Nic na světě není pouze černobílé. Až na jedno místo - americké městečko zázraků Pleasantville. V Pleasantville nikdy neprší, nikdy se zde neobjevuje nenávist, agrese a nebo slzy. Ale také zde nikdy nikdo nespatřil vášnivý polibek nebo rudou růži. Až do doby, kdy se tu objevili sourozenci David a Jeniffer Wagnerovi... (Warner Home Video CZ)

Gothar

Príjemný film s oddychovou atmosférou a zaujímavým nápadom. Spracovanie v ničom nezaostáva a posilňuje dojem z filmu. Je to také rodinné a komediálne Sin City :) 75 % ()

galba

Tak tohle mě tedy ohromě překvapilo a rád přiznám že i mile, je to krásná novodobá pohádka, která se jaksi vymyká dnešnímu dělení na filmové žánry, nese sebou i jiste poselství... Každopádně mladej Tobey Maguire (spiderman) tu podal velice kvalitní výkon. ()

Bobik9

Krásná hra s barvičkama a velice originální příběh. Navíc opravdu slušné obsazení, především Tobey je skvělej. začínalo to parádně a já jsme s ena ten film opravdu těšil, ale bohužel to bylo příliš dlouhé na to, jak to bylo předvídatelné. Ovšem několik skrytých významů, které s ekaždý může přebrat sám a znovu musím zdůraznit - ORIGINALITA! ()

venison

Můj sen = umět se vrátit v čase do let 50. na půdě USA :-) Krásná alegorie navázaná na černobílý sitcom, do kterého "zabloudí" Tobey Maguire a Reese Witherspoon a svým působením "obarví" místní svět,, Samozřejmě tu máme pár zpátečníků v čele se starostou, kteří chtějí tuto "anomálii" z městečka vystrnadit.. Skvělá kritika společnosti :-D ()

Yoshimitsu

V černobílém městečku Pleasantville to nejvíce rozjela mladičká Reese Witherspoon, která se nedržela pravidel a jela si to po svém. Mlladý Paul Walker mě potěšil sice hrál takového hňupa, ale fajn ho vidět. V čele Tobey Maguire byl super a táhl celý černobílý poté i barevný film. Dávám 60% ()

noriaki

Kdo si myslí že Pleasantville je myšlenkově originální, tak nikdy neviděl Demolition Mana. Dva filmy, na první pohled diametrálně odlišné, skrývají podobné poselství - idylická společnost sešněrovaná rigidními pravidly nezaručí štěstí, protože je to jen jiná verze totality. Lidé mohou nějaký čas své duševní otroctví schvalovat, ale když jim dáte vybrat mezi poslušností a opravdovou svobodou, vždy si vyberou svobodu. Gary Ross to natočil kouzelně a dovedně, takže vznikla klasika, kterou si sice každý rok pustí jen málokdo, ale zato nikdy nezklame. ()

dANo

Na 5* to veru nie je, ale nemám problém s nadpriemerným hodnotením. Film sa dobre pozerá (nie len vďaka skvelému výtvarnému stvárneniu) a samotný príbeh, aj keď má nejaké tie muchy, tak diváka poteší a má aj nejaké to poslanie. ()

hroubek

Tenhle film mám moc rád. Viděl jsem ho třikrát a pokaždé mě dostal. Na tomhle filmu mě nikdy nezklame jeho originalita. Parádně propracovaný svět, kde všechno má své pevné umístění. Je radost sledovat příběh sourozenecké dvojice, která svým chováním začne vybarvovat svět a postavy. Režisér Gary Ross si s filmem neuvěřitelně vyhrál a dává docela obyčejným scénám jiskru a šmrnc. Jeho vizuální cítění je znát nejvíce ke konci. Tobey Maguire je ve své roli parádní a svým výkonem dokazuje jak moc je talentovaný. Reese Witherspoon tady hraje velmi příjemný způsobem, že nechápu proč poté začala hrát v hloupých komedií. Zbytek hereckého obsazenctva doplňují William H. Macy, Joan Allen nebo Jeff Daniels. Městečko Pleasantville je pro mě velmi osobitá podívaná, která mě dokáže vykouzlit úsměv na tváři po celou dobu stopáže a při závěrečné písničce Across the Universe od Beatles chytnout za srdce. Pokud jste si podle obsahu říkali, že to nebude Váš šálek kávy, tak tomu nevěřte a běžte do toho. ()

Angelic-77

Pleasantville je skvělým vizuálním zážitkem, nesoucím v sobě mnoho poselství - život nemůže být dokonalý a člověk se stále mění. Dokonalost je šedá a zapadlá, naproti tomu individuálnost a uvědomění září mnoha barvami. ()

Unnamed

Po dlouhé době jsem se k tomuto filmu znovu dostal a byl jsem za to rád. Zajímavý nápad ve fantastickém provedení - střet nového a starého přinášel spoustu komických situací, jen škoda toho propletení komedie a dramatu, v tomto případě to nešlo moc dobře dohromady a ke konci se film pak začal trochu táhnout. Ještě pochvala na konec - Tobey Maguire i William Macy mě herecky velmi příjemně překvapili. Quite PLEASANT... 4*. ()

Master19

Příjemné překvapení (o to víc, že to běželo na komerční televizi v hlavní čas). Velice příjemný, vtipně vážný film plný odkazů, náznaků a skvělých herců. Úplně nejlepší je, jak to drží v pozadí otravný amerikanismus, který je v podobných retrofilmech tak oblíbený. ()

JohnSmith

Podivná komedie o sourozencích, kteří se z reality dostanou do seriálu z padesátých let a celý ho obrátí naruby. Zřejmě se tu jedná o inteligentní komedii u které se baví jen vybraní jedinci, což já zrovna nejsem. Ano, párkrát jsem se zasmál, přišlo mi to i celkem zajímavé, ale celkově nudné. ()

sskrblik

Truman Show je pro mne sice lepší, ale i tak jsem rád, že jsem mohl vidět podobně originální film. Pleasentville je pohodový a podbarvený pěkným audiovizuálem padesátých let a v neposlední řadě velmi dobře zahraný. ()

liuk

Pravděpodobně malá pocta starým americkým černobílým seriálům, z kterých znám jen podle názvu I Love Lucy, ale hlavně dílo s neskutečným společensko-sociálním přesahem. Odvážil bych se ho vzdáleně přirovnat k Matrixu, jen bez bombastických efektů, které ale minimálně plně nahradí krásná černobílobarevná vizuální stránka. Před prvním sledováním je asi lepší o příběhu nic nevědět, mě se to povedlo, a opravdu mě ohromil. Pro fanoušky Interstate 60 povinnost, tohle si zamilujete jako já, to vám garantuju. Čistých 5* ()

masw

Vyborny a zajimavy film s opet divocejsi Reese a dalsim Parkerem hranym Maguirem. Film perfektne zobrazuje dobu 50. let a taky to, jak se doba rychle zmenila, podobne jako v Back To The Future. V druhe puli take zobrazuje problemy v obdobi 50s, jako ten, ze v teto dobe byl sex tabu a kvuli tomu nastala sexualni revoluce (diky Hefe!) a take rasismus. Na druhou stranu zobrazuje sen mnoha divaku a to zit aspon na chvili ve svem oblibenem serialu. Navic me Pleasantville jako fiktivni serial z 50s zaujal. Kruci takovy serial bych i rad sledoval, protoze podobne mile pohodove serialy bez zaporaku, jen tak pro dobrou naladu, bez nasili atd. opravdu neznam a poznat bych je chtel. ()

Puyi

Bylo to skvěle, zábavné, originální, bohužel mi přecijen něco chybí k tomu, abych udělal plný počet hvězd, což je trochu škoda. :) Hezky provedené, velmi dobrý námět, herci skvělí... v tomhle není moc co vytknout. :) První půlka je výrazně lepší jak ta druhá, ale i u ní jsem pořád poměrně dost bavil. :) Ale rozhodně je to skvělý film! Původně jsem se na film podíval kvůli oblíbené Reese a ani ta mě vůbec nezklamala. :) ()

mkubalikova

Vtipná varianta teenagerovské komedie a skvělý retro film. Velmi nápaditě graficky zpracované a silná pointa. S Paulem Walkerem bych se klidně vydala na cestu lásky. :-D 90% ()