Absolventka práv Andrea Sachsová zvaná Andy by se chtěla stát novinářkou. Jako průpravu chce vzít na rok místo ve vydavatelství Elias-Clarke. Tady vydávají i proslulý módní časopis Runway, v jehož čele stojí chladná a obávaná Miranda Priestlyová. Už v den, kdy se přijde představit, si Andy všimne, že se před ní třesou všichni zaměstnanci, zejména asistentka Emily Chaltonová, která právě povýšila a šéfka za ni hledá náhradu. Mirandě nepadne do oka Andyino oblečení a jedná s ní zvysoka: dívka se domnívá, že ji nechce přijmout, a odchází. Na poslední chvíli si to ale Miranda rozmyslí. Andy nastupuje na místo asistentky a zpočátku jí všechno připadá jako zlý sen: nikoho nezná, nic nestíhá, pokud se jí někdy něco podaří, Miranda zůstává chladná, a pokud něco zkazí, dostane vynadáno. Šéfka ale požaduje, aby jí byla kdykoli k dispozici, a Andy začíná zanedbávat své přátele včetně Nata, se kterým žije. Zato se seznamuje s ikonami světa módy a potkává i slavného novináře na volné noze Christiana Thompsona, který se jí hned začne dvořit... Nigel, nejbližší spolupracovník Mirandy, jednoho dne vybere Andy jiné oblečení, ve kterém ji nikdo nepozná. a s oblečením jako by stouplo i její sebevědomí. Miranda si jí poprvé skutečně všimne a práce jí jde hned lépe od ruky. Občas se ještě sice dopustí nějakého faux pas, ale kupodivu vyhazov nenásleduje. Miranda ji ale zkouší dál: když odjíždějí její dvojčata k babičce, přejí si ještě nevydaný díl Harryho Pottera a Andy ho má obstarat. Nakonec jí pomůže právě Thompson. Zdá se, že i sama Miranda je překvapená faktem, že její druhá asistentka úkol zvládla. Zato Andyin vztah s Natem trpí. Vše vyvrcholí v den, kdy Andy nepřijde na oslavu jeho narozenin, protože musí doprovázet Mirandu na večírek. Nata se tato událost velice dotkne a zdá se, že jejich vztah je v troskách... Pak Miranda oznámí Andy, že ji s sebou vezme na přehlídku do Paříže. Na tento každoroční vrchol sezony se ale už rok těší Emily, která kvůli tomu podstupuje všelijaké diety. Andy je zděšená představou, jak bude zklamaná, odmítnout ale nedokáže. Emily vzápětí ve spěchu spadne pod auto a má zlomené nohy, takže by stejně nemohla jet. Na Andy se ale velice zlobí. V Paříži Andy září a své šéfce pomáhá ze všech sil. Nigel jí oznamuje, že se brzy stane společníkem výrobce módních doplňků Jamese Holta. Miranda prý už o tom ví – sama ho doporučila. Andy jde na romantickou večeři s Christianem a skončí s ním v posteli. Ráno jí mladý muž oznámí, že šéf vydavatelství Irn Ravitz má v úmyslu Mirandu vyhodit a na její místo dosadit mladou Francouzku Jacqueline Folletovou... (TV Prima)

corax8

Výkon Meryl Streep posunul tento film ke třem hvězdám. Pro mne určitě zajímavý motiv příběhu, ze kterýho mi bylo na zvracení. Proč by měli lidi vypadat "hezky". Nechápu. Myslím, že by se film dal natočil líp a toto téma více propracovat. ()

Cristina

Opět Meryl zazářila.Díky tomuto filmu se Streep zařadila mezi mé oblíbené herečky. I když filmy o modě nějak v lásce nemám, a tenhle film jsem zpočátku "neuznávala",poté co se mi dostal do rukou jsem opravdu musela zpytovat svědomí:) I přes to,že se celý děj točí okolo 1 ženy-"bohyně," jmen (ne)známých návrhářů a o světě plném luxusu,se mi film velice líbil.Nenáročné vypravování o obyčejné dívce, která díky své nové práci pozná i druhou tvář světa,je vhodné i pro diváky méně zasvěcené do tajů mody. ()

MAKITA

americký romantický film, stačilo jednou, nejsem typ na tyhle filmy, ale jinak v žánru asi dobrý. No ale tři hvězdy sem už dal poměrně lepším filmům.. takže tak.. ()

Mazi23

Baví mě móda, baví mě inspirace reálnými postavami, baví mě herecké výkony. Ten film prostě baví, čert vem to, že humor to není zrovna intelektuální. ()

january

Takovy ten film, u ktereho od zacatku nejen ze vite, jak skonci, ale dokonce i vite jak ke konci dojde. A to uz je prilis. Navic delat z ultrastihle Hathaway, ze je moc tlusta do satu pro modelky... to uz je vrchol. ()

Rapollo

"Evereybody wants this. Everybody wants to be us." Neznám ženu, která by tento fakt nerespektovala. Jen ve filmu se přihodí, že hrdinka opustí svět high fashion a klesne do ordinérní žurnalistiky. Nicméně film je přesně tak výsostně kvalitní, jak jsem očekával. Na rozdíl od Sex and the City tohle není pouhá přehlídka značkových kolekcí, ale Frankel jde mnohem více po příběhu a postupném odkrývání figur a jejich zákulisí - začíná to pohledem na odosobněnou skleněnou škatuli firemního mrakodrapu, pokračuje až k důvěrnému momentu plačící bossky v jejím apartmánu a konec se uzavírá za emocionálním vystřízlivění v luxusní limuzíně. Meryl Streep je neskutečně famózní. Její: That's all." je třešničkou vyšperkovaného hereckého výkonu. Anne Hathaway naprosto přesně vyplňuje protipól nerozhodného a lehce zmateného mládí a nijak nezaostává. Nějaký chytrák pode mnou napsal, že je jako herečka "snaživá". Hm... víte, ona je jaksi tato "snaživost" součástí role. Čili je hraná. A velmi dobře. A nakonec ještě musím zmínit brilantní vedlejší figurky v podání Tucciho a Emily Blunt. Nemohu si pomoci, ale tento filmu je skutečně excelentní, a k tomu nemusím být znalec módy. ()

MissDark

Nevěděla jsem, co od tohoto filmu očekávat. Zvlášť když se kritici jen hemžili špatnými recenzemi. Ale strach nakonec přešel už po pár prvních scénách a mě tato "dámská" komedie přirostla k srdci. Ano, až na Meryl Streep nejsou herecké výkony až tak přesvědčivé a scénář někdy trochu povrzává, ale ten film má kouzlo. Ano, pro toho kdo se nezajímá o módu, koho neláká podívat se na mola a komu není sympatická Anne Hathaway může být tento film naposto nudný a nezajímavý. Ale mě bavil a opravdu jsem se několikrát ze srdce zasmála. Není to top, ani mezi komediemi, ale má něco do sebe a když mi je smutno, vždycky si ho ráda pustím. ()

luciluci

priemerná romantická komédia o šedej miške, ktorá urobí kariéru vo velkom biznise a potom si samozrejme uvedomí, aké sú skutočné hodnoty života. Film, ktorý ide presne podla šablóny a ani trochu sa z nej nepokúša vymaniť. Jeho cielom je dať divákovi presne to čo točakáva a nijako ho nerozrušiť niečim neočakávatelným. Na jedno pozretie dobrý, ale to je asi tak všetko. Ani herecké výkony tu nie sú nijak ohromujúce, že by z nich človek žasol. Solídny priemer. ()

Bila_pani

Příjemný, vtipný a výstižný snímek vykreslující absurditu módního průmyslu se skvělou Meryl Streepovou v roli Mirandy alias Anny Wintourové... Pozadu nezůstává ani Anne Hathaway anebo Emily Blunt v roli první a posléze druhé asistentky. "Držím novou dietu. Nic nejím a když je mi na omdlení, vezmu si kousek sýra." ()

effulka_kebulka

Mezi romantickými komediemi patří k tomu lepšímu, co mohla americká trvorba vyprodukavat. Meryl Streep opět dokazuje, že není pouze herečkou vážných rolí. Přijemně překvapuje i Anne Hathaway, která odhodila tvář princezny Mii a velmi příjemně ztvárnila roli začínající "asistentky". Celkově tedy 70% ()

JARDAHONDA

Režisér David Frankel natočil povedený "stylový" snímek. Mezi hlavní postavy patří Meryl Streep v roli co by drsné a nekompromisní šéfky módního průmyslu.. Dvě sekretářky svádí mezi sebou boj o její přízen. Ovšem jen jedna z nic ji získá, změní postoj a hodnoty.. To jen ve stručnosti k tomuto zábavnému dramatu s hezkou myšlenkou..**** ()

Bayonnet

Ve svém žánru dokonalost!, protože nikdo neumí zahrát tak věrně jako Meryl Streep. Anne Hathaway jsem viděl poprvé a musím říct, že když už se dívám na takovýto film, tak mě musí uchvátit herečka, protože alespoň se dá na něco dívat, v případě Anne H. je to jednoznačné, hned na začátku jsem si na ní zvykl. A příběh je skvěle zpracovaný. Takže se těším na Anne H. v roli Catwoman v Dark Knight Rises. Za mě trochu slabších 5* ()

Evziiik

Pohodový snímek pro každého. Móda, lesk a dokonalý život oproti skutečným životním hodnotám. Snad nesmrtelné téma. Miluju Anne Hathaway, která v této roli (jako vždy) excelovala, stejně tak hvězdný výkon protivné, rozmarné, všemi nenáviděné a zároveň v jistém smyslu všemi milované Maryl Streep v roli Mirandy. Film ukazuje nejen pozlátko a úžasný svět módy, který vidíme navenek. Především odhaluje, jaký dopad má tento život v luxusu, kráse a světě fotografů na osobnost člověka. Ač se to zdá jakkoliv nemožné, i mrcha Miranda má svoji dobrou stránku. Jen je ukrytá natolik hluboko, že už ji nikdo nevidí. Obětovala život svojí hvězdě, přestože jí úspěch bere partnery a soukromí. Andy je nadaná obyčejná dívka, která není příliš hezká a móda je to poslední, co ji v životě zajímá. Má skvělé přátele a láskyplný vztah. Láska se z něho ale pomalu začíná vytrácet poté, co Andy dostane místo asistentky v módním časopisu Runway a my sledujeme, jak se inteligentní mladý člověk dokáže změnit pod tlakem a vlivem svého okolí. Ztrácí přátelé, soukromí, lásku. Vše obětuje skvělé kariéře, pro kterou by miliony holek vraždily. Andy si ale nakonec uvědomí, že tohle není ten život, který doopravdy chce a narozdíl od Mirandy je schopná se ho vzdát. Sice se vrací ke svému "příšernému" vzhledu šedé myšky, ale získává zpět svobodu a vlastní život. ()

mmiri

Nevím proč, ale tenhle film se mi fakt líbí. Ne, nemám rádaá Anne Hathaway nevím co na ní všichni vidí, mě prostě nepřipadá ani hezká ani dobrá herečka, ale Meryl Streep to už je jiný kafe, ta tuhle obyčejnou americkou komedii pozdvihla o úroveň výš. ()

Kathykat

Ohraný příběh, z popelky se stane princezna, k tomu všemu pořád stejná herečka (Deník princezny..), ale musím uznat, že to hraje dobře. Meryl Streep byla skvělá, pravá zlá baba :) Příběh bych ale víc umocnila, dalo se víc poukázat na luxus a značky. 3* ()

OSCARS - výsledky

OSCARS - výsledky