Medzi regálmi bájneho obchodu Quick Stop, v ktorom dvaja flákači Randall a Dante zabíjajú deň táraním o sexe, preberaním Hviezdnych vojen, čítaním komiksov a zhúleným meditovaním nad podstatou bytia. Kevin Smith sa vracia na miesto svojho kultového debutu, kde jeho hlavní hrdinovia dospievajú do kristových rokov. Je čas si rozmyslieť, čo ďalej. Voľné pokračovanie úspešného filmu Jay a mlčanlivý Bob vracajú úder... (oficiální text distributora)

Beckett51

Jeden z nejtrapnějších a nejnudnějších filmů co jsem kdy viděl. Jedna hvězda za filmové narážky a začáteční písničku. ()

Rosomak

Vtipné, ujeté, sprosté a kupodivu jako celek obstojně fungující. Hlášky padají jedna za druhou, neopomínající říct za každým slovem fuck, shit nebo pussy. Bohužel na druhé skouknutí se již projevují hluchá místa a i finále působí hodně prvoplánovitě... Avšak pro koho Smith ten film točil mi je doteď záhadou, snad ne nakonec teenagerům...? ()

Disk

Lepší rozloučení si Dante a Randall a Jay a Tichej Bob přát nemohli. Aneb skončíme tam, kde to všechno začalo. Kruh se uzavřel. Definitivně. ()

666teen

Počítám, že první setkání s vaginálním skřítkem Polštáříčkem a "mezidruhovým" sexem bude šok nejen pro mladé křesťany. Myslel jsem, že pojdu smíchy. Porch monkey 4 ever! ()

Cappuccino

Vidím, že v komentároch sa už všetci poriadne vybúrili. Súhlasím prakticky so všetkým čo už moja topka povedala, plus ešte ako malú čerešničku dodám, že Clerks dvojka je oproti prvej, geniálnej časti okorenená mimo skvelých dialógov aj hudobnou stránkou a děsne sexy Rosario Dawson. Humor a životná filozofia v jednom. Nádhera! Chcem pokračovanie! ()

Ruut

K tomuto filmu nemám co dodat. Velice hezké zakončení jedné kapitoly životů nejkultovnějších Smithových postaviček. Jeff s Brianem jsou tradičně dokonalý a Rosario Dawson tento film prozářila jak sluníčko oblohu. ()

Foox

Napoprví to nebylo hned za pět, ale po dalších shlédnutí se teprve ocení Smithův cit odvyprávět romantický příběh, který funguje! a přitom vám naservírovat mezidruhovou erotiku i sexuální výchovu obohacenou skřítky. ()

S.Quentin QUALE

V komentáři k prvnímu dílu jsem zmiňoval něco jako Smithův cit k rovnováze, no ten se trochu vytratil, 12 let se strašně znát, ale na druhou stranu přibylo odkazování na všecko možné z jednadvacátýho století, což místy vyloženě rozsekává na padrť. Přičtu-li skvělou Rosario Dawson, hodnotím o půlstupínek hůře než díl první. Btw. patřím na stranu LOTRa!!! 85% ()

HAL

Už to není ten "film o ničem" který je jen velmi zábavný a nepokouší se o nic víc jako první Clerks, teď už se hraje na vážnější notu - řešení krize středního věku, hledání osudové lásky a problémy s celoživotními přáteli..........................................vyděsilo vás to? Tak to se zas uklidněte protože přes to všechno jsou hlavní hrdinové pořád ti stejní flákači z Quickstopu co dlabou na budování perspektivního života a radši řeší orální sex hned po tom análním a ta vážnější linka je jen citlivě propletena s jejich filosofujícími monology a odkazy na kultovní filmy. Proklatě zábavná a milá záležitost. Nedoporučuji lidem bez smyslu pro černý, absurdní a vulgární humor; zapšklým páprdům, puritánům a moralistům; fanatickým fanouškům Transformers a Pána Prstenů a lidem se slabým srdcem (protože občas se budete tak řezat smíchy že se o vás bude pokoušet infarkt). Generační film per excellence. 10/10 ()

ninon

Mně nikdy podobný humor nic neříkal, nesmála jsem se mu a musím přiznat, že leckdy mi byl dokonce až odporný. Opravdu nechápu, jak je možné, že to na mě v podobě Clerks 2 fungovalo. ()

Satan

Režisér, scénárista, herec, ale hlavně neuvěřitelně iniciativní hrdý chlápek z New Jersey Kevin Smith skóruje po 12 letech od prvních Clerks, i když své postavy během této mezery neopustil a nikdy na ně nezanevřel (až teď jsem pochopil sílu samostatného snímku o Jayovi a Silent Bobovi). Popkulturní kultovka Clerks nadále pokračuje a je razantnější, humorně barvitější, bližší více divákům a minimálně stejně zábavná, jako jednička. Clerks je zlatým středem mezi přiblblou, zvrácenou a povrchní teen komedií a seriózní humánní sondou o životě pár flákačů s každodenními problémy, starostmi a následnými řešeními. Smith má naštěstí rozum a v hlavě plno scénáristických nápadů, v "Quick Stop" sérii hojně využívaných, kterými obohacuje jeden krámek za druhým, že nouze o dobře vypointované dialogy opravdu není. Suma sumárum: Kevin Smith dokázal to, co málokdo - tedy udělal pokračování ještě lepší než první díl, a to prakticky ve všech směrech (hlavně rozhovory o filmech jsou sestřelující - Pán prstenů, Star Wars, X-Men, Transformers - mj. stránka carstobots.com opravdu existuje...) i včetně vynikající hudební složky. Závěrečná nostalgická tečka s oddalující kamerou a vyblednutím obrazu je úžasná. [Přesná stopáž: 98 min] ()

Javert

Lepší než první díl. Více vtipných scén (např.s oslíkem :) ), herci sice zestárli a ztloustli (Dante), ale to na kvalitě ani při nejmenším neubírá. Do dokonalosti 5* tomu však pořád něco málo chybí. Sorry Kevine. ()

Goldbeater

Úžasná perverzní komedie řešící existenční problémy několika lidí, mužů za pultem a flákačů, kteří vrhají jednu skvělou hlášku za druhou. Extrémně komediální scény se střídají s dramatickými a to dává filmu přecijen trochu vážnější obal. Kevin Smith prostě umí točit po všech stránkách, to se musí nechat. O něco lepší než velmi dobrý první díl, na který jsem si nostalgicky vzpomněl na konci tohoto filmu. Myslím, že jen málokterá komedie na mě v poslední době udělala takový dojem jako Clerks II. ()

Legas

To bylo hustý!! Ale trochu mišmaš. Vlastně to není ani film. Clerks 2 jsou slepencem videoklipů, které jsou vloženy mezi debaty o filmech a rozebírání současného stavu bezcílného živoření hlavních protagonistů s hojným využití slovíčka "fuck" (a jemu podobných). Občas nuda, občas neskutečně úchylně zábavné. ()

Sobis87

Potká to každého. Všichni jednou dospějeme, ať chceme nebo ne. Jednou skončí ta bezstarostná léta a znenadání vás do břicha kopne takový malý zmetek, který si říká “zodpovědnost“. A vám nezbude nic jiného, než popadnout dech a připravit se, že za svůj život obdržíte ještě spoustu takových kopanců. Každý musí dospět. Dokonce i prodavači Randall a Dante musejí. Oba se teď nacházejí v Kristových letech a, ať chtějí nebo ne, budou muset začít řešit svůj život. Dante se už smířil se svým stárnutím a rozhodl se, že se odstěhuje na Floridu se svojí přítelkyní. Zato Randall nechce dospět, nechce se chovat zodpovědně a ani nechce ve svém dosavadním životě nic měnit. A už vůbec nechce, aby se jeho nejlepší přítel odstěhoval na Floridu s dívkou, kterou možná ani nemiluje. Je načase Dantemu ukázat, o co všechno by přišel, kdyby se opravdu odstěhoval a vedl normální, dospělý život.Spousta lidí začala pochybovat nad budoucí kariérou kultovního režiséra poté, co natočil svůj zatím poslední film Táta na plný úvazek, který postrádal Smithovy klasické znaky a zvrhl se v tuctovou romantickou komedii. Po kultovní sérii z New Jersey čítající zatím pět filmů (Clerks, Flákači, Hledám Amy, Dogma a Jay a Tichý Bob vrací úder) se rozhodně jednalo o krok zpátky. Kevin Smith se rozhodl napravit si pověst a začal připravovat pokračování svého černobílého debutu Clerks. V zámoří měl film premiéru už před několika měsíci a nyní se blíží i do českých kin. Fanoušci jsou opět nadšení… a taky mají důvod. Nebudu vás dále napínat, Clerks 2 jsou skvělým pokračováním série a, i když nerad srovnávám Smithovy filmy, jedná se snad o nejlepší film v jeho filmografii. Není sice tak kontroverzní jako Dogma, ani tak narvaný vtipy jako Jay a Tichý Bob vrací úder, ale rozhodně je ze všech filmů nejvyváženější, nejvyspělejší a prostě dotahuje k dokonalosti vše to, co máme na filmech Kevina Smithe rádi. Clerks 2 mají díky tématu dospívání a ztráty bezstarostnosti také obrovský emocionální dopad na diváka. O to více vás dojme, pokud jste viděli předešlé filmy a znáte tak všechny postavy. Sledovat jejich vývoj v posledním filmu je o to zajímavější. Jediní, kdo se nezměnili, jsou Jay a Tichý Bob. Jay je stále neskutečně sprostý sexista a Tichý Bob je stále… tichý. A oba dohromady jsou třeskutě zábavní, ať už jde o Jayovy pubertální narážky a exhibicionismus, či Bobovy mimické kreace. Kevin Smith rozebírá vážné věci s lehkostí a humorem. Celý film je prošpikovaný pop-kulturními narážkami, ušetřeni nezůstanou ani fanouškové Pána prstenů (Randall: „Celý tři filmy se furt jenom někam jde. Každej někam jde.“) nebo Transformers. Dokonce dojde i na krátké muzikálové číslo. Clerks 2 se vyklubala nečekaně citlivá záležitost, která nepřestane ani na minutu bavit a na konci zaručeně dojme i toho největšího cynika. Pokud jste „Smithofil“, budete jako v sedmém nebi, ale pokud jeho filmy nemusíte, ani tímto snímkem se pro vás nic nezmění. Toto je klasický Kevin Smith se svými dlouhými monology, pop-kulturními narážkami a skvěle napsanými postavami, které toho sice spoustu nakecají, ale skoro nic nedělají. Doufám, že se dočkáme ještě nějakého filmu s Randallem, Dantem, Jayem, Tichým Bobem, Holdenem a Bankym a dalšími postavami ze Smithova univerza. Ale pokud ne, i tak jsou Clerks 2 skvělým rozloučením s jednou kultovní sérií. () (méně) (více)

Webb

Velice zábavné s humorem, který je opravdu vtipný. Děj je tu svižný a místy i graduje. Dva týpci se tu hádají o kvalitách Transformerů, Lotrů, Star Warsů, nebo k nim do restaurace přijede magor přes mezidruhovou erotiku. Tvorbu Kevina Smitha zatím moc neznám ale po tomto kousku mám alespoň o to víc chuť to napravit. ()

Anderton

Už pri prvých vetách filmu som sa nahlas smial a ďalej sa to iba stupňovalo až po medzidruhový sex, ktorý žiadny konzervatívec nepochopí. Americké romantické komédie sú nereálne a nedojemné, vulgárne komédie sú nevtipné. Tento film je vtipný, dojemný a relatívne realistický. ABC is like 1,2,3. Možno úplne moja najobľúbenejšia nezávislá komédia vôbec, od Smitha určite. Bude niekedy aj trojka? ()

Frajer42

Mnohem, ale opravdu mnohem lepší než ta černobílá sračka z roku 1994. Tohle pokračování je mnohem, ale opravdu mnohem vtipnější. Přibylo několik skvělých nových postav a hlavně perfektní dvojice Jay a silent Bob dostali mnohem více prostoru. V celkovém součtu se tedy mohu přiznat, že jsem se docela intenzivně v některých pasážích smál, ale ani ty pasáže, kde jsem se nesmál nebyly vyloženě špatné. Od prvního dílu je tohle pořádný krok dopředu. Tento díl je nesrvonatelně bližší mému vkusu. Takže celkově bych to viděl asi na lepší 3*, protože ne samostatný film o Jayovi a silent Bobovi to prostě nemá. ()

Malkovich vykrade Comic-Con

Malkovich vykrade Comic-Con

05.07.2016

John Malkovich už se objevil ve třech comicsových filmech (Red, Red 2, Jonah Hex) a teď se ke kresleným sešitům vrací. Výjimečně se ale neupsal klasické adaptaci, nýbrž komediálnímu heistu jménem… (více)

Jste připraveni na mroží horor?

Jste připraveni na mroží horor?

18.07.2014

Natočil Kevin Smith opravdu porno?

Natočil Kevin Smith opravdu porno?

28.07.2008