Aiax

Příjemná, vtipná, pohodová letní podívaná úplně o ničem. Zvažoval jsem, jestli lepší tři nebo horší čtyři hvězdy, ale za Annu Polívkovou... :) ()

Mairiel

Až na to otřesné připomínání sponzorů se mi film docela líbil.. Jasně, žádné velké umění to není, ale ne že by se člověk nezasmál. ()

L_O_U_S

Sledoval jsem v autobuse cestou ze zájezdu a místy jsem nic neslyšel, takže hodnotím s rezervou. Nenašel jsem ve filmu žádnou nosnější myšlenku a všechno se točí kolem "toho jednoho". Pamela je neskutečně vlezlá a otravná, oproti tomu Jolana sympatická (není mi jasné, proč se považuje za ošklivou). Max si přijel odpočinout od ženských, ale neví, do které z přítomných tří blondýn zasunout. Film mě nepobavil a ani nijak zvlášť neurazil, ale za vyčpělost tématu nemůžu dát víc než dvě hvězdičky. Za pozitivum považuju, že pár hlášek zlidovělo. (381.) ()

Blackhand47

Už jsem si začal myslet, že by mě i česká tvorba mohla začít zajímat a nakonec jsem si pustil film, o kterém sestřenice nepřestala básnit. No... nějakou dobu na nic českého vyjma tvorby Divadla Mír asi nekouknu. Účastnící zájezdu nemají jako takhle ani žádný pořádný příběh a jedná se jen o velkou směs trapnosti, kdy pozorujeme několik jedinců, jak řeší své problémy na dovolené. Každý to chce dělat s každým. Ha ha ha. Bojíme se teploušů. Ha ha ha. To fakt ne. Školačky na svůj věk mluvou opravdu nepůsobí a ty dvě babky jsou fakt divné postavy. Jediným plusem na filmu je dvojice Karel a Karel, ale ze svých zážitků z dovolené bych dokázal napsat daleko lepší film. 20% ()

halogenka

Další film plný karikatur podle Viewegha. Zbytečně šroubované repliky. Snaha o reflexi "čecháčků na dovolené" vychází plytce a trapně. Ani skvělí herci nepomohli. Klad spatřuji v některých dobře nasnímaných scénách, v pár záblescích normálních dialogů. Ale co provedli s postavou Jolany je fakt nehorázné! ()

Skip

Docela jednoduchý film bez nápadu, který se ale dá zvládnout bez trvalých následků a zívání nudou. A ten, kdo by to nezvládal, to může vypnout a má klid. ()

Colonist

Normálně bych na takový film nekoukal, ale náhodou jsem na něj natrefil v televizi. Protože takové cestování autobusem k moři dobře znám, nakonec jsem se rozhodl dívat. První část filmu (jízda autobusem) nebyla špatná. Byly zde komické situace, Karel s Karlem a rozmanité postavičky cestujících. Některé situace mi dokonce přišly trochu povědomé. Kdyby se film držel v podobném duchu, bylo by to lepší. Bohužel, když všichni dorazili k moři, bylo to čím dál více slabší a slabší a jako většina nových českých filmů se to postupně stáčelo jen a jen k přitroublým vztahům a sexu. Sice se tam čas od času objevilo něco vtipného, ale jinak už to nebylo nic moc. Škoda. ()

kajas

Nejlepší scény filmu? Přece Karel, Karel a hnědé podšálky! Kniha (první, kterou jsem od Viewegha četla) je dobrá, ale filmové zpracování mi přirostlo k srdci víc. A co si budeme povídat, díky některým úderným hláškám je tento Vejdělkův debut zatím asi jedinou českou komedií 21. století, která má šanci zkultovnět. ()

Aleee89

Film nám pustili na zájezdě v autobuse - typické, že? Ne že bych se na jeho podívání bůhví jak těšila, čekala jsem pohodový film a toho se mi taky dostalo. Děj je jednodušší, ale zase postavy jsou skvělé jak charakterově udělané, tak zahrané. I když třeba Pamela mi byla protivná a nesympatická, Holubová a nebo Liška byli kouzelní (a samozřejmě i další). Nic moc jsem neočekávala, je to normální film na ukrácení dlouhé chvíle, ale taky jsem si myslela, že se více nasměju. Na české poměry však dobrý. ()

Vědma

Po každé repríze mi tento film přijde smutnější. Asi je to komedie, ale je smutná, přesto se mi líbí. Knihu jsem nečetla, možná se mýlím, ale řekla bych, že Jiří Vejdělek ku prospěchu věci eliminoval ducha Michala Viewegha, ()

Lennnnna

Ať si kdo chce, říká, co chce, já mám Vieweghovy knihy opravdu ráda, jsou čtivé a zábavné a dají se nádherně převést do filmu. Zatímco knižní předloha Účastníků zájezdu na mě působila poněkud depresivně, jsem mile překvapena, že ve filmu tomu tak není - bezvadná pohodovka. Teď mám jen strašnou chuť vyrazit někam na dovolenou:o) ()

Tygrys

Budu holt muset na nějakou dobu zanevřít na české filmy. Účastníci zájezdu mě zklamali a to jsem slátaninu čekal. Horšímu hodnocení zabránily hezké ženské a semtam povedené dialogy. Účastníky Zájezdu hodím do jednoho pytle s Hrubešem a Marešem zatřesu s ním a budu doufat, že všichni Horem Pádem potáhnou Doblba! ()

Laurent

Tuhle slátaninu měl točit Troška, abych řekl pravdu, tak mi chvílemi připadalo, že to opravdu natočil on. ... Až na vybrané herce to byl jeho film. ()

Kopik

Příjemná komedie , která zcela realisticky ukazuje jak vypadají takovéto zájezdy. Velice příjemně jsem se bavil od začátku až do konce. Už jen knížka od M. Viewegha byla hodně vtipná a v této komedii to zobrazili velice dobře. ()

fallangell

Paštika vládne světu. Anebo alespoň čecháčkům. Díky tomuto filmu jsem si vzpomněl na tolik rodinných dovolených, že to snad ani možné není. ()

d-fens

bez Aničky Polívkovej (ktorá aj k tejto film. roli mala napísanú krásnu postavu), ktorú vnímam ako celkovo krásneho človeka, išiel by som s hodnotením asi nižšie :-/ ()