Iluzionista, který si dal umělecké jméno Eisenheim se narodil jako syn truhláře. V dětství se potkal s kouzelníkem, který ho naučil pár triků a ovlivnil tím jeho celý život. Jako mladý chlapec se seznámil s vévodkyní Sophií a zamilovali se do sebe. Vzhledem k rozdílnému původu obou mladých lidí, nebylo jejich lásce přáno a Eisenheim utekl z domova, aby si zachránil život. Asi po patnácti letech, kdy se živil jako velmi úspěšný iluzionista se vrací z cest po světě do Vídně. O jeho představení je velký zájem a jednoho večera se dostaví i korunní princ Leopold se svou snoubenkou Sophie von Teschen. Sophie se přihlásí jako dobrovolnice a vystoupí na pódium k Eisenheimovi. Později se dozvídá, že princ Leopold se ke svým přítelkyním nechová zrovna džentlmensky a je říká se, že jednu z nich dokonce zabil. Nicméně představení prince natolik zaujalo, že pozval Eisenheima, aby vystoupil na jeho soukromém večírku. Eisenheimovi se nelíbí princovo chování a tak ho veřejně poníží. Samozřejmě tak chytrým způsobem, že to není přímo napadnutelné. Princ se přesto urazí a podnikne vše pro to, aby Eisenheimovi byla další představení ve Vídni zakázána. Sophie a Eisenheim se setkají a Eisenheim ji žádá, aby s ním odešla. To se Sophie z obavy před Leopoldovou pomstou bojí udělat a prozradí, že Leopold plánuje puč proti svému otci císaři Franzi Josefovi I. Přestože má obavy, rozhodne se Sophie ukončit vztah s Leopoldem. Princ není zvyklý na odpor a hrozně reaguje velmi nepřiměřeně. Po pár dnech je vévodkyně nalezena mrtvá. Je očividné, že se jedná o vraždu. Princ je v podezření, ale chybí důkazy a navíc se k vraždě přizná jiný muž. Eisenheim je ze smrti Sophie zoufalý. Kupuje divadlo a zde vyvolá duchy zemřelých a také ducha Sophie. Na jedno z představení dorazí v přestrojení i Leopold a Sophiin duch řekne, že její vrah je mezi diváky a přitom ve vězení je muž, který se k její vraždě přiznal. Představení Leopolda velmi rozruší a tlačí na policejního inspektora Uhla, aby Eisenheima zatkl za podvod, ale Eisenheim se z obvinění dostane protože  se veřejně přizná k tomu, že se jednalo pouze o iluzi, nešlo o skutečné duše zemřelých. Je propuštěn, ale Uhl ho varuje, pokud bude s tímto představením pokračovat, vězení už neujde. Eisenheim však znovu vyvolá ducha Sophie a pak k úžasu všech přítomných zmizí. Jako by se rozplynul... (TV Prima)

Grafito

Pohádka o krásné princezně, zlém princi a kouzelníkovi.. otázka je jestli na takovou selanku třeba plýtvat Nortonem, Giamattim a hudbou Phillipa Glasse.. ()

jarvis

Edouši, čemu ses to upsal? jak už bylo řečeno, film je průhledný až hanba. a snad mi nikdo nechce namluvit, že by se ve Vídni vyráběly tak zoufale nekvalitní meče.. ? ()

pend

Zajímavé herecké obsazení, natáčení probíhalo u nás, ale historicky velice nepřesné, pointa je bohužel očekávaná... ()

Honny2

Iluzionista se na první pohled jeví jako hodně dobrý film, ale když to vidíte podruhé a více si všímáte detailů, spíše teda nedostatků, tak už je vidět, že je to spíše takový trochu lepší průměr. Mam rád Edwarda Nortona, hlavně kvůli Kultu hákového kříže, ale zde nic extra nepředvedl, možná hezky zahrál strhaného a zlomeného Eisenheima po smrti Sofie. ()

Ulrich

Celkem nuda s dvema vybornymi herci, ktera se vlece podle predpokladaneho schematu skutecne az do konce, ktery snad nemuze prekvapit nikoho. Navic funkcnost tohoto zvratu stoji a pada pouze na tom, jestli prejdeme s chladnou hlavou Nortonuv posledni trik, ktery cele vypraveni, do te doby hrane spise na realistickou notu, haze trochu jinam. ()

Dogmeat

Ještě štěstí, že mám tajuplné filmy rád. I když tohle bylo místy hodně scifi. To mám taky rád, ale v takové palbě bych ho tady nečekal. A na konec závěr - atmošku roztrhal jako starý hard. Nebyl vyloženě špatný, ale nějak tam nesedl. Dokonalý trik byl holt lepší. ()

zeromore

Fajný film - pěkná kamera, zpracování i výprava...Edwarda Nortona aji krasotinku Jessicu Biel mám hodně rád, i když tady zrovna do těch rolí mně ani jeden z nich moc nepasoval. Lepší by asi byly nějaké méně známé tváře, třeba Paul Giamatti jako vrchní inspektor byl skvělý. Film byl sice místy málo uvěřitelný, ale pokud se necháte unášet dějem a prostředím a nebudete hledat zbytečně chyby a nejasnosti, bude se vám to líbit. ()

melloun

Kdybych prvně neviděl tématicky podobný Dokonalý trik, asi bych byl potěšen více. Oba snímky mají společnou stavbu příběhu - vyprávění začíná téměř na konci děje a poté se vrací na začátek; závěrečné flashbacky vysvětlují, co se vlastně stalo - a stojí na hereckých výkonech hlavních představitelů. Především mě zajímal Edward Norton, bohužel jeho výkon nebyl nijak oslnivý a přitom jsem se na film díval víceméně jen kvůli němu. Naopak překvapil Paul Giamatti jako inspektor. Přes jisté zklamání se nakonec jedná o docela pěkný film. ()

Mat21

Rakousko-uherská společnost na prahu 20. století neměla pro vztah syna truhláře a dcery ze šlechtické rodiny žádné pochopení. A když je jejich plán na útěk prozrazen, mladý truhlářský tovaryš odchází sám poznat svět. O 15 let později se do své rodné Vídně vrací jako Eisenheim, uznávaný a vyhledávaný iluzionista prý disponující nadpřirozenými schopnostmi. Pověst o jeho schopnostech se rychle šíří a na jedno z jeho vystoupení zavírá korunní princ Leopold se svojí nastávající princeznou Sophií, ve které Eisenheim poznává svoji lásku z dětství. Ambiciózně uvažující Leopold se snaží nejenom svrhnout z trůnu svého otce a ustanovit Uhersko monarchií, ale na důkaz své pragmatičnosti i přijít na kloub všem trikům a záhadám tajemného šarlatána. Pověří tím vrchního inspektora policie Uhla, kterému proto nemůže uniknout tajné setkávání Eisenheima se Sophií. Jejich láska stále neumřela, ale jejich naděje na společný život se zdá být naprostou utopií. ● Film Iluzionista splňuje základní předpoklady úspěšného filmu: dokáže bavit i udržovat diváka v napětí. Ač je mistrovská iluze a zakončení filmu předvídatelné, nic mu neubírá na jeho kráse. ║10.5.2009║ ()

TaanStari

Oproti Dokonalému triku popkornovější, odlehčené. Ale někdy člověk prostě nemá náladu na těžko stravitelný film. A k pointě - já opravdu začínal věřit že je mrtvá :) ()

TomasKotlant

Film postrádá napětí, nedokáže ideálně vytvořit atmosféru, ale je zahalen do roušky magie, která z něj dělá tak dobrou iluzi, že se v ní veškeré nedostatky ztrácí. ()

Luqi

Copperfield nech tento film ani nepozerá - všetky triky vyrobené digitálne, a naviac pôsobili ako keby čaroval sám Harry Potter. Jednoducho je to okato nadprirodzené, nepasuje to so záverom, podľa ktorého to boli len triky .......... Čo sa týka deja, od polovice priehľadné ako jedna z tých Eisenheimovych vykúzlených postáv. A tým pádom až do konca nudné, nakoľko ani ostatné zložky nezaujali (a keď už tak negatívne). ()

jorgus

na tomto filmu pro me byli nejlepsi exteriery ceskych mest a zamku..opravdu krasne natoceny..co se tyce deje cely dej mi prisel relativne nezazivny..na film do kina me to prislo televizni, zaverecny twist jsem opet jako se stava posledni dobou mym zvykem jsem trochu nepobral...:) ()

Money_too

Čekal jsem víc...herecké výkony slabé a nevýrazné,nejlepší byl Paul Giamatti. Zároveň mě zklamalo, že se člověk ani nedozví jak triky a iluze dělal...Oproti jednou tak lepšímu filmu ,,Dokonalý trik" výrazně slabší. V Nolanově dílku se člověk aspoň dozví, co se a jak dělá. A o to v těhle filmech jde.. Dovolit nám obyčejným divákům náhlednout do světa kouzel,triků a iluzí. ()

kailik

Ten konec me mel pravdepodobne asi nejak dostat, ale tady to bylo jasny uz nejakou chvili pred tim. Dobrej prumer, ale rozhodne to je takova slabsi kopie Dokonaleho triku, u nej jsem mel na konci otevrenou hubu. ()

goniss

Není to vůbec špatný film. Celkový dojem 60%, daleko větší ve mě vzbudil Dokonalý trik s Balem a Jackmanem. Líbil se mi zvrat zhruba uprostřed filmu, kdy jsme sama nevěděla, co se bude dít dál, a to je dle mě jen pro dobro filmu - jste radi když všechno víte dopředu, než když vás to překvapí? Závr mě překvapil, ale trochu mě štvalo, že jsme nevděla pravý smysl jeho kouzel/iluzí.. Narozdíl od Dokonalého triku, v tomhle fillmu nebyli vysvětleny nkteré triky, a celé hraní se spíš odehrává na od magického slova smyslu, toho pravého, nikoli trikového. Kdežto v Dokonalém triku sme později smysl všeho nachzeli, a zároveň žasli. Možná je blbost srovnávat tyhle dva filmy, pro mě je ale Iluzionista zajímaý pohled na odlišný způsob filmů s triky. ()

Darth Vader

Jsem milovník tajemna a mystických kouzel a toto je film pro mě jako dělaný. Stejně jako Dokonalý trik (ten mám ještě radši) mě oslovil jak skvělým obsazením tak nápaditým příběhem. Je to možná uděláno trošku uměle a sem tam triky kolísají, ale mě se to moc líbilo a přiznám se, že jsem jej neviděl jen jednou:) ()

Saur.us

Rok 2006 byl rokem kouzelníků. Ch. Nolan vydal skvělý Dokonalý trik a N. Burger o špetku horšího, a vlastně úplně jiného Iluzionistu. V obou případech jde o hezky zamotanou podívanou s překvapivým rozuzlením. Zde jde ovšem spíš o rozuzlení typu Podraz, ale to bych prozrazoval možná až příliš. Velkou měrou přispělo k celkové úrovní snímku duo Norton - Giamatti, dvojice kvalitních herců, kterým přisluhovala pouze hezká tvářička v podání J. Biel. ()

Platom

Proti výbornému Dokonalému triku přeci jen pokulhává, ale i tak si udrží divákovu pozornost a to hlavně díky citlivé romantické stránce příběhu. Triky iluzionisty působí dost uměle a velmi nereálně, což filmu trochu ubírá na celkové autentičnosti, se kterou právě zmiňovaný dokonalý trik nemá problém. ()

PF 2014

PF 2014