Řím

Velká Británie / USA, (2005–2007), 19 h 45 min (Minutáž: 44–65 min)

Hudba:

Jeff Beal

Kevin McKidd, Ray Stevenson, Polly Walker, Kerry Condon, James Purefoy, Ian McNeice, Coral Amiga, Lindsay Duncan, Lidia Biondi, Tobias Menzies (více)

Série(2) / Epizody(22)

HBO s hrdostí uvádí 22 epizod seriálu Řím. Epické drama z dob Julia Caesara, jeho nemilosrdného stoupence Marca Antonia, mazaného dědice Oktaviána, nerozhodného přítele Bruta, bezohledné neteře Atiy a kruté milenky Servilie. Příběh jednoho věku, viděný očima vojáků Lucia Vorena a Tita Pulla, dvou přátel, jejichž osudy jsou neoddělitelně spjaty s osudem samotného Říma. Láska, chtíč, věrnost a zrada zahalují nechvalně proslulé Římany jako závoj v jejich krutém boji o moc a zákon, pomstu i spásu. Staňte se svědky konce republiky a zrození impéria. (Magic Box)

kinej

Kdybych hodnotil jen první řadu, asi bych sáhnul po nejvyšším hodnocení. Zdobí jí tah na bránu a každá scéna působí dojmem, že v seriálu má svůj smysl a děj někam posunuje. Bohužel druhá série trpí nešvarem většiny seriálů a to zbytečnou dějovou vatou v prostředku série. Když se jedná o politické intriky vše funguje, ale u některých podružných dějových linií jsem se nemohl zbavit dojmu, že se jedná o zoufalé nahánění stopáže. Druhá série, tak klidně mohla být poloviční. Jinak koncept seriálu je velmi dobrý. Dává nahlédnout jak do života té nejvyšší třídy, tak mezi obyčejné občany a otroky. Fantastický je casting, samí téměř neznámí, avšak kvalitní herci. Zejména ústřední dvojice jednoduchých legionářů se povedla. Jinak je to klasická produkce HBO sázející na to, že nejlepší reklama je šokování. Tedy sex, násilí a vulgarita. Je na každém, jak se s tím srovná. Připouštím, že je to trošku laciné, nicméně v kulisách Říma ne až tak nepatřičně. Škoda, že seriál skončil, protože i dál by bylo co vyprávět. ()

3DD!3

První řada nabízí skvělé shrnutí Caesarovy vlády s neuvěřitelně vygradovaným finále. Herecky přesné, skvěle obsazené charaktery. Děj sprintuje přes nejdůležitější události a stíhá ukazovat obyčejnou tvář Říma. Podlé svině na každém rohu, klamavá reklama, příživníci a lháři kam se podíváš. Škoda že větší bitevní scény se přeskakují, ale bitka v aréně v předposledním díle je pořádné maso. Druhá série je temnější a celkově rozmáchlejší. Vzestup Octaviana, který se z chytrého a trochu ostýchavého chlapce stává bezcitným kalkulujícím hajzlem, je skvěle gradovaný. Antonius (fantastický Purefoy) a finále v Egyptě, které z klasické tragédie vyždímá realističtější konec věčně zfetovaných trosek bere dech. Výprava je úžasná a i jedné velké bitvy jsme se dočkali. Hra o trůny opisovala dobře, ale originál je jenom jeden. Hlavu pak nasolte, ať ji dovezeme až do Říma. ()

Malarkey

Velmi zajímavý seriál o Římě takovém jaký opravdu dříve byl. Vůbec se zde nešetří krví, vraždami, a všelijakými chuťárnami až mi přijde nemožné co se tam všechno dělo. Ani u jednoho dílu jsem se nenudil i když by se to zdálo nudné není to pravda. Je vidět že HBO má stále chuť dělat výborné historické seriály. Možná bych mu vytkl až příliš morbidní Řím, ale zase díky tomu se mi Řím zaryl do hlavy a řekl bych, že jen tak nezmizí. (87%) ()

TeeAge

|| Scenár: Bruno Heller | Hudba: Jeff Beal | Produkcia: Bruno Heller, John Milius, William J. MacDonald, Frank Doelger, Anne Thomopoulos, John Melfi | Distribúcia: HBO, BBC | Štúdio: RAI, Cinecittà Studios | Rozpočet: 110 miliónov $ || Výnimočný seriál, ktorý jednoznačne vedie na poli historických tematík. Dejová linka je strhujúca a výprava nemá obdoby. Je to samozrejme zapríčinené aj monstróznym rozpočtom, ktorý bol do doby výroby absolútnym vrcholom v histórií televíznej tvorby. Herci sú magický, a ich charakterové prehĺbnenie je precízne a silné. Ako pre fanúšika všetkého, čo s Rímskou ríšou súvisí, absolútny klenot a slasť. 100% | DVD, PortaPro, EN DTS | ()

sud

Očekával jsem digitální exhibice a podobné krávoviny, ale příjemně jsem se zmýlil. Rozjezd je sice poměrně těžkopádný a druhý díl mi připomínal spíše lehčí porno, další díly už jsou ale OK. Jedenáctý díl je naprostý vrchol a na závěr jsem téměř neudržel slzu. Seriál je natočený jako za starých časů - poctivě a přesto má moderní háv. Násilné a erotické scény se tu poměrně často objevují, ale nikoli samoúčelně a nestaví se na nich. Postavy nejsou kladné a záporné, jsou příjemně lidské. Herecké obsazení je asi pro mne největším překvápkem. Žádné známé tváře a přesto jsou všichni přesvědčiví a charismatičtí. P.S.: Nejoblíbenější postava - Lucius Vorenus. ()

• Lucius Vorenus (Kevin McKidd) a Titus Pullo (Ray Stevenson) patrili v skutočnosti do jedenástej légie a nie do trinástej. (frxXx)
  • V nejdelším natáčecím dni - scéna Caesarova triumfu - se před kamerou sešlo 750 komparzistů. (Reiniš)
  • Svíce a olejové lampy byly ve skutečnosti plynové, zapalované skrytou hadičkou. (CliffLee)

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson

22.05.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

HBO dělá na dalších spin-offech Hry o trůny

HBO dělá na dalších spin-offech Hry o trůny

20.03.2021

Kabelová stanice HBO si zřejmě řekla, že příběhů ze světa Hry o trůny nemůžou mít diváci nikdy dost, a tak se kromě již rozpracovaných prequelů a spin-offů rozhodla rozpracovat ještě tři další nápady… (více)

Zemřel režisér Michael Apted

Zemřel režisér Michael Apted