poster

Supervulkán (TV film)

 • Česko

  Supersopka

 • Velká Británie

  Supervolcano

 • Německo

  Supervulkan

Drama / Akční / Thriller / Katastrofický

Velká Británie / Německo / Itálie / Japonsko, 2005, 120 min

 • jondzavid
  ***

  Ide o hraný fiktívny dokument o výbuchu sopečnej masy ukrývajúcej sa pod Yellowstonským parkom. BBC opäť excelujú, ale tentokrát je problémom stopáž - je to proste pridlhé (bolo by to treba prestrihať na dve hodky od prílišných vysvetlovačiek a bol by tu jeden z najlepších sopčných bijákov). Triky sú opäť na vysokej úrovni (až na tú odfláknutú tsunami vlnu sa dajú porovnať aj s niektorými kúskami z kina napr. Dante´s Peak alebo Volcano), príbeh tak realisticky podaný ako to BBC dokáže a aj úmrtnosť postáv docela prijateľná - takže pre tých čo nevideli aspoň 5 hraných dokov od BBC jednu * pridať a tie moje 3 sú len s prihliadnutím na to, že ide o dokument. žáner - filmy ako DP alebo Volcano tento snímok hravo strčí do kapsy.(10.5.2005)

 • Machrovic
  ***

  Perfektní dokument (nikde jsem se toho o erupcích takovou přístupnou a nenucenou formou tolik nedozvěděl jako v první části tohoto film), ale jinak herecké "výkony" nic moc. Chcete-li vidět jak vypadá supererupce - dobrá volba, chcete-li však vidět kvlalitní katastrofický film, budete se muset ohlédnout po jiném dílku. Hodnocení podle částí: 1. část: 4 hvězdy, 2. část: 2 hvězdy.(21.2.2007)

 • Gemini
  ****

  Zajímavý polodokumetární katastrofický snímek, jehož hlavním kladem je NESCHEMATIČNOST a kupodivu i vývoj postav. Alespoň některých. Proti tomu Augiášovu chlévu představovanému skvosty jako Dny Totální Zkázy nebo 10,5 Stupně jde o naprostý majstrštyk. BBC prostě zase zabodoval/a/o a já dám 70%. Rozhodně mi to bylo sympatičtější než celý Day After Tomorrow.(20.9.2007)

 • gudaulin
  ****

  Ale ano, slušně jsem se bavil. Otázkou nicméně je, jestli by si neměl dokument klást za cíl především přinášet informace...Tahle záležitost je klasickému pojetí dokumentu už opravdu hodně vzdálená a temín "dokument" by mě v sovislosti se "Supersopkou" vůbec nenapadlo použít. Ve filmu vystupují výhradně fiktivní postavy a příběh se odehrává v blízké budoucnosti, jedná se tedy spíž o science fiction ve stylu "co by se stalo, kdyby..." , ztvárněná jako katastrofický hraný film. Na televizní projekt slušný rozpočet, kvalitní triky a obstojná atmosféra. Na druhé straně dlouhá stopáž a jen průměrné herecké výkony. Celkový dojem 70%.(30.4.2007)

 • bogomira
  ****

  Na co BBC sáhne ve zlato se promění. Miluju tu televizi jako celek a tohle je opravdu strhující drama s dokumentárním nádechem a efekty, za který by se Hollywood určitě nestyděl. Otázka zní, jestli je to film mystifikační nebo prorockej...(11.1.2007)

 • - Film byl nominován na cenu BAFTA v kategorii nejlepší speciální efekty. Nominaci však neproměnil. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace