Bubeník Marty, kytaristé Radek a Tom a zpěvák Luki sice mají zkušebnu v opuštěné kladenské vodárně, ale chybějí jim pořádné nástroje i peníze. Získají sice možnost předvést se vlivnému Djangovi, přehrávka však skončí fiaskem, když jim technika selže po prvních tónech. Jenže Radek byl právě vyhozen z tiskárny, Tom prodává kytky s přítelkyní Šárkou, Marty je sice synem starosty, myslí však pouze na holky, a tak je brzy z každého místa vyhozen. Stejně dopadne i Luki, jenž dostane padáka po maléru, který způsobil v domě milionáře Salingera. Napadne ho unést Salingerovi milovaného psa Johnyho a chtít za něj výkupné. Marty se dostane do Salingerova domu a uspí psa prášky, takže ho vystrašený milionář zaveze k veterináři, odkud ho mladíci ukradnou. Zavolají Salingerovi, domluví předání výkupného a další den mají v rukou kufřík s penězi. Jenže pak se vše zhatí. Kufřík i se Šárčiným autem exploduje a jen náhodou se nikomu nic nestane. Pes Salingerovi uteče a vrátí se k nim. A to je malér, protože boháč poslal drsného pobočníka Igora, aby zvíře našel a přivedl zpět. S pomocí kriminálníka Chřestýše vymyslí nový plán, ale než ho stačí realizovat, pes zemře. Teď už se zuřící Salinger nezastaví, dokud je nedostane. Podle Chřestýše zbývá jediná možnost - musí ho předejít a dostat do kriminálu. A tak se zrodí další plán. (TV Nova)

paascha

Z celé řady puberťácký filmů s hvězdičkami Mádlem a Kotkem je tenhle asi nejlepší, ale proboha, opravdu je na tom česká kinematografie takhle??? ()

Jacinda

Narozdíl od Mádla Kotek neumí hrát. A tak to Mádl nezachrání. A nezachrání to ani Martin Písařík. Hodnocení mírně zvedá pouze P R E P A R Á T O R ()

Pepinec

Kdyby se název filmu upravil na Sezonu podvraťáků a děj se přemístil do naší ulice, mohl by z toho být zajímavý dokument o nevychovaných paničkách a rozmazlených psech. Mám ale pocit, že ani jedno se nestane, takže mi nezbývá než stroze a odevzdaně napsat, že takhle je to další z řady "cool teenagerovských komedií", které svou vyrovnaností připomínají nálady žen v menstruaci a nápady kluků v pubertě. ()

Boogeyman

Musím přiznat, že jsem byl příjemně překvapen! Je to zábavný film, který je na českou tvorbu originální, jinak jde ovšem o naprostou kopii Ritchieho gangsterek! Je to hezky natočeno a vyskytuje se i několik hlasitě vtipných vtipů! A mírnější úsměv jsem měl na ksichte pořád! Hlavní čtveřice je celkem příjemná, největší prostor, nejzajímavější postavu a i nejlepší výkon má Mádl, který je podle mě uplně jinde, než většina českých současných mladých herců a všude, kde jsem ho zatím viděl působil skutečně uvolněně a uvěřitelně! Podle mě má slušnej talent i budoucnost! A některé další vedlejší postavy jsou taky velmi příjemně šťavnaté, například ochlastaný starosta a velká zhulená máma Škorpión! 7/10 ()

Deimos

DVD/// Obsazení 8/10 Děj 6/10 Hudba 5/10 Obraz 4/10/// PLUS: opět spolu Mádl a Kotek plus Písařík, Beran a Nováková, potěší také Predrag Bjelac a v záporných rolích Pavel Rýmský a Václav Postránecký, jako crazy gangsterka to trochu funguje a je to zábavná skoro až parodie na žánr MÍNUS: jako hudební film to nefunguje, hudba nehraje prim, navíc nespadá do mého oblíbeného žánru, občas to je takové hloupoučké a nemá to úplně tah na branku, obraz ač z DVD byl dost špatný/// Shrnutí: Na tenhle kousek jsem se těšil víc jak 15 let. V kině jsem ho minul, takže už dnes neocením dvojici Kotek a Mádl, tak, jako bych to udělal předtím. O to víc potěší herci, kteří se za svoji kariéru tolik neprosadili. Bavil jsem se, občas jsem se i zasmál. Je to přestřelené, nelogické, není to ani trochu uvěřitelné, ale nenudil jsem se. Vycpaný pejsek se fakt (ne)povedl./// Celkem 59%/// ()

666teen

Trapas. Tihle hošani jsou stejní rockeři jako já eskymák. Nechápu jak někoho vůbec napadlo ve spojitosti s tímhle filmem zmiňovat Guye Ritchieho. ()

ChewieDC

Není to vyloženě peklo, ale česká napodobenina Guye Ritchieho také ne. Hlášky působí nesmírně nuceně, hlavní záporák postrádá charisma, český Terminátor je spíš k pousmání nad trapností a rádoby efektně moderní režie vůbec nenese Janákův rukopis. Přesto je to pořád lepší než například Prachy dělaj člověka, jsou tam asi tři skutečně vyvedené humorné pasáže a poslední půlhodina vcelku sviští. Celkový dojem ovšem velmi rozpačitě záporný. ()

Adam Bernau odpad!

Přesně zacíleno. Srandovní týpci. Jedlý roštěnky. Bezvýrazná muzika. "Je vegetarián a pije jenom pepsi." A když parta starostova synka a jeho kámošů, neschopných vydělat si ani na posraný kombo, plánuje únos mafiánova čokla a podbízivost té hloupější části českých adolescentů začíná přetékat, vytrácí se pomalu ale jistě i ta jedna hvězdička, na kterou jsem to po úvodní čtvrthodině šacoval. Po výbuchu auta vypínám, dlaší šoustačky oželím. A s evropou 2 jděte taky do prdele. ()

mzss1 odpad!

Tak tohle se silně nepovedlo. Dvojka Jiří Mádl a Vojtěch Kotek a tohle ? Snowboardáci a Raftáci byly skvělé filmy. Tohle je bohužel úlet. Známé herci a stejně nic extra. Vojtěch Kotek, kterého nemusím mě zde akorát naštval svoji vzhledovou vizáží. Ani Mádl to nezachránil. Příběh nulový, vtipné scény za moc nestojí, takže ve výsledku bohužel silný propadák. Hodnotím na 1% = odpad! ()

kingik

Pobavil jsem se u party čtyř troubů, co mají rádi rock a tak nějak se zapletou s podsvětím. Když se tenhle film má brát vážně, tak pochopitelně selže, ale vždyť to byla odvázaná sranda plná trapných a méně trapných gagů a dokonce i velmi dobrých gagů. To rozpětí tady bylo široké. Jasně, na Mádla v nemožném outfitu nepoletí každá ženská, Kotkovi jeho dredaře a zpěv taky nesežerete a Rímský jako český Terminátor je zbytečně ultradrsný, ale mě to bavilo, protože se cílilo na diváka a oproti americkým komediím mně tohle bylo mnohem bližší. Hrušínský jako ožralec přidal pár gagů navíc, pak to bylo celkem nápadité, Klára Jandová to ozdobila a Postránecký jen tak zlehka přehrával. Janák je náhodou dobrý režisér, nabídl příběh, který v naší kinematografii až tak k vidění není, respektive nemá žádné zastoupení. Nečekal jsem od filmu nějakou myšlenkovou složitost, ale především vtipnou zábavu a ta se dostavila. A je mně úplně buřt, jestli se tady ten film líbil, nebo ne. Mně se zase nelíbí ty vychvalované bulharské, jihokorejské a indonéské "skvosty" a další šílenosti, co se ocitly v červených číslech nedopatřením, stejně jako tenhle film skončil bez vysvětlení v podprůměru. 80% ()

Šakal

neskutečná slátanina, člověk těžko uvěří, na co všechno se dají v této době sehnat peníze! 1* uděluji sobě, za to, že jsem se nějakým zázrakem dožil konce snímku a za imitaci psa :o) ()

Frajer42

Snímek jsem viděl poměrně dávno. Pamatuji si pouze, že to byla hrozná sračka a ucházející závěrečnou scénku s vycpaným psíkem. Nějak se to točilo kolem rocku, ale je třeba říct, že ten rock stál za lejno, abych byl slušný. Příběh byl o ničem a herecky to bylo také velmi slabé. Vtipu po skromnu. Kdyby tento film nevznikl, tak by pro něj nikdo neplakal. Jedná se o něco jako Snowboarďáci a Rafťáci a je to rovněž špatné. Slabší hvězdička. A to mi nevadí ani Kokotek a ani Mádl. ()

Kothy

Tak tohle už je slabší než předchozí dva Janákovy snímky. Člověk to těm klukům prostě moc nevěří. Vypadají sice jako tvrdí rockeři, přitom ale hrají laciný popík. A Postránecký jako mafián taky nic moc. ()

swamp

Karel Janák zkouší a zkouší. I když se teď trochu utnul, ale v český vodách je potřeba se o něco podobného pokoušet, však ono to jednou vyjde. :) Kratší délka by rozhodně pomohla. ()

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

05.04.2006