Ambiciózní Karolina studuje vysokou školu, pracuje jako redaktorka módního časopisu a jako lektorka v kurzech nonverbální komunikace. Její uspořádaný život nečekaně naruší vztah s poněkud egocentrickým burziánem Alexem, který jí přináší řadu hořkých zklamání. Alex je sice pozorný, ale myslí především na sebe a všímá si spíš svých kamarádů než Karoliny. Vztah, plný nejistoty, zklamání a znovu probouzených nadějí, vyvádí Karolinu stále víc z rovnováhy a vyčerpává ji. Přesto dává Alexovi přednost před pozorností nesmělého Honzíka. Když o několik měsíců později zjistí, že Alex žije s mnohem starší Patricií, opustí ho a rozhodne se být stejná potvora, jako jsou podle jejího názoru muži. Nezávislá, sobecká bestie, která bude kosit chlapy. Vyspí se s čerstvě ovdovělým pianistou i přízemním farmářem Markem, flirtuje s duševně nevyrovnaným ministrem Jarmilem Dobrým, ale když to zkusí na Honzíka, zklamaný mladík ji odmítne. Zdá se, že ani jako bestie nebude mít Karolina štěstí. A tak když se po čase znovu ozve Alex, neodolá a přijme jeho nabídku k sňatku. Vzápětí ji však čeká další hořké zklamání. (TV Nova)

Ripley

Zdlouhavý a nudný filmeček.Neuškodilo by více humoru.Jak už tu někdo napsal...páv byl super.Roden mi je v tomto filmu nesympatický a Jurčová...vlastně taky.Spousta zbytečných vedlejších postav.A to věčné scházení a rozcházení Jurčové a Rodena mi taky lezlo na nervy.Film mi přišel jako nekonečný. ()

Pussycat18 odpad!

Raději zapomenu, že jsem tento snímek viděla. Budu dělat, jako by vůbec neexistoval a nadále budu ctít Rodena jako majestra českého filmu... ()

B4TM4N

Hlavní hrdinka je kráva a potká (mně velmi názorově kompatibilního) Rodena (takový sympatičtější Mr. Big v rámci českých možností). S tím jí to nevychází podle představ a jelikož je nejen kráva, ale i feministka, tak se rozhodne, že z ní bude navíc kurva a chlapům to natře. Jak to ovšem u těchto prožensky zaměřených děl bývá, chlapi (kteří jsou teda taky místy slabší, ale celkově a hlavně v kontextu tohodle filmu celkem sympaťáci) jsou daleko příjemnější než hlavní hrdinka a tak jí celých sto minut přejete různá pekelná muka. Ale kdyby to bylo aspoň vtipné...jenom Vašut sem tam zaperlí (jinak je to zase nejdebilnější chlápek z filmu, pokud teda nejí nebo nehláškuje). Čili ve výsledku: Až se bude Nesvadbová zase nudit a bude se chtít emancipovat, ať se nejdřív naučí třeba vařit nebo se podívá na pár ukázek s Carrie Bradshaw, že i tyto pochybné myšlenky se dají uplatňovat s jistou dávkou elegance (a 800 dolary na obutí v kapse). ()

cab

Mlada divka Karolina se zamiluje do chlapa, ktereho nemuze mit jen pro sebe, jak by bylo normalni u dvou navzajem se pritahujicich lidi a to je jeji hlavni problem. Pak skace z postele do postele, coz je faze, kde se film trosku rozjizdi do zajimavych rovin, ale porad se stejne jako mlada hrdinka potaci v nesmyslnem uvazovani, do usi bijicich dialogu vypoustenych z ust ackovych hercu a tezko uveritelneho chovani Karoliny jako slabe naivky a jejich milencu jako neutesenych sexualnich chlypniku. Znovu zabity scenar, ktery nedava hercum vyniknout. 40% ()

Hanys_

Ano, i u nás umíme natočit film, který na první pohled vypadá moderně. Ale co z toho když se pod povrchem skrývá neuvěřitelná slátanina, obdařená trapnými dialogy a absolutně neuvěřitelným jednáním postav (Matonohův vidlák byl vysloveně kretén). Herci nezklamali (teda krom "souloží", kdy jsem pomalu dostával záchvaty smíchu :). Roden odvedl svůj standart a např. takový Vašut si to natáčení asi vysloveně užíval..boužel ty postavy "ze života" nemají se životem vůbec nic společeného...Když už nic, tak si alespoň štáb udělal příjemnou pracovní dovolenou v Itálii a v Londýně. 3.5/10 ()

wosho

Vyumělkovanost z Bestiáře čpí na kilometry daleko. Scénář je ubohá směs směšných dialogů a situací, které občas zachrání herecké obsazení-mini role M. Etzlera drží jen jeho charismatem. Knihu jsem nečetl a upřímně ani nechci. A Pavlásková se řítí do hlubin zapomění. Jako vypravěčka selhala víc než jako Jurčová v hlavní roli, jediné za co lze reřisérku pochválit je, že celý Bestiář je profesionálně odvedeným filmem. ()

Scytale

Dost slabý film o přeměně jedné naivní dobrácké jalovičky v rádoby bezcitnou potvoru. Bohužel postrádaje mozek si na potvoru jenom hraje a stává se hračkou pro všemožné typy pseudomužů. Jediné co je na tomto filmu koukatelné je Danica Jurčová a o mužské části obsazení se nebudu raději ani zmiňovat. ()

DannyBoy80

Opravdu nudný film o jedné slepici co to chtěla nandat chlapům, přitom to všichni nandali jí. Nesvadbová má asi v kuli vyhrabáno festovně. Ještě, že jsem viděl včera Pravidla lži jinak bych si už vážně myslel, že český film je totálně v pr..... Jedna hvězda za páva. ()

Piškotka

Film jako z jiné planety. Nevěřím, že život dokáže namíchat takové konstelace, zejména takové prapodivné. Karolína jako vysoce nezralá osobnost a navíc dítě psychologů byla do života vybavena teoreticky, ale bez znalosti praxe. Dostávala se od čerta k ďáblu. Zamilovala se do nesprávného muže s nevyřešenou minulostí plnou neodžitých a neujasněných traumat. Karel Roden, jak vidím skoro neustále, hraje pošuky a hraje je dobře. Připomnělo mi to jeho hereckou podívanou s Ivanou Chýlkovou o sourozeneckém incestu. Další neosudoví muži Karolíně proplouvali mezi rukama a nohama jako dravé nebo leklé ryby. Takové střídání špinavých ponožek za méně špinavé. Promiskuita a naivita Karolíně neslušela ani nesvědčila. A už vůbec ne to její svěřování se rodičům se zkušenostmi s muži. Ať se snažím, jak se snažím, nemůžu tomu filmu nějak uvěřit. Přesto cítím, že předloha je silně autobiografická vypovídající o křehkosti a zranitelnosti Báry Nesvadbové. ()

mirkaaa

Karel Roden a Marek Vašut podávají klasický výkon, na který jsme u nich zvyklí. Jinak se ale Bestiář řadí k současným bezduchým českým filmům. Je to o sexuálních vztazích mladé ženy, která se nedokáže rozhodnout, co vlastně chce. Jinak Barboru Nesvadbovou zrovna nemusím a Irena Pavlásková, až na geniální Čas sluhů, také nepatří mezi mé oblíbenkyně. ()

Haymar

Travolta by řekl: "Největším problémem českých filmářů je, že točí neskutečný, zbytečný sračky...!". Já to podepisuji a dodávám: "... A podle neuvěřitelně sračkoidních scénářů!"... Netušil jsem, že Pavlásková překoná Čas dluhů, ale s debilním scénářem, nulovým příběhem a neuchopitenými postavami to jde samo. Silný herecký ansábl (s příšerným Vašutem, přehrávajícím Matonohou a Etzlerem a tragickou titulní Jurčovou) paradoxně pomohl celému tomuhle Titanicu spolehlivě ke dnu! Jen je mi trochu líto toho Rodena (možná by měl navždy zakotvit v zahraničních produkcích a nemrhat svým talentem s touhle naší "filmově-kulturní" lůzou) ()

J*A*M*A*L

Bestiář má alespoň dobrý a řekl bych název sedící k tomuto filmu.Je to totiž jak řekl Malarkey film s bestiálním příběhem a je to vůbec celý bestiální film.Ani nevím proč dávám dvě hvězdičky.Možná proto, že tam překvapivě pár dobrejch hlášek bylo, ale opravdu jen pár a taky, že to alespoň nebyla komedie a kdyby jo, ani by to na mě jako komedie nepůsobila.Jinak je to další ztráta času.20% ()

Honzeek95

Film měl v první třetině potenciál stát se nejlepším novodobým českým filmem v tomto žánru. Ovšem pak přišly naprosto nesmyslné scénáře a vznikl z toho velký průšvih. Ten závěr, to bylo něco ubohého! Přitom film netrpí vyloženě špatnou režií, ale ten scénář byl opravdu tragický, možná až odpadní a snaha zapojit do filmu co nejvíc postav se vymstila a to tak, že dost... ()

Altmann odpad!

Zoufaly pokus zoufale feministky Nesvadbove, ktery jsem si musel davat na 4x, protoze jsem u toho stridave usinal a stridave se mi z toho delalo zle. Pokud se nejaka zena diva takto na muze, tak by mela vyhledat psychiatrickou pomoc. ()

lukasd

První čtvrthodina je celkem zajímavá(především díky Rodenovi) ovšem postupně má film dost sestupnou tendenci. Jinak hlavní hrdinka, která se zpočátku jeví jako celkem sympatická holka, se nakonec nakonec ukazuje jako dost naivní kráva a člověk ji ty nevydareny vztahy tak nejak i preje. Ovšem Danu Jurčovou bych z toho neobviňoval, protože i kdyby byla geniální herečka, tak s přiblblým scénářem nic neudělá. Ostatně herecké výkony jsou takřka to jediné co může udržet pozornost u tohoto jinak dost nudného a místy i trapného filmu. ()

KatRi

Je snadné tento film odsoudit slovy feministické a hloupé. Jenže...on nakousává opravdu docela zajímavé téma, fenomén singles a zavedenou pravdu (?), že hodný holky maj smůlu, protože chlapi chtěj potvory. A s tím se dává do boje i Karolína - poté, co se neustále plácá ve vztahu s mužem, jehož nikdy nemůže mít (Karel Roden), se rozhodne stát se potvorou. A z toho pramení nejedna úsměvná scénka, protože ona taková prostě není a nejde jí to. Zaopatřená městská třicítka, co je už dlouho single, se v Bestiáři najde (a mám pocit, že takových žen u nás přibývá jako hub po dešti), matky a babičky z menších měst zakroutí nevěřícně hlavou a chlapi? Nejednomu se zježí všechny chlupy na těle. Jasně tento film má spíše co říci ženám, nicméně bych ho hned neházela do pytle s nálepkou Feministické. Je totiž nutno brát v potaz, že takovýto "reprezentativní vzorek mužů" (záhadný a nepolapitelný Alex, excentrický politik vašut, ekoman Matonoha, vdovec Etzler) je takto extrémně vybraný záměrně - což má být zdrojem zábavy - něco ve smyslu hele holky, nejste v tom samy, koukněte na ty moje nápadníky. Herci jsou přesvědčiví, i když u Marka Vašuta se nemohu zbavit dojmu, že jeho Jarmil se nikterak neliší od Pažouta v Románu pro ženy (mimochodem jeho výstup tokajícího páva považuju za největší úlet tohoto filmu). Jenže proč furt tyhle role hrají ti samí a očekávatelní herci, opravdu jsou právě oni těmi, kteří ženy přitahují? Škoda, že se tu aspoň dvakrát nevsadilo jako v případě ženské hrdinky (Danica Jurčová) na neokoukané tváře. Větší výtku však mám k druhé půli, kdy už to opravdu skřípe. Jako celku to filmu ubírá. Ovšem mám-li Bestiář srovnat s dalšími českými autorskými počiny o vztazích, lásce apod., pojetí Báry Nesvadbové pro mě bude přijatelnější než Michal Viewegh (povídky, některé knihy). ()

katchi

Když jsem zapla televizi a rozhodla se podívat na Bestiář, vůbec jsem nevěděla o čem to bude, což je u mě netypické, vzhledem k tomu, že si vždycky přečtu obsah a hodnocení. Nicméně jsem udělala asi dobře:) Špatné hodnocení by mě nejspíš ovlivnilo. Začátek byl zajímavý. Tajemný chlap, naivní blondýna, které jde hlavně o city, nicméně sexem je téměř posedlá a jejich tajemná dovolená. Roden si zahrál parádní potvoru a občas mi bylo Karolíny líto. Nicméně to rychle přešlo. Z naivní holčičky se stala děvka, co si do postele vodí kdekoho.A všichni ji to odkývaj a dělaj, že to je tak úplně normální. že každá holka spí s několika chlapy najednou. Najednu stranu to byla totální katastrofa(díky hlavní hrdinky) ale nadruhou stranu to byla parádní podívaná. V podstatě by se dalo říct, že mi to sedlo:) Roden podle mě hrál úžasně. Chlap co vlastně ani neví co chce, bojí se závazků a nechce být průměrný. Druhou postavou, co mě velmi zaujala byl Vašut. Fandila jsem mu. Sice hrál podobnou roli, jako už tolikrát, nicméně na mě to zapůsobilo. Kdyby se možná vyměnila hlavní hrdinka, bylo by to ještě daleko lepší, nicméně teď už to nezměním. Dávám 3*..za úžasného Vašuta a Rodena:) ()

Pojďte se bavit o filmech – na rádiu Bubble

Pojďte se bavit o filmech – na rádiu Bubble