Medzi regálmi bájneho obchodu Quick Stop, v ktorom dvaja flákači Randall a Dante zabíjajú deň táraním o sexe, preberaním Hviezdnych vojen, čítaním komiksov a zhúleným meditovaním nad podstatou bytia. Kevin Smith sa vracia na miesto svojho kultového debutu, kde jeho hlavní hrdinovia dospievajú do kristových rokov. Je čas si rozmyslieť, čo ďalej. Voľné pokračovanie úspešného filmu Jay a mlčanlivý Bob vracajú úder... (oficiální text distributora)

Le_Chuck

Clerks 2 spravili z "iba" výborných New Jerseyských flákov (Clerks, Mallrats, Jay and Silent Bob + kraťasy) výnimočný počin a uzavreli týmto najdospelejším Smithizmom (behom dvoch dní) časť mojej malej filmovej histórie. Návrat k počiatokm vtipne, s doteraz nasilnejším odkazom, so slzou v oku (žiadna nostalgia) a v starej forme. Všetkým čo sa chystajú vrhnúť na túto perlu, lebo v pravo hore svietia pekné percentá, doporučujem vyššie menované filmíky. Bude to oveľa silnejšie. ()

Eddard

Mám Kevina rád, ale musím se přiznat, že po první cca čtvrthodince jsem se bál, jestli už neklesl příliš hluboko - dialogy se topily v nejperverznějších nadávkách a přitom byli dost samoúčelné. Vrchol přišel v dialogu o nepřípustnosti kombinace "going ass to mouth", kdy už jsem měl sto chutí nad mistrem zlomit hůl a prohlásit ho za pozéra, naštěstí zanedlouho poté začal film nabírat obrátky a Smith se (aspoň mi to tak přišlo) ukázkově uvolnil a začal si s filmem hrát, tak jak to umí... Tj. objevili se staré dobré debaty o popkultuře, zj. komixech (zvláště výživná je pře fanoušků Star wars a Pána prstenů), muzikálové vložky, parodie, camea Smithových koruních herců (Lee a Afleck) a na konci zběsilá akcelerace děje a ukázková SHIT katastrofa, kdy se na chvíli zdá, že jde všechno do hajzlu... ještě, že jsou tu Jay s Bobem, aby zachránili... Dantův svět. Špičková zábava, pro Smithovi fanoušky samozřejmě povinnost 80% ()

castor

Jen co se Smith ohřál na komerčních zásadách Hollywoodu s Jersey Girl (i když jeho roztomilá taťkovská romance nedopadla ani zdaleka nejhůř), je zpět a vrací se na místo svého bezesporu kultovního debutu, do proslulého obchoďáku Quick Stop. Na první díl Smith navazuje brilantně. Ústřední duo, Randall a Dante, neustále řeší stávající život, kdy je jim přes třicet a otáčí hamburgery nad rozpálenou plotnou!! Dojemně nostalgické ohlédnutí za časy minulými i looserovstvím aktuálním! Nezapomenutelné scénky (taneční číslo s Rosario Dawson, kterákoliv přestřelka s Eliasem - hlavně -moje holka se mnou nemůže spát-, ukázka jednotlivých "zápletek" Pána Prstenů, Jason Lee, dojemný závěr "s Alanis Morissette").. Geniálně vybroušená, srdcová záležitost!! ()

viperblade

Velké, ale fakt velké překvapení. Čekal jsem totiž po Jayovi a Bobovi, které zrovna dvakrát nemusím, něco horšího. Ale dostalo se mi skvělé komedie, plné narážek na nejrůznější filmy (od Mlčení jehňátek, až po Pána prstenů). A právě tu parodii Pána prstenů si budu ještě hodně dlouho pamatovat. Takže, kdyby tam bylo míň Jaye a Boba, (hlavně ze začátku, ke konci mi už zas tak nevadili), tak bych dal plný počet. Takhle to jsou "jen" 4 pěkné *. ()

Trellíno

Ať žije Kevin Smith! Ať žijou Transformers! Věčná sláva oslům a Michaelu Jacksonovi! U jinýho filmu bych asi pět jen tak nenapálil, ale tady už začíná fungovat i jistý druh nostalgie a navíc, takový filmy se prakticky netočej. Smith ukazuje, že Jersey Girl byla jenom takovou slabší chvilkou, potvrzující, že nikdo není neomylný. Druzí Clerks ho znovu představují jako autora svěžího, originálního, citlivého a navíc ohromně vtipnýho. Na jedničku navazuje tak parádně, že byste ani neřekli, kolik že už od ní vlastně uplynulo let. Nic zde nepůsobí jako nastavená kaše, všechny postavy se věrohodně "posunuli" dál, byť vlastně řeší stále tytéž problémy. Celý film je protkán spoustou narážek a odkazů nejen na Smithovu tvorbu. Některé vtipky a scénky jsou doslova zabijácké (přehrávání Pána prstenů, skvostný Jason Lee, parádní muzikálové číslo či cokoliv týkající se nové postavy - superTransformergeeka Eliase). A ještě k tomu Kevin stále umí vztahy, páč to jiskření mezi dvěmi nejmenovanými postavami - to se prostě jen tak nevidí. Takže - pro neSmithovce stopro za čtyři, ti ostatní si asi stejně jako já rádi tu poslední pátou hvězdičku dobrovolně přidají. Díky Kevine, tohle jsem abych pravdu řekl ani moc nečekal. Lord? :))))) ()

freddy

Filmy Kevina Smithe mám rád . Obzvlášť mám rád ty filmy Kevina Smithe, ve kterých se vyskytují Jay a Mlčenlivý Bob. A tenhle snímek není výjimkou. Jsou zde mně absolutně neznámí herci (s výjimkou malého a vtipného camea s Benem Affleckem, ale z toho se už stává ve filmech Kevina Smithe tradice, že tento herec tam nesmí chybět), a to je potěšující. I když je pravda, že postava Randalla mi velmi často připomínala svým chováním, slovníkem i vzhledem Stiflera z Prciček, nemohu si prostě pomoc. Je zde mnoho velmi vtipných scének a film mne vlastně nenechal oddechnout. Já si to naprosto užil a opět se potvrdilo, že Kevin Smith mne snad nikdy nezklame. Je to ode mne maximální hodnocení... ()

JAn

Nostalgická jízda. Randal a Dante stárnou, ale Smithův humor nikoliv. O malý úšklebek ještě lepší než jednička. ()

Davies182

Nejuhozenější vyznání lásky a přátelství až za hrob v historii pohyblivých obrázků. Bonus: smrtící kadence mezidruhových fórků všeho druhu. Slovní Star Wars vs. Lord of the Rings bitka scénkou století. ()

Mahalik

Dlouho sem vás neviděl. Kde ste byli?---Spolu s Bobem jsme si koupili káru a jezdili jsme si všude možně, dokud nás jeden místní polda nezabásnul za podezření z neatraktivnosti. Úchyláci to jsou, co jinýho :D Kevin Smith nám tentokrát přidal do HappyMeal asi kousky trávy, jinak si totiž nedokážu představit ty neskutečný vlny smíchu, který jsem vyluzoval z pus(s)y. Jay a Silent Bob s mega velkým hip-hop rádiem zase předvádí ty nejultimátnější taneční kreace a spolu s geniálním Eliasem tvoří to -nej- z celého filmu. Většinou nemám v oblibě, když do pokračování mého oblíbeného filmu naverbují nové postavy. Jsou tam povětšinou na obtíž a akorát lezou na nervy než na nerv smíchovský. ALE, kdo by neodolal Rosario Dawson s nádherným úsměvem a smyslem pro humor??..... snad jen Elias, který je až tak moc velký magor až se stal mojím Bohem, co se týče balení holek (né, samozřejmě si dělám legraci). Závěrečné brnkání na emotivnější strunu vůbec nevadí a pokud máte Smithe rádi, budete se mnou jistě souhlasit. Víc takových...divných!!!!!!! 95% ()

Xmilden

Nyní již nemám co tajit a musím to tedy říst, po poctivém shlédnutí všech Smithových 7 filmíků je pro mě nejlepším filmem Clerks 2. Myslím, že jsem tento film viděl až jako v pořadí druhý (po Dogma), ale až tento film mě přesvědčil, že stojí za to shlédnout i jiné snímky daného režiséra. Tento u mě ale přesto vyhrál. Jen pro pořádek uvedu pořadí v jakém se mi líbily další snímky: 2. Hledám Amy, 3. Flákači, 4. Clerks, 5. Jay a mlčenlivý Bob vrací úder, 6. Dogma, 7. Táta na plný úvazek ()

lesumir

Kevin Smith opět zasahu a rovnou do černého! Po několika letech přichází s pokračováním Mužů za pultem a i když se to celé nese úplně jinak, opět se jedná o výbornou podívanou s peprnějším humorem a hláškami, kterou jsem po několika silných dramatech rád uvítal. Známá dvojka Dante a Randal jsou v nejlepší formě a Jay s Bobem jim perfektně sekundují. Ale největší radost mi udělala Rosario Dawson, která v opravdu zajímavé roli vévodí. _ Opět, víc než tři nedávám (nemůžu dát), ale určitě doporučuji všem. ()

juta

Milá klasika, pokračování černobílého obchůdku. Zase se tu dost mluví a řeší vztahy, ale to u této party vůbec nevadí, spíš to je takové plus a když už se zapojí do řeči na nějaké vážnější téma, tak to vždycky odlehčí dvojice Jay a Bob, kteří opět válej. ()

JohnnyD

Senilný Kevin Smith sa snaží kopírovať sám seba a je horší ako jeho ktorýkoľvek imitátor. Svoj švih začal pomaly strácať už niekde pri Dogme, toto je len bohapustá snaha kopírovať ostré dialógy Clerks, situačnú komiku Mallrats a emócie Chasing Amy a to všetko v jeho nudnej prehollywoodizovanej réžii plnej klišé. Kde je ten chlapík spred obchodíku, ktorý kedysi v 90tych rokoch všetkých vyfackal scenármi reálnejšími ako realita sama? Už by asi fakt mal prestať húliť. ()

Boogeyman

Dám 5 hvězd, protože jsem se po dlouhé době opravdu tlemil na celej dům a Randall a Dante jsou prostě jediněční loseři a tentokrát přibrali do party ještě úžasně zahraného i napsaného (až na úplný konec s Oslem) pobožného LOTR a Transformers fandu Eliáše, ale jinak mám na rozdíl od prvního dílu velké množství výhrad. Vedle klasických "smithovských" geniálně vypointovaných dialogů a popkulturních odkazů a narážek se tu občas vyskytne i moment, kdy Smith jakoby ztratil nit a zahučel někam do vod dnešních "komediálních" teenage nechuťáren, naštěstí ji většinou zase rychle chytí a jede se dál v "Jersey" stylu. Zklamáním pro mne byli také všudypřítomní Jay a Tichej Bob, kteří prvně nedostali žádnou skutečně nezapomenutelnou scénu, sám Smith jak Bob dokonce chvilkama se svýma vykulenýma očima působil skoro trapně. ()

Nin

Clerks 2 jsou pro mě i po letech bomba. Možná je to i tím, že věkově se mi tahle výpověď třicátníků nejvíc dotýká, ale jsem přesvědčený o tom, že i objektivně je tohle jeden z nejlepších filmů Kevina Smithe. Možná i nejlepší. Smith odvážně přesunul hlavní dvojici z večerky do fastfoodu a "zvýšil sázky", když hlavní hrdina si teď jen nevybírá mezi tím, s jakou holkou bude chodit, ale s jakou založí rodinu. Opět může působit trochu naivně, jak Smith píše ženské postavy (většinou to jsou svým způsobem sebevědomé Superholky, které jsou ale velmi rychle ochotné stát se zcela oddanými zamilovanými holkami - ne že by takové neexistovaly, ale očividně je tohle oblíbená Smithova fantazie), ale nějak nakonec i tohle funguje, a spíš je to holt asi film pro chlapy. Každopádně v tomhle filmu Kevin zúročil všechny své předcházející zkušenosti, protože filmařsky už je tahle komedie prostě parádní. Postavy jsou o chlup propracovanější, mají o něco lepší dialogy, spoustu kvalitních vtípků (i když někdy pořádně úchylných) a naprosto luxusní komediální timing. Nechybí ani epické scény, na které divák jen tak nezapomene (muzikálové tančení a Mezidruhová erotika). Fakt super film. A napotřetí mi dokonce přišel vtipný i ujetý loser milující Transformers a Pána prstenů. (9/10) ()

Malkovich vykrade Comic-Con

Malkovich vykrade Comic-Con

05.07.2016

John Malkovich už se objevil ve třech comicsových filmech (Red, Red 2, Jonah Hex) a teď se ke kresleným sešitům vrací. Výjimečně se ale neupsal klasické adaptaci, nýbrž komediálnímu heistu jménem… (více)

Jste připraveni na mroží horor?

Jste připraveni na mroží horor?

18.07.2014

Natočil Kevin Smith opravdu porno?

Natočil Kevin Smith opravdu porno?

28.07.2008