Bubeník Marty, kytaristé Radek a Tom a zpěvák Luki sice mají zkušebnu v opuštěné kladenské vodárně, ale chybějí jim pořádné nástroje i peníze. Získají sice možnost předvést se vlivnému Djangovi, přehrávka však skončí fiaskem, když jim technika selže po prvních tónech. Jenže Radek byl právě vyhozen z tiskárny, Tom prodává kytky s přítelkyní Šárkou, Marty je sice synem starosty, myslí však pouze na holky, a tak je brzy z každého místa vyhozen. Stejně dopadne i Luki, jenž dostane padáka po maléru, který způsobil v domě milionáře Salingera. Napadne ho unést Salingerovi milovaného psa Johnyho a chtít za něj výkupné. Marty se dostane do Salingerova domu a uspí psa prášky, takže ho vystrašený milionář zaveze k veterináři, odkud ho mladíci ukradnou. Zavolají Salingerovi, domluví předání výkupného a další den mají v rukou kufřík s penězi. Jenže pak se vše zhatí. Kufřík i se Šárčiným autem exploduje a jen náhodou se nikomu nic nestane. Pes Salingerovi uteče a vrátí se k nim. A to je malér, protože boháč poslal drsného pobočníka Igora, aby zvíře našel a přivedl zpět. S pomocí kriminálníka Chřestýše vymyslí nový plán, ale než ho stačí realizovat, pes zemře. Teď už se zuřící Salinger nezastaví, dokud je nedostane. Podle Chřestýše zbývá jediná možnost - musí ho předejít a dostat do kriminálu. A tak se zrodí další plán. (TV Nova)

SOLOM.

Smůlou pro tento film je to, že hlavně Kotek a bohužel už i Mádl jsou tu víceméně dost ubozí a mnohem lépe z toho vyšli jejich dva kolegové. Za největšího ocasa celého filmu však považuji Hrušínského, který tohle fakt neměl zapotřebí. Jinak co se týká té krimi-gangsterské zápletky, tak Postránecký z toho každopádně vyšel jako vítěz. On a ten vycpaný „pes“ z toho vyšli jako úplní vítězové. Jinak tak trošku bída, občas okořeněná troškou humoru a samozřejmě spoustou vulgarit… ()

Ilicka

Shit, nezábavný a krajně nudný, jen Michal Beran a Jiřík Mádlů, na které jsem se vydržela dívat celou dobu bez trnutí v zubech, to vytáhli z nesmířlivého označení odpad!. ()

ARI50

Je to blbost ale nečekaně si zasloužily abych to bral změnil bych komediální dvojici v tomhle filmu hodně. ()

Jenda

Nic než rádoby bláznivá komedie, která kopíruje co může. Jak je podle výsledků posledního Českého lva vidět, lidé prostě vyhledávají filmy s podobnou kvalitou.... ()

becki_tu

Příjemné překvapení, Janák se tentokrát vytáhl. Dobrá krimi zápletka, ucházející herecké výkony, především bourač a playboy Jirka Mádl a starosta Jan Hrušínský, solidní rockový soundtrack a na české poměry skvělá kamera a technické zpracování. Dalším neoddiskutovatelným plusem jsou povedené hlášky, kterých je ve filmu vcelku dost (např. "Někdo vám odtahuje auto." "Ale já nemám auto" "Aha..." - a vůbec celá scénka na veterině). Ještě mě zaujali sympatická Klárka Jandová a Petr Janda alias kápo českýho šoubizu Django. Fajn filmek, pobavil jsem se. ()

duklak2

Dobrý děj i střih. Čekal jsem trapnou komedii s „neherci“ Mádl, Kotek. Ale mile překvapili. Ještě musím vyzdvihnout Pavla Rímského v roli nejvyššího :-) ()

prome odpad!

Dlouho jsem uvazoval jak tenhle film ohodnotit. Koukal jsem na to, a nedokoukal(a ani mi to nevadi), ve filmu se mi nelibilo nic, reziserovi se nepodarilo nic o co se pokousel a toci porad to same(film obsahuje sproste slova,holky,sex,alkohol atd), protoze na to ceske decka s radosti chodi do kina. Kotka nemusim, Madl ma urcite nejaky talent(ale zatim ho ani nejak moc neprojevil a tady urcite ne), Beran se po vynikajicich peliskach uz jen veze a Pisarika ani neznam. Je to film ktery by do kin ani nemeli poustet a mozna rovnou na dvd... ale jen mozna... ()

slatkac

Nevím co proti tomu máte, mi se to líbilo. Hulení, sex, Mádl šňupe kokain, bodyguardi, otrávený párek, drsná hudba, Petr Janda, prachy, zabiják, Posránecký jako mafián, rozmasakrovaný pes....co víc si přát??? Kdyby Lucie Benešová ukázala svoje **** (a že má co ukazovat) dal bych i 5*. ()

JayZak

Ro(c)k podvraťáků mě celkem překvapil a to příjemně. Po špatných ohlasech a nevábném námětu jsem čekal nějakou nevtipnou splácaninu, ale Janák nám naservíroval opět nenáročnou zábavu, při které nemusíte přemýšlet. V této neoficiální trilogii Snowboarďáci-Rafťáci-Podvraťáci svou koncepcí ovšem vybočuje, je tu dvojice Kotek-Mádl, ale už v početnější skupině a zápletka se netočí jenom kolem získání "roštěnek", ale zato tu je jakási krimi zápletka točící se okolo psa gangstera v podání V. Postráneckého. Je vidět, že se Janák taky více stylizoval, ať už předváděním postav nebo celkově stylem nasnímání, atmosférou a hudbou. Suma sumárum tu máme nejslabší díl "trilogie" a nepovedený pokus inspirace od britských akčních filmů, přesto jsem se ale poměrně bavil. ()

Marek1991

Šialený film, ktorý sa hraje na nejakú komediálny mafiánsky film. Niekedy dosť tvrdý a preto mi niekedy zastával rozum, ako môžu hlavné postavy robiť to, čo robili. Nomináciu za strih na českého Leva si to zaslúžilo, ale inak totálne nezvládnuté príbehovo, doslova sprostý film. Nech mi to bratia a sestry z Českej republiky prepáčia, ale toto mohli natočiť len oni. ()

prsvl

Mně osobně se to líbilo. Jediná výtka se týka nepřirozenosti kapely a koncertů a hlavně toho, že kluci měli hardcore punkovou image a přitom hráli obyčejný rock. Nevadilo by mi to kdybych se v této scéně nepohyboval a nevěděl jak to chodí, ale takhle musím jen říct že člověk (M.Písařík) který má v pokoji plakát Ignite, H2O a na mikině kapelu With Honor (plus V.Kotek se svojí nášivkou kapely Doom), by na koncertě sponzorovaném Evropou 2 nikdy nehrál:) a hlavně, jak už jsem naznačil, by nehráli takový hudební styl jaký tam hrajía celkově by se chovali asi trošku jinak. Tohle jsem řekl i panu Janákovi a společně jsme to prodiskutovali. Otázkou je, zda-li by to pro nejširší veřejnost s tím co chtěl režisér Janák vyjádřit šlo udělat jinak. Nejspíše však jo (třeba tam onu hardcore image tak necpat). Nebýt tohoto vykrádání subkultury, aniž by o ní něco věděli a oné nepřirozenosti "hudebního branže" by to bylo na víc. --- Po druhém shlídnutí o dva roky později musim říct, že je to celkem blbost a už se mi to tolik nelíbilo. ()

DDT

Stejně jako předchozí dva Janákovy filmy - oddychovka na jedno použití, ale o poznání horší. Trochu míň humoru, víc vulgarismů. Stále charismatičtí Kotek s Mádlem drží celý film jen těsně nad hranicí trapnosti (kam ho svými výkony stahují třeba Petr Janda nebo duo mafiánů Václav Postránecký a Pavel Rímský). Navíc mě překvapilo, že hudba, kterou podvraťácká kapela hraje, je tak "stařecká". ()

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

05.04.2006