Pád do tmy

Rok po kruté a tragické nehodě se šestice kamarádek opět vydává na každoroční dobrodružnou výpravu - tentokrát do odlehlé části Appalačského pohoří, aby podnikly sestup do jeskynního systému. Uvnitř jeskyně je náhle zasáhne pohroma. Kameny uvolněné při sesuvu zatarasily jediný východ a uvěznily je uvnitř. Skupina se po neshodách dělí a každá z dívek se modlí, aby našla nějaký jiný východ. Je tu ale ještě něco jiného, co na ně v podzemí číhá - neznámý druh velkých humanoidních nestvůr, které se dokonale adaptovaly na život ve tmě. Představa, že se brzy stanou kořistí příšer, v dívkách probouzí ty nejprimitivnější pudy a nutí je dělat úplně vše, aby obstály v totálním boji s nepopsatelnou hrůzou, která útočí bez varování, znovu a znovu a znovu. (oficiální text distributora)

Kalidor_

Jeden z nejlepších hororů co jsem kdy viděl (možná hned za Carpenterovou The Thing) s naprosto dokonalou stísňující atmosférou a povedenými kreatůrami. ()

vyfuk

V celku zajímavý projekt, který příjemně překvapil. Postavy jsou neznámé, takže z toho je cítit určitá nezávislost, ale problém nastává v moment, kdy vy vlastně ani nerozeznáte jednu postavu od druhé a začnete se ztrácet v tom kdo je kdo. A nebyl čas řešit kdo je kdo. Chvíli to vlastně připomíná The Ritual, poté zase Disturbia. Člověk se dostane do tísně už s oním klaustrofobickým prostorem. Až by člověk neřekl, že tu fobii vlastně má. Ve mne to film docela i dobře probudil. Poté přijdou Glumové. A nebudou moc hodní. Tam přichází pár super momentů, kdy jsem se spontánně lekl. U horroru po dlouhé době. Takže příjemně a vlastně nepříjemně překvapen. To vše samozřejmě sebou nese i nějaká nelogická rozhodnutí a pobláznění, ale to se dá docela i očekávat. Ve výsledku i konec dokáže až nečekaně překvapit. Takže vlastně jde o velký úspěch. ()

pfa

Pád do líhně jakýchsi zapomenutých nestvůr a hlavně více do velmi depresivní a klaustrofobické pasti... Nemohu se však rozhodnout zda za tři, či čtyři... [6-7/1O] (The Descent, GBR, thriller-horror) ()

manonfire

Dvě extravýkonné vylekávačky, působivá jeskyňářská akce a relativně solidní pointa. Na druhou stranu bubáci kladli odpor asi jako bacily při čistce Macha a Šebestové. Kvalitní horror v efektním klaustrofobickém prostředí, ale na červenou barvu je to jen tak tak. 60% ()

zolo23

Prostredie tohto filmu je dosť klaustrofobické. Na to, že som mierny klaustrofobik cítil som sa čudne. Ale veľmi príjemný filmík s neznámymi hercami(herečkami), ktorý určite potešil. ()

ImNotThere

Přes to, že jsem příznivcem duchařských hororů a krvavé řežby v oblibě nemám (ačkoliv se mi při nich nechce zvracet), mě tento film mile překvapil, možná i nadchnul. Sympatická hlavní hrdinka, nahuštěná atmosféra, napínavý děj se skvělým hororovým nádechem mě uváděly do klaustrofobických stavů. ()

Linkyc

Povedený mutant-people horror s temnou atmosférou vražedně tiché a hluboké jeskyně. Hudba, herecké výkony a jak bývá poslední dobou u filmů nové éry z produkce Velké Británie zvykem "no color filter" dodává filmu strhující ráz a novou dimenzi. ()

Beer Ceps

Poměrně příjemné překvapení. Pád do tmy je klasická béčková vyvražďovačka, která je mi ale hodně sympatická prostředím. Do prvního setkání je atmosféra pěkně hustá, že by se dala krájet a já si říkal, že nějakých oblud není potřeba. Bohužel právě ta skvěle vybudovaná atmosféra se v polovině filmu rozplyne jako pára a začíná klasická řezníkova rutina. Na druhou stranu bych velice pochválil samotný závěr filmu, který opět přinese onen nepříjemný pocit z nevědomosti konce hlavní hrdinky. Rozhodně nadprůměrný Horor, ale na Gore je to přece jen slabší. ()

giovanni3

Od odpadového filmu Smrtící temnota se tento v kostce vlastně ani neliší je zde temnota a záporáci nic víc. Tam první zával udělá cosi zde se skála prostě sesune. Záporáci samotní mne neuchvátili byli to jakoby lidé co si v klidu běhají po stropech a mají sluch jak netopýr a celkově byli dost nelogičtí a tupý na jejich lovecké schopnosti (Byla jich tam tuna a lovily od začátku samostatně proč? Útočili jen a pouze na krk, atd..). Ta autonehoda zde byla víceméně zbytečná a sloužila očividně pouze jako hra na city (A vůbec od kdy se dává autosedačka doprostřed mezi sedadla? Proč dítě vzadu nesedí normálně za sedadlem a sedí mezi sedadly? Kdyby dítě sedělo kde mělo tak mělo mnohem vyšší naději.). Celkově nevím pořádně co vyzdvihnout kamera byla solidní a pohled na zakrvácené naštvané ženy s cepínem, případně kyjem/kostí/rohem, v ruce za to taky stál. Možná bych ještě zmínil samotné úmrtí cepínem, které bylo překvapivé. Horory z podzemí mne jednoduše nebaví a ani tento, očividně nejlepší z nich, to nezměnil. = pouhé 2z5 ()

Wbcko

Začátek je velmi slibný a pro mne jakožto mírného klaustrofobika děsivý až až. Dokonce i první setkání s obyvateli jeskyně vypadá nadějně, není vidět moc a divák má tedy neustálý pocit nejistoty. Bohužel po chvíli se celý film zvrhne v klasický americký "horor" poslední doby, s šablonou "baf-lek-střeva, krev a prdele". Poslední půl hodina ve znamení transformace z vyjukaných jeskyňářek ve válečné veteránky s hodností minimálně zeleného bareta, je vyloženě trápení a nemít závazky vůči ostatní spoludivákům, tak se závěrečných titulků nedočkám. Celkově tedy docela tupý film se slibnou úvodní půlhodinou. ()

Pecival

Škoda, že se mi motaly všechny ženské dohromady, asi bych ji jejich jednotlivý pád víc užil. Jinak je to ale docela pohodová rež, která umí vypotit pár nepříjemných pocitů z uzavřených jeskyň (to mi řekněte, kdo dobrovolně do tohodle poleze). Potvory jsou ale až obludně nevýkoné, neskutečně levé (a ještě slepé). Což je sice výhoda, že jich děvčata dost porubou, ale zase se těhle trochu slizkých krtků divák moc nebojí. Což neznamená, že bych si nenadělal, kdybych byl v zavalené jeskyni a takovýto prasopes mě naháněl :) ()

KeithMaxwell

Prvních 50 minut dost roztahané a nudné, naštěstí po asi nejlepší lekačce co sem kdy ve filmu viděl nastoupí skvěle vypadající agresivní mutanti kteří zábavnost dost zvednou, sice sem vzhledem k vysokému hodnocení na horor čekal víc ale na jedno podívání rozhodně neurazí. ()

3 AM Code

Shlednuto od 22:00 v temer prazdnem (a popkornuprostem) kine. Do 3:00 sem nemohl usnout. Sledovat tenhle film na PC ci TV je naprosto nehorazna blbost, pripravite se o atmosferu. Pokud si nemuzete pomoct, tak aspon pockejte az zapadne slunce. "Descent" je realisticky (misty az moc) pusobici horror, jaky tu IMO uz DLOUHO nebyl. Zadne odlehcujici vtipy, zadne mysticke temne sily, upiri, vlkodlaci, potvory z vesmiru, ci ukrivdeni typci s baseballovou maskou a rybarskym hakem. Misto toho: klaustrofobie, paranoia, zavrat, otevrene zlomeniny. Plus nepritel s velice hmatatelnou podstatou a ostrymi zuby. Tohle je zatracene cista a znepokojiva "survival" zalezitost. A navic neni vubec tezke uverit (s trochou fantasie), ze by se neco takoveho klidne mohlo stat. Konkretne prvni polovina filmu je naprosto verohodny pribeh o sestici pratel, kteri se vydali kamsi do Apalacskych hor na speleologickou vypravu a trochu preceni sve sily... Ze zacatku je tam par zdanlive zbytecnych 'lekacek', az na to, ze tentokrat jde o zamer. Mimochodem jde ciste o damskou jizdu, ale ujistuju vas, ze reziser nepotrebuje zadne lekce ohledne emancipace. Anglican Neil Marshall sice uz v spise prumernych "Dog Soldiers" ukazal, ze se krve neboji, ale tohle sem necekal ani omylem. Holywoodske happyendy, kdy se prezivsi se slzami v ocich polacavaji po zadech a moralne posileni odchazeji ze sceny, nerikaji Marshallovi naprosto nic. Tenhle film si bez debat zaslouzi rating 18+. Herecke vykony velice dobre - hlavne Shona Macdonald (Sarah) a Natalie Mendoza (Juno). Co se hudby tyce, tak velice dobre dokresluje atmosferu. Mozna bych filmu trochu vytknul, ze divak nema dost casu se trochu vic szit s postavami a cele to utece tak rychle, ze se zda trochu kratky. Secteno podtrzeno: Nejlepsi britsky horor za X let (a kdo vi jestli jen britsky). ()

Anticque

Bomba. Tak tohle byla horrorová třešnička roku 2005. Jednoznačně porazil horror Jeskyně z podobnou tématikou a to o dost. Začátek je atmosféricky vychytaný, poté je sice malá filmová a dějová pauza, ale poté co se dostanou do jeskyně začíná šou, kterou musí každý horrorový fanoušek ocenit a musí se cítit tzv. jako doma. Herečky ač neznámé tak slušně zahrály, a slepý příšerky v podobné Glumovi jsou taky na úrovni. Film má všechno co by horror měl obsahovat, oproti filmu Jeskyně, a tím myslím hustá atmosféra, krev všude kolem, křik hereček by probudil snad i mrtvého:-), jsou to prostě takový dobře udělaný jatka s dobrým koncem. Dávám 92%. ()

solskjaer

Dokonalé. Atmosféra filmu byla doslova přehuštěná až mi to málem dělalo problémy film dokoukat. Perfektně vybrané interiéry a dokonale skloubený pocit beznaděje ve stísněném prostoru. Už samotná představa o daném místě a té bezmoci okolo by vydala na samotný film a klidně bych postrádal ty monstra. S nima ovšem dostává film nový rozměr a hlavně maximální stupeň napětí. Možná bych příště doporučil lépe vybírat herečky, ale i tak samotný scénář filmu vysoko převyšuje mé představy o dokonalém hororu! Jo a ještě na závěr, také vám ty potvory připomínali Gloomeška jako mě? ()

Luksa

Nic moc horor. Po kladných kritikách bych čekal víc. První polovina ještě zprostředkovává jakýsi strach a klaustrofóbii, druhá část už je jen klasická nechutná vyvražďovačka, jakých jsou stovky. Napodruhé nezajímavé. ()

sedm.1

Hoooodně skvělá záležitost.Celý film odehraje prakticky jen šest skvělých hereček,atmosféra je ještě hustější než hustá(tuhle frázi miluju 8D ) hned od prvních sekund filmu a každou minutou se ještě zhušťuje,poslední třetina filmu je pak tato nervydrásající jízda doplněna ještě masakrální řežbou,bez jediné chybičky.Film na mě udělal obrovký dojem,a věřím tomu,že kdo trpí klaustrofobií a nebo se bojí tmy,těžko Pád do tmy dokouká do konce a nebo si uhryže nehty i s prstama :).Celý film je natočen dost živelně,za denního světla přes syrové filtry a za tmy vydíte pouze to co "oběť",takže prakticky nic a můžete jen s hrdinkou strnule očekávat,co se stane.Jediný problém vidím v posledních deseti vteřinách filmu,o kterých nevím,co si mám myslet,podle mě to bylo naprosto zbytečných deset vteřin a trošku mi to film shodilo,neboť vlastně nevím,jak film dopadl.Přesto úžasný zážitek,kdy Pád do tmy zařazuji mezi mé top horrory!!!Kdo se rád bojí,DOPORUČUJI 100%! ()

Neil Marshall a další bitva o Západozemí

Neil Marshall a další bitva o Západozemí

09.07.2013

Šerif Kurt Russell versus kanibalové

Šerif Kurt Russell versus kanibalové

04.11.2012

Z Nespoutaného Djanga, kde měl hrát DiCapriova sadistického poskoka, se na poslední chvíli vyvlekl, ale na Divoký západ přece jen vyrazí. Zahraje si totiž šerifa v údajně extrémně brutálním… (více)

Neil Marshall vypluje s Bayovými piráty

Neil Marshall vypluje s Bayovými piráty

04.09.2012

Neil Marshall a smrtící náklad z Transylvánie

Neil Marshall a smrtící náklad z Transylvánie

14.05.2012

U filmu The Last Voyage of the Demeter je situace taková, že v jeho realizaci uvěříme až u závěrečných titulků hotového filmu v kině. Bragi Schut (Hon na čarodějnice) napsal scénář už před deseti… (více)