Za normálních okolností by krásní, mladí a zelení manželé Shrekovi po odstranění zákeřné Kmotřičky víly a jejího nemožného syna Krasoně ve druhém pokračování animované komedie Shrek žili nerušeně a hlavně šťastně až do smrti. Vzhledem k tomu, že se stali protagonisty nejúspěšnějšího animovaného filmu všech dob, nemají na pohodu nárok. Dobrodružství, která si pro ně kreativní scenáristé vymysleli tentokrát, jsou ještě vypečenější, než ta, která oba zlobříci prožili doposud. Posuďte sami: Král Harold má nakahánku, a je proto jasné, že musí vládu v království Za sedmero horami někomu předat. Ještě jasnější je, že nástupcem trůnu se má stát manžel jeho nejjasnější dcery Fiony. Shrek se ale vyhlídkám na kralování brání tak intenzívně, že se raději rozhodne přemluvit Fionina bratrance, teenagera Artuše, aby si královskou korunu nasadil on. Nejdřív ho ale bude muset najít a udělat z něj chlapa. Zatímco Shrek, Oslík a Kocour v botách se vydávají na poměrně dobrodružnou expedici, osiřelá Fiona má úplně jiné starosti. Absence mužského elementu v království se rozhodne zneužít již jednou odpálkovaný Krasoň, který se chce za pomoci záporných pohádkových postav zmocnit vlády v zemi Za sedmero horami násilím. Fiona je ale především Zlobryně a až na druhém místě princezna, a proto se Krasoňovi a jeho zlé armádě postaví. Navíc není sama, v první linii s ní kromě královny Lilien kráčí i svůdné komando princezen (Sněhurka, Popelka, Růženka a další), které jsou odhodlány všechny své přednosti využít boji. Ve Shrekovi Třetím bude prostě pořádně veselo, a to jsme tu ještě nezmínili draslíky, roztomilé potomky Oslíka a Dračice, a jedno překvapení, které Fiona přede všemi tají. (Bontonfilm)

Lachtaan

Úpadek? Ale ho*no. Jen čirá návaznost na stále ještě veleúspěšnou dvojku, která skončila tak otevřeně, že může být své následovnici vděčná za rozvití příběhu. A v mém případě i za uchvácení akční animovanou jízdou, kde jsem celou hodinu a půl netrpělivě čekal, kdy ono nepřekonatelné dobro konečně zvítězí. Dneska si užívám nenahraditelné napětí u filmů s Jasonem Stathamem nebo Tomem Cruisem, když mi bylo 8 a třetího Shreka jsem viděl poprvé, byl pro mě on ambasadorem neutichající akce, kterou jsem si dopřával klidně každý měsíc stále dokola. Hned v zápřahu po jedničce nejlepší část. ()

Motinski

Úplný prúser, aký som podľa hodnotení čakal, sa nekonal. Je to síce o dosť väčšia nuda, vedľajšie postavy už nie sú tak sympatické ani vtipné (možno s výnimkou Merlina, ten ma vedel rozosmiať) a vlastne celá zápletka o hľadaní následníka trónu bola nemastná, neslaná, no stále je to Shrek. Malo využívajúci potenciál po predošlých častiach, stále ale obstojný animák čo pobaví a má silné stránky. Najviac ma ale zamrzelo že už som tu nenašiel také skvelé piesne ako minule a občas sa mi čas fakt vliekol. Artuš bol otravný a dominantný záporák tiež chýbal. ()

SG_ever

Trojka, je bezpochyby nejméně zábavná z celé triologie. Ve filmu je naaranžovaná řada velmi chutných vtipů a parafrází na znamé pohádky. Bohužel, mezi ty známe pohádky si tvůrci zařadily i předchozí díly této série a tak kromě parodií na klasiku nás čeká i parodia na samotného Shreka. Narozdíl od předchozích dvou dílů si to nebudu pouštět mnohokrát + sledovat na českých kanálech, každopádně jsem film viděl 2x a bavil jsem se dobře. U mě někde mezi 3 a 4 hvězdami, vzhledem k nízkému hodnocení dávám vyšší počet. (75%) ()

JimmyII

Pochopitelně slabší než jednička a dvojka, ale pořád parádní komediálně pohádková jízda narvaná popkulturními odkazy, parodiemi a citacemi. Shrek, oslík a kocour se navíc nikdy neomrzí. ()

Beky

...a opakujeme stále dokola..holaholahola....jenomže když je to zábavné, tak proč ne!!!!....tenhle typ animáku bude vždycky stavět na 2dvou,3řech klipových scenách, které diváka rozesmějí, přinejmenším vyloudí úsměv na vaší tváři!!!!..a s tim se tam musí jít!!!!...jinak vata kolem extrémě nenudí, ale těžko ve vás vzbudí nějaké emoce!!!!....takže, pokud se vám líbil Shrek 2, v klidu zajděte na trojku!!!!!.....70%!! ()

Elementál

Smutný komerční Shrekův konec. Co víc dodat? Shrek se stává v podstatě nevtipnou parodií sebe sama. Je sice "fakt hustej" a "mrtě cool" ale se Shrekem už to nemá nic společného... Myslím, že jsem se párkrát smál, ale že by to bylo na víc jak 1 *... Tak to teda niee... ()

kurcatovium

Animace ve většině případů není lepší než u jedničky. Trochu škoda na o šest let mladšího bráchu... Obsah komentovat nebudu :-D ()

anli

Treti Shrekuv film a pokles kvality minimalne o polovinu oproti predchozim dilum.Vizualne se filmu asi nic vytknout neda a daberum taky ne,ale vsemu ostatnimu ano.Nezajimavy scenar,rezie bez napadu a tim padem to opravdu zabavne neni.Pousmal jsem se asi trikrat a to bylo vse.Inu,pokazde neni svatek....takze tento Shrek ma u me utahanych 50% a to jen tak tak. ()

lennyd

Dny krále, Fionina otce, jsou sečteny, a tak je nutno rychle najít někoho, kdo by nastoupil na královský trůn za Sedmero horami. První na řadě je samozřejmě Shrek, ale ten má úplně jiné zájmy, než kralování. A tak Shrekovi nezbývá než vyrazit na dalekou cestu za Fioniným bratrancem, princem Artušem, který by byl pro kralování tím pravým. Shrekovu absenci v království využije ale zhrzený princ Krasoň, který se za pomoci všech záporných postav pokusí království ovládnout ... Sestupná tendence Shrekových dobrodružství nadále pokračuje, a po ještě vcelku ucházející dvojce je tu trojka, která svým starším bratříčkům jen z dálky přihlíží. Sice v několika scénách je znát, že tvůrci své řemeslo úplně nezapomněli - a i samotná zápletka je vcelku zajímavá, ale čím to že jsem se po většinu filmu docela nudil? Možná proto, že už ani dříve hláškující Oslík není to co býval (a vůbec mu nepomohla záměna s kocourem), Krasoň nebo Artuš je vcelku taky šumák, a tak všechna ta (filmová) tíha zůstala na samotném Shrekovi... ()

Kmotr76

(zl)Obrovský pokles v kvalitě oproti 1. a 2. dílu. Vtípky jsou povětšinou trapné a nevtipné. Děj je takřka nijaký a postavy už nemají co nabídnout. Tohle vážně nemělo vzniknout ()

Všivák

Shrek se bohužel utopil ve vlnách martketingu a úplně ztratil svoje kouzlo. Naprosto ofláknutý film z minimem nových nápadů. Bohužel jsem na tom byl v kině a víc jsem se nasmál při ukázkách simpsnovic filmu. Dvě hvězdičky dávam za první dva výborné Shreky. Proč se nám sakra pořád snažej tlačit děti do hlavy? Má to být roztomilý? ()

ybuko

Hloubeji a hloubeji do filmove baziny. Kdo by tohle po prvnim filmu cekal? A podle zprav o dalsich dilech a tom kdo je ma tocit to uz zrejme lepsi nebude. ()

Rozdáme si to počtvrté, bejby!

Rozdáme si to počtvrté, bejby!

20.05.2007

Kdyby Mike Myers (ten komik, ne ten psychopat v bílé masce! ;-) tu a tam neposkytoval hlas tlustému zelenému ogrovi, svět by už pomalu zapomněl, že někdo takový kdysi svými filmy vydělával stovky… (více)