Metoda

• Argentina El método (více)

Madrid. Tisíce lidí demonstrují proti zasedání Mezinárodního měnového fondu. V této napjaté atmosféře probíhá v mrakodrapu nadnárodní finanční společnosti konkurz na obsazení vysoké manažerské pozice. Sedm kandidátů prochází výběrovým řízením, spočívajícím v aplikaci tzv. Gronholmovy metody: vylučovací metody na základě psychologických testů, kterým byli po 1. světové válce podrobováni důstojníci německé armády. Nakonec ji převzaly i nadnárodní společnosti... Po absolvování nesmyslného byrokratického labyrintu je principem testu rafinovaně stupňované drama vzájemné podezřívavosti a lámání charakterů, vytváření aliancí a ponižující manipulace, alibisticky se zaštiťující heslem „Nikdo tě nenutí“. Někteří z kandidátů by nakonec raději stáli na ulici mezi demonstranty, ale nemají odvahu si to přiznat... (oficiální text distributora)

Kwaichi

Tento film by si mal pozrieť každý predtým ako sa chystá na pracovný pohovor. Vystihoval skutočnú podstatu toho, o čo ide dnešným firmám, čo veľké spoločnosti očakávajú od svojich zamestnancov. Úvod podobný Dvanástim rozhnevaným mužom - skupina ľudí, ktorý sa v podstate nepoznajú je zavrená v jednej miestnosti. Tu sa začína hra intríg, podrazov a pretvárok. Víťaz však môže byť len jeden. Či skutočne vyhrá ten najlepší, a či nakoniec všetci neskončia ako porazení musí divák posúdiť sám. ()

laik_60

španielska verzia EXAMu (http://www.csfd.cz/film/268852-zkouska/) škoda, netreba vidieť obidva filmy, tiahlo ma to k porovnávaniu. V tomto filme mimoriadne zaujal Gomez , inak to celé bolo ... mno prešpikované psychologickými metódami ako vyhrabať z človeka všetko svinstvo, scenár sa zase raz zahral s dôverčivosťou a zraniteľnosťou nešťastných - postihnutých žien. ()

C0r0ner

Už jsem to psal kdoví kolikrát, ale Španělé prostě filmy točit umí. Kurva dobře. A psát scénáře neméně skvěle. Sedm lidí sice "jenom" sedí v jednom kanclu a mluví spolu, ale je to mnohem víc strhující než kdekterý akční film nadupaný efekty. Kéž bychom i my měli takové parády, jenomže na tom nám asi chybí talent, protože prostředků tady moc potřeba nebylo. 90% ()

dubinak

Nadprůměrný tradičně ukecaný španělský drama thriller, který v sobě skrývá víc, než by se zdálo. Ovšem jen pro velmi trpělivé diváky, ochotné hrát režisérovu hru plnou intrik a twistů. Připravte si pevné nervy a nechte se unášet psychologickou odyseou až na samý konec. K mému neštěstí bych závěr ale čekala mnohem intenzivnější vzhledem k tomu, co si divák musí během poměrně dlouhé stopáže vyčekat. ()

sulimo

Striptýzem vlastního charakteru k vysněné práci? Jde to, ovšem na to musíte mít koule, a to dost možná doslova. Až na pár částí, které pravděpodobně vadily jen mé osobě, se vlastně jedná o dokonalou konverzační záležitost, která je tak intenzivně znepokojující, že vás nepustí od začátku do konce ani na záchod, nehledě na to, že jste vypili dva litry čaje a praská vám močák....to jen tak pro představu, že to moje fyzické utrpení fakt stálo za to jejich psychické utrpení. Skvostné a myslim, doufám, že i nezapomenutelné, alespoň v mém případě. ()

zette

Vyborne psychologicke drama, ktere se temer cele odehrava v jedne mistnosti a sedm uchazecu o lukrativni zamestnani mezi sebou souperi metodou, kterou nikdo nezna o jedno volne misto. Povedeny scenar, cela rada uzasnych dialogu a kvalitni herecke vykony vsech osmi hercu. Pokud bych mel prece jen jednoho herce oznacit za nejlepsiho, pak hlasuji pro Ernesta Alteria. Pro me osobne urcite zabavnejsi nez 12 rozhnevanych muzu, ktere v komentarich nejeden uzivatel zminil. Mozna je trochu skoda zaveru, ten si myslim mohl byt vysperkovanejsi, presto davam plne hodnoceni. Kdo ma rad minimalisticke drama, nemuze s timto filmem slapnout vedle. ()

campix

Zasedání MMF se v tomto případě snad nedá ani nazývat kulisou pro toto konverzační drama z jedné místnosti. Je faktem, že se několikrát aktéři na konto MMF pobaví a na konci vidíme spustošenou ulici, ale to je tak všechno. To hlavní leží v několika mála místnostech firmy, která hledá zaměstnance a zvolila k tomu velice zajímavou metodu. Při vzpomínce na assesment centra, ve kterých se moříte půl dne se skupinou neznámých lidí, to nezní tak lákavě, ale samotná konverzační výplǹ je na vysoké úrovni, tak že Vás dokáže přikovat u obrazovky. Škoda jen snad přehnané eskalace a poslední zhruba půl hodinky. Pokud máte rádi konverzační dramata v malém uzavřeném prostoru, tak je Metoda zajímavou variantou. ()

danliofer

Pěkně vycizelovaný filmeček do všech detailů! Jen se vám nesmí seknout deset minut před koncem... teď jsem napjatá, jak to všechno dopadlo... ()

charge

Přestože se Metoda odehrává téměř po celou dobu v jedné zasedací místnosti a záchodcích na chodbě, udržel mě film po celou dobu ve zvláštním napětí. Sešly se zde snad ty nejvytříbenější charakterové protipóly, což byla radost sledovat. Přirovnávat film k napodobenině 12 Angry Men mi připadá zcestný, kdybych si to zde nepřečetl, ani by mě nenapadlo. Pro mne zcela originální. 100% ()

alchac

Nevěřil bych, že film o kanibalistické ponorce sedmi (resp. šesti) perspektivních, dynamických, flexibilních a zejména bezcharakterních sviní, ve kterém se dvě hodiny jenom kecá (a to prakticky pouze v jedné místnosti) vydržím velmi zaujatě sledovat v horizontální poloze poté, co se večer vrátím z desetihodinové rachoty. A že při tom ani jednou nezamhouřím unavená oka. Touto cestou proto opět děkuji kamarádovi za skvělý tip - velmi poučné a škodolibě zábavné! ()

URBAN

Takto se dělá nervy drásající drama. Tolik napětí na jednou místě. Prvotřídní scénář a naprosto úžasní herci. Toto je jedno z nejlepších dramat co jsem kdy viděl.Tady z ničeho vzniklo něco. Chybělo jen málo k dokonalosti. ( 26.6.17/MAC ) ()

Cedr

Chytlavý minimalistický koncept, nicméně plno do očí bijících nelogičností. Navíc by tomu prospělo solidní prostříhání, aspoň tak mínus půlhodiny některých méně povedených a dosti nezáživných dialogů. Přesto bych to s dobrým svědomím doporučil všem příznivcům konverzačních dramat. ()

eJacques

Uživatel Verbal to napsal bezchybně: "Pokud toužíte doskočit na pozici vrchního buzeranta nechutně bohaté nadnárodní zlodějiny, nejde ani o to, co umíte, ale především jaký jste zmrd! Je li na takovou pozici bezskrupulózních napomádovaných panáků a těžce emancipovaných barakud v kalhotových kostýmech povícero, je náramně zábavné nahnat ty hyeny do jedné místnosti a nechat je vzájemně se požrat. Jde přeci o koryto, takže snížit se k čemukoliv je roztomile lidské a důstojnost, svědomí a morálka jsou výplody chorých mozků spisovatelů utopických sci-fi. Musí pak být skutečným potěšením, pod takovým hovadem otročit." ()

Khumbac

Dobře atmosférické. Mám takový divný pocit, že se určitě někde takové pohovory konají, tipuju USA nebo Japonsko. I když ten šéf byl svým způsobem pošahaný, stejně jako někteří zúčastnění(šukající pár, týpek co prozradil věci sekretářce). Jsem zvědavý na "AQUARIUM" to bude taky pecka. ()

chelseaman22

Typický film ze španělské produkce poznáte hned - spousta úderných dialogů zabalená v atraktivním scénáři. Od Španělů by se Češi mohli učit, jelikož El método je psychologickým dramatem, které se pomalu ale jistě snaží zničit účastníky výběrové řízení. Zlatá toť výběrka u Google Czech Republic, s.r.o. 75 % Celosvětový příjem k 13. 5. 2019: $3,470,651 ()

noriaki

Vyčerpávající psychologická hra sedmi uchazečů o jednu pracovní pozici. Pro ukecané filmy odehrávající se v přísně ohraničeném prostoru mám slabost, bohužel kvalitních kusů tohoto typu je jako šafránu. Metoda mezi tu lepší část rozhodně patří, přesto se k absolutní špičce zařadit nemůže. Původní nápad je vynikající, přijímací pohovor je velice stresující událost, a touha prodat své kvality a snaha být nejvhodnějším kandidátem, aniž jsou známá kritéria výběru, slibuje že se postavy obnaží až na dno své duše. To se ovšem nestalo, i když atmosféra postupně houstla, nakonec se nevyhrotila natolik aby odrovnala i mě. Možná za to může slabší scénář, či někteří ne až tak přesvědčiví herci. Konverzační drama Marcela Piňeyra si pozornost určitě zaslouží, ale k absolutnímu dojmu mu něco málo chybí. ()

dANo

Veľmi zaujímavý film o tom, ako by sa dala drsná vojenská metóda výberu dôstojníkov aplikovať v HR praxi. Potešilo ma hlavne slušné tempo filmu aj napriek tomu, že sa celý čas odohráva v uzavretom priestore s minimom postáv. Divák do konca nemôže predvídať úplný záver a aj v priebehu filmu je niekoľkokrát slušne prekvapený. Herci takisto podávajú presvedčivé výkony a celkovo len málo chýbalo tomu, aby to odo mňa dostalo plný počet *... (89%) ()

mab

Vynikající. Za první půlku pět hvězdiček, od půlky to ale trochu ubralo na spádu a ten závěr by šel také trošku lépe. I tak ale výborný, promyšlený - jak psal kdosi zde, jde o vybíjenou zmrdů, kde vyhraje ten největší, ale ať už vyhrál kdokoliv(jen si to hezky zkoukněte), tak je fakt paráda pod takovým pracovat. Pracuju ve společnosti, kde bohužel pár takových panáků a barakud také vlastníme... Mmch. od začátku jsem favorizoval Nives, ale jak to dopadlo, to musíte zjistit sami. ()