Metoda

• Argentina El método (více)

Madrid. Tisíce lidí demonstrují proti zasedání Mezinárodního měnového fondu. V této napjaté atmosféře probíhá v mrakodrapu nadnárodní finanční společnosti konkurz na obsazení vysoké manažerské pozice. Sedm kandidátů prochází výběrovým řízením, spočívajícím v aplikaci tzv. Gronholmovy metody: vylučovací metody na základě psychologických testů, kterým byli po 1. světové válce podrobováni důstojníci německé armády. Nakonec ji převzaly i nadnárodní společnosti... Po absolvování nesmyslného byrokratického labyrintu je principem testu rafinovaně stupňované drama vzájemné podezřívavosti a lámání charakterů, vytváření aliancí a ponižující manipulace, alibisticky se zaštiťující heslem „Nikdo tě nenutí“. Někteří z kandidátů by nakonec raději stáli na ulici mezi demonstranty, ale nemají odvahu si to přiznat... (oficiální text distributora)

ursinko

Po dlhom čase som si pozrel celý film v televízii. Veľmi zaujímavé sledovanie. Takmer ako detektívka. Miestami boli situácie dosť vyhrotené a až sa im ťažko verilo. Dobrý uveriteľný rozjazd, ale mal som miestami rozopruplné pocity, od druhej polovice som očakával viac. Chvíľami som mal tiež pocit že sledujem "7" nahnevaných mužov. Ale postupné odkrývanie skutočných charakterov postáv bolo výborne spracované. ()

Pawlisman

Úžasná začátek. Film podobný 12 rozhněvaným mužům a dalším krimi/psycho/thrillerům "z jedné místnosti". Dobře udělaný a reálný. Od poloviny se však začne překombinovávat a ujíždět. Škoda.. 8,5/10 ()

bolan

Pokud nesnášíte pohovory, ambiciózní blbečky a jejich kecy o politice společnosti ve které by jste měli pracovat, pak je tento povedený dialogový masakr z jedné místonosti trefa do černého. ()

WinstonS

Už při čtení mimořádně zajímavého námětu jsem byl odhodlaný jít na plnou palbu, nakonec jsem ale jednu hvězdičku slevil. Škoda, že nešlo více rozehrát retrospektivní psychologii jednotlivých postav, divák si tak musí vystačit s narážkami a náznaky. Druhé mínus je toporný konec. Jinak ale budu je chválit, konverzační dramata v lehce divadelním pojetí mám hodně rád a tady jsem si užil do sytosti. Děj kvapí vpřed rychle a přitom si scénárista nevypomáhá nelogickými zvraty. Na tvorbu Marcela Piňeyora se zřejmě zaměřím trochu podrobněji... ()

JohnyD

Čo všetko by ste spravili, aby ste dostali job vo veľkej nadnárodnej firme? Zaujímavý filmeček a pri niektorých dialógoch mrazí na chrbte a nehanbil by sa za ne ani Frank Underwood, bohužiaľ od polovice je to dosť predvídateľné kam to bude smerovať a takisto som odhadol, kto bude víťazom. Nie je to nejaká výtka, pretože som si tam našiel aj napriek tomu dosť ďalších vecí. Odporúčam najmä personalistom resp. ľudom, ktorí zvažujú prácu v HR. Mrazivá scéna: Dialog medzi Anou a Carlosom, kto ostane v atómovom kryte....7/10 ()

rerabinka

Jsem si myslela, že o personalistice něco vím, ale tuhle metodu výběru neznala. Celkem zajímavé, co může odkrýt, ale o firmě, která ji používá také vypovídá.. ()

barteca

Bravurní psychodrama, které se odehrává během výběrového řízení čili během "metody" jak poznat největšího hajzla ze všech. Úchvatné herecké studie. Souhlas Aiax. ()

piranha

Jak můžeme vidět tady, tak prostředí jediné nudné místnosti nemusí být pro tvůrce vůbec limitující faktor, ale naopak příležitost předvést to nejlepší ze sebe. Od začátku až do konce poskytuje napínavou podívanou, která nám graduje, přičemž až do poslední minuty znovu a znovu probíráme několik možných variant konce, aniž by bylo možné jakoukoliv z nich vyloučit. Tady bych nejvíc ocenila nejen dokonalé rozhovory, ale hlavně skvělé výkony herců, protože na nich to celé stálo a očividně se záměr zdařil. Druhá věc... Nikdy bych nevěřila, že si z takového filmu odnesu tak velké psychologické poznatky. A to i přesto, že smysl všech použitých testů mi nebyl vždycky zcela jasný. Někdy bych se ráda dozvěděla víc o použité "metodě", nicméně i tak jsem nadšená! ()

frolish

Zaujimava a inteligentna psychologicka hracka, ktora vsak postupom casu mierne straca tempo a v konecnom dosledku posobi trocha prvoplanovo. A uprimne, dost ma nastvalo to ukoncenie, ktore sice nebolo vyslovene hrozne, ale po tych 2 hodinach uzavretych v jednej miestnosti som cakal nieco silnejsie ci prekvapivejsie. 70% ()

pend

Ano, něco ve stylu 12 rozhněvaných mužů. K dokonalosti chybělo pouze to, že je snadné poznat, kdo vyhraje. ()

jorgus

ano tyto moje dve hvezdy jsou hodne kriticke, ale kopiruji miru meho zklamani a ocekavani ktere jsem smeroval k tomuto filmu..bohuzel jen nudna konverzacka..bez jakkekoliv invence:( ()

KOZEL84

''Zkuste to znovu až si ujasníte své ideály.''Když si vzpomenu na našeho Mirka (to hovado,debil a pražské hovno) aj.,tak na tom asi něco bude.Trochu pokrátit a je to jasných pět.Skvěle obsazené (hlavně Noriega a Verbeke-zatoužil sem být brusičem) a zahrané.4aPůl. ()

Eratashi

Do háje, sakra, a já fandila té druhé osobě, že vyhraje oujeee. Skvělý zpracování! Konečně velice intenzivní test psychologických schopností. Vsadím se, že posledních 15 minut se diváci rozdělí s výkřiky "rozbreč se ! to ať tě ani nenapadne, náno !" :-D A tleskám ve stoje ;-) Myslela jsem, že okolní demostrace bude mít větší podíl na testu. Jinak rozhodně doporučuji na odpoledne po výtečném obědě ;-))) ()

agassi68

Výborná žánrovka, vadila mi len tá loptová časť. Sledovači Ordinácie by zaručene znechutení odišli už po pár minútach. Psychológia ľudskej osobnosti je vždy zaujímavá, hlavne keď nie ste priamy účastník.. ()

Evander

Vynikající psychologická záležitost. Skvěle propracované dialogy a velmi pečlivě a detailně zpracované charaktery. Metoda mi koncepcí i celkovým vyzněním hodně připomíná o malinko lepší snímek "12 rozhněvaných můžů", přesto se nebojím dát plný počet, neboť jsem hltal minutu za minutou a než jsem se nadál, téměř 2 hodiny byly za mnou. ()

Akana

Perfektně promyšlená psychologická partie. Skvěle vygradované konverzační střety na minimálním prostoru mi připomněly Dvanáct rozhněvaných mužů přestože tady šlo o něco trochu jiného. Ale vlastně ne o tolik. Konflikt morálních hodnot a bezohledné honby za kariérou - takhle řečeno to hrozně šustí papírem, ale tvůrci to dokázali podat s ohromným smyslem pro drama. Od prvních minut mě pohltilo vzrůstající napětí a i když na samém konci lehce povolilo, na mém dojmu je to jen drobný šrám. Jasně, že ten systém, který je tu s rozkoší odhalován ve vší nahotě, je zrůdný. Ale není to vlastně jen pokračování pradávných soubojů o nejlepší kus flákoty nad mršinou? Každopádně takovýhle způsob soutěžení mi ani trochu neimponuje, takže nejspíš vyhynu. Ale předtím bych se na Metodu aspoň ještě jednou podíval. 90% ()

Al44...

Další film na téma - výběrové řízení v uzavřené místnosti. Na začátku filmu to vypadá, že půjde o souboj mozků a charakterů což samo o sobě působí velmi zajímavě. Pak ale nastane poměrně plouživá nuda - celý konkurz se velmi táhne, úkoly a otázky jsou dle mého nezajímavé a hlavně proces vyřazování je mírně řečeno odfláklý (postavy klidně vstanou od stolu a odejdou). Ani ti kandidáti mi nepřipadli jako něco extra. Jen by mě zajímalo zda jejich chování sledovali i na WC. Tři hvězdy dávám za to, že se bezesporu jedná o dobrý (i když pro mne poměrně nudný) psychologický film. ()

Rizek75

Připadal jsem si jako účastník výběrového řízení:-)Celkem zajímavé téma, které mě nutilo vydržet až do konce, abych zjistil, kdo uspěje... ()