Medzi regálmi bájneho obchodu Quick Stop, v ktorom dvaja flákači Randall a Dante zabíjajú deň táraním o sexe, preberaním Hviezdnych vojen, čítaním komiksov a zhúleným meditovaním nad podstatou bytia. Kevin Smith sa vracia na miesto svojho kultového debutu, kde jeho hlavní hrdinovia dospievajú do kristových rokov. Je čas si rozmyslieť, čo ďalej. Voľné pokračovanie úspešného filmu Jay a mlčanlivý Bob vracajú úder... (oficiální text distributora)

novoten

The best of Kevin Smith. Nekompromisně vtipné, správně jayovsky šílené, dokonale uvěřitelné a ve své upřímnosti i dojemné. Takhle se uzavírají volné životní příběhy, takhle se přátelí čistě heterosexuální kámoši a takhle se vyznává láska. Úplný konec jednoho univerza to nakonec nebyl, což je pro někoho dobře, pro někoho tragédie. Na tom, že jde o to nejlepší, co kdy nejpopulárnější geek stvořil, to ale nemění vůbec nic. ()

B!shop

Kevin Smith je zpet a rozjel to neuveritelnym zpusobem. Na puvodni Clerks navaze behem minuty, takze skoro nepoznate, ze prvni dil vzniknul pred hezky dlouhou dobou a tohle je jen pokracovani a pride vam, ze puvodni film pokracuje a to ne nejakym nastavovanim deje, ale vcelku logickym vyvojem postav. A od zacatku do vas pere jeden for za druhym, tentokrat podtrzeny sviznou hudbou, takze se film rychle zene do finale. Navic 80% foru je pekelne sprostejch. Navic se vraci Jay, opet s nekolika slusnejma hlaskama a Silent Bob, kterej se nakonec taky rozpovida. A je fajn, videt zas pohromade O'Hallorana a Andersona. Jenze to porad neni vse, je tu navic krasna Rosario Dawson, na chvily se objevi Ben Affleck a Jason Lee a objevuje se tu dalsi vetsi postava, totalni looser Elias, kterej si mysli, ze jeho holka ma v kunde skritka. Jak je u Kevina Smithe zvykem, resi se tu vsemozny organy, jsou tu narazky na nabozenstvi i barvy pleti, probere se i par filmu a nechybi ani trochu reseni vztahu a mezi postavama to slusne jiskri, v pripade jednoho foru mezi postavou a zviretem. Vyslednej dojem tak trochu pokazi zbytecne sentimentalni a dojemna zaverecna desetiminutovka, kde si vsichni vsechno vysvetli, ale nejak to Smith zakoncit musel a v podstate si lepsi zaver neumim predstavit. Ale i kdyz tu je tech 10 minut udobrovani, stale to je z 99% totalni masakr. Jeden z mejch nejocekavanejsich filmu, od kteryho jsme hodne cekal, me nastesti nezklamal a s klidem davam 5*. Takovejhle komedii neni nikdy dost, snad Kevin zas neco podobnyho v blizke dobe natoci, hlavne aby tam byl Jay a Silent Bob. ()

movie

Kevin Smith je zpátky v plné formě. Parádní fóry, skvělý malý vtípky, sprostý ale vyšperkovaný dialogy a naprosto přesvědčivá parta herců. A navrch jeden geniální song - Goodby, Horses od Q Lazzarus! CLERKS 2 mě potěšili - zatraceně moc! ()

Boss321

Někdy vážné, jindy usměvavé, ale stále je to Kevin Smith. Clerks 2 jsou více než důstojným nástupcem prvního dílu. Opět spoustu hlášek a vtipných momentů, ale nechybí ani vážnější situace. Je to trochu takové nostalgické, ale za zkouknutí to rozhodně doporučuji..... ()

Jossie

Jedničku mám mnohem raději, pánové nám tu dost přibrali, nejsou už tak trhlí, Jay a Bob mluví na můj vkus až moc, ale zase ta romantická linka je velmi pěkná a Rosario Dawson moc milá ženská postava a to já často netvrdím. ()

pan Hnědý

Trefné, stupidní, vážné, směšné a zároveň velmi přirozené. Komedie, která způsobuje nával smíchu. Dialogy co CLERKS 2 obsahují, můžu poslouchat i 4 hodiny! 3* hvězdy nedám to bych sám sobě lhal a na 5* to není (z mého pohledu). Scéna o Pánu prstenů je velmi dobrá :-). "Ze zadku do pusy - To nejde! - Ale někdy v silném okamžiku ..." . ()

Kulmon

Tak to je absolutní nářez!!! Jestliže u prvního dílu jsem váhal mezi 4* a 5*, protože mi připadalo trochu střeštěné dát 5* takové bejkárně, tak u dvojky neváhám ani minutu. Kecy o kouření po análu, diskuze zda je „černý nemakačenko“ rasistická urážka či parodie na Mlčení jehňátek a zejména vystihnutí Pána prstenů jsou naprosto dokonalé. Doufám, že přijde další pokračování, protože toto je jeden z mála případů, kdy jde série kvalitativně nahoru! Zajímavosti: Roli Lance Dowdse měl původně hrát Matt Damon, ten však současně natáčel film Kauza: CIA, a proto se na Clerks 2 nemohl podílet. *** Alec Baldwin, který propůjčil svůj hlas postavě Leonarda Leonarda v animovaných Clerks (2000), se měl objevit na začátku filmu jako Randalův otec. *** Dante maluje Becky palec u nohou. V prvních Clerks maluje prsty své tehdejší dívce Veronice. *** Ve filmu se šestnáctkrát objeví termín „ass to mouth“. *** Ačkoliv Kevin Smith prakticky ve všech svých filmech má narážky a propletence se svými dřívějšími filmy, je toto první skutečné pokračování. *** Jedna z věcí, která nejvíce vybízela Smithe natočit tento film, byl slib, který dal svému kamarádovi Jasonu Mewesovi, že když nebude používat drogy, bude si moct ještě zahrát Jaye. *** Na festivalu v Cannes 2006 neměl film konkurenci a dostalo se mu osmiminutové ovace ve stoje. *** Smithova dcera Harley Quinn je malá dívka, které mává Dante z okna restaurace. *** Dům, ze kterého Randal vyjde na začátku filmu, je dům, ve kterém strávil dětství Kevin Smith. *** Clerks. i Clerks II končí písní Soul Asylum. První písní „Can't Even Tell" a druhý "Misery". *** Záběr s naběračkou ledu ze záchodu natočil Jason Mewes. *** Nápad na tanec alá Mlčení jehňátek přišel od Jasona Mewese. *** Postava Eliase ve filmu je odkaz na Smithova oblíbeného hokejisty Patrika Eliáše! *** Randalovo řečnění proti Pánu prstenů je téměř doslova vzaté ze Smithova slovního výpadu proti této trilogii z Londýnského pořadu "Evening with Kevin Smith 2: Evening Harder". *** Hřiště před Moobym je ve tvaru penisu a varlat. To je vidět během scény, kdy Emma dává Becky pozvánku ke svatbě. *** Slovo „fuck“ a různé variace na něj je ve filmu použito 136krát. ()

Jara.Cimrman.jr

Uplynulo dvanáct let, Dante s Randalem se stále opírají o prodejní pult, stále debatují o stejných nesmyslech, ale přesto jsem po Smithově prvoligovém debutu viděl kousek z Ligy mistrů. Není to jen o tom, že se kluci konečně vybarvili, hudba hrála více do skoku, Jay s Bobem našli správnou míru svého setrvání v záběru kamery, mezidruhová erotika směle zavoněla originalitou, ale tentokrát se navíc nešetřilo perlami typu: „Nemůžeme spolu spát, ona by hrozně chtěla, ale v její pipince žije skřítek Polštáříček a když jí ho tam dám, tak mi ho Polštáříček ukousne." či Randalovým uměleckým ztvárněním děje celé Tolkienovy ságy v rámci půl minutového vystoupení. ()

EdaS

Na málokterý druhý díl jsem se takhle těšil a málokterý mi udělal takovou radost. Kevin Smith je zpátky tak, jak ho milujeme - zastraceně sprostý a zatraceně vtipný. Co (příjemně) překvapilo je taneční číslo na písničku Jackson 5 a úspěšně dojímající konec. Jediné, co nechápu, je, proč musíme čekat půl roku, než Clerks 2 uvidíme v našich kinech. Každopádně nářez! ()

H34D

Návrat našich oblíbených hrdinů se, bez nadsázky, nemohl povést lépe. Kevin Smith natočil nejen tu nejvtipnější, ale v rámci žánru také nejchytřejší, nejdojemnější a zkrátka nejhodnotnější komedii pod Sluncem. Brilantní scénář je nabušen jak drsnými a perverzními vtipy, které neznají hranic v odvážnosti, genialitě i účinku na bránici, tak hodnotnými dialogy, příjemnou sentimentalitou, lehkou romantikou a nádherným závěrem... Dokonce i ta krátká muzikálová vsuvka byla velice vhodná a osvěžující, v Clerks 2 skutečně platí - co nápad, to perla. 10/10 ()

xxmartinxx

Dvojka Clerks mě opravdu zklamala. Nevím, čím to je - možná jsem neměl náladu, možná se mi Smith tentokrát netrefil do noty. Ale je to tak. Jen mírný nadprůměr... ()

dobytek

Randal a Dante dostali trochu míň prostoru než jsem čekal. Oproti prvnímu dílu je tady víc postav. Hlavně ten pobožnej milovník transformerů a hobitů a oslomrdač mě fakt dostali. Ale první díl se mi líbil víc. Tohle chvílema jakoby sklouzává z kategorie "ujetá komedie o totálních magorech" někam k romantickýmu filmu. Hlavně posledních cca 15 minut mi připadalo, že to k filmu vůbec nepasuje. Měl jsem z toho dojem, jako kdyby si Kevin Smith připravoval půdu pro další pokračování. Celkově je to hodně dobrá zábava, ale o trochu slabší než první díl a nebo třeba Mallrats. ()

Shit

Pokračování je jak první díl, akorát Kevin Smith daleko víc přitvrdil a někdy to je fakt neskutečná řež, ale přišlo mi, že scénář v prvním díle byl lepší, propracovanější a dialogy zajímavější, tady jich je sice taky sposuta, ale nepřišly mi tak kultovní, což v prvním díle rozhodně splňovaly. Nicméně o trošku slabší scénář vynahrazuje několik tak brutálních scén, že sem si radší připravil nový gatě, kdyby se stala nehoda. Dante s Randalem jedou opět ve stejným rytmu jako v předchozím díle, dokonce bych řek, že Randal ještě přitvrdil a tentokrát se nesere vůbec s ničim a potěší i Rosario Dawson. A díky bohu je ve filmu, oproti jedničce daleko víc duo Jay a mlčenlivej Bob, s nima to je pokaždý strašná jízda, ať už to je Jayovo taneční číslo z Mlčení jehňátek a nebo jeho cyberbrutální hlášky, no po pravdě řečeno já měl dost, i když jen stáli u zdi. ()

Djoker

Podruhé snad ještě lepší, o dalších projekcích ani nemluvím. Smithovy filmy mám docela rád, ale Clerks 2 převyšuje jeho ostatní kousky minimálně o třídu. Kolik hodin jsme jen strávili s kámošema v KFC rozjímáním nad tímto geniálním dílem. Právě dementní práce ve fast foodu dává příběhu neuvěřitelný odpich. Nenapadá mě jiný film, kde by byl přechod od perverzností k tvrdé realitě prováděn tak ladným způsobem. Z Randalla se stal hláškující Bůh, Dante se stará o hořkost příběhu, flákači Jay a mlčenlivý Bob dostávají jen tolik prostoru, aby se divákovi neomrzeli a zároveň se na jejich další výstup těšil. Jeden z mála filmů, na který mám chuť skoro pořád a po tomto zjištění již definitivně vplul mezi to nejlepší, co jsem kdy viděl. ()

ditrue

Cival to napsal trefne: "film ktery chodi za existencialnimi moudry pres znasilnovani zvirat". Je to zavrseni jerseyske sagy presne podle meho ocekavani.. Dante resi s Randalem existencni problem zatimco si Jay otira nahou zadnici o vylohu...Elias vsude vidi trolly...a do toho vseho chlapek co vyznava "mezidruhovou erotiku". Dle meho nazoru jedna z nejlepsich komedii roku. ()

gudaulin

Pro Kevina Smithe mám už od jeho prvotiny velkou slabost a pokračování příhod jeho flákačů z Jersey jsem očekával s napětím. Po pravdě řečeno, prvních dvacet možná i pětadvacet minut filmu jsem spíš přetrpěl, protože hrdinové jednak zestárli a připoměli mi mou vlastní zchátralost a při pohledu na Danteho jsem si bolestně uvědomil nedostatky své životosprávy. Především mi ale přišly pokusy o hlášky málo vtipné, zůstala jenom přemíra vulgarismů, které mě bez podpory fungujícího humoru připadaly samoúčelné. Pak přišla scéna se "skřítkem v rozkroku" a "plivníkem v ústech" coby ochránců panenské čistoty - jasná narážka na sexuální osvětu používanou prezidentem Bushem. Chyběla už jen zmínka o čápovi, co nosí děti. Zabodovala i hádka stoupenců Pána prstenů se zarytým vyznavačem Hvězdných válek a záchytných bodů přibývalo. Tenhle film už v sobě přece jen nemá tu nápaditost a hláškovitost z prvního dílu a vůbec představuje takovou tu vykalkulovanější produkci, která zjevně sází na sentiment svých fanoušků, na druhou stranu je taky zralejší, profesionálnější a se zjevně vyšším rozpočtem, který umožňuje angažovat dražší a známější herce. Co ale Smithe zachraňuje nejvíc, je nekompromisní a především nekorektní humor, takže si dovolí vtipkovat na účet černých opic nebo angažovat oslíka coby Zvrhlou Kelly. Takhle laškovat s politickou korektností si opravdu v americké studiové produkci téměř nikdo nedovolí. Celkový dojem: 75 %. I když se považuju za Smithova fanouška, mám dojem , že se začíná opakovat a třetího dílu clerks bych se už docela bál... Nastal čas ohlédnout se po inovacích a především načít zábavu z jiného soudku. ()

Sarkastic

„Nebuď nechutnej.“ - „Říká kluk, co zrovna lozil jazykem v krku vlastní mámě.“ Možná mě ty zdejší komentáře hlásající, že dvojka je ještě lepší, namlsaly až moc. Jednička se mi líbila víc. Na druhou stranu, oba díly jsou si opravdu hodně podobné. Znovu se sází na jednoduchý, vulgární humor se spoustou sexuálních narážek. Těch kvalitních je tu zhruba stejně, bohužel přibylo i těch spíš trapných či vyloženě fekálních (spojených většinou s postavou Eliase). Ale stále jsem se převážně bavil, užíval si všechny ty hlášky, absurdní situace (vládne Randalovo shrnutí trilogie Pána prstenů), rytí do rasismu, resp. politické korektnosti, spoustu trefných životních postřehů a nakonec i ten dojemný konec (s návratem do „starých“ kolejí). Protentokrát to budou slušné 4*. „Ale manželství jde proti naší primární potřebě.“ - „Bejt milovanej?“ - „Šoustat, jak jen to jde! Šířit svoje sémě a rozmnožovat druh. Všechno je jen propaganda, abychom se brali, měli děti a drželi ekonomiku v chodu. Manželství je základ státu.“ - „Jsi tak chytrá holka.“ ()

Psema

Jasný důkaz Smithovi geniality, které prostředí Jersey svědčí více než komukoliv jinde na světě. Tohle vskutku není pokračování Jaye a Boba vracejících úder. Je to návrat zpět na začátek, kdy se vážné situace řeší tak, jak velí život. Pro zasvěcence dokonalé dílo, dotvářející úctyhodnou mozaiku a vyplňující další místo v téhle, dnes už Smithofilské, sáze. Kevine!!! Klaním se a doufám v "brzký" návrat. ()

genetique

Ja sa len modlím, aby toto nebola bodka za Smithovou tvorbou. Ale ak by bola, tak dokonalá! Nestáva sa často, že by si odomňa nejaká komédia zaslúžila 5hviezdičiek. Možno nie plných, ale určite nasmiatych. To čo som pri prvej časti označil ako negatívum, musím povedať, že tu sa otočilo o 180stupňov a je vidno, že Smith má už čo-to za sebou. Rozlúčková párty je nezabudnuteľná , pomylil ma len trošku sladučký koniec. Jedna komédia vládne všetkým! Pán Prsteňov vs. Star Wars RULEZ! 100%. ()

Arachneuss

Deseti minutové debaty na téma Transformers nebo Pán prstenů, sex s oslíkem, odzbrojucí a hláškující hrdinové, plus pro Smithe typická dvojice Jay a Mlčenlivý Bob? Jeden z nejlepších filmů o životě, s pořádnou dávkou chytrého humoru, co kdy vznikl. ()

Malkovich vykrade Comic-Con

Malkovich vykrade Comic-Con

05.07.2016

John Malkovich už se objevil ve třech comicsových filmech (Red, Red 2, Jonah Hex) a teď se ke kresleným sešitům vrací. Výjimečně se ale neupsal klasické adaptaci, nýbrž komediálnímu heistu jménem… (více)

Jste připraveni na mroží horor?

Jste připraveni na mroží horor?

18.07.2014

Natočil Kevin Smith opravdu porno?

Natočil Kevin Smith opravdu porno?

28.07.2008