Hellboy 2: Zlatá armáda

• USA Hellboy II: The Golden Army (více)

Nejproblematičtějšího zaměstnance přísně tajného Úřadu pro paranormální výzkum a obranu tentokrát čeká opravdu náročný úkol. Syn vládce podsvětí, princ Nuada, totiž porušil křehké příměří, které panovalo mezi lidmi a jeho říší, čímž nastartoval příslovečné peklo na Zemi. A má být ještě hůř – Nuada se snaží zkompletovat sbírku artefaktů, jež mu mají pomoci oživit Zlatou armádu, nezničitelná mostra, která za pár minut udělají z lidstva ohrožený druh. Aby toho nebylo málo, Hellboye rozptyluje i lehce italská domácnost, kterou má se svou Liz. Tváří v tvář ohrožení světa musí jít rodina stranou, a tak se zaměstnanci nejtajnějšího ze všech tajných úřadů vypraví do tábora nepřítele, aby zastavili Zlo, ještě než se stačí vyvalit na Zem. Vy se vydáte s nimi, a protože vás povede režisér s nedozírnou výtvarnou fantazií, připravte se, že uvidíte, co jste asi ještě neviděli. (Bontonfilm)

SaNcHeZ_cz

Dvojka i přes podobnou líbivost jako první díl, působí dojmem poněkud přemrštěné podívané, kde vše ztrácí tak trochu své místo. ()

Paxxx.cz

Dvojka je pro mě prakticky na stejné úrovni jako první hellboy. Zlepšení nastalo ve vyladěnějších efektech, hudbě či trochu lepším příběhu...60%. ()

snoopik

Tak další předpremiéra do šuplíčku :-D ... Guillerma del Tora mám velmi rád a musim potvrdit, že pokračování Hellboye mě nezklamalo a opravdu jsme si film užil :-) Moc se mi líbil kontrast mezi bojem - realitou a úryvky pokud se dá říci romatiky :-D ale opilého zpívajícího Hellboye si prosě zamilujete ... A postava Johannese Krausse s doppel S :-) humorne zesmesnovani německeho přizvuku u anglicky se pokousejícíc se mluvit agenta... rozhodně doporučuju.. příšerky ve stylu faunova labyrintu tak jak je máte - máme rádi ()

mysiak

Film, ktorý ma pohltil svojou nepopísateľnou atmosférou, originalitou...proste nechal si len postavy a príbeh si vymyslel...no nemám slovou na túto pecku, ktorá mixuje všetko a je z toho skvelá namixovaná filmová klasika... P.S. Ten opilecký song a bitka so skrinkami stoja za to... P.S.S. Pred filmom bol asi najlepší mix filmov...no posúďte sami...Quantum of Solace, Body of Lies, Max Payne, Eagle Eye a Death Race ()

Praxis

Film byl příjemně barevný, spousta řvoucích potvor a zrůd, bohužel v tom přeplnění se ústřední trojice resp. čtveřice trošku ztrácí. Ovšem Zubničky ruleez:-) Zajímavé je sledovat nálady a city hlavních účastníků. Jak jsem říkal, film byl skvělou akční jízdou s hláškujícím Ruďochem, ovšem podruhé v krátké době nemám zájem se na něj podívat. ()

CBD

Hellboy II: Zlatá Armáda je poněkud překombinovaný a rozhodně epičtější film než byla pro mnohé méně stravitelná jednička s nepříliš podařenými triky. Někteří z vás budou zklamaní, jiní naopak budou konečně spokojeni. Jak tenká je ta hranice… Přesto uznávám, že Guilermo Del Toro se nemá za co stydět. Znovu se mu povedlo vyrazit nám dech. Ovšem pro mě je pořád hrdinou ten chlápek s upilovanými rohy co je někde pod tím vším vizuálním karnevalem. Doufám, že ve třetím díle ho bude víc. A už teď se těším… Pak dám i tu čtvrtou hvězdičku. ()

JJ.Gibson

Nakonec za 4 :) Druhý díl Hellboye již není tak temný jako první a především se sází na akci, která je sice oku lahodící, ale co se celkového výsledku týče, tak by to chtělo něco přidat. Nebe/peklo vystřídal spíše Pán Prstenů, což je do jisté míry dvousečná zbraň. Na jednu stranu se mi líbilo, jak bytosti z dávné minulosti přežívají v dnešním světě, ale na druhou stranu si nemyslím, že zrovna toto téma vyloženě patří k Hellboyovi. A ještě taková drobnůstka proti Guillermovi del Torovi, Faunův Labirint z Hellboye sálá až trochu moc! Nicméně i přes všechny jemné nedostaky, patří Hellboy mezi dobré komixové filmy... ()

GodComplex

Je to o level vys nez prumerna jednicka, ale stejne bych to videl spis jako lehke zklamani. Nakonec to muze byt rado, ze se to jen tak tak dobelhalo na 4*. Guillermo je obrovska hracicka co se vizualni stranky tyce, detaily, priserky i jednotlive napady jsou super. Az prilis casto mu to ale skripe v celkovem driveu. Ma problem filmy poskladat tak, aby si to udrzelo pozornost a element zabavnosti. Fakt, ze pracoval s pomerne jednoduchou storyline a prumernym scenarem mu to rozhodne neusnadnilo. Krome zminenych ruznorodych priserek vsechny nedostatky celkem schopne zastupuji velmi charakterni hlavni postavy. Krome Hellboye, jehoz sekvence z mladi byla fantasticka, si to tu velmi obstojne diktuji zejmena sympatak Abe a etericky german v plynove masce Johann Krauss. Civilizace elfu byla nadherne barevne fantasy a The Angel Of Death u konce je jedna z nejpusobivejsich filmovych postav ever. Hobita bych se do budoucna neobaval, predlohu ma kvalitni, takze si nemusi nic moc cucat z prstu, pokud si navic Del Toro udrzi nadseni pro detaily/vizualno a necha si poradit od Jacksona jak nalozit se storytellingem, mohlo by to byt lepsi nez LOTR. 7/10 ()

nirvanafan

Letos se komiksovým adaptacím skutečně dařilo. Nejdřív parádní Iron man a pak přijde tahle vizuálně nabušená pecka. V každým z nás je přece trocha malýho dítěte, který z rozšířenýma panenkama hledí na pohybující se změť nepozemských bytostí, proniká do jakési tajuplné mytologie a sleduje příběh lásky, která překoná vše. Možná trochu moc stylizace, trochu moc sentimentu, ale někdy se prostě ráda nechám unést. ()

Mr. Filuta

Já nevím proč, ale mě ta výtvarná stránka tak neskutečně přitahuje a okouzluje, že těch 5* dát musím. To, co bych u prvního dílu nazval maximálně tak "příjemné", a co bych ohodnotil třemi a půl bodů pračky Whirpool je tady naprosto dokonalé. Měl jsem artistic boner od začátku do konce. ()

zipper111

Z traileru jsem čekal bombu. Bohůžel, nedočkal jsem se toho, co jsem očekával. A to příběhu. Jednička příběh měla, přestože nebyl úplně nejsložitější, aspoň to nebyla prosťačinka jako u dvojky. Přijdu, bum prásk-vyřešim a zabiju, odejdu...Všechno co se děje okolo elfíka mě přišlo hrozně suchý, skoro až trapný. Prostě příběh jak z nějaký dětský pohádky na druhou...Šel takhle Abe a potkal princeznu. "Ahoj, já jsem princezna","Zdravim já jsem Abe"...a šli dál...Okej, okej...Hellboy je opět pěkně nahláškovanej, s hromadou vtipných a emocionálních scének, nepůsobí utahaně, nová postava plyňáka je naprosto luxusní (připomíná mi BigDaddyho z Bioshocku :) ), ale samotnej Hellboy už trochu zaniká. Už to není o něm a o ostatních, ale o ostatních spolu s ním. Já nevim, radši jsem měl jeho sólovky. Čím mě ale dvojka dostala (a očividně nejen mě) je stylizace. Jsem velkým příznivcem fantasy a toto pro mě byl ráj, skvělý interiéry a exteriéry, prapodivný bytosti a extra cool armáda, to se mi opravdu líbilo. Nedovedu si představit co se Rudochovi může narodit, ale docela jsem i zvědavej. Jak už je v Hollywoodu zvykem, myslím si, že bude natočenej i třetí Hellboy, už jenom kvůli penězům. Nedovedu si představit příběh, co by to utáhl, ale nechám se překvapit. ()

Sawyer815

Skvělé pokračovaní slabší jedničky.Příběh je celistvější,svižnější a hlavně zábavnější než minule.Abe a Liz konečně dostali víc prostoru a princ Nuada je záporák jak má být.Hnípat se ve filmu už moc nebudu,abych nenašel nedostatky,které by srazili můj skvělý zážitek(Některé Del Torovi příšerky jsou fakt hodně kýčovité).Nejspíš toho kluka rohatýho ještě nezavrhnu jak jsem měl po shlédnutí jedničky v úmyslu. ()

Lum3n

Druhý Hellboy je v podstatě exkurzí do panoptika zrůd. Pod tím přílivem masek a všejilakých maškarád, se nám ovšem ztratil právě Hellboy. Oproti prvnímu dílu se hláškující rudokožec přesunul do role spíše vedlejší. Větší prostor dostal poměrně nudný Abe a uplně největší prostor dostali maskéři. Od těch se ale do filmu žádné hlášky nedostanou a tak je Zlatá armáda ve výsledku místy nudná a dost nesourodá. ()

buldock

Vizuálně labužnická fantasy , plná úchvatných masek a roztodivných postav , vynikajících soubojů a trikových orgií (ani se nechce věřit , co se dá s tak "malým" rozpočtem dokázat) , která ovšem pokulhává v notně klišovité zápletce , některých dialozích a mírně natahovaném závěru. Musím ovšem smeknout nad neutuchající fantazií Guillerma del Tora , která nezná mezí a posouvá celý snímek do další dimenze lidské představivosti. Vřele doporučuji! Film: 76% ()

erased

Akce? Fantasy? Superhrdinové? Romantická komedie? Vše dohromady a ani jedno zároveň. Tým hrdinů exceluje stejně dobře jako napoprvé, navíc obohacený o novou německou plechovku. Do této části zůstává vše při starém. Podle zbytku by ale nejeden mohl soudit, že se režisér pomátl. Elfové, trollové, víly, skřeti a nesčetně dalších nepojmenovatelných fantasy příšer přece s klasickým komiksem nemají nic společného. Del Toro tímto ale film zvedl do šílených výšek. Hellboyovy hlášky fungují stále skvěle a jeho vztah s Liz dodává filmu trochu koření, které chutí nejvíc připomíná tu nejklasičtější romantickou komedii. Podobně se vztahy dopadl i Abe, jemuž je ve filmu konečně dáno více prostoru. A co druhá strana barikády? Nečekal jsem, že se někdo vyrovná bezvadnému Rasputinovi z prvního dílu a už vůbec ne, že by sahal na mety nejvyšší a snažil se konkurovat samotnému Hellboyi. Ale stalo se - princ Nuada jedním slovem exceluje. Ten je ve svém snažení tak charismatický, že by mu člověk i odpustil to, že se snaží zlikvidovat náš vlastní druh. Celkově se film tedy posunul od velmi klasické komiksové zápletky k šílenému maškarnímu bálu, kde jedna fantastická scéna střídá druhou. Pro někoho je to možná oproti prvnímu dílu příliš silné kafe, pro mě však kandidát na nejlepší film roku hravě strkající do kapsy první díl. ()

vorheese

Mrzí mě to, protože scéna, kde si Hellboy s Abem notují "Can't smile without you" přesně ukazuje potenciál téhle dvojky sympaťáků. Jenže pak už je tu jen fantasmagorická slátanina se zelenými fazolemi, co se mění v třicetimetrového ducha lesa, kterého zabije prostá kulka do hlavy. ()

gogos

Zatracene dobre efekty, za ktere by se nemusel stydet ani Misa Bayu u Transformers. Vyborny hudebni doprovod. Film pridal trochu vice limonady a trochu ubylo hlasek Hellboye. Za to Abe nebo Johann perli o sto sest. Mozna o trochu horsi, nez chlapacka jednicka, presto vyborny snimek!!!! ()

Tirion

Tak pan režisér se nám zase pochlapil. Tedy co se týče vizuální stránky. A tu on umí velmi dobře. Nicméně tentokrát nám film zůstává viset na příběhu. Skoro půlku filmu jsem se nudil. Film nakousává spoustu témat a těch je tolik, že je jimi přejedený a tak nám ta spousta témat zůstává nedojedena. Škoda. Příběh pro mě začíná až v době, kdy tým odletí do Irska do domova Zlaté armády. Takže krásná podívaná, ale nechtějte se nad tím zamýšlet. To by mohlo pak bolet. Každopádně se jedná o nadprůměrný komiksový film, ikdyž jsme od tvůrce Faunova labyrintu čekali asi víc. Nicméně Faunův labyritn je někdy vidět ve všem víc, než si del Toro asi připustí. Takže resumé je následující: Bůh chraň Hobita! ()

Netflix chystá seriál Diablo

Netflix chystá seriál Diablo

22.09.2018

Streamovací služba Netflix připravuje animovaný seriál z herního světa Diablo od společnosti Blizzard Entertainment. Projekt momentálně chystá (nebo to alespoň řekl v již smazaném tweetu) scenárista… (více)

Hellboy sprintuje před kamery

Hellboy sprintuje před kamery

07.07.2017

V Hollywoodu obvykle trvá mnoho let dostat film před kamery, takže je vcelku šokující, jakou rychlostí se hýbe kupředu reboot Hellboye. Ještě na začátku roku to vypadalo, že máme šanci na klasickou… (více)

Hellboye čeká reboot

Hellboye čeká reboot

09.05.2017

Guillermo del Toro nedávno oznámil, že je třetí Hellboy opravdu mrtvý. Studio Universal mu definitivně řeklo, že o pokračování Zlaté armády nemá zájem, o to překvapivější jsou tedy zprávy, že se… (více)

Hellboy 3 stoprocentně nebude

Hellboy 3 stoprocentně nebude

22.02.2017

Guillermo del Toro před pár týdny probudil naděje na třetího Hellboye. Po twitterové anketě slíbil, že film znovu probere s comicsovým tvůrcem Mikem Mignolou i s Hellboyovým představitelem Ronem… (více)