uhlajz

Místy velice solidní, vtipné scény sráží další, naprosto trapné a opakované vtipy. Navíc film má spíše sestupnou tendenci, takže závěrečné pocity jsou tím dost ovlivněné. 5/10 ()

Cushing

Chvála jiřího Vejdělka je, aspoň v případě tohoto dílka, hodně přehnaná. Viewegh se v knize i scénáři vysmívá tomu nízkému, aniž by oplátkou nabídl cokoli vyššího -- tím pádem tomu chybí balanc. Vychází to nutně nikoli jako satira, ale jako plocha -- jakýsi plošný pohled na všechny ty trapné a odporné či aspoň dojemné lidičky, které nakonec musíme mít rádi, vždy ťsami jsme jedni z nich. Sled scének, kterým chybí výraznější propojení, snad právě kromě toho autorského úsměšku, který poněkud křečovatí v dialozích tak banálních, že by se za ně nemusel stydět ani nekonečný televizní seriál. Tohle není FILM -- to je díl jakéhosi seriálu, který by se takto mohl opravdu opakovat ad infinitum. Předloha, scénář, výsledný snímek, všechno to sborově lže, že jsme všichni takoví jako lidoví a směšní a v podstatě stejní -- koneckonců (říká se nám tu), může si holka s velkým nosem vybírat milence? Nemůže, a proto bere, co je, třeba šmíráka, vždyť je to venkoncem hodný kluk. Ble. Pokud chce někdo takhle vidět svět, má moji soustrast. ()

xerno

Opravdu jsem čekal mnohem víc, ale ??? NIC !!! pěkně jsem se naštval, zvlášť po objevení stejnojmenné knihy ! O českých filmech jsem si původně myslel, že k dokonalosti jim chybí málo, ovšem tento snímek to kompletně zkazil !! 1* za Jitku Kocurovou, Bohumila Klepla a Evu Holubovou... ()

Tomasso001

Přidám se mezi vlastence a dám o jednu hvězdičku více než bych dal. Za 3 celkem dobré herecké výkony, za špatně natočený film a za další herce, kteří podávali ty výkony slabší a jedna tak hrozný, že jsem měl sto chutí ten film vypnout ()

elle

Pokud bych film hodnotila celkově - ne jen jako sérii vtipných výstupů, pak bych musela shledat, že to nepatří k nejlepším našim komediím jako jsou Na samotě u lesa, Vrchní prchni apod. a musela bych ve svém hodnocen hodněí ubrat,... ale tak dobře se mi na to kouká a tak se bavím sérií scének a figurek, že musím uznat, že tvůrci měli šťastnou ruku a sáhli do tématu, které má nevyčerpatelnou zásobu humoru a pro český "turistický" národ se opravdu může stát kultovní záležitostí. Hraje zde řada mých oblíbenců, kteří mají lví podíl na "neurputném" a civilním podání této komedie a kde se film ocitá mimo mou míru vkusu, tam je to dáno spíše autorem předlohy (a jeho oblibou témat zastydlé puberty), protože opravdu Viewegha jinak nemusím. ()

July

Nebylo to moc komediální, čekala jsem víc. Takový neslaný nemastný film s několika hodně dobrými scénami a spíše nudným zbytkem. Šedý průměr. ()

gjjm

Čekal jsem od toho mnohem míň...mno...čekal jsem debilitu jistého druhu a ona se dostavila spíš celkem chytrá parodie na debility tohoto druhu. Bavil jsem se celkem dobře, IMUO v českém filmu celkem nadprůměr. - Já mám takovej problém. - Chceš slyšet tajemství? Tihle všichni maj nějakej problém. ()

Triny

Po Románu pro ženy, který se mi (ač bych to podle některých svých kamarádů neměla říkat nahlas) líbil a myslím, že bych mu nevytkla nic.. Tak tady je hodně věcí, které mi prostě nesedí. Ať už je to pan "úchyl", "typicky" česká rodinka, ale hlavně paní průvodkyně!! Ježiš v životě jsem neviděla otravnějšího a naivnějšího člověka! Jitka Kocurová tady byla tak "blonďatá", že se to z mého pohledu nedalo překousnout. Když už se konečně začínala rozvíjet nějaká slibná příjemně vtipná situace, objevila se na scéně tahle osůbka a spustila své naivně protivné prázdné řeči typu "svět je přeci krásný a kdo si to nemyslí je úplný hlupáček" a člověk měl chuť sednout na letadlo do itálie a pomačkat jí ten hubenej opálenej krček!! takže hlavně za ní, ale i za jistou nepřirozenost a umělost musím dát jen 3*... ()

lennyd

Skupina nesourodých cestovatelů se vydává na zájezd k moři, aby každému ukázali, že Češi na to maj. Dvě postarší dámy, rozhádaní rodiče, které pozve jejich nezadaná dcera, osamělý voyer, dvě -náctileté slečny, hvězda showbysnisu, homosexuální pár či "typická" česká rodina - to je naprosto dokonalá kombinace charakterů. Když se k nim ještě přidá naivní průvodkyně Pamela a řidiči Karel a Karel je o zábavu postaráno. Vieweghovi se podařilo skvěle vystihnout českou náturu a Vejdělkovi zase padala šťastná ruka při vybírání hereckého obsazení. Každý do své role padl naprosto úžasně. Ze všech nejlepší (a na tom si trvám) je ovšem ona typická rodinka - jejich rozhovor při snídani mě vždycky totálně odvaří. Já se bavil královsky... ()

T-pack

Na začátku to vypadalo jako docela přesná výpověď o míchanici různých lidí, však všech Čechů. Jak byl začátek dost slušnej, jakmile dorazili na místo, nějak to zadrhlo. Pak to začlo být mírně úchylné. Nicméně pořád slušná komedie. Od tří zacharňují podšálky. ()

honz

Místo očekávané komedie jen dosti ubohá, nudná, lascivní fraška. Z herců jako obvykle dobrá Eva Holubová a -jako obvykle- tragický Bohumil Klepl. ()

danoo

Úvod Ú č a s t n í k o v sľubuje oveľa viac než skutočne ponúka; s postupujúcimi minútami sa však začína odhaľovať plochá a samoúčelná štylizácia rovnomenného „veľdiela" najpopulárnějšieho súčasného českého spisovateľa Michala Viewegha. V rozpore s románom sa explicitne nevtelí do žiadnej z postáv, môj súkromný tip je ale obsesívny masturbant Vladimír, i keď vzhľadom na autorovu pozérskosť to asi bude kongeniálny Max. Ostatne, ako obvykle trocha sexu a pár literárnych kecov, ktoré v sebe nezaprú bývalého učiteľa češtiny. Tak či tak, interpretácia tých „geniálnych" textov a ich (ešte „geniálnejších") adaptácií by bolo nosenie dreva do lesa, preto by som sa radšej chcel toho tvora spýtať: prečo to vlastne robíš? ()

uiu

Pokud jste se ve filmu poznali a taky s sebou na dovolenou vozíte řízky a polotovary, abyste je jedli na pokoji, namísto, abyste si zašli u moře do restaurace, tak se vám jistě film líbil. Mě se tato česká malost a krátkozrakost nelíbí, u moře jsem neprožívala úlety se starými pány a skupinku turistů, se kterými jsem přijela v autobusu neberu jako svoje nejlepší kamarády na léto. Jediné postavy, co mě pobavily byly řidiči Karel a Karel, jinak pro mě osobně bída nad typicky českým vnímáním dovolené u moře. ()

Endyis

Scéna s mastrubujícím úchylem byla tak strašně trapná, idiotská a nereálná (stejně jako celá jeho postava), že jsem musel sundat hvězdu, pač tohle může natočit a nevystřihnout pouze hluchý a slepý režisér, TFUJ ! ! ()

oveckaoa odpad!

Viděno včera chvíli v tv. Nic trapnějšího jsem dlouho neviděl všechny Kameňáky jsou proti tomuhle na oskara za herecké výkony. Scénař nulový (herci i když pojem herci je hodně mimo asi improvizovaly) a děj též. Když je ve filmu scéna kdy ve vodě chytnou chlápka co masturbuje na cizí ženskou a řeší,že by ho vykastrovaly načež se to zvrtne v to,že jakási ženská řekne něco ve stylu nechte ho vždyť je to romantické (to tam opravdu je) a pak v tom,že mu řeknou,že je vše v pořádku jelikož masturbují skoro všichni je něco blbě. ()

pytlik...

Film nic moc, ale oproti knize tam naštěstí nebylo tolik "moudrých" citací, které Vívek posbíral kde se dalo, aby ukázal, jak je sečtělý, a nafrkal je do svého literárního díla v marné snaze posunout ho na vyšší, filozofickou úroveň. A divák je také ušetřen vnitřních monologů postav, což mu čtenář knihy může jen závidět. Zastavím se u Polívkový, páč do ní se taaak krásně a lacině strefuje... Bych řekl, že její (reálný) problém není ani tak to, že by byla bůhvíjak ošklivá, ale to, že je děsivě podobná svýmu tátovi. A sdílet lože s Bolkem, to už musí jeden bejt setsakramentsky jeho fanoušek. Ve filmu vadí hlavně to, že neumí hrát a že z ženského typu "jsem tlustá a nehezká, ale zato rádoby nad věcí a rádoby vtipná" dostávám osypky. A mimochodem, název "Účastníci zájezdu" mi svou neobratností a formalismem připadá jak zadání slohové práce ve škole. Fůů, už toho radši nechám, von Vívek nemá zdravý srdce a už teď po té mé nemilosrdné kritice určitě někde brečí v koutě... ()

Master19

Po přečtení komentářů jsem si říkal, jestli má cenu do toho kina vůbec chodit. A mělo. Spousta vyřčených i nevyřčených vtipů a některé jsou - v porovnání s jinými "komediemi" - kupodivu i hodně vtipné. Jasně, že to není kdovíjaká intoušovina, ale je to koukavé, je to veselé a příjemně to uteče. A dvojice řidičů Karel a Kája je skvělá! ()