Bubeník Marty, kytaristé Radek a Tom a zpěvák Luki sice mají zkušebnu v opuštěné kladenské vodárně, ale chybějí jim pořádné nástroje i peníze. Získají sice možnost předvést se vlivnému Djangovi, přehrávka však skončí fiaskem, když jim technika selže po prvních tónech. Jenže Radek byl právě vyhozen z tiskárny, Tom prodává kytky s přítelkyní Šárkou, Marty je sice synem starosty, myslí však pouze na holky, a tak je brzy z každého místa vyhozen. Stejně dopadne i Luki, jenž dostane padáka po maléru, který způsobil v domě milionáře Salingera. Napadne ho unést Salingerovi milovaného psa Johnyho a chtít za něj výkupné. Marty se dostane do Salingerova domu a uspí psa prášky, takže ho vystrašený milionář zaveze k veterináři, odkud ho mladíci ukradnou. Zavolají Salingerovi, domluví předání výkupného a další den mají v rukou kufřík s penězi. Jenže pak se vše zhatí. Kufřík i se Šárčiným autem exploduje a jen náhodou se nikomu nic nestane. Pes Salingerovi uteče a vrátí se k nim. A to je malér, protože boháč poslal drsného pobočníka Igora, aby zvíře našel a přivedl zpět. S pomocí kriminálníka Chřestýše vymyslí nový plán, ale než ho stačí realizovat, pes zemře. Teď už se zuřící Salinger nezastaví, dokud je nedostane. Podle Chřestýše zbývá jediná možnost - musí ho předejít a dostat do kriminálu. A tak se zrodí další plán. (TV Nova)

ViktorD

Na můj vkus replikově "přecoolovatělé" (česky asi přepohodářštělé) v každé scéně a za každou cenu. Zajímalo by mě, jestli dnešní mladý takovejhle sociolekt fakt užívaj. ()

Káronoš

Povedená mafiánská komedie plná černého humoru a dobré hudby. Po třech špekách, mi film přišel jako dobrej nápad=). ()

Foxhound#1

Z mádlokotkologie je tenhle kousek jednoznačně nejpovedenější, byť za to vděčí spíš vedlejším než hlavním postavám. ()

blues

český film = hvězda dolů, česká komedie (nepovedená) = hvězda dolů, dvojice Kok*otek+Pádlo = hvězda dolů, děsný scénář, hudba a výprava = hvězda dolů... stěží zbývá ta jedna hvězdička, kterou drží nad vodou duo Janda+Jandová... ()

Haymar

Nejsem odpůrcem Janáka ani jeho dvorního hereckého dua Kotek/Mádl. S trochou nadsázky by se dalo říct, že mu naopak držím palce, protože pouštět se v naší malé kotlince do tohoto typu filmu je celkem odvaha! Na druhou stranu, přiznejme si, že Janák není Guy Ritchie a tentokrát si ukrojil příliš velký krajíc. Zkombinovat gangsterku, černou komedii a pořádnou akční jízdu, chce trochu víc než jen nadšení, techniku, filmový štáb a schopné herce... Janákovi sice nechybí tolik potřebný nadhled, ani se smyslem pro černý humor to není tak špatné... s citem pro akci už je to však o poznání horší a především úplně chybí zajímavý příběh a dobrý scénář! Snažení všech zúčastněných je tak ve výsledku strašně naivní, nereálné a polovičaté!... Ani po hudební stránce se tvůrci zrovna 2x netrefili - ten přeslazenej rozjuchanej rock'n'rollek vážně nebyl to pravý ořechový! Tady si to přímo říkalo o pořádnej hutně-valivě-rytmicky-riffující mazec (a v tom případě bych rád ještě 1* přihodil) ()

Bingos

"Plán Z - Záhulimé!" Kotek je utrpení, ale tohle je o poznání stravitelnější kus, než ty dvě mrdky co předcházely... ()

Prochy38

Tak nějak mi to přišlo už lepší, než ty dvě hovadiny před tím. A proč asi? Konečně se změnila základní dějová liniie, ale borci chtěj borky. Výborně! Ne, že by to bylo nějaké veledílo, ale už si to i místy zaslouží titul komedie. V. Postránecký nade všemi! A ani ten Kotek a Mádl mi nepřišli úplně mimo. ()

Macik odpad!

Nejhorší film roku 2006.. Už panic je nanic nebyl tak nanic jak tenhle paskvil.. Janák mi přijde, že asi pochází z jiné planety.. Ty jeho představy o vyjadřování se dnešní mládeži je do nebe volající.. (Karle, zajdi někdy do hospody ať víš jak to chodí).. Herectví členů kapeli je na zlatou malinu.. koKotek je na ránu už jenom úvodní scénou kdy vám něco vypráví hlasem, drsným, jako šmirglpapír, vám dá představu jak bude zbytek vypadat.. Mádl jako sexuální borec je k smíchu.. a scénka se sekretářkou je asi tak realistická, jako že ČEZ zlevní elektřinu.. vydržel jsem na to koukat 23 minut a 16 s.. víc to prostě nešlo.. btw Hrušinskej je tady jako jedinej vážně k sežrání :-) ()

Phorbo

Čekal jsem ještě vetší propad pro dvojici Mádl&Kotek než v případě Snowboarďáků na Rafťáky. Určitě to bylo lepší, akčnější, bylo tam míň erotiky, než ve dvou zmiňovaných filmech, a hlavně mělo to sakramentsky lepší scénář. Konečně Janák ukázal, že nechce točit obyčejné teenage filmy, které stejně vedou jenom k tomu aby hlavní protagonisté ojeli nějakou roštěnku. Neříkám, že postava Martyho byla v něčem jiná, ale aspoň jsem se u toho zasmál. Hlavně se mi líbil konec, který díky Salingerovi nemusela partička vůbec řešit a on jim nevědomky pomohl... Luxusní konec. Kdyby tam hráli aspoň mojí hudbu tak bych dal i o bod víc, ale tendle "rock" neni pro mě. 6/10 ()

Cement73 odpad!

Nechutné, hlúpe a plné nezmyselného násilia. Osobne by som zakázal distribúcie takýchto úchylných produkcií. Totál odpad. ()

Blazin

Docela mile mě to překvapilo, čekal jsem blbost, ale dostala se mi v celku povedená komedie u které jsem se i slušně zasmál, nejlepší je ten vycpaný pes :-). ()

Delaney

Člověk má několikrát během filmu pocit, že Janák už je na dně zoufalství... Nejhorší z už tak špatných Janákových kůl filmů... ()

Ollie235

Takový námět mi do českého filmu moc nesedí, ale budiž, pokus to zase tak marný nebyl. Z herců vyčnívá pouze Mádl, hudba mi moc nesedla a pokusy o vtip občas vyjdou, občas ne. Celkově to na mě moc dobře nepůsobilo a z trojlístku Janákových nejznámějších filmů to u mě Podvraťáci projíždí na plný čáře. ()

ProgLaney

Bohužel, pro mě tohle byl takovej českej současnej standard mix komedie a jakýsi krimi zápletky, ovšem prakticky všechno špatně. To, co má být komedie, není vtipný, ta "krimi" část je blbě zahraná a neuvěřitelná, to celý korunovaný chaotickou zápletkou a skupinkou pozérů v roli hlavních hrdinů. Prostě o ničem, šeď a nuda. ()

kecinzer

Důstojné zakončení trilogie, které má úplně rozdílný humor i styl, než předcházející dva filmy. Báječně jsem se pobavil. ()

Kingpin

Ptam se stale a porad, kam jeste Janak muze klesnout ve sve snaze pobavit co nejvetsi masu potencionalnich mladych divaku. Ptam se take, kam se ztraci kvalita ceny Zlaty lev ()

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

05.04.2006