Shutter

• USA Shutter: They Are Around Us (více)
všechny plakáty

Mladý fotograf se svou přítelkyní patrají po příčině tajemných stínů na fotografiích nafocených po tragické události. Zanedlouho zjistí, že není úniku. (oficiální text distributora)

Crazer

Tohle bude nejspíš nějaká královna lekaček, jelikož film mi dal dost zabrat svou opravdu dechberoucí atmosférou, jen nepatrně vypůjčenou od Nenávisti. Nejhorší (v dobrém slova smyslu) bylo, že film v tomto tempu nepovoluje, ale s každou minutou jsou scény děsivjěší. Absolutně mě dostala situace ve fotokomoře, při bližším sledování fotky a také focení v ateliéru, kdy byly vidět jen záblesky z fotoaparátu. Závěr byl opravdu překvapující a vše do sebe chytře zapadlo. Na závěr doufám, že došlo i k ukončení filmu (nerad bych slyšel že bude druhý díl, protože druhé díly kazí filmy). Pro shrnutí pro mě opravdová spokojenost s iteligentním dějem a hlavně s nepoužíváním nesmyslných střihů a matení diváka. Kažodpádně bude zajímavé, jak si filmaři poradí s americkou verzí, protože tento snímek nasadil laťku opravdu vysoko - navíc s thajským Orlandem Bloomem :) ()

corpsy

V porovnaní s americkým remakom ide o hrôzostrašnejšie pojaté rozprávanie rovnakého príbehu. Čo je aj v celku logické, pretože s výnimkou KRUHU a NENÁVISTI, žiadna prerábka ázijského hororu nedopadla príliš dobre. Lenže stále je to o tom istom, o šikmookom prízraku s dlhými čiernymi vlasmi a jeho šokantnými vlastnosťami. Originalitu to rozhodne nepobralo. ()

Marsik

První jsem viděl americkou předělávku, která mě poměrně oslovila (60%), ale tento thajský originál mi přišel ještě lepší. Nebylo hluchých míst a divák sledoval 90 minut kvalitního hororu s mnoha super lekačkami. Samotný příběh kupodivu stupidní a předvídatelný nebyl. Jeden z TOP10 hororů, co jsem viděl. Byl jsem spokojen a mile překvapen. 77% // (8.9.2015) - Pořád Shutter řadím mezi TOP duchařské horory. Thajci se sympaticky vyvarovali zbytečných keců a nesmyslností. 75% ()

Astaroth12

Tak tento film vie neskutočne narábať zo strachom,atmosférou a napätie tu bolo tiež v silných dávkach.Naozaj ducharčina z veľkým D .Hádam ani nepoznám duchársky film tak strašidelne spracovaný.A aj herci ma bavili a pri ich vybratí mal režisér šťastnú ruku .Lakačky boli fuj,fuj,fuj parádne a vždy boli tam kde som ich nečakal.Príbeh je tak dômyselný a zaujímavý,že to až mrazí.Veľmi kvalitná ducharčina. Nemám rád Ázijskú produkciu ale od tohoto filmu ju budem asi častejšie vyhľadávať.U mňa zatiaľ najväčšia spokojnosť čo sa týka Ázijskej produkcie. ()

nigga

Pomalu, ale jistě mě ty Japonské duchařiny s "děsivou" dívčinou začínají lézt krkem. Lekačky mě už moc neberou, přesto si tento horor zaslouží nemalou pozornost, a to z důvodu fungující strašidelné atmosféry a vcelku dobrému a překvapivě svižnému, sice neoriginálnímu, příběhu, který mě dokázal udržet v napětí až do konce + super pointa. 70% ()

keddy79

"Shutter" - tak by mohla znít odpoěď na otázku, proč se ha horory dívám jen velmi zřídka. Prostě se bojím, alespoň u těch dobrých hororů, tako je tenhle. Nevím, co mně to napadlo, jít se na něj dívat sama a ještě k tomu večer. Možná snad proto, že jsem už skoro zapomněla, proč se na horory skoro nedívám, neboť jsem už dlouho žádný dobrý neviděla. No, jsem zase na nějakou dobu vyléčená. A opět večer rozvěcuji světla v celém baráku, bojím se podívat do zrcadla atd. ()

Korbitch

Víceméně lehce nadprůměrný snímek, u kterého jsem většinu bubu scén odhadl dopředu, tudíž jakékoliv extrémní strašení u mě ztrácelo efekt. Prakticky se jedná o neustálý pokus udržet diváka v napětí vyjma značně odlehčující scény na záchodě s transvestitou. Ze tří silných shurikenů to na slabší čtyři vytáhl rozsekávající konec, který mě teda posadil na prdel a to už sem na ní seděl. Slovy Ace Ventury: "Jako by mi to sedělo za krkem." ()

kareen

Jako jo... nechci snímku ubírat jeho kvality, co se atmosféry i nápadů týká. Ale tohle schéma asijské lekačky s duchem bledé ženské už je tak ohrané, že zkrátka neděsí. Asi jednou jsem sebou sice maličko trhla, když to bylo hodně nečekané, ale jinak ve mně místo strachu většinou převládala mírná nezúčastněná zvědavost, odkud na ně ta stíhačka z minulosti zase vybafne. Což je u hororu docela problém. ()

Tayen

Jeden z nejlepších asijských hororů, jaké jsem kdy viděla. A to nejen pro ten šokující konec, který mě naprosto přimrazil, ale také kvůli zápletce, u které budete k rozpletení potřebovat pěknou krabici indícií, které vám ale tvůrci hážou pod nos s patřičnými intervaly. Bohužel některé věci, jsem tak trochu nepobrala, ale to přikládám špatné verzi titulků. Doufám jen, že podobnost hlavního protagonisty s Johnym Deppem je čistě náhodná :-) ()

Popluh

Neskutečně mrazivé, výborně natočené a zahrané thajské psycho, které bude fungovat i v případě, že to finální rozuzlení odhalíte ještě před polovinou filmu. Nebýt toho, možná by to bylo přece jen ještě víc šokující, ale i takhle se Shutter řadí mezi absolutní špičku. 80 % ()

jondzavid

Nič nové pod slnkom, ale úspech filmu závisí aj od podmienok jeho sledovania - ja som si ho pustil počas sobotnej noci krátko po polnoci a bol to silne adrenalínový zážitok, po ktorom som mal problém prejsť jednu tmavú chodbu a asi som prekonal rekord v rýchlom zalezení do postele. Film je v podstate len recykláciou otrepaných vlasaticových hororov, ale lakačky fungujú viac než dobre a vyústenie je prehľadnejšie ako obvykle, takže čistokrvné 4* musia byť. ()

Ender66

8/10 za pomerne vydarený príbeh, výbornú hudbu a vydarené ľakačky. Miestami mi však vadili slabšie herecké výkony hlavných predstaviteľov. ()

Makky

Počas úvodného dialógu mi prišla tá thajčina ako strašná hatlanina a thajčania nesmierne škaredí. Lenže dramatické udalosti na seba nenechali dlho čakať a takéto malichernosti išli zrazu bokom. Námet je dosť otrepaný, obdobu Samary sme videli už nespočetne veľa krát. Navyše všetko stojí na desivých momentoch, počas ktorých viete, že niečo príde. Lenže ono je to všetko tak vynikajúco načasované, hudbou podfarbené, nadupanou atmosférou umocnené a skvelo natočené, že každý jeden moment vystraší a funguje. Pri niektorých scénach mali tvorcovia skvelé nápady a ja môžem len tlieskať. Aj také obyčajné veľké laboratórium s otvorenými oknami, vejúcimi bielymi záclonami a krásne osvetlené obedňajším slnkom môže vyznieť ako neuveriteľne desivé miesto. V hodnotení sú to také dobré 4/slabých 5 hviezd, lenže už si ani nepamätám, kedy ma nejaký horor (normálny poctivý horor!!!) dokázal udržať v takom napätí a niekoľko násobne vydesiť. Takže prikloním sa k tomu lepšiemu a tlieskam. ()

kaylin

Už jsem si myslel, že šílenství asijského hororu je za mnou, ale zjistil jsem, že jsou zde pořád ještě filmy, které stojí za pozornost a které mi v době největšího boomu těchto hororů unikly. „Shutter“ je přesně ten film, na kterém oceníte nejen to, že se u něj budete schopni bát, ale i to, že se jedná o snímek chytrý, který v sobě má příběh, jež vás dovede strhnout a na konci vyplivnout. ()

Desperado

Tak za prvé: originalitou tento thajský hororík neoplýva, to je jasné. O fotografiách, kde sú duše (alebo duchovia) mrtvých už bolo nakrútených filmov dosť. Ale u tejto snímky som sa naozaj vskutku bál a behali mi zimomriavky po chrbte, o ľakačkách nehovoriac, tie boli doslova infarktové. A to som už preluskol stovky rádoby strašidelných hororov. Aj záver bol veľmi dobre zvládnutý. Taktiež musím pochváliť vykreslenú psychológiu postáv. No skrátka, tí šikmáci tie horory majú v krvi, neviem ako to robia, ale fungujú na 100%. Akurát znázornenie duchov, či mrtvých majú vo svojich snímkoch stále také isté. Napudrované biele tváre, vyvalené veľké oči, zlovestný pohľad. No napriek tomu bol Shutter aj tak veľmi strašidelný, strašidelnejší než Ju-On či Ringu. Bravo! ()

YURAyura

Nikterak originalni a prekvapivy film (tedy v pripade, ze uz jste nejaky ten sikmik videli nebo patrite mezi divaky jako ja, kteri u filmu nevypinaji a oznamuji konec filmu v jeho puli - porad je to na jedno kopyto ;]] I kdyz tady ten kus ma ale co nabidnout a rad to priznam, po delsi dobe jsem se i trochu bal, prestoze nektere lekaci scenky byly vic nez predvidatelne. Ale aby vsechno nebylo az zas tak uplne ruzove - profikolega pouzivajici nejvyssi Canonovskou radu tel pribleskava s naprosto jalovym flashem a nechava si vyvolat sve "profesionalni" fotky v nahledu 10x15 ;]] - stejne jako domaci zpracovani barevnych fotek, "zdemolovane" auto po srazce se znackou, pregnantni zabrzdeni ve 160km rychlosti, bezbolestny pad ze zebriku, sice drobosti,.... ale... mohlo to byt i za 5 ;]] ()