Epizody(6)

Cyklus Manželské etudy vysílala Československá televize v roce 1987 a jednotlivé díly mapovaly život šesti mladých manželských dvojic od jejich svatby po dobu šesti let (1980 - 1986). Česká televize se spolu s režisérkou Helenou Třeštíkovou rozhodla na tento projekt navázat, vyhledat sledované páry a zaznamenat jejich současný život (1999 - 2005). Získaný materiál se stal nejen výpovědí o lidské psychice, ale také o současnosti a změnách, které s sebou přinesla doba po pádu totality. (oficiální text distributora)

ElisD

Život je jen náhoda, jednou jsi dole, jednou nahoře... hmatatelnost jedné generace. A jak jsem říkala, můj geniální nápad pustit si komplet ME před svatbou k pečení koláčků! ()

Hawaitypek

Je zaujímavé vidieť ako všeliako sa môže vyvinúť život aj keď začiatky mali všetky páry viacmenej rovnaké......4* A to že 5.diel bol veľmi smutný snáď ani nemusím písať... ()

Lucius.15

Tak tohle se Helči Třeštíkové opravdu povedlo. To je geniální nápad na dokument a pozorovat vývoj několika manželství je prostě fantastické. Samozřejmě 5* ()

rigidite

Před nedávnem se mi tento seriál vč. prvních dílů dostal do ruky. Shlédla jsem všechny během dvou dnů a s napjetím sledovala osudy mladých párů, které byly v první části (povětšinou) plní ideálů do právě uzavřeného manželského svazku. Po dvaceti letech je zajímavé sledovat, jak se lidé změnili, jak je více znatelný rozdíl mezi mentalitou jednotlivých párů. Nejvíce na mě zapůsobil poslední díl, kdy i po dvaceti letech bylo vidět, že se mají Ivana a Vašek opravdu rádi (hlavně tedy z Vaškovo strany :-) a že když se ohlédnout, nemají čeho litovat. Za velkou pozornost určitě stojí i druhý díl, zvláště pak sledovat jedno z dětí Mirky a Antonína - tady je krásně vidět, jak má každý hodnotry trošku někde jinde, protože říct, že se dá s jedním platem a mateřskou jakž takž vyžít a hned na to, že se před nedávnem vrátili z dovolené z Dominikánské republiky (to je podle nich taková typická RODINNÁ dovolená), tak to je podle mě výsměch všem poctivým lidem. ()

jizvoun

Výborný dokument, na který jsem se opravdu těšil. Nejzajímavější je to jistě proto, že sledujeme páry po revoluci a přelomu tisíciletí a změny spojené s těmito událostmi zcela jasně musely ovlivnit jejich životy, což je na jednotlivých dílech parádně zachycené. Navíc jsem tuhle dobu prožil a uvědomoval a utkvěly mi z ní silné momenty, které mi při sledování jednotlivých příběhů vlily do žil trochu té nostalgie. ()

hdriver

Pět hvězdiček, naprosto zasloužených.Velmi originální a detailní dokument.Slzička byla a ne jednou.Holt život je pes... ()

Leila75

Silný dokumentární seriál o životě,o tom,jak na začátku je všechno krásný,pak přichází první rány,prohry a každý se s tím dokáže vyrovnat jinak,zda dobře či špatně se dá zhodnotit až po letech. ()

Cristiena

Ano, tento dokument je unikátní.Sledovat jednotlivé rodiny (tvrdit, že všechny díly budou stejné je hodně předpotopní názor) tak, jak jejich život nenapsal zručný scénarista, ale sám život, je neuvěřitelně zajímavé a hlavně - poučné.Toto je skutečný životní příběh, sledujeme rodiny v průběhu času, to, jak na ně tehdejší doba a konvence působily, postupně se vyvíjející vztahy jednotlivých členů, životní ztráty a nálezy...Určitě je to ten typ dokumentu, který ve vás dokáže vyvolat myšlenky na váš jak minulý, tak současný a budoucí život - a to je neuvěřitelný přínos. ()

morrissey

vostrý dokumenty, jen bych chtěl říct že někteří lidé jsouá opravdu chuidáci, ale spoustat z nich si za to může sama , viz. Marcela která "má na měsíc 3000" ale hulí tak 2 krabičky cigaret denně ()

Keohops

Dokument s opravdu originálním tématem. Víceméně každý díl ve mně vyvolal pocit zvědavosti, zamyšlení a zároveň spoluúčasti. Prostě osudy, které napsal sám život. ()

marvell_cz

Skvost české dokumentaristiky. I když jen málo rodin připravilo divákovi překvapivý zvrat v rendlíku jejich životních příběhů, každý díl nabízí mladým lidem manželské poučení (často formou odstrašujícího příkladu) a předává cenné zkušenosti společného života často již rozvedených párů a jejich dítek. Díky pěknému vztahu Heleny Třeštíkové s natáčenými rodinami se podařilo ukázat pravou tvář domácího soužití párů sezdaných v minulém režimu, které ale většinu společného života požili v době porevoluční. 92% ()