Nic na světě není pouze černobílé. Až na jedno místo - americké městečko zázraků Pleasantville. V Pleasantville nikdy neprší, nikdy se zde neobjevuje nenávist, agrese a nebo slzy. Ale také zde nikdy nikdo nespatřil vášnivý polibek nebo rudou růži. Až do doby, kdy se tu objevili sourozenci David a Jeniffer Wagnerovi... (Warner Home Video CZ)

jafuska

nelíbilo se mi to, hlupů film, asi nejvíc mě vadilo, že je to často černobílý, má ráda jiný typ filmů než toto ()

Týnidlo

Tenhle film jsem viděla poprvé v době, kdy jsem pomalu neměla tušení o filmovém světě.. Ale přesto mne natolik uchvátil, že to trvalo snad několik dalších let, kdy jsem stále vzpomínala na ten dokonalý film, netušíce jeho jméno, až jsem se dočkala a běžel opět v televizi.. Zážitek přetrval z dětství, až do dospělosti:). Doporučuji. ()

Born2BeAlone

Příjemné filmové polechtání o ničem a taky trochu o všem. Maguire se pro tyhle role nesmělých ňoumů narodil a Reese to moc slušelo. Roztomilé, prostě roztomilé! ()

HEED

Svět není jen o černé a bíle barvě. Je skvěle natočeno jak postavy z toho seriálu opravdu jsou takové prázdné a s příchodem návštěvníků, se to všechno začne měnit. Parádně vystižená doba, obleky, účesy, auta, opravdu se myslelo na všechno. Včetně morálních postupných krůčků k objevování vzájemné přitažlivosti. Tenkrát se vážně lidi na veřejnosti nemohli držet za ruce, či dát si pusu, neboť by to byla hamba a pohoršení nad druhými? Nejlepší hláška byla stejně s tím prvním požárem. !!!!!kočka!!!!!...Taky bych chtěl takový ovladač..Představte si, že už máte nějaký seriál či film shlédnutý nejméně stokrát. Stejně tam je pořád ta stejná scéna, kterou by jste jako divák změnili, nebo spíše přirozeně zasáhli tak, jak by se to hodilo právě vám.Soundtrack taky paráda, chvílema připadal jako vystřižený ze Střihorukého Edwarda. ()

MeGab

Říká se o Američanech, že v důsledku chybějící historické zkušenosti nejsou s to pochopit život v totalitním systému. O to větší překvapení zažijete u tohoto filmu, který je jeho neskutečně trefnou alegorií. Stejně jako ve skutečnosti je v něm postupně nahlodávána totalita, jsou v něm zastoupeni diktátor, konformisté, disidenti, političtí vězni, zobrazuje lidovou demokracii s jeho manifestačním hlasováním i násilné potlačování projevů touhy po svobodě, a ukazuje i cenzuru a moc kultury, zejména literatury, včetně té totalitou zakázané. Je v něm i odkaz na totální uzavření hranic, kdy je člověku upíráno vědět nejen to, že nějaké hranice vůbec existují, ale že se za nimi dokonce něco nachází, natož že se za ně dá i vycestovat. A tak jako v realitě se celá totalita sesype během okamžiku a způsobí to především mladí lidé, zejména studenti. ()

Maica

Tak začátek byl fajn, ale čím dál pokračoval film, tím víc mě to přestávalo bavit. Navíc mi často přišlo, že síš než aby film nabádal k osvobození se od stereotypu (což byl asi záměr), vyzývá mládež (pro kteroužto byl asi snímek určen) k miliskování se u rybníčku, rozbíjení výloh a pohrdání autoritami (zde byly naštěstí autority dost "zaprděné"). Asi to mělo působit opačně, právě k rozbourání všednodennosti, ale dle mého se to nějak nepovedlo. Úplně nejvíc mě zklamal konec, ten jsem vůbec nepochopila, bohužel. Jinak se mi líbily narážky na problémy rasismu v Americe, chlapík od oprav televize (ten byl geniální!) a nezvyklý dabing Táni Vilhelmové (přestože se k Reese jinak vůbec nehodí). ()

Athree

Skvělý, nápaditý a úchvatný film. Těmito třemi vlastnostmi bych charakterizoval film, ale to bych mu velice ubral! Tento snímek převyšuje plno kinematografů z dnešní doby, je to až neuvěřitelné, jak si Gary Ross dokázal vyhrát s filmem jako komedií a filmem jako dramatem. Jednotlivé postavy jsou parádně vymyšlené a potěší snad každého fanouška slabší fantasy. ()

MaxForValue

Si predstavte, že by takýto film vznikol v ČSSR počas socializmu? Viete, čo by to bolo, aká satira? Takto je to "iba" milučká rozprávočka o potrebe zmien a toho byť sám sebou a nebyť len, akoby Kierkegaard povedal, "hlasom davu". ()

subic

Takové zvláštní retro a navíc nekonečně se táhnoucí. Taky jsem u toho 2x usnul. Navíc ani komedií bych to nenazýval, možná jednou jsem se usmál. Zakázané barvy dělají divy. ()

johnny01

Úžasně originální film s naprosto podmanivou atmosférou, kde sledujeme přerod nevinného, uzavřeného a naivního spokojeného městečka v něco jiného. Nejpůsobivější okamžik filmu je rozhodně záběr s růží. Nádherná kombinace černobílých odstínů a barev. Krásný zážitek. ()

fordhont

Co když žijete v jednom městečku dogmaticky a vaše vnímání je černobílé? A co se bude dít, když se to začne měnit? ()

hrumsrt

"S tím už nelze přestat, protože je to v nás a co vychází z nás, nejde zastavit." Mimořádné překvapení, kterým bych si chtěl nakazit sobotní dopoledne. Perfektní castingová volba do dvojice sourozenců, kdy každý čiší až neuvěřitelně pozitivní energií a jen další důkaz, že role Petera Parkera není ani zdaleka tou nejlepší. Krásně milý a naivní snímek, který v prosté premise funguje celé dvě hodinky. Jednoznačně paralela na společenské a rasové otázky staré Ameriky. Postupně snímek roztahuje úsměv, že v závěru dokáže navodit tak pozitivní energii, že si ji už budu navždy ve spojitosti s tímto snímkem pamatovat. Filmová vizuální kouzla jsou na oko poctivě jednoduchá, ale skloubit různé palety barev, to musí být náročná práce v postprodukci. Skvělé obsazení navíc podtrhuje Jeff Daniels coby majitel bistra Bill. Dá se v tom najít tolik myšlenek, tolik odkazů na společenské otázky. Nádherný snímek, který trpí jen na celým uchopením příběhu a tím až dětským úvodem. Ale ve všech přesahových tématech se trefuje.. Navíc s tak magickým závěrem, že Vás nabije takovou energií, jež zkrátka máte chuť rozdávat. 80% ()

JosefTomas

Tomu říkám nečekané vítězství na všech frontách. Gary Ross mi po Daveovi nabídl další ukázku feel-good zábavy, jež okořenil o tolik skrytých es v rukávu, který tam hází jak sedmi v Prší, že už teďka mě má v podstatě v hrsti. Sice si zpočátku vypomůže kličkou tak velkou, že div ji vejpůl nezlomil, ale od té doby najede na takovou retro notu s přesahem do současnosti, vizuálně ždímá formu média na maximum a ještě do toho vhodil tři velká témata, co hýbají společností, že mu už jenom za to házím pět hvězd. Ne ovšem čistých, na to je po prvním zhlédnutí příliš brzy a kdo ví, jak mi napodruhé sedne veškerá přestřelenost konceptu, ale už teď je jasné, že pod 4 hvězdy nepůjdu ani omylem. A nezmění to ani epilog, kde jsem z důvodu absence vysvětlení přeci jen pocítil jistou dávku ošizení. ()

Chladek

Když jsem se na to díval s kamarády, všichni byli jaksepatří otráveni. Mě se ale naskytl pohled na Reese Whitersponeovou jinde než v Nebezpečných známostech a na Tobeyho Maguira jinde než ve Spidermanovi. Film se mi hodně líbil svým námětem, také vyučování (např. Zeměpis hlavní ulice) a postupné zabarvování, plnění knížek......tento film je prostě super. ()

DooFooS

Ze začátku se kolem mě motal, jako by se mě ani dotknout nechtěl, ale nakonec mě pevně stiskl a už nepustil. Další film, který vás zanechá hluboko ve svých myšlenkách. ()