Shutter

• USA Shutter: They Are Around Us (více)
všechny plakáty

Mladý fotograf se svou přítelkyní patrají po příčině tajemných stínů na fotografiích nafocených po tragické události. Zanedlouho zjistí, že není úniku. (oficiální text distributora)

darm

Myslel jsem si, že když už jsem zhlédl několik Ju-Onů, dva díly Ringu a spoustu dalších hororů, že už mě nebudou moct nějaké ty lekačky jen tak překvapit. No, po skončení Shutteru musím uznat, že jsem se mýlil. A to tak, že docela hodně. V prvních třiceti minutách jsem musel film 3x přerušit, i když to moc rád nedělám. Dvakrát kvůli lekačkám (po jedné z nich mi šel mráz po zádech ještě třicet sekund po stopnutí, až tak mě to dostalo.) a potřetí kvůli asi dvouminutové scéně, kdy si duchové hrají s foťákem, blýskají si co chtějí, kdy chtějí.. Abych řekl pravdu, z téhle sekvence jsem se málem posral strachy. Fakt síla. Sorry za to slovo, ale žádné jiné podobně výstižné se tam nehodí. Film pokračoval, lekaček mírně ubylo, ale když nějaká přišla tak to stálo za to. Ale už jen jednou jsem byl donucen stopnout film .. Popravdě řečeno, takové lekačky jako tady jsem nezažil ani v Ju-Onech a to už je co říct. Skoro celým filmem prostupuje taková tíživá atmosféra a to správné napětí, které pak graduje do extrémních výšin. Když se v tom budu joo extra štrachat, tak určitě okolo poloviny filmu najdu pár hlušších míst, ale čert to vem, všechno to co se dělo předtím i potom to spolehlivě vynahrazuje. Co mi vadilo už víc, byla místy hrozná klišovitost příběhu, kdy jsem si prostě řekl co a jak bude nebo co a jak je a docela často jsem se trefil (například s tím co je sen a co je skutečnost atd.) A samotné finále? To bylo hodně zvláštní, i když nevím, jestli jsem ho tak úplně pochopil. To už je ale u asijských duchařin skoro klasika. Celkově vzato - Shutter je výborný horor se smrtícími lekačkami, notnou dávkou atmosféry i napětí a mírně klišoidním příběhem. Hrozně rád bych dal plné hodnocení, ale... ALE. 4,5*. ()

blitzer

Bohužel jsem se sledování filmu nevěnoval na 100 % a tak jsem neměl klid na to se bát. I když pár lekaček mě taky vyděsilo, nicméně, že bych měl pak strach jít na záchod nebo se podívat do zrcadla, jak tu mnozí popisují, tak s tím jsem problém neměl. Každopádně Shutter je určitě kvalitní zástupce duchařského subžánru, který je jinak v rámci hororu mým nejméně oblíbeným. ()

A.Fish

Kdybych to viděl v době vydání, tak bych si kákl do trenek. Dnes už jako protřelého diváka mě tento film bohužel nevyděsil. Příběh je ale jiné kafe. Dává smysl, není nelogický a celkově je dobře vymyšlený. Dnešní horory se v tomto ohledu mají co učit... ()

okkac

Thajci společně s Japonci tyhle ty typy hororů umí. Několikrát jsem se fakt pěkně lekl. Originalita tam moc není (v kolika dalších filmech jsme už mohl vidět bledou mrtvolu či ducha, viz. Nenávist), ale je to působivé a ten konec. ()

Estrellita

Mám ráda horory, nejvíc ty duchařské, a proto na ně kladu vyšší nároky. Tohle je hezké. Hezké, ale u toho to končí. Na oba hlavní představitele se příjemně dívá, ghost-Natre to taky sluší. Pointa je slabší, ale aspoň že tam nějaká je. Ve finále příjemná oddechovka... 60% ()

Khumbac

Úterý k večeru je vždy vhodný čas na pořádný horor, a já, neboť jsem četl zdejší komentáře, si pro jistotu koupil 2 lahváče. Thajci předvedli pěkně strašidelný kousek. Když jsou parné a dusné dny, zvlášť večery a noci, nejlepší je se nechat se zamrazit nějakým duchařským filmem. U tohoto mě zamrazilo několikrát, hlavně u konce. Samozřejmě pro plný požitek použijte sluchátka a za zády plápolájící svíčku nebo hrající televizi(beze zvuku), kvůli stínům vrhajících se na zeď...a show může začít :) ()

tatanapope

Asijská tvorba se mi vždycky hrozně líbila , oni ty mrtvoly umí udělat , tak nějak přesvědčivě , ale pravda je , že už jsem toho asi překoukaná , protože ani ošklivý duch mrtvé holky mě v tomhle filmu neděsil , lekání se taky nekonalo a děj nebyl taky nijak zvláštní , tak nevím jestli je to mnou nebo jsou ty horory čím dál tím slabší :( ()

Sfinkter

Atmosféra je podobná jako při kruhu, ale tvůrci si hodně vyhráli s okamžiky, kdy chtěli člověka opravdu hodně polekat. A povedlo se jim to na výbornou. ()

kinghome

Skvělej horor ve kterym se i párkrát leknete. Nebejt nějakejch WTF momentů ( duch na ramenou, váha??!!) a pokusů o lekačky, který nevyšli ( fotka ) tak bych šel i do 5 *. Škoda protože nějaké lekačky se fakt povedli (auto,focení s bleskem) a po celou dobu filmu mi běhal mráz po zádech. 89% ()

Tosi

Nic nového pod sluncem, ale za horror který má hlavu a patu jsem vždycky rád...párkrát se doslavila i potřebná husí kůže, takže spokojenost:-) ()

BROKEN_

Na Asijské horory se nedívám a celkově Asijskou kinematografii nevyhledávám. Ale o tomto hororu jsem poslouchal jenom samou chválu a řekl jsem si " Kurde tak já tomu dám šanci ". No a musím říct, že v dnešní době koukat na tento film je trochu smůla. Jelikož většina hororových scén se stala již rutinou u tohoto žánru a já nebyl příliš vyděšený, většinu věcí jsem čekal a proto mě to tolik nenadchlo. Ale... musím dát palec nahoru příběhu, který mě pohltil a bavil mě, až do finále, kde to pěkně vygraduje. Některé hororové scény, hlavně ta v místnosti s focením, kde zhasnou světla a jediné co vidíme jsou záblesky z foťáku, jsou skvělý. Nebo scéna s padělanými fotkami byla skvělá. Lekačky na mě bohužel nefungovali. Ale jak jsem řekl, příběh velice dobrý, finální vyvrcholení super, a já tomu nemůžu dát slabší jak 4 hvězdy, jelikož se jedná o kultovní horor. Divák, který se na to podívá v dnešní době, nejspíš nebude tolik nadšený. Ale i přesto jsem pozitivní s celkovým snímkem. 7/10 ()

Cushing

Ok film, tj průměr, kdyby nebylo Oka, Kruhu, Nenávisti. Takto jen lehký podprůměr. Ale chápu, že se to někomu líbí. ()

Tomes83

Tak takhle to umějí rozjet opravdu jen asijští mistři duchařin! Z těch jejich zvuků jsem měl husí kůži, lekačky fungovaly na výbornou a závěr mě přesvědčil o tom, že se jedná o horor, jaký můžou američtí tvůrci opravdu jen závidět! Po dlouhé době, něco, co mě vystrašilo! Konec pak naprosto šokoval a děsil! ()

Luk80

Vždy jsem dával přednost spíše asijské Kung-fu tvorbě a tak nějak se hororrům z těchto zemí vyhýbal, né záměrně, ale nějak mě to prostě netáhlo.Věděl jsem, že oni se strachem umí sakra pracovat. Konečně přišla ta chvíle a já si v noci pustil tuhle pilu. Přišel ten moment strachu a byl tam až do konce. Horror jak víno, plný lekacích pasáží. Ano, zlý duch v podobě dlouhovlasé slečny je tu znova, ale jde o to, jak to tito dva pánové pojali. Důvěryhodnost během sledování stoupala pořád nahoru. Už teď je jasné, že každý nosíme na svých ramenech nějakou tu dlouhovlasou dívčinu. ()

Yoshimitsu

Odjed od zaviněné autonehody je pořádné zvěrsto za to by se mělo hned zavírat a odkopnout svoji přítelkyni prakticky kvůli ničemu a tím ji uhnat k sebevraždě je taky prasárna. Luxusní záležitost, která jako duchařský horor nic nepostrádala. Po celou dobu jsem měl hůsí kůži, byl jsem napjatý, jak struna s lekačkama tady nešetřily vše fungovalo, jak má a závěrečné rozuzlení bylo špičkové. Já mohu jen doporučit a dávám 100%. ()

hanagi

Mě ty duchařiny obecně zas až tak neberou, takže ve výsledku jsem spokojená hlavně s konečným rozuzlením. S tím, že každá špatnost se vám jednou vrátí a výčitky svědomí vás budou už nadosmrti tížit a sedět vám na ramenou. A to se mi líbí. ()

zaseprd

Příběh samotný mě nejak moc nenadchl, velice zajímavá závěrečná pointa, ale co hlavně, thajci nám servírují lekačku par excellence. Čili čtyři hvězdy jen za to, že jsem si nesčetněkrát pustil trubkou rovnou do prostěradla. Záverečných 20 minut se mi non-stop ježil dolní i horní plnovous (jo ja vím prdelko, je to pubertální) ()

Tomatáš

Až příliš nápadně mi tento snímek připomínal Kruh a jemu podobné filmy. Bohužel se to podepsalo na prožitku z celého snímku. Především ale oceňuji jeho konec, který je jistě třešničkou na dortu a za něj dávám poctivé tři *. ()

Narya89

Co kdyby fotografie dokázaly zachytit něco víc, než jsme schopni vidět pouhým okem? A je to reálné, nebo jde pouze o vadu snímku? Takových případů, kdy se na fotce objevily záhadné stíny nebo postavy již bylo mnoho a stejným tématem se zabývá i tento thajský mysteriózní horor. Osobně mě "mile" překvapil, protože mi dokázal nahnat husí kůži a skutečně mě vyděsit tak, že jsem měla chuť si běžet koupit Polaroid a hystericky fotit všechno kolem sebe, zda se náhodou něco/někdo neskrývá v nějakém temném koutě... ()