Bezva finta

• Československo Bezva finta (více)
TV spot

swiss

Ano, souhlas. První polovina je lepší, než druhá. Je to jako Prison Break - dokud byli ve vězení, bylo to lepší... ()

hlína

Asi téměř jediná belmondovka, která mě fakt baví. Finta zas tak velká nebyla ale byla to docela sranda a Belmondovi tenhle rozharanej styl komedie sedi. Na filmu mi pak vadila jen ta otravná a zbytečná větev příběhu s tim tupym řidičem tahače... ()

cinemaboy7

"Všichni mě musíte mít rádi! Jsem smutný klaun. Řekněte, že mě máte rád!!" " Mám Vás rád klaune." "Neslyším, víc nahlas." "MÁM VÁS RÁD KLAUNE!!!" Prostě dokonalé, pouštím si to pořád dokola. ()

R4D0

Začiatok sa veľmi dobre rozbehol a k tomu sa pridalo aj pár dobrých hlášok,vtipov,a vsúviek ale ku koncu to prestávalo a moc nechýbalo a hodnotenie by kleslo. ()

bakeero

Nezapomenutelný Belmondo jako klaun, co vykrade banku velmi originálním způsobem - který byl od té do by nesčetněkrát zremakovaný. ()

Inozuka

"Klauny nemám rád. Jako chlapec jsem se jich bál." Další z komediálních klasik mého dětství. Pamatuji si jak jsme na tom byli s bráchou a rodiči v kině. Nejvíc nás tehdy bavil Lasky a jeho snaha o běh na letišti. Překvapivě i dnes mě Bezva finta nenudí, přestože jsem ji viděl již x krát. Belmondo předvádí svou klasickou směsku šarmu a drsňáctví, krásná Kim Cattrall kuje pikle, Guy Marchand je bezbranně naivní a Lasky opět nezklamal.... ()

Lupes

Tohle je opravdová komediální klasika, vedle Zvířete asi nejvtipnější role Belmonda. Uznávám, že jako dítě Normalizace vnímám podobné filmy s velkou dávkou nostalgie; ani ta mi však nebrání se ve stařeckém věku opět a opakovaně zasmát. ()

Luxocculta

Z lehce prostoduchého začátku se film postupně hezky rozjel a na konci ve mně zanechal dojem bezva pohodového bijáku. Belmondo, přestože je v roli lupiče, z toho zase vychází jako neskutečnej klaďas a bourák. Zvlášť, když se mu podařilo odolat nástrahám a fintám žhavé Kim Cattrall. 70 % ()

gemi

NIKDY se po letech nedívej na filmy, které jsi v dětství miloval! Zklamání je více než pravděpodobné. V dětství a dospívání jsem to viděl x-krát. Pamatoval jsem si geniálního hrdinu, který dokázal vymyslet neuvěřitelně propracované finty, se kterými obelstil důmyslnou policii i fikaného protivníka. Jenže v dospělosti zjišťuji, že hrdina je malinko trotl, v lepším případě s průměrným IQ, kterému to vychází jenom proto, že všichni okolo jsou lobotomizovaní idioti. Ach jo. Dnes bych tomu dal dvě. V lepším případě. ()

Belmondicek

"Je to šús, všechny nás zabije! Pomooc!!...Nemusíš to zpívat!" Belmondo tentokráte ztvárňuje lupiče Grimma, jenž se chystá vyloupit jednu z největších a zároveň nejlépe chráněných montrealských bank. Do budovy vnikne přestrojen za klauna. Přestože je budova obklíčena policií, rafinovaným způsobem se mu podaří uniknout a s komplici vynést všechny peníze. Po jeho stopě však nejde jen policie, ale také jeho bývalý spoluvězeň Lasky. Chytře vymyšlený příběh a skutečně bravurní a rafinovaná finta nabízejí plejádu neotřelých situací v Bebelově osobitém podání. Vedle něj se neztratili ani výborný ňouma Guy Marchand a krásná, ale nevyzpytatelná Kim Cattrall. Krom toho parádní je i hudba a ústřední písnička pro mě neznámého skladatele Serge Franklina. Dokonalý scénář a dialogy vypiloval Francis Veber. Klasikou je i špičkový kinodabing s Krampolem, Štěpničkou a Friedrichovou. "Vypadám teď jako blbec!...Ty k tomu moc nepotřebuješ!" ()

junxi91

Typická francouzská policejní komedie s trochu roztříštěným a hodně ztřeštěným dějem. Belmondo v roli lupiče Grimma oblečeného za šíleného klauna, který se rozhodne přepadnout Kanadskou banku v Montreálu. Na místo přichází po důkladné rekognoskaci terénu jako dynamitem opásaný dětský klaun, kterého nečekaně obklopí partička dětí, což mu trochu kazí plány a je na ně proto protivný, ale jakmile jedou kolem policajti, tak je z něj opět vtipný klaun. Vleze do banky a rozpoutá peklo s pomocí svých kumpánů - plešatým týpkem Georgem s nalepeným knírkem, a za těhotnou ženskou se vydávající Lisou, Georgeovou milenkou, kteří se vydávají za návštěvníky banky. Začne terorizovat rukojmí, především tedy George, kterého si bere jako hlavního rukojmího a vyhrožuje jeho zastřelením a málem mu odlepí knírka. Následně se chce dostat do bankovního trezoru, ale ředitel mu jej odmítá otevřít, a tak se vytasí se svým triumfem v podobě dynamitu pod kabátem. A tak jej ředitel pustí dovnitř, Grimm si pobere peníze, ale ven se dostat nemůže - je tam spousta policistů. Je nutno s policisty vyjednávat a jako první si Grimm objednává pizzu, kterou mu policisté polejí uspávacím prostředkem. Grimm je sice šílenec, ale není hlupák, a tak dá pizzu sníst strážnému, který je pak spící (naštěstí ne mrtvý) vyvezen z banky. Následně si nechá objednat vrtulník, který má přistát před bankou, aby s ním mohl uprchnout. Mezitím začne z dobré vůle propouštět rukojmí - nejprve zmateného a vyděšeného George, který vypovídá policistům o tom, jaký byl ten klaun šílenec, a poté také "těhotnou" Lisu, která jej naopak označí za gentlemana. Dalším propuštěným je jistý stařec, který není příliš sdílný a potřebuje si zavolat z budky své manželce. Místo toho volá policistům jako lupič a požaduje odlet vrtulníku, jelikož jsou v něm určitě umístěny nálože, což má být další past po té pizze s uspávadlem. Následně se vypaří a někde u popelnic se převleče do civilu, při čemž jej vidí jeden z mladých kluků, který pozná, že není skutečným klaunem a nechá se štědře uplatit. Náš trojlístek začne ujíždět autem a Grimma znervózňují vášnivé projevy lásky mezi Georgem a Lisou. Dalším problémem je vlezlý tlustý řidič odtahovky Lasky, který chce také svůj podíl z lupu. Dochází ke komickým nehodám, kdy auto napálí do výlohy banky, je povolána policie, ale Lasky si je zahákne a pěkně odtáhne ven z výlohy. Grimmovi se povede osvobodit z háku a ujet, nicméně Lasky si je opět najde na střeše. Grimm mu nabízí 50 tisíc dolarů z lupu, ale Lasky je nenasytný, a tak nedostane nic. Přesto se však nikdy nevzdává a později místo tahače řídí rovnou celý kamion a odposlouchává policejní vysílání, takže má perfektní přehled o tom, kde se "dva muži a jedna žena" nacházejí. Ti mu ujíždějí v autobuse. Mezi Grimmem, Georgem a Lisou vzniká jakýsi milostný trojúhelník, Lisa je oficiálně s Georgem, ale ten je podle ní ubožák a raději by byla s frajerem Grimmem, který je vlastně hlavou celé operace. Lisa má u sebe také všechny peníze, protože je schovávala ve svém "těhotenském břiše". Další srandu si naše trojice užije s natvrdlým tlustým taxikářem Jeremiem, který je má zavézt na letiště a přitom poslouchá hlášení v rádiu o dvou mužích a jedné ženě na útěku, a snaží se předstírat, že si ničeho nevšimnul. Grimm s Georgem se s ním pak na odlehlé samotě radí ohledně toho, co by s ním udělal na jejich místě. Dohodnou se na tom, že jej svlečou a vezmou mu šaty. Chudák je pak naháněn kanadskou jezdeckou policií, vyruší mladé milence a zadržen skutečnou policií, které má pomoci jako svědek při hledání naší trojice. Společně se dostaví do letištní haly, kde má poznat své únosce a lupiče v jednom, nicméně Jeremie schválně dělá, že je nevidí. Sejdou se na záchodě a na oko natvrdlý taxikář se nakonec ukáže jako pěkný výkuk, když dostane z Grimma několik set tisíc z lupu, jinak začne křičet a nahlásí je. Naše trojice tak odletí do Paříže, ale Lisa chce utéct pouze s Grimmem a nechat George samotného a bez peněz. Grimm to však jako správný kámoš odmítá - gratuluji, dal přednost příteli před kundou. A tak oba skončí bez peněz a vydají se do Říma, kde by mohli vykrást další banku, ne? Jo, bylo to vtipné, ulítlé, ztřeštěné a nic tomu nechybělo, určitě se na to rád podívám znovu. () (méně) (více)

Tiiso

Možná jsem to s 5 hvězdama trochu přehnal. Ale je to zábavná a dobře vymyšlená legrace kde kanadské peníze se projevili hlavně ve výpravě a snímek je rázem filmovější. Jak jsem podotknul je zde hlavně zábava a opravdu je to bezva finta takto vyloupit banku. Kdo ví kde Nolan vzal inspiraci k první scéně ve svém Temném rytíři. ()

Jacccob

Skvělá komedie, která je ale v druhé části výrazně nudnější než část v bance. Ale jinak zde opět Belmondo kraluje a u tohoto filmu se nic jiného než pizza jíst nedá. ()

Zemřel Jean-Paul Belmondo

Zemřel Jean-Paul Belmondo