Některé děti to nemají doma jednoduché. Zatímco osmiletý Vítek Koudelka má dva tatínky a dvě maminky, jeho spolužačka Amálka Rychmanová má tatínka jednoho a vidí ho jen jednou za měsíc, protože je záchranářem v Alpách. To vadí také její mamince, baletce Anně, která by chtěla, aby konečně byli normálně fungující rodina. Když Luboš přijede domů o čtrnáct dnů dřív, odmítne jet Amálka na školu v přírodě. Jenže když se táta vypraví do školy, aby ji omluvil, dopadne to tak, že s třídou pojede nejen Amálka, ale také on. Ještě předtím se rodina i s Vaškem vydá k dědovi Pepíkovi, který je k sobě vylákal pod falešnou záminkou, že se žení. Zatím je sice svobodný, ale o nápadnice nemá nouze. Snaží se ho totiž ulovit nejen sousedka Bobulová, ale také starostova sekretářka Julča. Luboš s Amálkou odjíždějí s tím, že se za tři dny vrátí a všichni se sejdou u dědy, který pro změnu odjíždí do Prahy na počítačový kurz. Jenže během výletu se vychovatelka Boženka zraní a Luboš musí zůstat déle. Děti ho sice zbožňují, ale věčně mrzutá učitelka Alice není s ničím spokojená. Naštvaná je také Anna, která po návratu třídy zahlédne Luboše s Alicí a je přesvědčená, že spolu něco mají. Pohádá se s ním a řekne mu, že se chce rozvést. Snadné to nemá ani Vítek, který má sice čtyři rodiče, ale ani jeden nevěnuje pozornost tomu, co by chtěl. A dědovi přibude ke dvojici nápadnic ještě svérázná učitelka Kája. Situace je stále zamotanější a šťastný konec v nedohlednu. (TV Nova)

Udet

..obrovské zklamání.. ..jasně, nečekal jsem vlastně nic moc podobné předchozím dílům.. ..ale na to že tohle točila stejná režisérka tak je to opravdu hodně slaboučké, takové o ničem.. ..jasně, Tomáš Holý byl jen jeden ale i kdyby byl obsazený do tohohle tak by to asi nikam výš nevytáhl.. ..bohužel.. ..škoda, moc jsem se těšil, ale podruhé to už vidět nemusím.. ()

luno odpad!

Tohle že má být pokračování filmů Jak vytrhnout velrybě stoličku a Jak dostat tatínka do polepšovny? Text distributora jsem před shlédnutím nečetla, takže jsem od začátku usilovně přemýšlela, proč paní Poledňáková natočila ten příběh znovu. Na odpověď jsem nepřišla a když už se na to nedalo koukat, stačilo vypnout televizi. ()

Naive odpad!

Je to tak strašná, nařvaná hovadina a neskutečná trapárna! Přemýšlím, jestli to M.Poledňáková vůbec mohla myslet vážně? Na nápad angažovat D. Nekonečného a J. Vojtka nemám slov, doteď mě z nich bolí hlava. ()

ferda12

Odpad, tohle je odpad české kinematografie, který by měl být navždy zapomenut. A řeknu to na rovinu, čím novější film, tím VĚTŠÍ PASKVIL! Herci, NEherci předvádějí divadlo, které není divadlem. A teď si přiznejme, kdo se zasmál? Já ne tedy na a to má být RODINNÁ KOMEDIE!!! My prostě nenatočíme film, který by byl z 21. století a byl by uznávaný. Ze slitování a s pocitem, že může být hůř dávám 1* ()

petrian

Zbytečný film o ničem,který se tváří jako zábavný ale je to jen o nude,trapnosti a křeči. 1 hvězda jen za Báru Štěpánovou. ()

IceMojito

Dávám 1* za Postráneckého, jinak děj je nijaký, nikam nevede. Tomuhle vážně někdo říká komedie? Věčně nervní učitelka, vystresovaná matka, Koudelkova divná rodina nejevící o něj zájem ... vážně nevím, co je na tom komediálního. ()

PetrJJ

Na začátku tohoto filmu jsem čekal spíše slabší českou komedii, ale po chvilce je film velkou zábavou a to si myslím i pro celou rodinu. Sám jsem se na film již díval mnohokrát a vždy pobavil. Rozhodně doporučuji rodinám a dětem. Například pan Miroslav Etzler a Václav Postránecký ale i ostatní herci jsou velice úžasní. ()

Trucker odpad!

Jestli tohle má být pokračování filmů Jak vytrhnout velrybě stoličku a Jak dostat tatínka do polepšovny, tak si dovolím citovat dědu: "asi spadly Krkonoše". Navíc ten "snouborďácký" kretén není a nikdy nemůže být nástupcem Tomáše Holého. ()

mfaky

Můj bože, toto opravdu ne. Vážně jsem se snažil v tom něco najít, ale jakmile přišla scéna s vřeštícím (ex-rockerem) Vojtkem a Dementem, pardon - Danielem Nekonečným, tak mě to už opravdu donutilo přepnout kanál. Film jsem nakonec po částech shlédl, ale do teď toho lituji. Mádlovi, jako Vaškovi jsem ani na chvíli nevěřil, z mého pohledu se v tomto filmu jedná o zcela zbytečnou postavu. Některé vedlejší postavy to trochu zachraňovali, např. pan Postránecký, ale i tak...tento film...obrovské zklamání. Celé to podtrhuje nevhodě vybraná, neskutečně dementní hudba provázející celý film, jenž u předchozích dílů skvělě podtrhovala děj. Proč nám tohle Poledňáková udělala? Jo jasně, jednička a dvojka měly úspěch, tak natočíme trojku, však lidi do kina přijdou...prachy, prachy, prachy. Dal bych odpad, ale z úcty k předchozím dílům nechávám 1*. ()

burg

Mám pocit, že jsem viděl peklo. Nevtipná a nevkusná rádoby komedie, ovšem z mého oblíbeného prostředí, z hor (za to uroním hvězdičku). Ovšem všechno ostatní bylo špatně - příběh, postavy (hlavně ta strašlivá tlupa malých smráďat) atd. Nebýt to rozdělené na několik příběhových cestiček (čemuž dal na prdel hlavně Dan Nekonečný, kterého extra nesnáším), možná bych si to i užil. Takhle ani omylem. Ale co byste vlastně chtěli, když se Poledňáková snaží navázat po třiceti letech na film, v jehož příběhu uplynulo jen nějakých osm let... ()

DarkSikorski odpad!

S tebou mě baví svět nesl označení "Komedie století". Zda-li s tímto štědrým hodnocením souhlasíte nebo ne, je už na vás. Tento snímek měl být nástupcem výše zmíněného snímku. Vyšlo to? Za mě rozhodně ne. Děj rozmlácený všude možně, děj plytký a nějakých smysluplných konverzacích se taky bavit nemůžeme. Normálně bych tomuto snímku dal tak jednu hvězdičku. Ale vzhledem k tomu, jak moc se tvůrci bili do prsou, jaký skvělý film udělají... prostě za vysokou laťku, přísné hodnocení. ()

BlackDemon odpad!

Toto bolo tak dementné, že to už asi dementnejšie byť nemôže. Extrémne zlý film, za ktorý mala Poledňáková zaplatiť každému divákovi, ktorý tú hrôzu dobrovoľne videl. Toto je ešte väčšie dno ako porevolučné filmy Víta Olmera! ()

Monicina odpad!

To je naozaj scénar od tej istej Poledňákovej??? Nechcem tomu uveriť. A to herecké prevedenie väčšiny postáv, škoda rečí....trápne a príšerne záhradné hercami, ktorí sa na dané postavy absolútne nechodili. ()

Mondy666

Kdyby se Etzler vysral na konci na tu stupidní baletku a skočil s učitelkou a kdyby se zase Postránecký vysral na tu starou a skončil buď s učitelkou přes pc nebo tou kozatou klidně bych dal i víc jak 1 hvězdu. Takhle ale je to film který prostě je úplně o ničem se špatnýma zakončeními. ()

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

Zemřela režisérka Marie Poledňáková