Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Další z mnoha autobusů odváží cestující na dovolenou k moři. O bezpečnou cestu se starají řidiči Karel a Karel, kteří hned na začátku cesty vyzývají cestující, aby se nechovali jako prasata a vraceli hnědé podšálky, čímž většinu cestujících pobaví. Průvodkyně Pamela je velmi milá, až naivní, což baví hlavně dva gaye Ignáce a Oskara, s nimiž cestuje i jejich kamarád, známý zpěvák Max. Jolana, která na dovolenou pozvala své rodiče, je nesebevědomá, ale inteligentní mladá žena se srdcem na dlani. Nejmladšími cestujícími jsou dvě dívky Denisa s Irmou, které s opovržením pozorují nejstarší účastnice zájezdu Helgu a Šarlotu. Mezi cestujícími nechybí ani typická maloměstská rodina, táta Jarda, máma Jituš, malá dcerka a syn Jakub, který si nechal namluvit, že je gay. Jarda s Jituš mají omezené myšlení a jsou přesvědčeni, že homosexualita je nakažlivá, tudíž se od gayů, Ignáce a Oskara, drží stranou. Cestující Vladimír je tichý mladý muž, ale když je Jolaně špatně, podá jí na zvracení svou igelitovou tašku, i se zapomenutými brýlemi. Po příjezdu k moři se všichni ubytují a začnou se pomalu poznávat u moře. Všichni účastníci zájezdu mají o své dovolené nějakou představu, která se ne vždy vyplní... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (1 036)

Gimli 

všechny recenze uživatele

Účastníci zájezdu nijak zvlášť nezaujmou ani neurazí. Za pozornost stojí opravdu hezká kamera a dobrá režie. Scénář je zcela průměrný, i když je, čemu se smát, a hrdinové vám nebudou lhostejní. Pokud nebudete mít někdy večer co dělat, koukněte na Účastníky zájezdu. Ale když to neuděláte, o nic nepřijdete. ()

Phobia 

všechny recenze uživatele

Soubor epizod o bandě čecháčků na zahraničním zájezdu - žádný souvislý děj, jen sled scének věnovaný jednotlivým rodinkám a charakterům. Herci většinou obstojní, dialogy chvílemi vtipné, chvílemi křečovité, tak trochu nuda z mého hlediska, ale čekala jsem, že to bude horší. Mírně příjemné překvapení. 59% ()

Reklama

Djoker 

všechny recenze uživatele

Na Účastnících je skvělé, že ve většině diváků vyvolají vzpomínky na vlastní dovolenou a zároveň ztotožnění se s hlavními hrdiny. Avšak u mě osobně některé scény vyvolali i depresi a smutek. Možná to je záměrné, ale já tyhle hořké komedie v lásce prostě nemám. Pokud mám vyzdvihnout jednoho herce, tak pana Krobota. Tu roli mu už nikdo neodpáře, filmu jasně vévodí. ()

sportovec 

všechny recenze uživatele

Pozoruhodný jev - nástup demokracie - provází viditelný pokles kvality polistopadové filmové produkce - nepotěší ani nezahřeje. A to ani tam, kde se jedná o relativně slušné dílko. ÚČASTNÍCI jsou až příiš poplatni ne příliš zdařilé literární předloze, která ulpívá na povrchu postav i dějů. Divákovo zvídavé čekání - kdy se za jakžtakž omalovanými kulisami objeví cosi podstatnějšího, se ze zvídavého mění v zívavé a ze zívavého v čím dále méně zastíranou nudu. Vydrží-li, nezklame se. Zájezd opravdu dojel do místa svého výjezdu a opravdu se nikomu nic nestalo. Do mýdlové telenovely se nepropadl a drtínek ne zcela špatných postřehů a momentů tím také nezanikl, byť herci neměli mnoho co hrát. Zbývá rezignující lítost - protože i když hody nebyly, o hladovění se také mluvit nedá. Je to moc nebo málo? ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet CZK-miliónovTržby Celosvetovo $3,658,378║ Možno mierne jednoduchý príbeh ako býva v poslednej dobe zvykom a trošku veľa postáv na to aby vynahradili skratkovitý dej, ale našťastie pár vydarených vtipkov sa tu nájde, hlavne vďaka Pavlu Liškovi, zas Anna Polívkova pôsobila mierne otravne až monotonne, mali jej dať radšej menej priestoru. /videl v kine: 60%/ ()

Galerie (8)

Zajímavosti (40)

  • Max (Ondrej Kovaľ) když přijíždí taxíkem k autobusu, má na dveřích číslo 257 257 257. Toto číslo je i dnes platné a používá ho City Taxi Praha. (PAULOO)
  • Adrian Jastraban se hned první den spálil doruda, takže ho museli „zbělovat“. [Zdroj: Denik.cz] (Duoscop)
  • „Nezapomenu na scénu s kolegou Martinem Pechlátem, který mě měl coby potápěč šmírovat pod vodou a při tom masturbovat. Stále jsme režisérovi odplouvali mimo záběr, protože jsme byli na širém moři, kde nás unášel proud. S Martinem jsme pak už byli tak vyčerpaní, že nám raději házeli záchranné kruhy, abychom nemuseli stále plavat a mohli si odpočinout. Dost jsme se s tím natrápili, podobně jako se scénou, jak vylézáme z vody a křičíme: ‚Úchyl, je tady úchyl.‘ Tu jsme pro změnu nestihli natočit během jednoho dne, kdy bylo pod mrakem, takže jsme ji dokončovali několikrát vždy těsně po východu slunce. Měli jsme na to pokaždé asi jen čtyřicet minut, než začalo slunce svítit naplno, takže jsme ji točili asi tři dny po sobě,“ prohlásila Eva Leinweberová. [Zdroj: Denik.cz] (Duoscop)

Reklama

Reklama