Když mu bylo sedm let, odebrali ho matce a podrobili drsnému vojenskému výcviku. O třicet let později musí král Leonidas, vládnoucí řecké Spartě po boku milované manželky Gorgo, čelit děsivé hrozbě. Král Xerx požaduje, aby se mu Sparta podřídila, Leonidas však posly bez milosti shodí do studny. Je odhodlán bránit svou zemi i navzdory nepříznivým věštbám. Nikdo netuší, že věštbu zaplatil Thérón, který se spřáhl s Xerxem. Když rada odmítne Leonidovu výzvu, shromáždí král tři sta odhodlaných bojovníků a vydá se s nimi k pobřeží, aby se v úzké soutěsce Thermopyly postavil mnohonásobné přesile. Připojí se k nim také Arkaďan Daxos se svými vojáky. Zatímco se muži připravují k boji, Gorgo, kterou jeden z radních varoval před zrádným Thérónem, se snaží přesvědčit radu, aby Leonidovi vyslala na pomoc posily. Leonidas odmítne s Xerxem vyjednávat. Svou zemi nevydá do rukou nepřítele. Sparťané beze ztrát odrazí první perský útok. Zatímco Leonidas znovu odmítne s Xerxem vyjednávat, Gorgo se s velkým sebezapřením poddá Thérónovu chtíči, ve snaze získat ho na svou stranu. Podlý rádce ji však opět zradí. Zradí také uražený Efialtés, který Xerxovi ukáže, kudy by se jeho vojsko mohlo dostat Sparťanům do zad. Leonidas se odmítne vzdát, a tak se schyluje k rozhodující bitvě. (TV Nova)

Monoxid

Co se týče děje, předčil má očekávání. Nepředpokládala jsem, že tam vůbec nějaký bude. A co se týče formy, ještě nikdy jsem tolik nehltala film očima! (Avatar přišel později...) Je to sice vyžíračka plná klišé, jak tu část lidí svorně tvrdí, ale to není špatně, ten film se tím vyloženě chlubí. O pár let později: 300 je především téměř dvouhodinové guilty pleasure. Vůbec nejde o Spartu, o bitvu, vítězství, o lásku, hrdost, čest atd. atd., ale především o tu formu. Čím déle Snydera pozoruju, tím víc se bavím tím, jak nám, divákům toužícím po skvělých filmech, nastavuje zrcadlo a ukazuje nám, že přesně tohle se nám líbí, takhle ten film chceme naservírovat, tak tady to máte, pěkně si to užijte a podívejte se na sebe... A my mu to můžeme PROSTĚ zbaštit (nebo jako někteří „intelektuálové“ nezbaštit), anebo to zbaštit a uvědomit si, co ten génius provedl... Škoda, že takovou sebereflexi neprožívám častějc. ()

ivan bohatyr

Snad nejlepší válečný film z doby mečů a šípů. Takové filmy sou moje nejoblíbenější, i když se tam dalo zlepšit spoustu věcí, tak za mě určitě 5 hvězd. Např. přehnané bylo, jak všichni muži byli dokonalí a sou schopni zabít tolik silných bojovníků beze ztrát, nebo jak malé děti mezi sebou zápasí do krve, také jsem pořád očekával, že se objeví ten jezdec, co zabil syna jednouho z bojovníků, ovšem marně, už se neobjevil a zůstal bez odplaty. ()

neoBlast

[Druhé zhlédnutí] Už jsou to čtyři roky co Zack Snyder úplně změnil estetiku filmového komiksu, už jsou to více než čtyři roky co jsme dostali nejgeniálnější trailer všech dob (na tomhle trvám!), už jsou to čtyři roky co se uvedl Gerard Butler jako král Leonidas (což už nikdy netrumfne pokud si nenechá opět narůst tak fešný plnovous)... I napodruhé to funguje jako oddychovka, kde se neustále řve a mlátí se to hlava nehlava (a ani mi už nevadily nebitevní scény). Abych trochu parafrázoval filmjunk, tak 300 (nesnáším ten český dovětek) je snímek, u kterého kdybyste měli možnost zastavit děj a stáhnout všem postavám kalhoty najdete metrové klády a koule velikosti medicimbalů - a to i u žen! PS: Příště už to musím vidět v HD. Pokud nějaký film zbytečně zpětne konvertovat do 3D, musí to být jedině tahle Třístovka! 70 % ()

ywo666

Snyder je borec. Vizuálnu stránku zvládol na 100%. Film je podľa komixu a nesnaží sa o verné prerozprávanie histórie. Kto je však značne otrlý, zistí, že za množstvom fantasy postáv sa skrýva reálna história. Xerxes ma skutočne elitné jednotky, ktoré boli obávané ako filmoví "Immortals" a skutočne tieto jednotky proti Sparťanom neobstáli. Čo sa tíka stratégie, tak Pežania síce nemali miliónovú armádu (odhaduje sa že v konečnom dôsledku boli Gréci schopní, ako celok, postaviť 10 000 vojakov proti 100 000 peržanom), ale mnoho prvkov bolo pravdivých. Peržania skutočne používali lukostrelcov a jazdu. Gréci skutočne bojovali s okrúhlimi štítmy, kópiami a krátkymi mečmi. Grékov (ono to bolo okrem 300 Sparťanov asi 1000 ďalších, ktorý, rozhodne nehrali podradnú rolu ako im film prisúdil) skutočne niekto zradil a až obchvat kde ich napadli aj zo zadu rozhodol bitku. Skutočný bol aj pohľad na Spaťanský spôsob života, vzťah k boju a ich názor na smrť. Čo sa mi najviac páčilo, bolo zobrazenie eforov, ako ultraslizkých úchylákov. Tu myslím, že tvorcovia nemali ďaleko od pravdy, aj keď sa nejednalo o doslovné moštrá, ako sa asi správali úradníci s rozsiahlymi právomocami, najmä v súdenej sfére (ale aj inde), ktorý neboli zodpovedný ani kráľovi (inak Sparta,mala dvoch kráľov). Chce nechce mne sa film páčil tak na 85%. Snyder ešte moc filmov nenatočil, ale čo natočil bola vždy hustá vec. ()

Gar-mogoth

Sice je to historicky nepřesné (taky je to komiksovka a ne historický film), ale zato ultimátně zábavné. A to je u filmů to hlavní. ()

BoncheR

V tomto komentári budem dosť kritický, ale úprimný, takže........................................ Ľudia milujú násilie. Keďže ho milujú, chcú ho mať čo najviac. Keďže ho chcú mať čo najviac, musí sa točiť čo najviac filmov o a s násilím, no nie? A práve preto uzrel svetlo sveta tento film. Načo vôbec? Pomôže ľuďom byť k sebe slušnejšími, dá im dobrú náladu? To teda vôbec nie! Teda v skratke: úvodné titulky, žltá obloha, olejový obraz, potom týpek v jame. Potom zase olejový obraz, pár gagov no a potom krv, krv, krv, slow-motion vražedné scény, zase krv, odseknuté končatiny, prebodnuté telá, (polo)nahý G. Butler počas toho všetkého, a potom zase len krv, násilie, bitka, krv. Dokola stále to isté. Nech mi prepáčia všetci čo s tým nesúhlasia, no na tomto filme nie je z morálneho hľadiska nič, ale absolútne nič konštruktívne. Viem že nie je zvyčajné pozerať sa na filmy takto, veď nebola to predsa úžasná "podívaná" s prefektnými hereckými výkonmi, slávnou réžiou Zacka Syndera, skvelým hodnotením a "awesome" techickou stránkou filmu? No to teda nebola. Vizuál je absolútne naškrobený a nepríťažlivý, kamera je lacná a -aby som bol úprimný- jediný dôvod prečo som si to pustil bolo, že sme túto udalosť práve preberali v škole. Osobne nemám nič proti historickým filmom, len nemám rád, ak sú tak nasilu "zdrsnené" aby boli príťažlivé pre široké publikum. Pretože pre morálne nezvrnuté publikum je tento film úplným nonsensom. A zase ma to núti spýtať sa: ako tento film obohatí človeka, spraví ho lepším, naučí ho správať sa lepšie k ostatným? Nijako. Pre mňa príliš veľa násilia a potvrdenka že Zack Synder natočil film v rovnakom duchu ako "super-duper-bumper-mega-kvalitne-úžasný" Watchmen. Dúfam len, že Man of Steel bude diametrálne odlišný od týchto jeho filmov. Spolieham sa tam len na zrelý úsudok Christophera Nolana. Sory všetkým sparťanským fanúšikom za moju nekonvenčnosť! (( 20% )) ()

LittleJohnny

Mám rád historické filmy a z tohohle přímo tryská atmosféra tehdejších poměrů... Parádní záběry, emoce 300% a myslím si, že Gerard Butler zde předvedl svůj nejlepší herecký výkon. ()

theeneed odpad!

Ten, kdo vymyslel ten voice-over, by měl za trest až do konce života neustále dokola bez pauz poslouchat Friday od Rebeccy Black. ()

PetrVabruscak odpad!

Zack Snyder opět nezklamal a v mých očích je to sračkař, který nikdy nevytříská potenciál filmu. Dávejte ty filmy už někomu jinýmu. Ač homiksy Franka Millera na filmové plátně se stávají kulty a hity, tak tohle nedopadlo. Člověk se těšil na něco ve stylu Sin City a chvíli to tak i vypadalo po úvodu s vlkem. Jenže pak se zakřičelo: "Tohle je Sparta!" To byl panečku trapas. Nedivim se, že byl celý film, o bojovnících s břišníma a prsníma implantátama, přeparodován. Velkolepě natočená mělká sračka. ()

Diego

Ano i já jsem si během filmu říkal, jak tenký je to příběh a rozhodnutý pro čtyři,ale v zavěrečných titulkách pří opravdu nádherné skladbě, jsem si uvědomil, že tohle silně zpracováné ztvárnění legendy o odvaze..o Spartě ve mě zachovalo více. ()

PetrPan2

Jednu hvězdičku za namakané Sparťany, druhou hvězdičku za piercingem ověšené Peršany, třetí hvězdičku za prznění královny a Spartských panen v orákulu... a čtvrtou za to celé dohromady. ()

Krysa SPK

Vizuální orgie: charizmatický Garard Butler jako král Leonidas, který se spolu se svou třístovkou statečných zapsal do historie, jako jedna z nejslavnějších ukázek hrdinství v dějinách lidstva. Zpracování dle komiksu Franka Millera vynikající, emoční a obsahová stránka poněkud slabší, přesto a především je film připomínkou slavného rčení, že čestná smrt je lepší než potupný život. U takového snímku zamrzí jen průměrný hudební doprovod a zbytečný vypravěč v podání Davida Wenhama, který mi ve filmu chtě-nechtě nesedí. Přesto kvůli nadčasovému poselství za čtyři hvězdy a ani o jednu méně. ()

JohnSmith

Naprosto dokonale natočený komix,brutálně elegantní nebo snad elegantně brutální?Asi obojí.Butler na sobě pěkně zapracoval,ikdyž potom málem zkolaboval a ukázal jak velké má charizma. Skvělé bitvy, výborná hudba,výprava?V celém filmu je jen jedna scéna,která se točila v reálu,jinak je vše před zeleným plátnem,klobouk dolů.Jediný problém nastává ve chvíli, kdy Snyder režíruje pasáže,které se v komixu nevyskytovaly.Nejsou natočeny vůbec špatně,ale jsou natočeny jinak,jako by do filmu vůbec nepatřily nebo je natočil někdo jiný.Stejný pocit jsem měl i u Vikingů,kdy poslední bitvu a celý závěr již netočil McTiernan,ale Crichton. ()

Stodvacet

Tenhle film nemá obdoby, opravdu strhující podívaná podle mě nejlepší historickej film,skoro 2 hodiny vám utečou jako 2 minuty!!! ()

Compadre

Se skutečnou bitvou u Thermopyl nemá film společného celkem nic, ale na to se klidně vykašlete...Příběh je pěkně zvládnutý, vizuálně naprostá bomba (filmové triky jsou v dnešní době skutečně na neuvěřitelné úrovni) a navíc...Pokud fandíte spartě jako já tak neni co řešit. SPARTÁÁÁ!!! PS: zjištění, že je film podle komiksu mě dost překvapilo a to že to byl komiks franka Millera mě doslova šokovalo. Miller je prostě borec. ()

Saku

Komiks mam za sebou - nadseni, pak prisel trailer - rozpaky, dneska film - zklamani. Doba si to asi zada, jak by rekl muj kamarad...nediv se, uz tu mame 2007. Nic velkolepeho sem neocekaval, az na jeden zaber se jedna o bluescreen zalezitost, sice stylovou, ale porad umelou, detailni zabery nam ukazuji jak jsou vsichni akteri krasne naliceni, abychom pozadi prakticky vubec nevnimali a nechali se "unaset" skoro dvou hodinovym videoklipem, coz ale po chvili prestava fungovat. Bitevni makro zabery jsou zase neco trochu noveho o cem se bude tento rok mluvit, ale ve finale (diky bohu aspon za ty krasne konecne titulky, ktere opravdu vypadali jako komiks) se opet vratime ke knizni predloze a prizname si ze na papiru je to proste lepsi. Malo snahy = 50%. ()

Moogwi

Tak to je vskutku zvláštní filmek, chápu lidi co dali 5 * nebo třeba 2*, ono totiž hodnota filmu 300, jeho náplň, zpracování, příběh, ta omáčka okolo, to se rovná snad odpadu, ani nevím jestli je to vlastně film, spíš jsem měl pocit že se dívám na dokument, nebo ještě spíše video z PC hry, tady je to fakt hrůza, ale co se týče efektů, obrazu, scenérie a všeho co se odehrává na plátně/obrazovce, to jsou neskutečné orgie, dvě hodiny jsem civěl na plátno jak blázen, to co se tam odehrávalo mi bralo dech, bohužel někdy bylo až moc vidět že je to počítačová práce, a tak to vypadalo hodně plasticky až uměle, ale za to, že mě to dokázalo na 2 hodiny vtáhnout do děje a sledovat některé sekvence z otevřenou pusou, za to musím dát za 5. P.S. na TV nebo PC se na to určitě nedívejte, protože přijdete o to jediné za co stojí na Thermopyly jít, běžte do pořádnýho multiplexu, a garantuji že budete třístovkou unešeni jako já. ()

Aven

Vizuálně naprosto úchvatné, ale co si budeme povídat nemá to téměř žádný děj. I přesto mě 300 nezklamala a rozhodně stojí za zhlédnutí. ()

Gerard Butler chce zachránit svět

01.06.2017

Romeo a Julie: Bitva u Verony

Romeo a Julie: Bitva u Verony

22.03.2015

Dopočítat se filmových zpracování nejslavnějšího Shakespeara není vůbec jednoduché. Adaptací jsou vyloženě desítky, v paměti ale nejspíš máte tu od Baze Luhrmanna a možná podivnost Tromeo and Juliet… (více)

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod