Shutter

• USA Shutter: They Are Around Us (více)
všechny plakáty

Mladý fotograf se svou přítelkyní patrají po příčině tajemných stínů na fotografiích nafocených po tragické události. Zanedlouho zjistí, že není úniku. (oficiální text distributora)

Giggs

Trochu lepšia ako priemerna ducharina, ktora vo mne vôbec (neviem prečo) pocit strachu nevyvolala. Avšak! Zaverečna pointa tuto priemernosť viac ako len kompenzuje. BTW... mavam časte bolesti krčnej chrbtice. Čim by to tak mohlo byť? :-) ()

markul

Ač nemám moc rád horory, tak tento byl celkem slušný. Je postaven hlavně na lekačkách, u kterých se leknete, ikdyž je čekáte. Jinak už alespoň vím, proč mě občas bolí za krkem. Sedí mi tam totiž nějaký duch. :) ()

tereza_p

Napadá mě - "dost už tmavovlasých, patřičně bledých, někdy zakrvácených či špinavých slečen!"...Shutter není špatný horor, lekacích a mrazivých scén je v něm více než dost, někdy člověk mrazí tak, že se pomalu bojí vystrčit nohy z postele, nicméně ty lekací scény jsou v podstatě pořád na jedno brdo. Musím ale uznat, že pointa byla nečekaná a neotřelá, za to bych určitě Shutteru dala plusový bod. Celkově za 3,5*, protože něco se vytknout určitě dá, ale na druhou stranu patří mezi ty lepší horory, kterých je poslední dobou v záplavě béčkových hororů pomálu. ()

showxman

Slabé! U toho, že se mám bát? Přiznávám jednu fungující lekačku (na mě), a to sem se opravdu moc chtěl leknout. ()

Junglista

Konečně zase jednou příjemný překvapení. Nepamatuju si, kdy sem se naposledy u nějakýho hororu lek, ale tady se mi to povedlo a hned několikrát :-) Naštěstí to neni jenom o lekačkách, atmosféra je hodně slušná a pár záběrů hodně mrazivejch. Bez debat povedená duchařinka, rád si jí zopakuju. ()

Corpsegrinder

Musim říct že se směju těm co tady plácaj tři hvězdy a míň a melou kraviny jakože je to neoriginální a nudný a podobně a přitom je jasný že buď na to čuměli s partičkou kámošů ve dne a dělali ze sebe dementy a nebo na to čuměli v noci a nechtěj zde napsat jak byli připosraný. Mně to problém nedělá protože bát se je přece známka dobrýho hororu a zde jsem se bál fakt dost. Nedávno jsem viděl americkej remake kterej byl hroznej a tak jsem se chtěl přesvědčit zda je tohle taky tak blbý ačkoliv to točili žluťáci. No a samozřejmě že to bylo super jako ve většině případů. Lekaček je příměřeně tak aby jste při filmu udrželi pozornost a jsou občas fakt ošklivý, sem tam se najde pár přesprstovejch scén a celej film se táhne v takovým tom klasickým podpeřinovým duchu. A když už mluvim o duchách tak oškliváci na fotkách zde mě budou strašit minimálně týden. ()

mankamanka

Tenhle film má snad všechno, co mě dokáže pěkně poděsit. Většinu těch lekaček jsem sice čekala (a že byly hodně laciný), ale stejně jsem pokaždý málem chcípla. Thajci šílení, jednou mě spolu s Japoncema přivedou do hrobu. ()

shimpy(CZ)

Parádně zvládnutá záležitost. Film je sice hlavně založen na lekačkách, ale ty jsou perfektně vygradovány a člověk je tak vlastě pořád v permanentním napětí, kdy se zase lekne. Příběh příjemně překvapil a závěrečná pointa byla nečekaná. Shutter je zkrátka výborný horor, jemuž se vyrovná možná i Kruh. I když Kruh už má pro mě skoro mytologické prvky :) ()

Piggsy

Jeden z mála hororů, při kterém mi doopravdy běhal mráz po zádech. Zatím asi nejděsivější film, jaký jsem doposud viděl. Prostě OPRAVDOVÝ HOROR! ()

pih-poh

Film má sice dobrou atmosférou, ale příběh je bohužel až moc předvídatelný, ani lekačky na mě moc nefungovali. Na druhou stranu, konečné mrazení za "krkem" je vynikající... ()

Káronoš

Mrazivé a díky gurmánskému finálnímu twistu i velice děsivé! Při zpětných myšlenkách naskakuje husí kůže...až na pár formalit se jedná o dosti vydařený počin... sice si asiati vystačí se zaběhlími, klasickými, lekacími klišé, ale "damm it", téměř vždy jim to vyjde a já nadskakuji z postele ;) oprava: má drahá princezna mě upozornila na to, že kromě nadskakování jsem jí při lekacích momentech velice bolestivě svíral (mačkal, drtil, rval) její dokonalá prsíčka, tkž horor opravdu splnil svůj účel...btw: (pro skeptické uživatele) - žádný strach, její prsa to přežili v celku a už se těší na další hororovou mačkanici :D ()

Teabag

Nedávno jsem si to po pár letech pustil znovu a musím říct, že Shutter je moc hezký asijský kousek, který ale v některých momentech vykrádá The Grudge. Nicméně jako celé to funguje a já si to moc hezky užil. Alespoň tedy o poznání víc než americký remake... ()

vorry

Takhle si představuju horor!!! Pár hlušších míst tu bylo, to ano, ale infarktové lekačky, neprůhlednost děje a fantastický závěr to celé posílají vzhůru do hororových nebes. Krása. :)) ()

t.mon

čtyřku za atmosféru, která je hutnější než při debatách v Poslanecké sněmovně, též za lekačky, kterýma se zde po dlouhé době nešetří, jednoduchej příběh je úderný jako prase. Výrazové emoce sice na nule, ale vše ostatní to vyzdvihuje, nemám problém. ()

system

Velmi, opravdu velmi povedena ducharina, u ktere mi tuhla krev v zilach az neprijemne casto. A to se u hororu dnesni doby musi ocenit! ()

willis

Pointa je sice vtipná, ale když si pustíte celý film (alespoň v hlavě) ještě jednou, tak je postavena na hlavu. Jinak lekačky zdařilé, nicméně rutinní. Když dáte detail na postavu takže okolí není vidět pak rychlý střih a co nejhlasitější zvuk, tak se prostě leknete, ale tohle už umí každý. ()

Wenca888

Shutter je typická asijská duchařina se vším všudy. Nepatří sice mezi nejoriginálnější horory, ale hutná atmosféra, táhnoucí se celou hodinou a půl ho řadí do absolutní špičky. A sekundární pointa, která vyjde najevo na samotný závěr je hodně zajímavá:) ()

Jeržik

Další vraždící čtyřicetikilová a metr a půl vysoká asijatka s mastnými vlasy. Až jednou vznikne film, kdy nějaká postava místo panického strachu kopne dotyčnou raději do ksichtu, tak u mě má hvězdu navíc.;) ()

ProgLaney

Luxusní asijský horor, ve kterých jsem obecně našel značnou oblibu. Na druhou stranu, americké remaky těchto snímků považuji za totální zbytečnost a vzhledem k jejich téměř vždy horší kvalitě zkrátka nechápu jejich existenci. "Shutter" je sice standardní duchařina, kde se dají najít prvky již viděné v jiných snímcích podobného rázu, ale je nadstandardně provedená, lekačky suprózní a příběh taky vynikající. Z asijských hororů patří u mě jednoznačně na horní příčky! ()

aLPaC

Hlavní herec je takovej šikmookej Orlando Bloom. Americkej remake jsem viděl první a vůbec už si ho nepamatuju. Tohle nebylo špatný, ale ani kdovíjak dobrý. ()