Městečko Pleasantville

• SK název

Pleasantville

Fantasy / Komedie / Drama

USA, 1998, 124 min

Oscar 3 nominace: Výprava, Kostýmy, Hudba(21.3.2004)

Úúúúžasné zábavné a hlavně originální retro, které mě obrocvsky zaujalo - pobaví, potěší a nese s sebou i poselství, abychom nevnímali svět černobíle a vůbec (že by i narážky na rasizmus?). Skvělé podání a opravdu hodně dobře povedená a nápaditá technická stránka - docela bych se podívala na nějaký "film o filmu", protože ti barevní mezi černobílými, to musela být fuška, navíc plná výborných a sympatických herců (u mě vede Joan Allen s Jeffem Danielsem a samozřejmě Tobey Maguire).(7.2.2008)

Kouzelný film a příjemnou retro atmosférou a velmi povedenými hereckými výkony. Postupné obarvování černobílého světa tak, jak jsou do něj zanášena další a další "kouzla" běžného života je působivé a zároveň nutí člověka k zamyšlení nad vnímáním věcí a lidí okolo sebe. (Teď to po sobě čtu a to jsou hrozně sladké kecy, co píšu - ale ten film na mě tak nějak sladce zapůsobil...)(29.5.2013)

Mile současná retro komedie, která pobaví a navíc s sebou nese i nějaké to poselství. 80% Zajímavé komentáře: Darren, liuk, genetique, Velemír(28.3.2005)

Geniálně originální vizuální stránka. Opravdu skvělý nápad způsobu natočení a změny šedivosti v barvitost. Nepřehlédnutelná ukázka nejen diskriminace, starobylosti, konzervatismu a starých časů. Velmi hezké a osvěžující. Herci vybráni s velkým přehledem a skvěle pasují do svých rolí včetně Tobeyho Maquirea, Reese W. a Williama H. Maceho. Nikdo z nich se nesnaží táhnout film sám a podřizují se celku. Gary Ross předvedl v debutu opravdu výbornou práci.(2.7.2004)

Scénář: Gary Ross .. Velice příjemné odpolední televizní překvapení. Zvláštní kombinace reálných postav, které se náhodou dostanou do prostředí oblíbeného retro seriálu. Chytré a navíc velmi poutavě natočené, o vizuální stránce a skvělém hereckém obsazení nemluvě. Za tím vším je navíc důmyslně skryto i několik poselství..(6.5.2005)

Těžko popsat tu radost, když člověk po dlouhé době narazí na film, který je opravdu originální - a to jak obsahově, tak formálně. Pleasantville mě zkrátka velmi příjemně překvapil. Je tam vtip, je tam napětí, je tam skoro všechno, včetně určitých alegorií na zrod nedemokratických režimů. Je to moc fajn :)(23.6.2011)

Rozpočet $60miliónovTržby USA $40,584,421Tržby Celosvetovo $49,805,462║ Tento film je Čierno-biele Pleasantvillské prekvapenie s moc poučným príbehom v originálnom prevedení, k tomu s bohatým hereckým obsadením na čele s výborným Tobey Maguire. /80%/(14.7.2008)

Pohodový, příjemný, vizuálně krásný film. Navíc je tu něco navíc - poselství proti rasismu, proti šedivosti, proti konzervatismu. Jistě myšlenka nijak nová (podobně např. Čokoláda), ale krásně podaná. Skvělé herecké výkony a zajímavé filmařské nápady. Co chtít víc?(25.7.2003)

Jeden z nejlepších snímků z žánru teenagerská komedie. Překvapivě vkusný, inteligentní, zábavný, umně estetizovaný... Zprvu lehké a rozverné vyprávění o prapodivné televizní metamorfóze, které se ale postupem času změní v až alegorii temné stránky pohnutých padesátých let americké historie. Ten neotřelý nápad s formátem dobového černobílého vysílání a postupného objevování fragmentů jednotlivých barev zakomponovaných do černobílého obrazu je skutečně originální (i když přesně tuhle tvůrčí metodu použil již třeba Steven Spielberg ve svém Schindlerově seznamu v lyrizaci naturalistické scény likvidace krakovského ghetta) a dovoluje tvůrcům řadu významových a estetických vyznění. Pro mladého diváka bude možná americká historie trochu bílým místem, ale jistě bude korelovat s revoltou proti konzervatismu a tradicionalismu generace sitcomových rodičů. I když jsem měl osobně trochu problém s rámcem celého příběhu (tedy filmovým začátkem a koncem), musím konstatovat - zajímavý a jímavý film...(14.7.2008)

Tak tohle je opravdu filmový zážitek jak má být!(19.5.2007)

• mandes

rozpočet : $60 million tržby celosvetovo : $49,805,462(30.4.2007)

Přátelství, umění, nevázanost, sex a další bohémská přání dětí revoluce v obalu naivního smýšlení a lehkého rasismu amerických padesátých let. Tobey Maguire je svou upřímnosti dokonalým průvodcem černobílého světa. Garymu Rossovi tenkrát zkrátka vyšlo všechno a udivuje mě, jak rychle jsem mu po několika minutách začal zobat z ruky aniž by se příběh hnal dopředu nějakou závratnou rychlostí. Někdy prostě stačí jen vytvořit atmosféru a nechat ji působit v plné síle.(22.11.2007)

Tak tohle jsem viděl zrovna nedávno a vyrazilo mi to dech ... velmi milá a zároveň skutečně geniální podívaná o městečku, které žije ve svých seriálových omezeních ... Něco jako Truman Show na jiným principu a míň bolavý!(2.7.2004)

Co je na konci hlavní ulice?? Ale Mary, to bys mělá znát! Na konci hlavní ulice je opět její začátek.. (zeměpis pleasantvillu) Lehká artová komedie s příchutí hlubších myšlenek. Film neřeší rasismus, ale jeho příčiny, tj. strach z neznáma, nových věcí, z odlišnosti, a zkostnatělost, pěkně nenásilně a s nadhledem. Městečko vizuálně připomíná to edwardovo. Konec je trochu přepísklej, ale dejme tomu(27.10.2009)

Dvojice sourozenců probouzí k životu bezkrevnou idylu černobílého seriálu z 50. let a jak bylo tehdy dobrým zvykem, čelí zato honu na čarodějnice. Nápadité, dobře obsazené a dojemné. V Pleasantvillu mi bylo velmi příjemně.(18.10.2009)

Všichni mají nějaké chyby, každý je jiný a nikdo by neměl být odsuzován kvůli tomu jaký je. Nemůžeme být všichni podle jedné šablony a dělat všechno správně, tak jak se od nás čeká. Máme své pocity, svůj rozum a své srdce. Odsuzování znám velice dobře, potýkám se s ním celý život, jen proto že nejsem jako ostatní mí vrstevníci. Přesně takhle na mě ten film působil, chtěl říct, že i když jsme každý jiný, pořád jsme si všichni rovni. Ve filmu si zahráli velice příjemní a sympatičtí herci, film doprovázela krásná hudba a vše ubíhalo tím svým správným tempem, tak jak to má přesně být. Velice povedené.(25.3.2012)

Kto by nechcel žiť v perfekcionistickom svete bez chýb? Bez nenávisti, zloby. 'Pleasantville' je ďalší dôkaz, že aj zdanlivo dokonalý a harmonický svet nemôže proste len tak existovať. Gary Ross svoj snový park vykreslil do detailov v okulahodiacich farbách a prepracovaným príbehom rozprávky pre dospelých, kde úsmevné momenty striedajú trpké scény a Jeff Daniels sa vymyká kontrole. Načasovanie zmien farieb a charakterov je presné, akurát si nie som istý aký cit (láska, hnev) prejavilo auto, keď sa odrazu zmenilo. Trošku by som však aj poupravil záver. Síce neviem ako, no bolo to príliš rozťahané, napriek tomu, že bolo jasné, čo sa stane. 80%.(1.5.2007)

Geniální první půlka tohoto komediodramatu působivě rozehrává (nejen) Splelbergův trik ze SCHINDLEROVA SEZNAMU (kontrast rudého kabátku a černobílého obrazu). Potom se ale začne brát až moc vážně a na konci se stává uslzenou a hodně násilnou metaforou o tom, jak mládí překonalo zatuchlost a rasismus americké společnosti 50-ých let. Škoda.(18.11.2002)

Na tomhle filmu jsem byl v kině když mi bylo asi jedenáct let. Co vám budu povídat. Byl to ten nejhorší filmový zážitek mého života. Nebyl jsem schopen film vůbec samou nudou sledovat, navíc mě nesnesitelně bolela záda. Z filmu mi bylo na zvracení a tři roky jsem pak do kina nepáchnul. Dnes, s odstupem šesti let jsem se na něj podíval v televizi a byl jsem mile překvapen. Tobey Maguire je vážně super a vůbec herecky je ten film hodně silný. I ten námět má nápad. O originálním zpracování ani nemluvě. Dal bych i tu čtvrtou hvězdičku ale některá traumata z dětství ani čas nemá nárok smazat.:))(7.7.2004)

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15