Nic na světě není pouze černobílé. Až na jedno místo - americké městečko zázraků Pleasantville. V Pleasantville nikdy neprší, nikdy se zde neobjevuje nenávist, agrese a nebo slzy. Ale také zde nikdy nikdo nespatřil vášnivý polibek nebo rudou růži. Až do doby, kdy se tu objevili sourozenci David a Jeniffer Wagnerovi... (Warner Home Video CZ)

willis

První hodina je perfektní, ale postupně se do toho scénárista nějak zamotal a smysluplně ukončit se mu to taky nějak nepodařilo. ()

Ricky_CZ

Trefné, úžasně zahrané a, řekl bych milým způsobem, vtipné. William H. Macy je pro danou roli doslova stvořen, nemluvě o Joan Allen. Reese působí krásně -uhlazeně- nevybouřeným dojmem, až jsem měl chuť se zapojit :) ...Jen Tobey mi nesedl, jak bych chtěl. Ale to bude kvalitami těch, kteří jej obklopují.. čistých 80% ()

berry.77

Tohle je poprvé co vidím Tobey Maguira hrát jinde a bez kostýmu pavoučího muže:) Tenhle film je fakt originální a to doslova. Dojem stohoto snímku jak sem někde četl úúúúúúúžasné:D Tady by se měl každý zamyslet co je černobílé a co barevné z mého hlediska to má Gary Ross pojaté na 1 ať se to týká rasizmu či jiných záporů tenhle film řekne hodně stačí se pouze podívat dosebe a zamyslet se co je vlasně černobílé a co barevné dávám 5.9* :D ()

sona123

Příjemná podívaná. Ze začátku hodně připomíná Stapforské paničky. Časem to začne trochu nudit, dlouho tu společně s hrdiny objevujeme novinky ve městě. Vtipně je tu naťuknuto téma xenofobie, kdo by to byl čekal...No scénka - Where´s my dinner? - je báječná. Hrozně mě potěšil Macy, ta role jako by byla přímo pro něj. Na nedělní odpoledne přesně to pravé. ()

LBsmoke

příjemný až je to hnusný.. vizuálně nedobré, bylo to jakž takž(ok nápad no), ale kýčovitá nuda namluvená extra nezáživně ….jediné ok je že hercům sedí stará vizáž a Reese má v sobě ďáblíka ()

Oralfabet

Je to jeden z těch filmů, u nichž je potřeba nepřemýšlet moc důkladně nad pravidly, co nám předkládají, jinak jsem se ale skvěle bavil. Originální námět, perfektní vizuální provedení navozující hezky nostalgickou atmosféru a několik celkem emocionálně efektivních scén dělají z Pleasantville víc, než jen pleasant film. Ve chvíli, kdy se to překlopí do alegorie o rasismu, to z mého pohledu začne trochu haprovat - do té doby symbolizuje barva v černobílém světě mnohem víc než jen barvu kůže, takže to pak působí trochu moc zjednodušeně - i když příběh do toho bodu dospěje zcela přirozenou cestou. Každopádně se mi to ale líbilo mnohem víc, než jsem čekal po trochu rozpačitém startu, obzvlášť Reese Witherspoon příjemně překvapila. Silných 8/10 ()

rcorp

Vizuálně zajímavé, ale jinak to je dementní moralitka, jejíž "poselství", pokud se nad tím trochu zamyslíme, je dost hrozivé. ()

waits

No tohle! Jak je možné, že film, jenž je v mnoha ohledech alegorií na na temné stránky lidské povahy ve škále od strachu z neznámého až po zavádění nesvobodných pravidel nepůsobí vůbec moralistně? Jak je možné, že film, který si dokáže zajít až po nenápadně mrazivé záběry (Chceme, aby to tu bylo pěkné. Takže musíme oddělit pěkné od nepěkného) působí tak uvolněně a optimisticky? Jak je možné, že film, který se tváří jako teenagerská komedie s přímočarým dějem nadhodí nenásilně tolik dospělých témat:? Režiser svoje připomenutí, jak důležité je mít touhu a ochotu se vyjádřit a naplno svobodně žít, podává přirozeně a s vtipem (Když dnes nedostane večeři Geroge, zítra to můžu být já) Pro mě velké překvapení a radost z originálního zpracování (byt podobné - ne stejné - pojetí barevného rozlišeni lidí můžeme vidět třeba v Jasného Až přijde kocour). A navíc Davisovo So what z King of the Blue, Etta James a cover Accross the Universe.. ()

nonick1

Nečekaně zábavná a originální retro dramedie se zajímavým vizuálem a...jak jinak to říci, než: poselstvím. ()

Velemír

Chytrá, vtipná a láskyplná retromalovánka o proměnách, lásce k malířskému expresionismu (jmenovitě k Matissovi) a barvám světa vůbec, a o odporu k jakékoli formě nesnášenlivosti, xenofobie či separace na základě povrchních odlišností... I přes překvapivý přerod v mrazivou genocidu (!) nicméně nakonec neopustí nevinný obdélník televizní obrazovky (a to i pokud byste Pleasantville shlédli v kině), hladce vše pořeší a použitelný antianti recept neposkytne - neboť ve skutečnosti "barvu" všech bytostí nesjednotíme... ()

Darth Vader

Nápad je skvělej taky rozpočet filmu není malý. Dokonalý herci já Tobeyho mám moc rád a Reese je podle mě překrásná!:) Čekal jsem že se budu nudit, ale překvapilo mě jak moc jsem se bavil, možná to taky bylo tím, že jsem od filmu nic moc nečekal a to je vždycky výhra:) Ikdyž jednu hvězdičku jsem dal dolů za závěr asi přeháním, ale pro příště chci více sladké loučení s tou kočkou co pekla dortíčky:):D ()

Chundys

Jo na tenhle film se rád kouknu znova. Celkem dobré herecké obsazení. A příběh vynikající! Sranda, napětí, akce! Jedním slovem úžasný. ()

Tred2

Dlouho jsem chodil okolo tohoto filmu, než jsem se k němu nakonec dostal. A popravdě mě velmi mile překvapil. Skvělý po všech stránkách od herců, přes audiovizuál (ty barvy byly neskutečné), až po poselství. Nakonec mě akorát trošku mrzelo, že to skončilo hodně jako komedie, protože ten nádech kritiky společnosti, co s sebou film prakticky po celou stopáž nesl, byl hodně trefný. 86% -> až na 5. ()

Kajdous

Možná by někdy stálo za to, podívat se do svého oblíbeného seriálu osobně, jako se to povedlo Davidovi. Bavilo mě sledovat, jak to dopadá, když se do zidealizovaného černobílého světa zatáhnou barevné manýry – jak těžko se s tím někteří konzervativní černobílí lidé srovnávají. Podle mě film hezky a neokatě poukazuje na rasismus a škatulkování našeho světa. Navíc nelze opomenout vynikající obrazové zpracování (obzvlášť mě zaujala scéna, jak David smývá makeup svojí pleasantvillské matky). ()

Caaslav

z počátku nezajímavá "pohádka", kterou jsem měl chuť po půl hodině vypnout, v půlce filmu se však film změní a začne svým vlastním osobitým způsobem poukazovat na problém rasismu a právě v té chvíli začíná být film zajímavý....konečné 4*(5 by bylo bez toho nezajímavého začátku)... ()