Shutter

• USA Shutter: They Are Around Us (více)
všechny plakáty

Mladý fotograf se svou přítelkyní patrají po příčině tajemných stínů na fotografiích nafocených po tragické události. Zanedlouho zjistí, že není úniku. (oficiální text distributora)

Brain-D

Velmi kvalitní asijský horor, který hravě strčí do kapsy nejednu americkou klasiku. Originalita, kterou se nám zarývá strach je opravdu děsivá a plná překvapení. 80% ()

NoFiction

Jeden z nejlepsich hororu, ktery jsem v poslednich letech spatril. Skoro bez jedine kapky krve a nemohl jsem z nej klidne spat po dalsi 3 noci.......Lidi co hodnoti tyhle filmy s malym ohodnocenim se asi plne nesoustredi nebo se zabyvaji pri sledovani jeste necim dalsim mene zabavnym. A jak pise MOLOTOV: "zaverecna pointa celeho filmu" nemuzu nez jenom souhlasit. ()

artemis2

Klobúk dole pred úžasným záverom a celkovo celý film bol veľmi zaujímavo ponímaný a nedalo sa od neho odísť ani na chvíľočku, avšak ani nie preto, že by som sa bála, ale preto, lebo som bola nedočkavá čo každá jeho nastávajúca minúta prinesie. Neviem ale či mám tak silný žalúdok, alebo ma po štátnicových tézach, ktoré teraz vidím každý deň nič neprekvapí a nevystraší, ale moc strachu mi Shutter nenavodil. Polovicu filmu som sa smiala a druhú som sa trošku aj bála, ale myslím, že nočné mory mať nebudem. Aj napriek tomu však film hodnotím veľmi pozitívne a bol príjemným osviežením po náročnom dni. ()

huli601

Pre mňa osobne rozhodne najstrašidelnejší film aký som videl. Pointa a scény z ktorých som mal aj po pár dňoch stále zimomriavky. Odporúčam pozerať v noci, sám. Peknú noc a sladké sny. ()

Kalidor_

Celkově skvělé, to bez debat, ale co bych chtěl vyzdvihnout je ten konec. Mám rád u hororů když na závěr trochu šokují, a neposerou to :-) ()

Skeksis odpad!

Mizerne zahraná nuda! Neviem, režiséri (a zároveň scenáristi) si možno iba robili piču. Alebo boli takí skúrení, že im to pripadalo ako superskvost storočia. Nedopozerané! ()

ImNotThere

Jeden z nejděsivějších hororů, které jsem viděla (k těm patří i japonská série Ju-on). Asijské filmy, především horory, na mě mají ohromný vliv a jsem schopná o nich přemýšlet ještě dlouho po jejich zhlédnutí. Tento snímek se mi vryl do paměti jako žádný jiný, ačkoliv není nijak zvlášť natočený a ani scénář nesrší originalitou. Zkrátka mám pro duchařské horory slabost a dlouhovlasí, bledí, spoře odění a pomstychtiví mrtví mě dokáží děsit k smrti. ()

Specs

Hláška: (Tun dělá fotografie v temné místnosti, když za ním někdo projde a zastaví se. Tun se ani nepodívá a říká.) Tun: - "Jane? Jsi tu brzy." (Začne zvonit telefon. Tun ho zvedá.) Tun: - "Haló?" Jane: - "Tune, tady Jane. Dnes dorazím trochu později." ()

lewwin

Ačkoliv je většina hodnocení nadprůměrných, mě to přišlo tak nějak... průměrné. Ano, párkrát jsem se slušně lekl. Ano, konec je celkem zajímavý (i vizuálně), ale některé dialogy jsou dost přihlouplé a navíc je tam pořád ten pocit "tohle už jsem někde viděl". ()

Anticque

Osobně nejlepší horor, který jsem kdy v životě viděl a že jich bylo dost. Výborný příběh, výborné scény, které mě stáli občas i život:-) Tam kde čekáme celý film na jednu lekací scénu, tady nemusíme čekat dlouho a není zde jen jedna, na lekacích scénách je prakticky postavený celý film. Nemám více co dodat, dávám 100%, a už se těším na další kousek od těchto režisérů, jestli tedy nějaký další bude.... ()

Cejny

Můj první duchařský horor, který jsem viděl a rozhodně mu musím dát plné hodnocení. Nápad, prostředí a především luxusní a promyšlená pointa, kterou jsem chvilku rozdejchával. Tento thajský horor stoprocentně stojí za zhlédnutí. 90 % ()

Šakalík

Původní Shutter je dílo překvapivě komorní. Jeho velkým pozitivem je zajímavý příběh, který se uzavře v bizarní pointě, jež vyrazí dech. Do té doby se film ale poněkud vleče. Duchařské scény se omezují výhradně na lekačky způsobené tím, jak se duch objevuje zčistajasna na místech, kde to člověk nečeká, ale o nějaké hrůzostrašné atmosféře se hovořit nedá. Film ale nabízí zajímavou podívanou, která je výborně vymyšlená, všechno do sebe zapadá a jako celek to dává perfektní smysl, což není u asijské tvorby zase tak samozřejmé. :-) Přesto si nemyslím, že by zrovna Shutter byla nějak mimořádně úchvatná duchařina. Z mého pohledu to je „pouze“ velmi solidní průměr. ()

herr_carter

Dost přehodnocený horor, dokázal bych vyjmenovat x dalších, co mají hodnocení pod 65 %, které mají daleko lépe vybudovanou atmosféru a herci jsou taktéž přesvědčivější, pořád jsem čekal, že se stane něco převratného a ve finále nic................moje hodnocení = 4 z 10. ()

Pollock

Klasické lekačky, u Nenávisti či Kruhu jsem se bál, tady jsem se občas lekl, ale nebylo to úplně špatný. Zhruba ve třičtvrtě filmu už to šlo trochu dolů, ale závěr to opět trochu napravil. ()

Lukoboss

Hodně dobrej horor, kterej neobsahuje žádný amerikanismy, tudíž se člověk víc bojí, než leká, a tak to u hororu má být. Bylo tam hodně podobností s Kruhem, ale přece jenom tomu dám vyšší hodnocení než průměr, protože většina hororů, co sem poslední dobou viděl, byla rozhodně horší. ()

Cracker

Nevedel som že aj Thajčania dokážu prísť s takýmito kvalitnými filmami, obzvlášť ak sa jedná o horory. Duchárčiny práve niesu môj šálok kávy, ale Shutter na mňa výrazne zapôsobil. Ako sa príbeh pomaličky odvíja, vždy sa dozvedáme niečo nové a keď si človek myslí že už vie čo presne sa stane, príde ďalší a musím podotknúť logický zvrat. Nechýbajú ani hororové prvky, sám som sa veľa krát naľakal. Film sprevádza kvalitná hudba a masky tiež celkom ujdú, aj keď ako tu niekto spomínal tiež mi Natre dosť pripomínala "dievčinu" u Ju-on. ()

bari68

Americký remake proti tomuto thajského originálu je románom pre dospievajúce dievčatá. Shutter made in Bangkok má k výbornej hororovej stránke filmu aj kvalitné herecké výkony, ktoré v tomto (sub)žánru nie sú až tak vídaným javom. ()

iXtr3m3

Perfektný japonský hororík, ktorý aspoň pre mňa prekonal aj samotný Ring. Americký remake sa naň neťahal napriek sympatickému obsadeniu. ()

cab

Ducharsky horor od thajskych sikmookych pratel s nejmene tremi vydarenymi lekackami a pomalym odkryvanim souvislosti. Pres pomalejsi zacatek a sem morto hlavniho hrdiny po sebevrazednem skoku je tezke neco vytknout. 80% ()