Silent Hill

• Francie Silent Hill (více)

Rose, která má smrtelně nemocnou dcerku, se chopí poslední šance a vydá se za starou léčitelkou. Bohužel však zabloudí do tajemného a opuštěného městečka jménem Silent Hill, kde nakonec svou holčičku ztratí. Rose se při jejím hledání stále hlouběji zaplétá do ponuré historie města, které je mrtvé jen na první pohled. V temných koutech totiž něco číhá… a nemá to zrovna dobré úmysly. Silent Hill je ve světě počítačových her jednou z nejpopulárnějších herních sérií survival hororů, do níž patří např. i Resident Evil. Silent Hill však nestaví na zombies a roztrhaných vnitřnostech, mnohem raději diváka straší po vzoru klasických japonských hororů a představuje mu monstra jak z deníčku nejslavnějších kubistů. Výsledkem je vysoce originální herní koncept, který učaroval i Rogeru Avarymu (scénárista Pulp Fiction), který se rozhodl sepsat scénář, s podporou autora původní hry, Akiry Yamaoky z Konami. Silent Hill režíruje Christophe Gans, zodpovědný za Bratrstvo vlků. (oficiální text distributora)

Jordan

roger avary si vybudoval svoju slávu na spoluautorstve pulp fictionu, no tento scenár sa mu veľmi nevydaril, film je príliš dlhý a prvá vyše polovica dosť nudí a nič sa tam nedeje (a ak sa aj niečo udeje, je to scenáristicky nevymotivované a občas aj nelogické), christophe gans je v žánri hororu už celkom zbehlý, takže vie, čo a ako, takže jedine tým si vysvetľujem, že sa tam nachádzalo toľko klasických klišé a všetkých pre žáner nutných vecí . . . záver je nie veľmi prekvapivý, vlastne sa s tým hrá už od začiatku, dve hviezdičky dávam za miestami vydarený vizuál (i keď často na hranici gýča) a ku koncu aj atmosféru, ktorá by sa dala pokladať za celkom napínavú (keby som to saledoval o polnoci a sám v byte pred desiatimi rokmi, určite by som bol vystrašený) . . . a o mne je celkom známe, že ak sa mi v nejakom filme páči hlavná predstaviteľka, som ochotný privrieť oči - tu boli z mojich obľúbenkýň až dve, no prvá bola zamaskovaná na šedivú strigu a druhá v kuse len kričala, pobehovala a bola špinavá od popola a od krvi . . . svoje dve hviezdičky si to u mňa nájde, ale za dobrý horor/film to pokladať nemienim. ()

Tsuki

Hru jsem sice nikdy nehrála, ale moc jsem o ní slyšela, viděla jsem nějaké videa a taky miluju hudbu ze Silent Hillu (Akira Yamaoka rullz). Proto jsem také čekala, že film bude hodně dobrý, snad dokonce uchvacující. To ale rozhodně nebyl. Právě naopak, místy jsem se i trochu nudila. Bylo to takové...přesný výraz by asi byl "nemastné neslané". Vážně mě to zklamalo. ~(1,5)~ ()

Anderton

Bez diskusie najlepšia videoherná adaptácia. Atmosféra sa lepšie vyčariť už ani nedala. Hutný a pomerne komplikovaný dej je na film podla videohry vzácnosťou. Nakoniec ale dáva zmysel, to je výhoda dvd, že si pasáže, ktoré na prvýkrát nepochopíte, možete pustiť ešte raz. Ak by som to videl v kine, mal by som v tom riadny hokej. Rozmýšlal som aj o *****, ale tie digitálne príšery sú občas moc digitálne. Finále je maximálne úchvatné. Alegória na náboženský fanatizmus sa tiež vydarila. ()

Frajer42 odpad!

Dost velká blbost na to, abych neměl problém udělit odpad. Příběh balancující na totální hraně lidské únosnosti. Herci sakra nesympatičtí. Jediné co zde za něco stojí je atmosféra, která je rozhodně zajímavá. Abych dal něco jiného než odpad, tak bych potřeboval k té atmosféře přiřadit ještě něco ze soudku toho pěkného. Obávám se však, že ten soudek je totálně prázdný. ODPAD! ()

Kothy

Super horor s parádní atmosférou. Hlavně ten konec byl hodně drsný. Pokračování už tak dobré není... ()

Fingon

Přestože se o sobě nebojím říct, že jsem kovaným hráčem, Silent hill jako hru jsem zahlédl jen na chviličku. Nesmazatelně se mi ovšem vryl onen šedomodrý nádech popela, který má i Silent Hill filmový. A co víc: během těch dvou hodin jsem se ani chvilku nenudil. ()

swamp

"What the fuck? What the fuck? You saw that right? That was real? What the fuck is going on?" Další z nepříliš povedených předělávek her do světa filmu. :( A přitom z herní série Silent Hill by se dalo čerpat na několik vynikajících noir snímků. To ovšem režisér Christophe Gans nedokázal využít. Všechno zbytečně zmatené, málo strašidelné, příšery moc digitální a logika veškerá žádná. ()

Sašenka165

Hru jsem nehrála, ale zdá se, že tohle je asi úplně nejlepší adaptace PC hry vůbec. Není to jen nějaká obyčejná vyvražďovačka, naopak - je to film, u kterého mi vážně běhal mráz po zádech. A ten konec? Geniálně tajemný. ()

predators

I napočtvrté super atmosferická hororová adventura:-) Zpracování je odlišné od klasických hororů, jedná se spíše o psycho doplněné fakt brutálními zvukovými efekty s vynikajícími kulisami a šedivou atmosférou doplněnou o sexy sestřičky, ze kterých starost o vás přímo čiší:-)80% ()

Slartibarkfast

Filmová adaptace jedné hry, kterou jsem měl tu možnost zkusit. Proto jsem věděl, co mohu přibližně ve filmu čekat. Každopádně to na mne udělalo velmi silný dojem, neboť v drtivé většině případů, kdy se někdo snaží převést hru na plátno, pohoří jak cigaretový papír. Tohle ovšem není ten případ a já jsem jedině rád. Jsou tam pravda hluchá místa, ale naopak efekty a hudba člověka doslova stáhnou z kůže. Celkovou náplň filmu a sympatický výkon herců bych hodnotil tak na 65% k tomu pěkné efekty a to, že se to vůbec nějak povedlo +15%. Dohromady tedy krásných 80% ()

nash.

Nelogická nuda zasazená do působivých kulis. Mnohem víc jsem se smál než bál, což u horroru asi nebylo záměrem tvůrců.. ()

PetrPan

Poprvé jsem to viděl asi před pěti či šesti lety a tehdy se mi to vcelku líbilo, byť jsem ani neměl šajn o tom, že je to podle snad vydařené PC hry, kterou jsem nikdy nehrál. Hry a tvrdé drogy jsou totiž jedny z mála závislostí, co mě vcelku minuly. Neříkám, že jsem si občas něco "nezapařil", ale asi jsem radši chodil na procházky s děvčaty a uspokojoval i ty ostatní závislosti:) Teď po letech mne hry pořád vcelku míjí dál a ostatní závislosti uspokojuju už jen sporadicky a na procházky s děvčaty už nechodím, když totiž vyrostou, říkají si ženy a procházky už jim nestačí. Silent Hill se mi líbí pořád stejně, není sice bůhvíjak strašidelný, ale příšerky jsou opravdu originální, příběh vcelku drží pohromadě, herecky taky slušný, no prostě obyčejně bych dal za 3, ale zamilovanému filmu mé oblíbené playboxguest jednu přidám:) ()

silentname

Silent Hill je pre mňa jeden z mála filmov, kde horor skutočne je hororom pre tie správne dôvody. Mám rád postavy, mám rád atmosféru filmu, vizuálne vyzerá film absolútne fantasticky a uveriteľne, sú tam síce aj nejaké tie krvavejšie momenty, no nič, čo by vyslovene prekážalo. Milujem záver filmu, ktorý je veľmi otvorený a pritom dokonalý a pre mňa skvelý film. Nepoznám hry, takže s tým to porovnať nemôžem, no čisto ako film podľa mňa Silent Hill funguje. Jediné čo si tento film skutočne nezaslúžil je absolútne katastrofálny sequel, ktorý si zasluhuje jedine tak nakopať do zadku. ()

Slarque

Velice zajímavý film, který nevypadá ani jako normální horor ani jako typická adaptace počítačové hry. Sází hlavně na perfektně vybudovanou atmosféru (podpořenou zvláštně znějící hudbou) a velmi svébytnou vizuální stránku. Poněkuď z toho ovšem trčí „reálná“ linie se Seanem Beanem, byť vzhledem k závěru chápu její přítomnost. A konec je v kontextu amerického filmu celkem nečekaný (ale u japonského by mne to nijak nepřekvapilo). Něco mi říká, že jsem to neviděl naposledy (70%). ()

Arsenal83

Sean Bean je sympaťák, ale mal by ostať výlučne v historických veciach, brada a meč to mu sedí oveľa viac. Ďalším poučením tu je, že fízli sú tupí všade. Prvá hodinka celkom ok, máme tu odpudivé stvorenia, hnusné záchody, mŕtvolku a ostnaté drôty. Následne sa to ale presunie aj do záchodovej pointy, takže celkový dojem nič moc. ()

klerik

Dávam 4*, lebo tohto roku som už videl priveľa hororv medzi 3 a 4 (Hills Have Eyes, Slither, Kairo) a dával som 3, takže teraz to treba vyrovnať :) Film je to vizuálne namakaný, s famóznym hudobným doprovodm - ale nevyvážený. Do polovice sa vlastne nestane nič, len maminka hľadá svoju dcérku. Samozrejme, pri tom stretáva kopu oblúd a monštier, ale postupne to stále utekanie pred démonmi začne nudiť. Veľmi rýchlo však prichádza zvrat a príbeh sa rozbehne až do explozívneho finále. Film mohol byť pokojne kratší aj na úkor niektorých vizuálnych hrátok. Dávam 4* rovnako ako som nedávno dal pri Ju-on: The Grudge 2 - nie je to úplne poctivé hodnotenie, no celkový dojem mám z filmu dobrý. Inak film celkom znesiteľne spracoval "adventúrnosť" predlohy a krásne ukázal, že RESIDENT EVIL a ALONE IN THE DARK nemuseli (a nemali) vôbec dopadnúť tak zle... ()

Chrustyn

Po druhém shlédnutí musím hvězdu přidat a uznat, že se jedná o nadpůrměrný horor, který zaujme převážně temnou, depresivní atmosférou, kterou ocení hlavně fanoušci herní předlohy. Škoda, že není vše vysvětleno a zvláště konec nastoluje spoustu otázek. Každopádně jedna z nejlepších videoherních adaptací a v rámci hororu ta možná nejlepší vůbec. ()

Metal Gear – první Solidní videoherní adaptace?

Metal Gear – první Solidní videoherní adaptace?

31.08.2012

Videohry jsou obrovský byznys, který se zisky vyrovná filmovému. Hollywood se proto úporně snaží něco z toho vytřískat. Už dlouhá léta. Bohužel, nedaří se. Kvalitní herní adaptace sečtete na prstech… (více)

Del Toro vs. Gans: Kráska a zvíře

30.03.2008

Šermíři R. E. Howarda nastupují

Šermíři R. E. Howarda nastupují

13.01.2008

Obrovské zklamání z tržeb Zlatého kompasu (srovnatelné s rozčarováním z vlažného přijetí Superman se vrací, takže se vážně pochybuje o pokračování) a následné urychlené odsunutí Inkoustového srdce … (více)