeho historky čoo?! Následne vás hodí na háčik a švihom elegána do toho (dejového) prúdu proste šmarí. Anistonka sa v tom bohužiaľ nakoniec utopí, čo je ale ozaj pech, vydržala by ešte pár minút nad hladinou a trhla by strašne pozitívny výkon. Ehm, ehm, žeby práve to ju poplašilo?? Afrodiziakum v podobe námetu zanecháva po svojej prítomnosti už len vysoko dráždivý pach a že vaša nabudená žiadostivosť nespľasne, pripisujem na konto zásluh práve im. V tomto kabáte by to prosilo preriediť, o tom žiadna, športové kecy, vedľajšie postavy, vedľajšie scény, z ktorých niektoré sú trochu vedľa trochu viac doslova, všetkého je nadmieru a pýta si to preriediť. Ach joo, pán režisér, na meno ti neprídem ani dnes, nieto o dáky týždeň, ale ako už tento samorastúci koment uvádzam a ako skončil tento filmík, mám svoje výhrady, mám svoj štýl- ale to už sme inde:))-som proste cool. Názov otrasný!!! Originálne "Derailed" - Vykoľajený/í - to mu sedí približne tak ako mne by sa sedelo na Owenovi. T. j. krááááááľovsky. 3,5* ()

JohnCZ

I když je to sice celé většinou dost předvídatelné, pořád je to zatraceně napínavé. Příkládám to především velmi dobré režii a parádním hereckým výkonům, obzvlášť záporák je parádní hnusák. Závěr mohl být o něco údernější, to ano, ale jinak nemám výraznějších výtek. ()

Ajinka126

Zajímavý propletenec. Všechno bylo dobře promyšlené až na ten konec. Ten bych si klidně odpustila, takže pro mě to skončilo odchodem Charlese z hotelu, kde si vzal, co mu patří. Děj byl možná malinko předvídatelný, ale nenechala jsem si tím pokazit dojem. ()

ladko

Trochu zbytočné zvraty na konci a ten prvý veľký je veľmi predvídateľný...Herci boli výborní(áno aj Rachel:)).Ak máte chuť na "zvratový" film, doporučujem skôr napríklad Awake s Jessicou Albou, ktorý je prehľadnejší a zvraty asi tak tri krát šokujúcejšie. ()