Shutter

• USA Shutter: They Are Around Us (více)
všechny plakáty

Mladý fotograf se svou přítelkyní patrají po příčině tajemných stínů na fotografiích nafocených po tragické události. Zanedlouho zjistí, že není úniku. (oficiální text distributora)

stration

Vynikající horor. Taková východní klasika. Ale tentokrát mi to připadalo jaksi mrazivější a konec ještě lepší. Jednu hvězdičku navíc přidávám po tom, co jsem viděl zprzněný americký remake. Potom teprve doceníte originál. ()

CageDepp

Když jsem byl malej tak se bál při každém hororu, ale kdybych viděl něco jako je tohle tak se asi p.....! A tohle je jedno z nejlepších témat do hororů. ()

JohnMiller

Takéto "šikmooké" duchariny ma nikdy nebavili. Sú to maniaci ktorý sa snažia vystrašiť do morku kostí, a zvyčajne sa im to podarí.. Pár slušných lakačiek ktoré sú v tomto filme svoj účel splnili.. Nemám rád také to sekundové bububúúú kde sa tvorca snaží vystrašiť iba návalom trápneho kakofonického zvuku no keď sa do toho primieša tak isto hrôzostrašný obraz nevadí mi to.. Tuto toho bolo požehnane. Je tu celkom slušná atmosféra strachu s nevideného a do polovice neznámeho zla ktoré sa dokáže zachytiť na fotografickej snímke. Záver bol s istej časti prekvapením čo sa týka toho ducha ktorý hlavného protagonistu prenasledoval na každom kroku no finále sa mi zdalo také..... očakávané .. Nechcem spoilovať ale je hádam každému jasné že v týchto filmoch hlavný hrdina nezostane na konci pri všetkých svojich zmysloch.. Takže hodnotím to v celku ako dobré.. Nie je to moja šálka kávy takže milovníci tohoto subžánru to budú hodnotiť asi vyššie. ()

grogodil

Shutter nie je po obsahovej stránke prevratný horor (ale ktorý súčasný je?) a pod drobnohľadom si človek všimne možno až príliš veľa vykradnutých scén (japonská fascinácia technikou sa ani tu nezaprie a telefóny, fotoaparáty a záznamníky sú aj tu zaručené komunikačné prostriedky medzi našim a záhrobným svetom), no všetko je to poskladané ako naozaj napínavá, mysteriózna detektívka, v ktorej nakoniec všetko do seba zapadne do najdrobnejšieho detailu. ()

wipeout

Aj napriek miernym výhradám, ktoré môže každy hororuznalý človek vzniesť najmä na originalitu tochto filmečku, som bol nadšený. Lakačky naozaj stáli zato aj keď ku koncu začali byť monotónne, no napriek tomu mrazenie a šoky sa stali hlavnou súčasťou tohto mojho panického exkurzu do Thajskej kinematograafie. A koniec stojí vážne zato. Odporúčam najmä keď sa človeku zachce báť aj bez pridanej hodnoty. Scéni s fotografovaním v tme alebo absenčným telefonovaním ma úplne dostali. ()

Tyckin

Inspirace japonskými horory je zde očividná, přesto jde o solidní duchařinu s dobrým úvodem, slabším středem a povedeným závěrem. ()

janek85

Na Japonce povedené ;-)... hodně se mi na filmu líbílo, že jsem byl celou dobu napjatý a pokaždé, když se ozval jakýkoli zvu, tak jsem sebou škubl. Výkony herců byli povzbudivé, dá se říci skvělé... Japonský film nemám probádaný, ale dle tohoto věřím, že bude dobrý. 75% ()

kagemush

Jestli jsem dal čtyři hvězdy Sanatoriu,nebo Zlověstnému tichu,tak tady musím hodnotit naplno. Protože jestli koukám na horrory,abych si užil adrenalinu ze strachu,zde se tedy zadařilo mírou vrchovatou(a to že jsem už zase všechno co bylo v tomto filmu použito měl vidět už dávno před tímhle a několikrát,jsem po prvních minutách rychle zapoměl). ()

GrungeChild

To se nedá shrnout jinak, než jako vynikající asijská duchařina. A to samozřejmě v tom nejlepším slova smyslu. Skvělý horor se spoustou perfektních scének, na podobné filmy i poměrně zajímavým příběhem, a dokonce se jistě párkrát zachvějí i ti otrlejší, pro které není „statická kamera čumící do tmy, kde se občas pohne židle nebo přivřou dveře“ žádný horor .) Tady se skutečně něco děje, a jde to i bez zbytečných průtahů, počítačových efektů a bez "pravých amerických hrdinů". Kvalitní dávka poctivého strašení, několik vypečených okamžiků (scéna s žebříkem mě opravdu nadchla), a klasický asijský anti-happy end (jak já je zbožňuju!). Fandové žánru si tuhle lahůdku jistě vychutnají, hlavně si nesplést s o 4 roky mladším americkým remakem (jak já je nesnáším!). 4 a půl * ()

honajz2

Pane jo... V životě bych takové překvapení nečekal u thajského hororu a už vůbec ani ne u nějaké duchařiny. Jelikož mi duchařiny už lezou na nervy, tím, že je točí každý, jsou založené jenom na pitomých lekačkách a nejsou vůbec strašidelné. Jenže tady, tady to celé šlo jinak. Kromě lekaček (a celkem slušných, vážení!) tu funguje skvěle i atmosféra, která mě držela od začátku do konce. Sice tu zase straší ženská v bílém hábitu s dlouhými vlasy, ale když to na ten miliontý pokus konečně funguje, proč ne. Hlavní postavy jsou sympatické. Co se týče příběhu, ze začátku mi vadilo, že je to předvídatelné, ale Banjong mě stejnak několikrát v ději překvapil a jednu scénu z filmu naprosto miluji, protože v každém jiném hororu by byla podána jako survival, tady jsme postaveni před hotovou věc (kdo viděl, ví, jakou mám na mysli). Dokonce to ani nekončí tím klasickým hororvým koncem, který mě tak vytáčí. Upřímně, tohle je jedna z nejlepších (a možná i nejlepší) duchařina, jakou jsem kdy viděl. Ano, něco mi tu vadí, třeba ten příběh má pár wtf scén, ale naštěstí jich je málo. A hlavně jsem rád, že někdo pochopil, že se člověk má u hororu bát! A že jsem se bál. Občas taky vylekal a celou dobu mě to nenudilo, hlavně díky té skvělé atmosféře (když je dost hutná, lehce se v prostředku filmu zmírní vtípkem - a funkčním). Takže dávám plný počet a Banjong Pisanthanakun mi dokázal, že je schopný režisér jak krátkých, tak dlouhých filmů. ()

easaque

-4* nejsem fanda hororů a lekaček, ale tento thajský film mi nějak sedl do nálady .... Možná v tom bude nostalgie po tamější dovolené ;-). Mysteriózní atmosféra do těch končin sedí dobře a je "uvěřitelná" jestli se to dá tak napsat. Navíc je tam stále nějaké překvapení a dobrá pointa nakonec. Sice nedokážu posoudit jak moc je originální, ale já byl spokojený, i když na další horory jsem naštěstí nedostal chuť. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 0 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

MartinNDL

Jedná se o klasický asijský duchařský horor. Tento film není sice z Japonska, ale pochází z Thajska, každopádně svým stylem je ho možné řadit k sérii "Kruh". Shutter mě překvapil vysokým množstvím lekacích scén, které fungovaly. A některé z nich byly přímo smrtelné. Film má několik point, přičemž ta finální je dosti originální. Co dodat? Jen, že se celkově jedná o velice zdařilé dílko vrámci žánru. ()

Hennes

Jeden z hororů, o kterém můžu v klidu prohlásit, že nenudí a udržel mě po celou dobu v napětí. Když se má člověk leknout, tak se lekne, k tomu dobrá hudba a v neposlední řadě i skvělá kamera udělala své. Není to nic nového a objevného, ale svůj účel to určitě splnilo. Slabší povahy, které se děsí a jsou bojácné, toto dílko asi trochu vystraší. ()

Mefistofelle

Vcelku zajímavý hororový kousek s klasickými asijskými duchařskými prvky, které jsou ovšem díky hlavní postavě „prožívány“ spíše evropských způsobem a tím pádem jakoby zvenku. Film se tudíž od ostatních asijských duchařin poněkud liší, což pokládám za velmi vkusné oživení subžánru. Začátek je vcelku slibný – mladý pár se přestěhuje do Asie a zatímco on pracuje, ona začne vídat zvláštní věci, jejichž záhadu se rozhodně vyřešit. V druhé půlce filmu však ději dochází dech a ačkoliv pointa není špatná, zase takový dojem na mě film neudělal. ()

Abes

Tak tohle byla chuťovka. Nenechte se zmást místní galerií, není to tak krvavé. Jde především o atmosféru a slušné lekačky. ()

Silverluv

Thajská hororová lahůdka. Zpočátku to všechno vypadá jako takový slabší odvar Kruhu, Nenávisti a jim podobných. Duchové mají typické asijské rysy, jako je enormní růst vlasů, oči v sloup apod. Od půlky filmu už jsem začínal mít pocit, že už jsem to všechno někde viděl a že vím přesně jak to skončí. Ovšem pak se to všechno začalo nějak podivně zvrhávat a... no nic... Nutnost pro všechny Horror Fans! ()

TomikZlesa

Americký remake sem viděl první, ale ani to mi nezkazilo nebo nezmenšilo zážitek z originálu. Mezi verzema nevidím žádný rozdíl, ale přeci jen tahle verze si zaslouží o * víc a to díky neokoukaným tvářím který přeci jen film dělaj trošku reálnějším a zbavují ho pocitu že to je jen film. ()

TommyLeeJape

Noooo tak to se povedlo. Mráz mi po zádech běhal tam a zpátky ještě 10 minut po skončení filmu. Kvalitní asijská duchařina, která není jen o "lekačkách"(ikdyž jich je tam požehnaně), ale má taky dle mého názoru docela podařený příběh, který vás přiková ještě hlouběji do sedačky a nedovolí vám ani na minutu od filmu odtrhnout oči. Minimálně těch 78% si to určitě zaslouží! ()

dubinak

Viděno až po americkém remaku a světe div se, byla to pecka. Snad jen ten začátek byl velmi podobný, ale co se odehrávalo potom bylo překvapivé. Pravda, američané dělají film lépe stravitelným, přiznejme si, při thajské řeči je nám spíš do smíchu a herci nebyli dvakrát sympatičtí. Ale atmosféra byla až příliš hutná, efekty na thajské poměry docela slušné a ohromně tleskám nad vyvážením děje, který byl velmi zajímavý, ač už jsem zhruba věděla, jak to skončí. Rozhodně doporučuji. Jedna z mála thajských duchařin, která má gradující pointu a vcelku smyslný příběh. ()

C0r0ner

Říct, že jsem se nebál, by byla lež. Nicméně děj jako takový mě vůbec neoslovil a koukal jsem na to spíš tak nějak ospale, než soustředěně a se zaujetím. Když už se dívám na horor, tak musí mít něco víc než ostatní, což Shutter neměl, a tak z toho zbyl pouhý ničím nevýrazný průměr. 55% ()