Základní instinkt 2

• USA Basic Instinct 2 (více)

Spisovatelka Catherine Tramellová (S. Stone) má opět problémy se zákonem. Scotland Yard určil psychiatra, aby ji vyšetřil. Stejně tak, jako dříve Nick Curran, je doktor Galss C.Tramellovou okouzlen a vlákán do svůdné pasti. Samotná režie filmu byla svěřena do rukou Michaela Caton-Jonese, který má za sebou filmy s Robertem De Nirem (Hodina pravdy), Brucem Willisem (Šakal) a Liamem Neesonem (Rob Roy). Po několika letech od uvedení kultovního Základního instinktu navázala Sharon na postavu nebezpečné spisovatelky svým opravdu jedinečným způsobem. Podle její slov, půjde v tomto filmu konečně o to pravé ořechové. (oficiální text distributora)

farmnf

Po 20 mintách jsem nevěřil, že toto lze pustit mezi lidi. Jediné co na tomto filmu nezkurvili, je snad kamera a jeden jediný trik, jak padá auto do Temže. Sharon se potácí od bytu k bytu v Londýně (teplo ve Frisku už ji asi unavilo), je prostě všude, píchá s chlapama, ženskejma a kouří jak papírovej čert. U soulože se zajímavě usmívá, což v pornu neuvidíte. Větu z jedničky "tady se nekouří" tam ten debil scénarista zařadil pro změnu 2x, aby i hloupý divák pochopil, že se vážně jedná o základní instinkt dvě a ne o pokračování majora Zemana. Odkaz na STŘELCE nás opět ujistí, že je to vážně ta dvojka-pro ty méně chápavé. Nejsměšněji působí bonusové rozhovory, kde jsou všichni happy jak se to pěkně povedlo a kde si všichni aktéři této nechutnosti pochválí inteligenci, um a dobrou povahu. Vzpomenou opět na jedničku jak to byl zlomový film v dějinách a kecaj další nesmysly. Bůh nás ochraňuj před dalšími dvojkami thrilerů z Holywoodu. ()

A.Beech

Slabé 3*. Slabý odvar jednotky. Zbytočne dlhé. Sharon už rozhodne nie je najmladšia, aj keď nevyzerá zle. Ale celé to už nefunguje tak, ako v prvom diely. Rozhodoval som sa medzi 2-3*, dal som 3* (ale neviem prečo). ()

Motinski

Pokračovanie kultového trileru malo ambície, ajkeď doba sa posunula. Sharon Stone, napriek svojmu veku, dokáže pritiahnuť pozornosť na seba, a pamätám si že sa o filme aj dosť hovorilo medzi divákmi. Výsledok je ale trestuhodne nezvládnutý. David Morrissey je necharizmatický podivín ktorý nechápem ako mohol prejsť kamerovými skúškami. Zvyšok osadenstva tiež nevyčnieva a scenár je motanica. S podivnými zvratmi a silnou mierov inšpirácie z prvého dielu. Tu sa malo viac riskovať aby sa film odlíšil. Atmosféra sa vytratila hneď na začiatku a je tu málo scén čo zarezonujú. Pozerať sa to dalo, aj keď z veľkej časti len vďaka Sharon. ()

Magneto

Až taká katastrofa to nebola,normálny thriller,ktorý ale patrí do inej doby.Btw. ani tá Sharon nieje až taká katastrofa a prekvapivo dobre sa na nu pozerá.Zato jej mužský náprotivok je nesympatický,hlúpy a bez štipky charizmy... ()

Goldenhair

Co dodat. Po dokonalém a nenapodobitelném prvním dílu pokračování, které nemělo vůbec vzniknout. Zatímco v jedničce stačilo, aby si Sharon Stone ladně přehodila nohu přes nohu, dvojku nezachrání ani to, že se v něm producíruje nahá od hlavy až k patě. Což o to, stydět se nemá proč - na svůj věk vypadá výborně, v tomto případě by ale méně znamenalo více. Šťastnou volbou nebylo ani obsazení u nás nepříliš známého Davida Morrisseye, který nejenže neumí hrát, především se do role vůbec nehodí. Když to shrnu - laciný erotický thriller s křečovitými hereckými výkony, který spíš než rafinovaně působí vulgárně a hloupě. ()

Sfinkter

Morrissey se mi líbil, jeho kamenná chladná tvář byla pro film určena záměrně, aneb jak udělat z kusu skály citovou trosku. Film se bezesporu přiživuje na úspěchu dílu prvního, co se ale popřít nedá, je skutečnost, že Sharon je tady mnohem rajcovnější. Výsledek pro mne byl mnohem lepší než jsem čekal, obzvláště i po zdejších komentářích. ()

ecceHOMMO

Postava Catherine ala Sharon Stone je vymyslená síce veľmi domyselne a šikovne ale samotné podanie nie je tak celkom pútavé a dej nie je nijak výnimočný. ()

Karush

Najhorší film, Najhoršia herečka v hlavnej roli, Najhorší scenár a Najhoršie pokračovanie..no no no no nóóó, tak hrozné to určite nebolo, Sharon Stone podľa mňa brutálne sadla rola- vycibrenej zlomyseľnej spisovateľky, a ani scenár nebol nejaký tuctový... jednotku som nevidela, takže asi aj preto idem proti prúdu. Kto nevidel, nech si to kľudne pozrie a okolitú kritiku nech si nevšíma. ()

TO

Bohužel skutečně špatné. Ubohý zdlouhavý děj tvoří převážně nudná sezení u psychiatra, ten má ve filmu o dost víc prostoru než Sharon (co sakra je David Morrissey?). A navíc jsou v kinoverzi vystříhány všechny avízované erotické scény:-( Celý je to nesmysl. ()

Chasm

Autoři nového Instinktu se trochu spletli... Snažili se procpat do filmu co nejvíc efektních scén (které dopadli dost špatně) a ze Sharon udělali drsnou dě..u. Vůbec to nezabralo... ()

_DAVE_

Trapný pokus o kopii původního kultovního snímku. Morrissey není Douglas a caton-Jones není Verhoeven, takže asi tak. ()

shantim

Prazdny vypreparovany thriller Basic instinct. Hlavni hrdina se tvari jak blb a porad jen do blba cumi, jakoby ho hral herec-amater. Stoneova je moc pekna a porad z ni cisi ta selmovska zivocisnost, ale to jsme uz kdysi videli, takze proce se na totez divat znovu a v horsim baleni. 40% hvezdicek ()

JohnSmith

Když nám první díl vydělal tolik peněz,tak proč z té dojné krávy nevymačkat ještě něco. Hooodně špatný pokračování, Londýn je sice hezký město a Stoneová i přes svůj věk vypadá dobře, nebo to byla práce ILM? Každopádně Morrissey je nevýrazný, nezajímavý a není na něm vidět ta živočišnost jako na Douglasovi. No a pokud jde o děj, tak nic moc,vlastně skoro to samé co bylo v prvním filmu, jen je to natočeno poněkud nudnějším způsobem a člověka to poněkud uspává. ()

Brain-D

Naprosto nudná blbost, která se chce vést v úspěchu prvního dílu. Sharon a všichni dělají z její postavy rádoby někoho ! zatím co v prvním díle byla tajmenost a atmosféra, obsazení a za něco to vůbec stálo.Tak tak jsem to dodíval, ale konec to zachránil před odpadem! Hnus ta dvojka !!! ()

Koryntos

Bohužel se mi stalo, že nejprve jsem viděla dvojku a až po té jedničku. Po prvním shlédnutí mi dvojka, na rozdíl od všech hodnotících, přišla lepší. Podle mého měla lépe propracovanou zápletku a hlavní postavě by to prošlo lépe, než v jedničce. Ve dvojce by to totiž hlavní postava uhrála z psychologického hlediska na rozdíl od jedničky, kde vítězí za pomoci vizáže, že někdo tak nádherný, by něčeho takového nebyl schopen. Po druhém shlédnutí, obou filmů, už jsem dospěla ke stejnému názoru, jako většina lidí, že jednička byla opravdu lepší. V této verzi, jak to říct kulantně Sharon Stone, už tu není impozantně nádherná žena wamp. Tedy laicky řečeno, už to není šťavnatý kus baby, jako dřív, ale působí malinko svraštělým dojmem. I přesto je to výborná herečka a roli zvádla na výbornou. ()

Kacounek

Když jsem včera zapla televizi, vyjímečně ji nechala běžet....Na obrazovce byla ta provokativní ženská, co se všemi mužskými neuvěřitelně vyjebává a první díl nebyl špatný. Film mne dokázal udržet v napětí tak do půly filmu. Po netrpělivém čekaní na rozuzlení přichází rozčílení, že jsem s reklamami ztratila téměř 3 hodiny času. Čeho je moc, toho je příliš. ()

Autogram

Sharon tu ešte nepatrí celkom do starého starého železa, s prehľadom zvládla ľavou zadnou celú slabšiu vzorku silnejšieho pohlavia: psychiatra s pošahanými nervami, neschopného policajta, nadržaného feťáka a ešte pár ďalších komparzistov. Okrem nej tu nenájdeme žiadnu ďalšiu hviezdu a aj sexuálne scény sú obmedzené na jednu, možno jednu a pol, ak zarátame aj topenie. Stoličková scéna sa tentokrát nepočíta vôbec, lebo stolička je otočená naopak, nepriehľadným operadlom ku kamere. Väčšina filmu sa venuje len rozprávaniu hlavnej postavy a z toho vyplývajúcemu psychologickému tlaku. To ani zďaleka nestačí na priblíženie k prvému dielu. ()

silent cut

Věc se má asi takhle. Když Harrison Ford vezme po dvaceti nebo po kolika letech do ruky bič a na hlavu si dá klobouk, bude z něj zase Indiana Jones... Když si Sharon po dvaceti nebo kolika letech roztáhne...pořád nic? Jak řekl Morpheus. Některé věci se nemění a některé ano... Pokud chodíte na freefoto a máte záložku na zralé, přidejte si hvězdičku...nebo kosočtverec... ()

Nepi

Zatím co první díl byl velkolepou a vzrušující podívanou, s druhým dílem to jde pěkne z kopce.Místo vražedného napětí zůstalo jen pár scén s odhalenou Sharon po čtyřícítce a děj, jakoby se vytratil.První vážnou chybou je podlý a chatrný scénář,který celý film podráží v mnoha místech.I když herecké obsazení není uplně nejhorší, Douglas byl Douglas.Sharon se snaží svým herectvím film pozvednout a proto mě utvrdila na hezkých a maximálních ***. ()