poster

Duhová panna (TV film)

 • Slovensko

  Dúhenka

Pohádka

Slovensko / Česko, 2000, 73 min

 • triatlet
  ****

  Blažena Mikšíková Dúhenkou navazuje na tradici příběhů K. J. Erbena a B. Němcové, takže se pohádkovost, v níž se prolíná lidský svět s říší nadpřirozených bytostí, dostavuje zcela přirozeně. Filmové zpracování přináší, co slibuje: poetičnost i dramatičnost. Příjemným překvapením jsou herecké výkony i odpovídající hudební doprovod (Peter Zagar), pěkná výprava, jednoduše česko-slovenská spolupráce se vyplatila. I když jsou v příběhu patrné motivy z jiných pohádek, tak zápletka týkající se vody působí nápaditě, originálně; neotřelé pojmenování postav (Rosenka, dcera Dúhenky).(4.4.2010)

 • Shakers
  *

  Videl som to cez Vianočné sviatky v telke a okrem pekných lokácii to dokopy nič neponúka. 15%- 1*(25.12.2010)

 • claudel
  ***

  Docela příjemná pohádka na vánoční odpoledne. Možná jen trochu nevhodný výběr rolí.(31.12.2010)

 • otík
  **

  Další z těch novějších exteriérových výpravných pohádek, kde forma vítězí nad obsahem. Zdlouhavý příběh, kde se poměrně dlouho nic výrazného neděje, by potřeboval řádně zrychlit, postavy by měly být více důvěryhodné a chtělo by to více šmrncu. Podprůměr. Hudba: Peter Zagar(25.1.2013)

 • blackrain
  *

  Škoda, že tady bylo všechno tak toporné. Příběh docela zajímavý a lokace taky. Ale to je taky tak všechno, co může tahle pohádka nabídnout.(27.12.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace