Underworld: Evolution

• USA Underworld: Evolution (více)

Markus je probuzen. Víme, že celý spor lykanů proti upírům má kořeny někde ve dvanáctém století, kdy byli potomci vojevůdce Corvina pokousáni upírem a vlkodlakem. Markus se proměnil v upíra a William zase ve vlkodlaka. První lykani ale neuměli krotit svou touhu zabíjet a vraždili a plenili vesnice jednu za druhou. Viktor, tehdy ještě člověk a majitel mnoha panství, si vraždění nenechal líbit a tak se spojil s Markusem, aby krvavou lázeň zastavili. Vitor ale Williama uvěznil, Markusovi se jeho rozhodnutí nelíbilo, ale nebyla jiná možnost. Vitkor se mu totiž na smrtelné posteli odevzdal a proměnil jej i jeho armádu v nesmrtelné. Selene teď prchá před hněvem Markuse, který se snaží zbavit všech kolem a osvobodit svého bratra. Michael se snaží Selene pomoci ale při jednom ze zápasů s Markusem je poražen a zdá se, že také přiraven o život. Selene proto vyhledá Markusova otce, jednoho z nejstarších upírů vůbec, vojevůdce Corvina. Ten ji poradí, jak Markuse polapit, ale až po té, co ho sám Markus smrtelně zraní. Selene se napije Corvinovy krve a stane se z ní super upír. Pak tedy najde místo, kde je vězněn William a tam se střetne s oběma bratry. Michael díky spojení upírské a lykanské krve zranění přežil a může tak pomoci. Společně tak oba bratry zprovodí ze světa. (TV Prima)

Stanislaus

Underworld: Evolution je solidním pokračováním prvního dílu, které doplňuje zbylé díly skládanky, a dotváří celkem dobře promyšlenou upírsko-lycanskou mytologii. Líbil se mi koncept s prvním nesmrtelným a jeho syny, zakladateli dvou rodů, které se od nepaměti pronásledují a vyvražďují. Rovněž musím zmínit dobré propojení s jedničkou a jednotlivé flashbacky do minulosti, které narušovaly časovou rovinu příběhu, takže děj nepůsobil tak monotónně. Obdobně jako v jedničce, tak i zde byl největší slabinou místy chudší scénář a některé scény, které byly vyloženě dělané na efekt, aniž by měly být logické. Nicméně i přesto a možná právě proto mám tuhle sérii rád - pro ten její akčně drsňácký a účelně přihlouplý (což nemíním nijak zle) look. Sequel srovnatelný s jedničkou, jenž rozhodně nedělá sérii ostudu a díky mnohým prostřihům do minulosti i lehce vyčnívá z řady. ()

Natascha

Jednoduše zklamání. Když někdo cení tesáky, mění barvu očí a preferuje noc před zářivým sluncem, normálně radostí nadskakuju. Tady jsem ale spíš poposedávala nudou. Ještě, že jsem nic moc neočekávala, tak to aspoň tolik nemrzí. První Underworld jsem viděla už hooodně dávno, takže si z něj téměř nic nepamatuju (což by se mi při sledování Evolution hodilo – ze začátku jsem nevěděla, která bije). Zůstal ve mně ale pocit relativně příjemného filmu. Kdežto Evolution mě spíš znechutil – nudná akce, nezajímaví hrdinové, děj velmi fádní Kdyby to neosvěžila jedna erotická scéna a kdyby ten megaupír, či co to bylo, neměl tak ostrá a bodavá křídla, asi bych u toho usnula. Už nikdy více! ()

honajz

První Underworld poněkud hřešil na velkolepá očekávání, a nebyl proto přijat tak kladně, jak se očekávalo. Šlo o solidně vystavěný horor s inteligentním scénářem a slušně vytvořenou atmosférou odehrávající se v současných londýnských reáliích. A co pokračování? Druhý díl začíná ve chvíli, kdy skončil ten první, ale kromě opět inteligentního scénáře má více minusů – asi díky menším výdělkům jedničky ze všeho čiší levná produkce. Z Londýna jsme se přesunuli do Maďarska, což poznáme i tak, že na rozvodné skříni je u znamení blesku nápis Óvakodik!, také triky nejsou tak úchvatné, a atmosféra je ještě temnější a modřejší, což už chvílemi působí jako nechtěná parodie. Přesto při tomto pátrání po skutečném původci všech nesmrtelných dochází k relativně logickým zvratům, k mnoha dobře vypadajícím bitkám a soubojům, a co si budeme povídat, na Kate Beckinsale se kouká velmi dobře. Stále ještě slušná hororová akční řežba, i když v levné produkci a s levnými triky. Jediné, co jsem netušil, že za všechno může „Já, Claudius“. ()

SOLOM.

Ještě větší pohádka a pitomost než první díl. Nic méně tenhle díl alespoň zdobí lepší bojové scény z nichž některé jsou opravdu dobré. Romantické pasáže opět smrdí celým filmem, ale alespoň je tu i jedna jiskřící scéna. Jinak Kate to samosebou opět velice sluší. Asi nejvíc se mi však líbil úplný začátek filmu, kdy se podíváme trochu do minulosti. 5/10 ()

Sofia

Zajímavější story než v jedničce (jestli se to tedy u příběhu s upíry a vlkodlaky dá vůbec říct...), víc akce a víc kečupu. Ale stejně to pořád je jen průměrné béčko. ()

claudel

Druhý díl už není tak skvostný jako jednička, což je pochopitelné, protože ta nasadila vysokou laťku, přesto není zklamáním a nechybí mix všech kvalitních komponentů z jedničky. ()

ARI50

Dostal jsem lepší nářez a podívanou o proti prvním dílu jsem rád že jdeme nahoru a že naši známy zůstavají takže samozřejmě chválím. Spousta vlkodlaku jenom potěšila a co nás super upír. ()

Necrotongue

Evoluci jsem sice jednu hvězdičku ubral, ale udělal jsem to jen proto, že proti jedničce nepřinesla nic nového. Na druhou stranu musím uznat, že to co se mi líbilo na prvním dílu, dvojka nezkazila, takže jsem se opět naprosto pohodově bavil, aniž bych očekával nějaký šílený nápor na mozek. Jen mě zarazila kombinace rusky hovořících policistů, kteří jezdí v autech s maďarskými nápisy, vot těchnika! ()

becki_tu

Krvelačná řežba mezi upíry a vlkodlaky pokračuje sice ve vetším stylu, ale stejně jako v případě jedničky mi přeci jen ke spokojenosti ještě pořád něco chybí. Celé to je sice hezky efektně natočené, ale co je to platné, když už tak prostý scénář má díry a pořádně nemá hlavu ani patu. Aspoň, že Kate Beckinsale vypadá pořád skvěle a i díky ní není celkový dojem až tak špatný. ()

JASON_X

Moje okouzlení prvním dílem ságy částečně vyprchalo, a tak jsem už napoprvé na jeho pokračování objektivně spatřoval nejrůznější mouchy... Upíři, kteří z morálních důvodů nepijí lidskou krev (tedy aspoň ne "živou" krev), stojí za houby a jsou dobří leda tak pro malé caparty, nebo pro svíčkové baby. Ale vzájemně se vyssávají o sto šest, hm, pitomost... Pan Korvín senior, údajný "Nejstarší Nesmrtelný", který po dlouhá staletí jako kapitán Nemo brázdí se svou oddanou posádkou mezinárodní vody Underworldu, vypadá ze všeho nejvíc jako penzionovaný učitel dívčích prací. Velký upír Marcus pak zase připomíná jakýsi nepovedený experiment zešílevšího doktora Moreaua, a namísto toho, aby po nocích vycucával panny a malé děti, jak se na upíra sluší a patří, chlemtá radši krev kobylám. Neustálé zamilované pohledy, hubičkování a kopulování Smrtonošky s Hybridem mi, stylově řečeno, pilo krev; tyhle lyrické vložky si laskavě páni tvůrci nechejte na nějaké přiblblé romanťáky. A filmový příběh už mi nepřijde rozkošně béčkový, nýbrž béčkově stupidní, přemýšlet u něho důrazně nedoporučuju... Ale potěšilo mě třeba, že na začátku filmu dostala aspoň trochu prostoru zajímavá Amelia, která chudák v jedničce nestačila ani promluvit, jen párkrát hodila svýma krásnýma upíříma očima, a už bylo po ní. A pobavil mě Pražský hrad na břehu Dunaje naproti budapešťskému Parlamentu, příjemně halucinační obrázek. Takže tolik asi k druhému Underworldu... Jo - ještě jsem vlastně zapomněl napsat, že se mi to samozřejmě i přes všechnu mou kritiku moc líbilo, to je snad jasná věc. ()

oLí

3/10 Jednička se ještě dala. Sice to byl mix již v jiných filmech viděného, ale bavilo mě to. Na pokračování jsem se těšil. No neměl jsem proč. Kate Beckinsale fakt není Linda Hamilton z Terminátora ani Sigurney Weaver z Vetřelce ( spíš by si mohla potřást rukou s Milou Jovovich z trilogie RESIDENT EVIL, obě jsou ve svých rolích podle mně směšný ). Já to ani nedokoukal. ___ Tak jsem si dnes v pět hodin ráno řekl, že je čas na nějakou výplachovou dynamickou podívanou, která odsejpá a dal pokračování UNDERWORLDU šanci. Zbejvá půl hodina do konce a já píšu komentář. Třetí šanci už nedostane :( :) ()

Sawy

Čekal jsem béčkovou oddychovku,která mě slušně pobaví.Ale nakonec mě to většinu času pouze nudilo.Akce tam je,to jo,ale natočená tak nezáživně,až je to k pláči.Kdyby nebylo zatraceně sexy Kate Beckinsale,tak bych to asi ani nedokoukal do konce.Len Wiseman umí natočit skvělý akční film,jak dokázal se Smrtonosnou pastí 4.0,tak doufám,že už se od něj něčeho podobného nedočkám.Bylo by to plýtvání jeho potenciálem.40 % ()

Lucasion

Evolution - jatka pokračují! Underworld 2 navazuje přesně v okamžiku, kdy jednička skončila. Vrací se Kate a dokonce i v malém camau Bill. Abych byl upřímný, jsem rád, za tu trochu světla ve filmu. Určitě se mi dvojka líbila víc než jednička. Akční scény jsou lepší a i lykani (pro ty co neví, tak vlkodlaci) vypadají přeci jen lépe. Seznam nelogičností byl zredukován a WTF momentů jsem zažil jen pár. (Nezlobte se na mě, ale když Marcus stáhne helikoptéru za provaz dolů - i když je to silák, tak stejně koukám jak blázen.) Příběh už je lépe koukatelný a získal konečně nějaký směr. Evolution je lepší pokračování a jsem za něj docela i rád. (70 procent) ()

ladylucifer

Já mam tyhle akční fantasy horory s upíry a jinými nadpřirozeny ráda, takže jsem se bavila. Ale musim uznat, že tohle už značně pokulhává za svými předchůdci. Au...nejvíc asi bolel ten scénář...a to lovestory, já čekala, že splodí nějakýho už super dokonalýho nadčlověka...:)) ()

ScarPoul

Z mesta sme sa presunuli do lesov, upíri dostali krídla a medzi hlavnou dvojicou to začína konečne iskriť. Viacej bozkov, dokonca aj pekná posteľová scéna. Príbeh ukončuje históriu oboch rodov, dostávame sa spolu s hlavnými hrdinami ku koreňom ich pôvodu aj ich vojny a na konci sa to všetko uzatvára v predzvesti ďalšieho temnejšieho pokračovania. Atmosféru a režisérsku invenčnosť si to stále udržuje a hlavne pri scéne s nákladným autom - ochutnávame aj keď iba na chvíľu poriadnu akčnú žranicu. Akcia sa v prípade tohto dielu stáva viacej ťažkopádnou a nie je ničím prekvapivá. Pozeráme sa na 5 minutové strielačky, kde nikto nezomrie. Pre tento druh efektnosti a prvoplánovosti uberám jednu hviezdu. Ďalším problémom je neschopnosť sa rozhodnúť čo má vlastne film byť. Má byť novou kapitolou novej mytológie o upíroch a vlkolakov, kde ako východzí bod slúži Shakespearová dramatická hra? Alebo to má byť akčná cool rezanica, s množstvom dychberúcich scén a pamätných momentov. Je to v obidvoch prípadoch len polovičná funkčnosť. Herci by to uhrali a vo svojich úlohách sú viac menej presvedčivý, ale ako náhle príde na akciu je to akési ťažkopádne. Za to uberám ďalšiu hviezdu. Priemer, ktorý má úplne odlišné klady a zápory ako prvý diel a pritom ho nie je schopný ani prevýšiť ani sa dostať za neho. ()

Lacike

Dvojka plynule pokračuje tam kde skončila jednotka a tvorcovia sa nám snažia predať veľkolepú mytológiu. Pozrieme sa aj do minulosti jak vlastne ten spor medzi tými dvoma rasami začal. Ale príliš pútavé to nie je. Práve naopak. Hlavný upírsky zloduch je tradičný prehrávajúci megaloman. Charizmatický Bill Nighy sa tu už len na chvíľu mihne a ostatní herci neuhrajú tie mizerné postavy ani svojou charizmou, keďže je minimálna. Kate ma stále nudí. Scott Speedman je úplne zbytočný. No a akčné scény sú síce veľkolepejšie, ale na rozdiel od jednotky to je už vo väčšej miere digibordel. No a ten modrý filter, aj keď ho bežne mám rád, mi tu už liezol krkom. Tento diel celkom zmysluplne sériu ukončil, takže ak vás to nenadchlo, tak s ďalšími dielmi nemusíte strácať čas. 2/10. ()

Gary

Dobré efekty a stylové pohyby nedokáží schovat chatrný scénář a příliš sekanou akci. Děj i každá scéna jsou předvídatelné a jen tak tak chápete, co se vlastně děje. Film je protahovaný vzpomínkami a flashbacky s velice nevyužitým (mým oblíbencem) Viktorem - Billem Nighym. Pořád se vracejí i záběry z prvního dílu. Scott Speedman je nevýrazný, ale okřídlený záporák se jim celkem povedl. Horší než jednička, pořád ještě alespoň zábava. ()

Kšefty s nesmrtelností

Kšefty s nesmrtelností

27.12.2005

Režisér Len Wiseman dokončil druhý díl své upírské ságy Underworld: Evolution (v plánu je celá trilogie) a už rozmýšlí nad dalším projektem, snímkem SHELL GAME. Ten by se měl odehrávat v nedalekém,… (více)