Parta studentů střední školy se velmi dobře baví v místním zábavním parku. Rozhodnou se i pro Ďábelskou horskou dráhu. Jenže jedna z dívek, Wendy, má špatné tušení. Někteří kamarádi z horské dráhy vystoupí, jiní na atrakci zůstanou. Dráha se rozjede a po několika vteřinách vykolejí a všichni ve vozících zemřou. Předtucha se vyplnila. Po společném pohřbu obětí chce Wendy školu opustit. Spolužačky se jí snaží pomoci, aby se netrápila a nedávala si za vinu smrt ostatních. Kamarád Kevin objeví na internetu článek o pasažérech letu 180, kteří vystoupili kvůli zlé předtuše z letadla, jež později spadlo. Ti, co přežili, pak ale za nejasných okolností stejně zemřeli. Hrůzná vize se začne naplňovat. Smrt postupně nalézá všechny Wendiny přeživší kamarády. O pět měsíců později jsou naživu už jen Wendy, Kevin a Wendina sestra Julie. Smrt ale nezapomíná... (TV Nova)

Prochy38

Skvělým prvním dvěma dílům to už nesahá ani po kotníky, ale pořád to nebylo tak zlé. M. E. Winstead je fakt kočka a zde se tím netajila :). Horská dráha dobré místo, dobrý nápad s těmi fotkami. Ale už to bylo takové... No, už těch náhod a všeho možného bylo nějak moc, že se to buď ani nesnažilo nebo prostě nebylo schopno být tak nějak bráno vážně. Nevím. Nemohu říct, že se mi to nelíbilo, ale raději ty první dvě. ()

Hanes88

Dvojka byla skvělá, ale toto další pokračování bylo totální úpadek dolů. Zde už to bylo všechno ohrané a vůbec všechno. 35%. ()

J*A*M*A*L

Ještě mi to na ty čtyři hvězdičky dalo, ale bylo to na krajíčku.Příště už takhle šetřit nebudu.James Wong se tedy od skvělé jedničky pohoršil.Je docela zvláštní, že na první pokus režisér dokáže z horroru udělat solidní áčko a na další pokusy, kdy už je zřejmě i zkušenější z toho dělá solidní béčka.Možná také proto, že to je pořád to samé a i ve Final Destination to tak je, pořád jen to samé, stejný příběh, skoro stejné odehrávání jako v jiných filmech, ale za to mě to docela baví. ()

Paldiny

Bez deja, postáv, napätia. Iba exhibícia nástrah, z ktorých za mak originality pojedlo snáď len to solárium. Zvyšok, celkom rýchlo odsýpajúca nuda, pri ktorej sa nestačíte diviť s akou chladnou hlavou dokážu tí mladí tesne po nehode robiť závery. Ja tiež jeden mám, tretí Osud za moc nestojí, až sa nechce veriť, že za ním stojí režisér toho prvého. ()

Dallas

Videl som prvé dva diely a tak som presne vedel čo ma čaká. Hlavná dvojica hrdinov bola fajn, jednotlivé úmrtia boli tradične slušne prešpekulované. Nezvratny osud 3 je fajn jednohubka, po prípade s flaškou kvalitnej liehoviny, či vystrašenou dievčinou po boku (najlepšie s oboma súčasne) sa to dá pozrieť aj viackrát. Ako som povedal, presne som vedel čo ma čaká a kedže žiadne prekvapenie sa nekonalo tak sú to slušné 3 *. A ešte niečo, mám taký pocit, že kariéra sladučkej Mary Elizabeth Winstead sa ešte len rozbieha. ()

Angie91

Trojka se mi snad líbila nejvíce, co se pořádné vraždy "Smrti" týká... záběry byly dost autentické a někdy jsem měla pocit, že mě děj vtáhl do telky... Po tomto filmu můžu říct jen dvě věci- Večer jsem nemohla spát a od té doby jsem už nikdy nebyla v solárku! A to je fakt... ()

Marys

Ako séria pokračuje, dokáže čím ďalej, tým menej prekvapiť. Aspekt znamení v podobe fotiek ma skôr sklamal, než by pridal ku kvalite filmu. Zvážim, či sa oplatí vôbec púšťať do štvrtého pokračovania popri takejto klesajúcej tendencii kvality. Ináč, od filmov tohto typu sa ani nič iné nedá čakať. Dostane ťa to prvýkrát, no potom je to stále tá istá pesnička, ktorá už každého omrzela. Dosť mi to asociuje The Butterfly Effect. Skrátka takéto filmy by nemali mať pokračovania, ale komerčný zámer je holt komerčný zámer. ()

spiritus

Jednou vidět možná ano, vícekrát určitě ne. Omýlání a ždímání námětu až do formy totálně vymačkaého citrónu, vše předvídatelné a naivní, smrti z velké části nerealistické a někdy až nechtěně komické. Série Nezvratný osud jeprostě typický příklad nekonečného procesu recyklace, kdy se vezmou předchozí díly, vezme se z nich 90% námětu, přidá se pár "cool" novinek, změní se kulisy a jede se dál. Perpetum mobile, kde je kasovní úspěch předem zaručen. Nic víc a nic míň. ()

El Loco

Spolutvorca Aktov X James Wong sa vrátil na režisérsku stoličku, aby si pripomenul úspech prvého Nezvratného osudu, no nič prevratné sa nekonalo. Opäť sa všetko stavilo na „death effect“, t.j. čo najoriginálnejšie a najefektnejšie ukončenie života čo najväčšieho počtu filmových postáv (môžeme ho pozorovať aj pri sérii Saw) a na zmysluplný príbeh a logiku sa akosi pozabudlo...Odteraz sa budem definitívne vyhýbať všetkým „húsenkovým dráham“ a kolotočom...a asi už aj Nezvratným osudom. ()

rsimonyi

I třetí Nezvratný osud se celkem povedl.Opět napínavá podívaná od začátku až do konce. Na DVD si dokonce můžete vybrat a volit co která osoba udělá a ovlivnit tak zda-li zemře nebo ne. Nápad z horskou dráhou vůbec není špatný a tak se těším na připravovaný čtvrtý film, který by údajně měl přímo navazovat právě na tento třetí díl. ()

thunnus

Oproti minulým dvěma dílům je tu znatelný pokles, ale pořád se na to dívat ještě jakž takž dá. To, co se mi líbilo na minulých dílech, tedy že čloověk fandil postavám a to i těm menším, o kterých si můžete být jisti, že zemřou, tu neplatí. Po dost dlouhém a až zdlouhavém začátku se rozjíždí kolotoč dosti bizarních úmrtí, u kterých se autoři nepochybně velmi bavili. ALespoň mě to ale nebavilo skoro vůbec, místo alespoň minimálního seznámení s hrdiny (uznávám jsme v hororu, takže tady nejsem tak přísný) většina postav má jednu scénu, ve které umře a hlavní dvojce má sice pár rádoby citlivých keců, ale ve skutečnosti to jsou jen projevy zoufalství od scénáristy. Jakákoli byť minimální chemie mezi nimi vůbec nefunguje a jejich herecké výkony jsou žalostné a neherecké, že bych to lépe zvládl i já. Abych nebyl jen kritický, tak je tu věc, kterou musím pochválit, líbil se mi otevřený konec, který sice nechává dost jasně prostor pro další pokračování, ale je IMHO skutečně povedený. Nechci to prozradit, takže jen naznačím, že tu půjde o další předtuchu, ale to už asi tušíte. ()

wampire23

Tretie pokračovanie tejto netradičnej teenagerskej vyvražďovačky neprináša nič nové. Od začiatku je nám jasné, že budeme iba čakať odkiaľ udrie smrť. Herci sú pod úrovňou priemeru, ale na scény s ich odchodom sa celkom dobre pozerá:D ()

kukentipla

O čem to je? Parta náctiletých krasavců a kočiček utekla smrti. Tá má ale svůj pevný a neměnný harmonogram (asi ho dělá MS Project). Pro dotyčné si přijde v nadmíru krvávé a bolestné podobě.....Co já NATO? Pračka na peníze jménem Nezvratný osud vyplivla třetí díl, jenž nepřináší nic nového. Hlavní hrdinové jsou krásní (Mary Elizabeth Winstad asi trochu miluji) a tupí (kdo přežije je jasné při úvodních titulcích). Smrti ač krvavé, šustí papírem stejně jako celý film. Nastavovaná kaše nejhrubšího zrna. ()

panmroz

...za ten mikropříběh police v solárku. Jinak jsem většinu těch nehod nějak prošvihl nebo nepochopil, navíc mezihry mezi nimi (nehodami) jsou neúměrně dlouhé (na hereckou úroveň) a stereotypně se opakující. ()

kamil.i

Zkopírovaná a prepasírovaná konštrukcia predošlých dielov, no na rozdiel od takej dvojky už aj nefunkčná. Likvidácia obetí je smiešna, ale bez toho, aby pobavila diváka. Celkovo je to po každej stránke, aj po tej remeselnej, ktorá bola výsadou predošlých osudov, škaredo spackané. ()

Janko_Vlyrd

Na tretí diel som sa tešil ako malý, pretože dvojku som toho času považoval za žánrový TOP a nevedel som sa dočkať pokračovania. Spočiatku boli moje pocity rozpoluplné. Ale postupom času mi film ukázal pravé kvality. Tretí diel považujem za najintímnejší a najcitovejší, keď zohľadním vzťah medzi dvoma hlavnými postavami, napr. z hľadiska sympatií, chovania a pod. Perfektné. Smrte dostali slušný upgrade a sú ešte nepríjemnejšie. Piatu hviezdičku pridávam za odvahu tvorcov a chuť distribútora zaexperimentovať a spraviť BD/DVD s alternatívnymi scénami. A toto sa dneska nevidí často, resp. skoro vôbec. ()

Krvavá romance pro Kristen Stewart

Krvavá romance pro Kristen Stewart

22.11.2007

Dnes vám nechceme kazit náladu a tak se nebudeme rozepisovat o Nezvratném osudu 4, který bude pod dohledem režiséra dvojky Davida R. Ellise dál ždímat vstupné z krvelačných dorostenců, jimž nestačil… (více)