Nic na světě není pouze černobílé. Až na jedno místo - americké městečko zázraků Pleasantville. V Pleasantville nikdy neprší, nikdy se zde neobjevuje nenávist, agrese a nebo slzy. Ale také zde nikdy nikdo nespatřil vášnivý polibek nebo rudou růži. Až do doby, kdy se tu objevili sourozenci David a Jeniffer Wagnerovi... (Warner Home Video CZ)

Autogram

Takýto výlet do čiernobieleho sveta 50. rokov ma dokonale nenadchol. Založiť na čiernobielosti a šedosti celú zápletku bolo trochu prestrelené, keď svet bol čiernobiely len kvôli nedokonalosti filmárskej techniky. Jasné, že to všetko mal byť len symbol odmietania ľudí niekam sa ďalej pohnúť, čo malo opodstatnenie vtedy aj dnes. Prázdne knihy, zakázané obrazy, zakázané farby, to už boli veci, čo filmu davali zmysel. –––– Co se zvrtlo? – Nic se nezvrtlo. Lidé se mění. ()

Pecival

Hezká satira na pokryteckou, prudérní, "dokonalou" společnost. Nicméně si film imho trochu protiřečí - na jedné straně vytýká obyvatelům městečku onu dokonalost a lpění na zaběhlých, zcela neměných tradic, na druhé straně žene oba hrdiny do toho "správného" přítupu k životu (ženská začne studovat, z nerda se stane sekáč, kterého nahánějí ženské...), tedy popření individuality, ale všichni pěkně do řady. Škoda, že postupem času se vytrácí humor a film se spíše soustředí na dramatickou polohu. Taktéž mi přišel poněkud rozvleklý, druhá půle už vaří trochu z vody, kratší stopáž by asi neškodila. Po technické stránce ovšem dokonalé a díky tomu člověk snadno překousne občasná hluchá místa. ()

Luteka

... aneb změna nemusí být špatná. Krásný film nejen pro teenageri nejenom o teenagerech. Díky černobílé vizualizaci působí jako ty krásné filmy z poloviny 20.století. ()

sedm.1

Já Pleasantville prostě MILUJU!!!Nádherný film,který pohladí po duši,uklidní a dostane mě pokaždé do takové krásné melancholické pohody :).Opravdu nenápadný filmeček,který má ale v sobě tolik,co 99% filmů nedá ani nahodou dohromady.Skvělé obsazení,skvělá hudba,fantastický příběh,pravdivé poselství,romantický,vtipný a ze všeho nejvíc musím vyzvednou jeho ATMOSFÉRU.Úžasná!Doporučuji naprosto všem! ()

ZkuKol

Pověst nelhala, Pleasantville je opravdu dobrý snímek s originální zápletkou, dobovou hudbou, inteligentním humorem a dobrými hereckými výkony. Ve druhé polovině sice lehce strácí na tempu vyprávění, ale opravdu jen lehce. Všechny 4 hvězdy jsou plně zasloužené. ()

ericek

Tak tohle zase jo... toto příjemné, pěkné, milé, veselé, živé, zábavné, blahé, sympatické, šťastné, potěšitelné a potěšující městečko (víc výrazů mi slovník nenabídl:-)) jen tak z hlavy nedostanu... Pastva pro oči i mozek. 90% ()

Maynard.

Hmm, hmm, váhám mezi 4 a 5ti hvězdama... Ale prozatím ponechám 4, prozatím znamená, že se na tenhle kousek rozhodně ještě někdy mrknu. Páč se jedná o jeden z nejoriginálnějších vizuálních kousků, který dycky můžu. Nevím, čí to byl nápad natočit černobílej film, do kterýho se postupně "vkrádají" barvy, ale nápad je to vskutku geniální a posouvá tím tento film (který by bez těch barev byl poloviční) zcela uplně jinam, směrem vzhůru... Jojo, tak už to na tom Světě chodí, když do zaběhnutého stereotipního života vklouzne něco novýho, renezančního, to se pak není čemu divit, že i ti zarytí odpůrci změn se začnou pomaličku měnit. V tom, abych dal plnou palbu mi zabraňuje herecké obsazení... za 1) Tobey Maguire (Spider Man) pro mě nikdy nebude herec, je to jen panáček, kterej se tváří v každým filmu jako jelimánek a jeho počet výrazů se dá spočítat na prstech jedný ruky. Za 2) Svádím i vnitřní boj s Reese Witherspoon, která mi sice tolik nevadí, ale že bych ji obdivoval, to se říct nedá. Kdyby dvě hlavní role neztvárnili tito dva "herci", tak bych dal full house, takto jsou to překrásný 4 hvězdy. ()

Babous

Viděl jsem to jednou na MGM a hrozně se mi to zalíbilo. Skvělé i po grafické stránce - kontrast černobílého světa "dokonalých" 50. let a všedního barevného světa. ()

slovan1

Vizuálně sakra dobře povedený film, který sebou nese břímě poselství. Dobře obsazený, příjemně koukatelný s dobrým soundtrackem. ()

b.tabor

Film u mě hodně klesl. Nudný, nezáživný, zdlouhavý... Ta hvězdička jen za Maguirea a střídání se černobílého a barevného světa, jinak nestojí za nic! ()

BMAJTZ

Hodně příjemná fantasy komedie u které jsem se bavil až do konce. Tobey hraje perfektně,Reese mi trochu vadila, ale nějakým podivným způsobem to fungovalo. Naivní černobílé městečko, které se se tátou naivity začne postupně vybarvovat, působí přesně tak jak má, vizuálně zajímavě. Jediné co mě zaráží, co za normálního člověka by na onen fiktivní naivní seriál Pleasantville koukal. Což mě přivádí k myšlence, že postava kterou hraje Tobey je hodně ujetá. ()

herr_carter

Městečko Pleasantville = přesně o 1* méně kvalitní, ale téměř stejný snímek jako Truman Show.................moje hodnocení = 8 z 10. ()

darwin

Nádherný film. Krásná vizuální stránka i hudba Randyho Newmana na tom mají lví podíl. Vskutku výjimečný filmový zážitek a jeden z mých oblíbených filmů. ()

ryoga

Tak tento film je neskutočný a farebný :-) filmový zážitok na ktorý tak ľahko nezabudne a budete ho chcieť vidieť znova :) ()

Mistickzz

Inteligentný, pohodový a miestami neskonale nudný film. Teda hlavne stred a a záver, ktorý ma už vôbec nedokázal prinútiť to sledovať na sto percent, čo je škoda. Herecky je to vybrúsené, príbehovo tiež, Pleasantville vám učaruje, zmena obyvateľov vás šokuje (no neprekvapí), len pozor aby vás časom ten film neodradil od dopozerania, to stalo takmer mne a preto dávam len solídne tri. 68% ()

bruceman7

Velice sympatické, snad jedině dabing Witherspoonové byl nevěrohodný - ale to kvalitu obsahu tak jako tak nezkazí. 7,5/10 ()