Iluzionista, který si dal umělecké jméno Eisenheim se narodil jako syn truhláře. V dětství se potkal s kouzelníkem, který ho naučil pár triků a ovlivnil tím jeho celý život. Jako mladý chlapec se seznámil s vévodkyní Sophií a zamilovali se do sebe. Vzhledem k rozdílnému původu obou mladých lidí, nebylo jejich lásce přáno a Eisenheim utekl z domova, aby si zachránil život. Asi po patnácti letech, kdy se živil jako velmi úspěšný iluzionista se vrací z cest po světě do Vídně. O jeho představení je velký zájem a jednoho večera se dostaví i korunní princ Leopold se svou snoubenkou Sophie von Teschen. Sophie se přihlásí jako dobrovolnice a vystoupí na pódium k Eisenheimovi. Později se dozvídá, že princ Leopold se ke svým přítelkyním nechová zrovna džentlmensky a je říká se, že jednu z nich dokonce zabil. Nicméně představení prince natolik zaujalo, že pozval Eisenheima, aby vystoupil na jeho soukromém večírku. Eisenheimovi se nelíbí princovo chování a tak ho veřejně poníží. Samozřejmě tak chytrým způsobem, že to není přímo napadnutelné. Princ se přesto urazí a podnikne vše pro to, aby Eisenheimovi byla další představení ve Vídni zakázána. Sophie a Eisenheim se setkají a Eisenheim ji žádá, aby s ním odešla. To se Sophie z obavy před Leopoldovou pomstou bojí udělat a prozradí, že Leopold plánuje puč proti svému otci císaři Franzi Josefovi I. Přestože má obavy, rozhodne se Sophie ukončit vztah s Leopoldem. Princ není zvyklý na odpor a hrozně reaguje velmi nepřiměřeně. Po pár dnech je vévodkyně nalezena mrtvá. Je očividné, že se jedná o vraždu. Princ je v podezření, ale chybí důkazy a navíc se k vraždě přizná jiný muž. Eisenheim je ze smrti Sophie zoufalý. Kupuje divadlo a zde vyvolá duchy zemřelých a také ducha Sophie. Na jedno z představení dorazí v přestrojení i Leopold a Sophiin duch řekne, že její vrah je mezi diváky a přitom ve vězení je muž, který se k její vraždě přiznal. Představení Leopolda velmi rozruší a tlačí na policejního inspektora Uhla, aby Eisenheima zatkl za podvod, ale Eisenheim se z obvinění dostane protože  se veřejně přizná k tomu, že se jednalo pouze o iluzi, nešlo o skutečné duše zemřelých. Je propuštěn, ale Uhl ho varuje, pokud bude s tímto představením pokračovat, vězení už neujde. Eisenheim však znovu vyvolá ducha Sophie a pak k úžasu všech přítomných zmizí. Jako by se rozplynul... (TV Prima)

kaposlav

Pre mňa osobne to bol večerný filmový zážitok. Dej ma držal v napätí a nepovšimol som si žiadnych nedostatkov. Dráma až do konca a tak sa mi to páči. Herci to zahrali na jednotku. ()

Jino

Hudba a triky jsou perfektní. Ovšem asi nevíce mi utkvěl v hlavě výborný herecký výkon Paula Giamattiho, který (a to se nebojím říct) je těsně v patách tomu Nortonovému. Edward Norton se Vás jako kouzelník Eisenheim pokusí vtáhnout do dramatu odehrávaném na přelomu 19. a 20. století, pokud se nebudete snažit tomuto "vtáhnutí do děje" odporovat, tak vše vyjde jak má a film se Vám bude líbit. Já jsem odpor ani při nejmenším nekladl, jsem nadmíru spokojený a konečným rozuzlením jsem byl mile překvapen. ()

shyster

Průměrný film, který je podobný s The Prestige. Musím namítnout, ale E.Norton tu není špatný jak můžete ze všech stran slyšet. Odměřenost prostě k jeho postavě patří (musí si zanechat trochu magičnosti). P.Giamatti je vynikající a J.Biel zachraňuje svou krásou (bohužel neměla ani co hrát - scénář ji moc nedal prostoru). Film má obstojnou atmosféru, která mi trochu připomínala již zmíňovaný The Prestige, ale po závěrečné vysvětlovačce, že všechno není jak se zdá, mi došlo že tady to byla jen nastavovaná kaše, která potom splaskla. ()

Tuomi

Často zajímavě řešená kamera a české exteriéry i interiéry. Jinak nic převratného. Trochu slabší herecké výkony. Zvlášť od Edwarda Nortona jsem čekal mnohem více. ()

marcek

Už delší dobu jsem uvažoval o přidání Edwarda Nortona do mé pětice nej. herců a tímhle filmem si ho potvrdil. Bravo ()

Pugo

Vcelku podarený film, hoci sa dalo predvídať ako to skončí. Norton, Biel priemer. Všetku pozornosť na seba strháva hlavné záporné duo Sewell, Giamatti, ktorí excelujú v každej scéne, v ktorej sú. Ale The Prestige je minimálne o tú hviezdičku lepší. ()

Petoss1

Váhal som či si film pozrieť, no presvedčil ma Edward Norton a urobil som dobre. Film je zo zaujímavého prostredia a so zaujímavou zápletkou hoci nedosahuje kvalitu Nolanovho Dokonalého triku bol som milo prekvapený pretože ide o nadpriemerný film.... čakal som iný záver ale nevadí. 80% ()

MrPierc

Hodnotit tento film byl pro mne oříšek. Začátek byl prostě umělý jako margarín značky Rama. Vše je takové umělé, mdlé, ale triky kouzelníka vás drží u obrazovky. Je to romantika zasazená do Prahy (alias Vídně), která je pěkně upravená do té doby. Konec je ovšem velkým překvapením. Během filmu naštěstí nikoho nenapadlo tam nacpat např. Trojana či jinou známou tvář z českých herců. Paul Giamatti převyšoval v hraní i Nortona. Hvězdička dolů za angličtinu v Rakousku-Uhersku, to se opravdu nehodilo ! ()

Sandstorm

Iluzionistu drží nad vodou především vynikající herecké výkony všech zůčastněných, hutná atmosféra konce 19. století a krásné exteriéry s výbornou hudbou. Bohužel příběh trochu pokulhává a není moc k uvěření a závěrečné vysvětlení možná ani nemuselo býti, protože každého středně chytrého diváka to muselo trknout samo, ale i tak tento film stojí za shlédnutí a ani chvilku jsem se u něho nenudil. ()

bourec

Tak tady to taky je slušně přepálený ode mě.Vlastně mě bavila jen ta konečná,docela jednoduchá pointa.A pak to seklo neskutečně J.Biel.Jinak půlka filmu hodně slušná nuda.60%. ()

Crawler-D

Co si budeme nalhávat, po všech stránkách na Dokonalý trik nemá. Magie, přestože falešná, je neuvěřitelně umělé vytvořené. Zápletka je fajn, ve výsledku se může zdát zbytečně vykalkulovaná a v případě několika postav narychlo uzavřená. Snad jen kamera a střih navozuje příjemnou atmosféru počátku devatenáctého století ve Vídni a Paul Giamatti exceluje v další své roli. ()

cubajz

kouzelnický snímek, který sice nemá na obdobně lazený Dokonalý trik, ale na mě stejně (nejspíš nějakým kouzlem:) celkem zapůsobil... ()

JohnRambo

Dosť som sa nudil. Moc ma to neoslovilo. OPRAVA!!! Neviem nad čím som vtedy rozmýšlal ale po dnešnom zhliadnutí 4*. Už len kvôli Edwardovi a tým kúzlam. ()

starbrejkr

Úžasné charisma Edwarda Nortona, to je motor tohoto snímku. Zajímavé je srovnání s takřka stejně starým Dokonalým trikem - zvláštní, že ve stejné době je objevily v určitých věcech podobné snímky, zajímalo by mě, jak a kolik toho o sobě navzájem v době vzniku věděli...Faktem však je, že Dokonalý trik je o něco promakanější a taky neotřelejší. Iluzionista tolik nového nepřináší (klasický dovysvětlující konec už jsme viděli hodněkrát, přesto potěší), ale velmi šikovně pracuje s dobou i s iluzionistickými triky. Bez Nortona by však skutečně byl poloviční, se zarostlou tváří nabral už ke svému značnému charismatu další kopu a je s potěšením sledovat každý výraz jeho tváře. Velice příjemná záležitost, nikterak pro hlavu náročná. ()

ifa

Iluzionista měl možná iluzi toho, že bude přehnaně dobrým a kouzelným filmem.Není však ani jedním.Přes ostrou barevnou škálu -->po vybledlé obrazy první poloviny jsme přeneseni do poloviny druhé, do poloviny o jistou polovinu lepší. Nudný rozjezd provázený nudným klišé-chudý potkal bohatou-je vyměněno za trochu temnější odstín, ale stejně, neokouzlil mě, neučaroval mi ani mě nezmagičtěl,a to zázračné vysvětlení na závěr, pánové, došlo mi to i dřív:) 70% ()

C0r0ner

Iluzionista utržil v roce 2006 drtivou porážku s Dokonalým trikem. Ne, že by to byl špatný film, ale proti Nolanově genialitě se prostě soupeřit nedá. Je to, jako kdyby šlo dítě proti obrněnému rytíři. Potěší výrazná česká stopa, ale jinak je film "pouze" lehkým nadprůměrem. 70% ()

Cheeter

Za mě rozhodně spokojenost, i když dělat z Prahy Vídeň jde prostě těžko. Velmi jsem spokojen s Konopištěm, které se ve filmu objevovalo poměrně často. Herecké obsazení podle mě dobré, dost mě překvapil Norton, které bych v takovéto roli asi nečekal a hrál zase jinak, než jsem ho do teď viděl hrát. Teda, než bych s ním viděl kde co, ale nebyl to ani první film. A tak nějak u mě zůstává taková podivná pachuť toho, že jde o korunního prince Leopolda.... i když asi chápu proč nebyla použita skutečná jména. ()

PF 2014

PF 2014