Underworld: Evolution

• USA Underworld: Evolution (více)

Markus je probuzen. Víme, že celý spor lykanů proti upírům má kořeny někde ve dvanáctém století, kdy byli potomci vojevůdce Corvina pokousáni upírem a vlkodlakem. Markus se proměnil v upíra a William zase ve vlkodlaka. První lykani ale neuměli krotit svou touhu zabíjet a vraždili a plenili vesnice jednu za druhou. Viktor, tehdy ještě člověk a majitel mnoha panství, si vraždění nenechal líbit a tak se spojil s Markusem, aby krvavou lázeň zastavili. Vitor ale Williama uvěznil, Markusovi se jeho rozhodnutí nelíbilo, ale nebyla jiná možnost. Vitkor se mu totiž na smrtelné posteli odevzdal a proměnil jej i jeho armádu v nesmrtelné. Selene teď prchá před hněvem Markuse, který se snaží zbavit všech kolem a osvobodit svého bratra. Michael se snaží Selene pomoci ale při jednom ze zápasů s Markusem je poražen a zdá se, že také přiraven o život. Selene proto vyhledá Markusova otce, jednoho z nejstarších upírů vůbec, vojevůdce Corvina. Ten ji poradí, jak Markuse polapit, ale až po té, co ho sám Markus smrtelně zraní. Selene se napije Corvinovy krve a stane se z ní super upír. Pak tedy najde místo, kde je vězněn William a tam se střetne s oběma bratry. Michael díky spojení upírské a lykanské krve zranění přežil a může tak pomoci. Společně tak oba bratry zprovodí ze světa. (TV Prima)

Suzana

Abych pravdu řekla, tak je to bylo dost nudné a předvídatelné. Efekty poměrně ušly, ale koukat se na upírku navlečenou v latexu bylo dosti nezáživné. Kate za celou dobu vystřídala celkem tři výrazy- naštvaná, smutná a chladně odměřená. Ale abych to zase tak neshazovala, nutno dodat, že se mi líbila závěrečná scéna s vrtulníkem....ale ten zbytek... ()

fmash

Zatímco původní Underworld jsem označil jako solidní béčko, novější Evolution už je nehorázné béčko, kde mi nezakoktávající se dobrodružný zážitek kazilo fakt hodně hovadin. Paradoxně nebýt prvního dílu, jehož logiku dvojka nešikovně nedodržuje, výsledný dojem mohl být lepší. Kdybych chtěl vyjmenovávat nevyvedené věci, určitě bych nevynechal milion vysvětlujících flashbacků, zbytečné zpomalovačky, nevypočitatelnou (ne)zranitelnost potvor, oproti jedničce chudý příběh, totální zeměpisnou zmatenost, zajímalo by mě, kolik vážil ten netopýr, co za lano stáhnul vrtulník na zem, proč se potom při kontaktu s osou rotoru rozprsknul na padesát kusů... Proč, když jsou Korvínovi bratři perpetuum mobile, potřebují žrát... No bylo by toho hodně, takže ty věci vůbec zmiňovat nebudu. Co mě ale překvapuje nejvíc je skutečnost, že mě to přes to přese všechno docela bavilo. Tou trapnou sexy scénou dvou hlavních hrdliček to ale nebude. 2¾. ()

GILLWANDER

O chlp lepšie ako jednička. 50 miliónová upírsko-vlkodlaková hlúposť detských rozmerov, kde sa opäť nosným pilierom celého filmu stáva herečka Kate Beckinsale. Scenár ako v predošlej časti opäť nadväzuje na neschopnosť a absurditu, ktorá ťahá film na samotné dno. Dialógy sú smiešne a občas sa dá na ich naivite aj s chuti zasmiať. Dej je opäť o tom istom: vojna medzi vlkodlakmi a upírmi, o nastolení novej a silnejšej rasy, ktorá nebude poznať premožiteľa. Vizualizácia je potešujúca, sem tam rýchle tempo filmu nestíha všetko naraz servírovať a zo sľubne vyzerajúcich scén sa stávajú len kŕčovité. Niečo na spôsob Helsinga, no dosiahnuté do prijateľnejšieho konca. Pre mňa je dvojka takmer totožná s jednotkou no ako som spomínal v úvode o niečo je tento diel lepší. Priemer. 55% ()

maverick10

Jedine latexovy oblecek Kate Beckinsale byl koukatelny, kvuli ni bych vydrzel i delsi stopaz. To ostatni byl prumerny upiri blabol s klise v hlavni roli. ()

Chen

Mnohem lepší než první díl. Byly přidány klasické ingredience typu - více přestřelek, honiček a podobných nutných záležitostí. Efekty nejsou nic moc, ale koukat se na ně dá. Příjemné je, že se film nebojí krve, hlavy létají, ruce se sekají. Jednička mě vůbec nezaujala, dvojka mě sympaticky pobavila. ()

balba

Určitě lepší než film Van Helsing.Musím říci ,že jsem se dobře bavila od začatku až do konce.Už se těším na trojku (nultý díl),který nám napoví jak to vše začalo. ()

Hees

Dvojka Underworld evolution sa mi páčila viac ako jednotka napriek tomu,že tu má o kúsok horšie hodnotenia.Príbeh odhaľuje viac minulosť tak toho viac človek pri jeho pozeraní pochopí.Že kto je kto a ako sa vyvíjala história.Ku koncu je žiaľ ľahko predvídateľný ale príjemne graduje. ()

Martin741

Dvojka je uz scenarovo o cosi slabsia ako Underworld 1, aj ked v rukach stale toho isteho rezisera Len Wisemana. A Kate Beckinsale tam je furt, no aspon ze sa na nu dobre pozera. Pokial ste odchovani klasickymi horormi /Dracula, Vlkodlak z 1941 roku...../ tak nemozete dat tejto zlatanine 4 a viac hviezdiciek. Jo a zaver filmu prilis vykradal Terminatora 2. Vlastne tych filmov sa tu vykradlo viacero, nielen Terminator 2. 55 % ()

dezorz

televizny film s televiznym dejoma filmovou produkciou,. snad este horsie, nez prvy diel a uz ten bol hrozne hrozny. ()

Vojťas

Určitě lepší než první díl či Van Helsing. Mnoho akce, krvavých scén a pak se mi také lépe pronikalo do děje a konečně jsem pochopil všechny souvislosti, které byly naznačovány v předcházejícím filmu. Velké plus má také extra sexy obleček Kate Beckinsale, který vám nedá spát! :D ()

cariada

Pokračování akčního hororu o letité válce mezi vlkodlaky a upíry. Příběh pokračuje tam kde skončil. Po Victorově smrti přichází k moci Marcus ,ale i ten má své plány a tak nezbývá ústřední dvojici porazit nejen jeho ,ale i jeho bratra Williama. Celé to dostalo lepší spád a nápadičnost ,přesto je to někdy stále dost nepřehledné. Za zmínku stojí moc pěkné efekty proměnování ,které se opravdu povedly. ()

Petoss1

Lepšie ako jednotka, akčnejšie ako jednotka a aj Kate Beckinsale je ešte viac sexy. Stretnúť ju ako upírku bez váhania by som jej ponúkol môj krk. 77% ()

Sandstorm

Po příběhové stránce je Underworld: Evolution zbytečně překombinovaný a musím přiznat, že jsem se do děje nedokázal naplno vžít. Na druhou stranu se mně velice líbila estetická stránka filmu a opravdu se na to hezky kouká. Akční scény jsou povedené, nejsou chaotické a tu a tam vystříkne nějaká ta krev a vše je zahaleno v tmavém sirovém světě. No a Kate Beckinsale také není k zahození :) Když to shrnu, komu stačí hlavně tohle, bude určitě spokojen více. Já úplně spokojený nejsem. 63% ()

joker.george

Filmu se až obdivuhodně daří spravit reputaci nevydařené jedničce, začátek, který se odehrával ve středověku mě upoutal a navnadil na zbytek dílu, jenže potom se už ničemu dalšímu nepodařilo tuto laťku zdolat. Mytologie se prohloubí a stává se tak zajímavější, to se už ale nedá říct o ničem jiném. Akce stále není nijak nápaditá a strhující, hlavní záporácí jsou zajímaví jenom zevnějškem a o i o hlavních postavách se nedá říct, že by zažili nějaký posun. ()

Crawler-D

Na konec bude k celkovému hodnocení filmu vřelý, protože jako příznivec žánru na těchto filmech ulítávám, ale nemůžu mu odpustit toporné herectví a krátkost středověké scény. ()

Kšefty s nesmrtelností

Kšefty s nesmrtelností

27.12.2005

Režisér Len Wiseman dokončil druhý díl své upírské ságy Underworld: Evolution (v plánu je celá trilogie) a už rozmýšlí nad dalším projektem, snímkem SHELL GAME. Ten by se měl odehrávat v nedalekém,… (více)