Shutter

• USA Shutter: They Are Around Us (více)
všechny plakáty

Mladý fotograf se svou přítelkyní patrají po příčině tajemných stínů na fotografiích nafocených po tragické události. Zanedlouho zjistí, že není úniku. (oficiální text distributora)

retrogirl2

Pro mě nejděsivější horor. Ti z východu ví, jak nám pocuchat nervy! Lekavých scén nespočet, jako příjemný bonus považuji logické vysvětlení na konci. Doporučuji pustit kolem půlnoci, pak už se ale nedostanete ani na WC :) ()

Thrain

Šílená koncentrace dobře načasovaných lekaček, která vás nenechá ani na chvíli vydechnout. Jeden z mála hororů u kterých jsem se v poslední době fakt bál! ()

LucyD

Upřímně, čekala jsem něco většího, hlavně podle hodnocení. Trochu komediální mi přišla ta thajština, ale to je moje blbost. Celkově film dobrý a námět slušný. Zpracováno velice dobře a ráda bych se podívala i na remake. ()

lakart

Za minimálně 10 let jsem neviděl slušně natočený horror, u terého by se nejednalo o samoúčelné zabíjení mladistvých co nejbizarnějším způsobem tak, aby to co nejlépe vypadalo na plátně 2D a 3D kin. ALE tento thajský horor mě přesvědčil, že stále existují tvůrci, kteří mají schopnosti na to, abych u filmu nadskočil ze židle a na chvíli ho stopnul, abych vydýchal onen nečekaný moment. Scénář poměrně jednoduše napsaný, ale co nejvíce překvapí je dynamický způsob vyprávění, kdy vás film nenechá ani na chvíli v klidu. 90% ()

danny_21

Kdybyste mě zabili, nejspíš bych nedokázal vyspeloval jediné Thajské jméno, podílející se na vzniku tohodle hodně slušného horůrku. Z duchařského soudku je to rozhodně jeden z těch nadprůměrných - lekačky dobré, pointa zajímavá leč tušená, a záverečná scéna brilatní - nevím jestli ještě někdy fotit, buhví co si to vlastně lidé nosí na hrbu a ještě to na mě přeskočí :-) - 75 % ()

Ivo

To si takhle pár bangkokských teenagerů jednoho dne řeklo - hele, co kdybychom ve volném čase udělali nějaký ten horor nebo jak se tomu říká ... A dělá se to prý tak že chvilku se jen tak nudně kecá o ničem, kymácí se kamerou a ztlumí se světla a pak najednou krrrrrr (hlasitý pazvuk) a někde na boku se na vteřinu objeví nějaká zpotvořená tvář v masce ... (a mezitím budeme dramaticky ukazovat třeba srandovní čmouhy na fotkách, ať je to "originální"). Z těch chvilek se ovšem postupně stává útrpná věčnost, maska a kapající kečup jsou spíše úsměvné a kouřící studenti zjevně absolvovali herecký kurz někdy během odpoledních hrátek v mateřské školce ... A člověk má ještě co dělat, aby si zapamatoval jak se vlastně mistři jmenují: Natthaweeranuch Thongmee, Samruay Jaratjaroonpong a Sisoj Psojič ... :) ()

Hellknight12

Po dlhej dobe opäť pozreté. Skvelý, thajský horor. Príbeh je úplne jednoduchý nehľadajte za tým nič extra komplikované. Príbeh ako sa dobre otvorí tak sa aj dobre uzavrie. Netvrdím zase, že to je happy end ale mne sa taký koniec páči. Nič nenaznačuje na prípadne pokračovanie. Skvelá atmosféra, ktorá mi "dýchala na krk". Herecký je to možno miestami prepalené ale nie je toho veľa a dá sa to zniesť aj odpustiť. Hudba je tu výborná. Film má síce pomalšie tempo ale to ničomu nevadí len to pridáva na atmosfére. Pri dĺžke 97mim sa to môže niekomu zdať ako 120 min. Je tu aj pár jumpscarov ale není ich moc. Tento film môžem len odporučiť. Každému kto má rád: horor, skvelú atmosféru, ducharinu, pomalšie tempo. Celkové hodnotenie za mňa je 80%. ()

Mocoft

Klasika. Jenoduchý děj. Lekání formou hlasitých zvuků. Na druhou stranu to rozhodně není béčko. Rohodoval jsem se mezi 3 a 4 *. Jen to bolení za krkem jsem tedy netipnul :) ()

ShiShinka

Místy mi to připomínalo Nenávist, a jelikož je tohle mladší snímek, předpokládám, že se zde jistá inspirace skrýt prostě nedá. Tuto drobnost film vyvážil lepšími hereckými výkony a svou vlastní -stejně tak zajímavou - pointou. Opravdu mi zde běhal mráz po zádech. Dále se plně stotožňuji s komentářem uživatele Marius. ()

Shredder

Urovnou porovnatelne s americkym remakom, avsak thajsky original disponuje lepsimi lakackami a jednou mrazivou scenou. Co sa tyka lakaciek zvacsa funguju tak ako maju a pri jednej mi dokonca stuhla krv v zilach a to sa mi nestalo uz roky. Samozrejme podobnost s trojicou ducharin Ring - Grudge - Eye je zrejma, co vsak vobec nie je na skodu. Urcite jeden z tych lepsich hororov, ale ma prilis malo lakaciek a len jednu naozaj mrazivu atmosfericku scenu a to je sakra malo. ()

Freemantle

Pseudo-horor thajské výroby, jenž 3/4 stopáže postrádá hlubší smysl, napínavou atmosféru, u které začnú behať zimomriavky po chrbáte a důvod, proč se film na ČSFD těší tak vysokému hodnocení (18.6.2011, 77%, 1317 hodnocení). Do finále zbývá asi třicet minut a já se přemlouám, abych film neukončil a nešel se věnovat něčemu užitečnějšímu (např. sledování teleshoppingu). Nakonec se mi dostalo jakž takž solidní desetiminutovky. Konec se skutečně rozjede a překvapí. Pokud by se v podobném tempu držel celý snímek a ne jen posledních "pár minut", dal bych vyšší hodnocení. Kamera, hudba, herecké výkony - (pod)průměrný výkon. Scénář? Posuďte sami... ()

Zombiepod

Shutter je aj napriek všetkým svojim muchám, okukaným scénkam a hluchým miestam poriadna porcia atmosferického a scenáristicky takmer do detailu premysleného hororu kvalitnej východnej produkcie. Obrovský podiel celkovej kvality a hrôzy, ktorá z filmu sála, náleží predovšetkým mrazivej hudbe a až po nej klasickým, no stále účinným lakačkám. A ten koniec mi priam vyrazil dych. ()

altaica

PRO MUŽE: Nápad šlohnutý od Japonců, dialogy z tiché pošty ze zvláštní školy. Přesto trochu působivé. Nehrůzostrašnější moment z celého filmu je, když hlavní hrdina jde položit kabel na veřejné záchodky. Vsedě, v klídku pokuřuje.. Ne. Vážně, nekecám. A najednou... Došel papír!!! Bratrstvo chlapců z mokré čtvrti (orig. HLAVYMAJNAKAŠI) se dopustí jisté neprozřetelnosti a následně je melou boží (duší) mlýny. První tři rychle, posledního do konce filmu. Příjemný, lehký ducháček na chvilku před spaním. Bacha na scénu z pohřbu. Monotónní hlas mnichů vás spolehlivě uspí a můžete na to zítra čumět znova!            PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Láska až za hrob nemusí být, madame, pokaždé to pravé ořechové. Občas mi běžel lehký mráz po zádech, což jsem původně připisoval opravené klimatizaci, ale nemohu zcela vyloučit, že to způsobila i blízkovýchodní politická situace, nebo možná i tenhle film.           HLÁŠKA: Přemýšlejte, proč by se mrtví vraceli k živým bez oznámení? เพราะมีใครบางคนโกรธเหมือนตกนรก !!!! ()

Knor

Asiati prostě točit horory umí, to je bez debat. Na mě tedy duchové v podobě vybledlých asijských holek s dlouhými černými vlasy, co se lámavě pohybují a nikdy nevíte kde se objeví působí strašně děsivě. Tenhle kousek není vyjímka, má to super atmosféru, chytlavej příběh a rozumný množství lekaček, který fungujou. Co víc si u duchařiny přát. Opravdu strašidelnej a skvělej horor. ()

Shanen29

Hmmm,to je velká pecka.To napětí opravdu bravurně funguje a myslím že se zařadil mezi klenoty duchařských hororů. ()

pepino

Když pominu poněkud otřelý námět tak musím dát s plným vědomím jasných 5 hvězdiček protože tohle byl horor který mě fakt vyděsil ale zároveň totálně dostal. Zpracování bylo opravdu na vysoké úrovni což bylo poznat hlavně na prvotřídních lekačkách. Asijští filmaři zkrátka horory umí a hlavně tvůrci tohoto snímku kteří dokázali i přesto že námět není nejoriginálnější a nejnovější vytvořit působivý a mrazivý duchařský horor s naprosto skvělým a opravdu originálním (!) koncem a závěrečnou pointou. Už hodně dlouho hledám horor který by mě fakt vyděsil a u kteryho bych si sr.l do kalhot. Už jsem ho našel.... Doporučuju když jste sami doma a je noc. Já jsem sice nebyl sám doma ale i tak jsem měl pěkně nahnáno. ()