Nesmělý dopravní policista Roger se přihlásil do supertajného kurzu, který mu má pomoci získat lásku Amandy. Na místě zjišťuje, že cílem kurzu není získat srdce dívky, ale dostat se jí pod sukni. A účel světí prostředky - rozuměj všechny prostředky. Vedoucí kurzu Dr. P (Billy Bob Thornton) používá drsné a někdy i bolestivé metody, které jsou ovšem mimořádně účinné. Partička studentů složená z ťulpasů a nekňubů, co vždycky stáli někde v rohu, najednou zjišťuje, kde byla chyba a proč dostávali neustále košem. Z plachého Rogera se stává lev salónů. Situace se radikálně mění v okamžiku, kdy Dr. P dostane zálusk na Amandu. Nastává nemilosrdný souboj učitele a žáka. Žádná podpásovka není dost podlá a údery se rozdávají výhradně zezadu.

Režisérem filmu je specialista na komedie Todd Phillips (Starsky & Hutch, Road Trip). Rogera hraje nastupující komediální hvězda Jon Heder a Amandu Jacinda Barrett, známá z filmů Poseidon nebo Bridget Jonesová - S rozumem v koncích. Hereckou sestavu doplňují Michael Clarke Duncan, Luis Guzmán a v menší roli i Ben Stiller. (oficiální text distributora)

wosho

Silně nevyvážená komedie, která po celkovém součtu kladů i záporů lehce sklamala. Protože námět (byť neoriginální) s takovým obsazením měl na víc, než dopadl. Škoda, ale i přesto film pobaví, neuráží inteligenci a dá se na něj podívat i vicekrát. ()

dopita

Film bych rozdělil na třetiny. První je o tom, jak dr. P z bandy zoufalců (včetně Rogera) dělá sebevědomé frajery (40%), druhá o tom jak dr. P přebere Rogerovi dívku Amandu, jak o ní bojují a navzájem si dělaj naschvály (20%) a třetí je o tom, jak Roger s kamarády (a Benem Stillerem) vymyslí, ve snaze získat Amandu zpět, na dr. P léčku (když přivřu obě oči tak 60%). Pak ještě přijde ňákej pokus o překvapení diváka a konec. Díky bohu. Film je dosti rozháranej, občas se dostaví nuda a hlavně: není nijak zvlášť vtipnej. Žádnej smích se nekoná, spíš jen občasný úšklebky. Suma sumárum - zklamání, Todd Phillips má určitě na víc, tentokrát se moc nepředved. ()

Scytale

Velmi slabá podívaná snesitelná jen díky B.B. Thorntonovi v roli přednášejícího na kurzu sebeprosazení a jeho brutální pravé ruce v podání M.C.Duncana. ()

showxman

Škola svádění je film, který v každém případě nenadchne. Je to oddychovka, od které by jste neměli čekat příliš, protože by se vám to mohlo šeredně vymstít. I přesto se v tomto průměrném snímku najde pár obzvlášť vtipných momentů, při kterých neodoláte se pořádně zasmát. ()

DailyDreamer

Z počátku to vypadalo na slušnou komedii, ale originalita se postupně vytrácela až nakonec zmizela úplně. Nemohl jsem si pomoct a nevidět jistou podobnost s kursem sebeovládání, který byl ale přeci jen o něco lepší. Hlavnímu hrdinovi lze jen ztěží fandit, protože je nesympatický až to bolí. Tím pádem šla celá ta romanická část filmu úplně mimo mě, protože mi jeho osud byl tak nějak ukradený . To co film zachraňuje je pár vtipných situací a Phillipsovo nárážky na Klub rváčů. ()

F.W.Colqhoun

Joh Heder je hercem jedné role, já mám tu roli rád a vlastně mi ani nevadí, když-a-že ji rozmělňuje. "Napoleon Dynamite" jsem rozkoukal na netbooku ve vlaku kousek za Pardubicemi směrem na Liberec a ještě v Semilech jsem všechny zřejmě děsil a určitě otravoval svým dušeným smíchem. Heder je ve „Škole svádění” sice o poznání méně tupý (a tedy méně legrační), ale jeho xicht s dominantním horním pyskem probouzí v divákovi (= mně) skoro stejný úhrn podlé zlomyslnosti jako vždycky. Její projekce do postavy Dr. P zvlášť vypečeného Billyho Boba Thortona nepřestává v průběhu celé hodiny a půl produkovat značné sadistické uspokojení. Komedie jsou od základu zlo. Nicméně to trochu vázne. Pocit zadrhávání jsem registroval od samého začátku a na vině jistě není jen Heder, který prostě fakt HRÁT neumí a do věrohodné polohy se dostává jen jako karikatura (zní to paradoxně, ale ...kdo by nějakou tu živoucí karikaturu nezná, že?). Film nedosahuje ani ztřeštěné absurdity frat-packovských počinů, k nimž má jinak místy blízko; ony totiž většinou, na rozdíl od „Školy svádění”, zásadně neprotěžují romantickou dějovou linii (ignoruji atypické „Nesvatbovy”, které taky stály, až na na-pohřbech-balícího Ferrela, ve své lize za hovno). Rolička Bena Stillera s maskou Toma Cruise a la "Born on the 4th of July" potěšila. Kdyby si náhodou někdo myslel, že se díky filmu naučí balit holky, je na omylu - leda snad že by ještě banální poučky typu „lži, lži a lži ještě víc" a „zásadně neudílej komplimenty" nikdy neaplikoval a nevěděl, že je jejich aplikace analogická střelbě z bazuky na králíka. Pevně věřím, že s takovými chudáky si evoluce už dávno poradila, ha ha ha ha ha. Ha ha... Půl hvězdičky k těm třem avizovaným uděluji za hezký výběr písničkového soundtracku - The White Stripes, Wolfmother, The Vines a hlavně Bill Withers, jehož „Lovely Day” mi dala opět vzpomenout na velmi, velmi ironickou scénu ze „127 hodin”). ()

Paity

Hlavní hrdina je samozřejmě trouba a to takový až vám bude trapně, že někdo takový chodí po matičce Zemi. Je to tak a Američané opět dokázali, že jsou mistři trapného, oplzlého, neslušného a znova trapného. ()

Greenpeacak

Tí sympatickí a charizmatickí herci, tie skvostné, takmer dokonalé a presvedčivé herecké výkony...len sa to tam nimi tak práši. Keby tu aspoň Sheldon Cooper niečo zapotí. ()

Yardie

70%. Nemohu si pomoct, ale mě se todle prostě líbilo, i k mému překvapení. Většinou se nebavím u toho, když někdo trefí někoho do hlavy, mezi nohy, pomaluje psa apod., ale tady mi to celkem sedlo a pasovalo to tady. Navíc zde byl i humor inteligentnějšího charakteru, pár dobrých slovních přestřelek a hlášek, dost vtipných situací. Co se týká děje, připomínalo mi to Kurz sebeovládání s malými změnami. Výborný byl také výkon BBT. To je člověk snad z minimální mimikou a přesto dokáže vyjádřit cokoliv, radost pohledět. Taky Heder zahrál totálního zoufalce a nekňubu dokonale. Celkově mi to velice sedlo a dost jsem se nasmál a pobavil a klidně se mrknu znovu. Velice zdařilá komedie! Žádné veledílo, ale pobaví to! Howgh! ()

gocatgo

Jeho manželka si pořád myslí že je Moby :) Hodně průměrná komedie s namyšleným Thorntonem a Hederem, který asi už v životě nezahraje nic jiného, naž lůzra. Pár vtipů se ve filmu najde, Stiller zas boduje, ale už po pěti minutách bylo těžký si na nějaký detail z filmu vzpomenout. ()

Oxymoron

Tak jak začít? Prostě jsem čekal komedii. Co komedii, pořádnou střeštěnou jízdu. A ono nic. Ale i tak jsem byl překvapený a to v tom dobrém slova smyslu. Ono to totiž celé, alespoň pro mne, balancovalo mezi skoro až hlubokomyslným dílem (některé nápady a postřehy mě vážně docela dostaly) a právě tou střeštěnou komedií. Jenže od ničeho tam nebylo takové množství, aby se z toho stal nezapomenutelný film. ()

Illy

Film na nudné a deštivé odpoledne. Neurazí, nenadchne. Když usnete, žádná škoda. Jen Ben Stiller v rozkošném cameu pobaví.. ()

lucinkapes

Zajimavy namet s nepredvidatelnym dejem. To tu jeste nebylo. Zadni znami herci (aspon pro mne ne), ale i tak povedene. Mohu jedine doporucit. ()

chalp

Po režisérskej(po Starsky & Hutch poriadny krok späť) a hlavne scenáristickej stránke neuveriteľný voprus, cele to posobilo ako nepodarený žart, nedotiahnuté fóry, sem tam nechutne vykrádačské a trápne...nezachránil to ani B.B a mačkovitý Stiller.Tomuto sa pre vlastné dobro vyhnite. ()

Kratoc

Pro mne tedy zklamání. Z velmi zajímavého námětu se vyklubala velmi nudná a předvídatelná komedie. Billy Bob Thornton hraje velmi špatně, není to ten starý Billy jak ho známe. Škoda. ()

Luqi

Keď počujem spojenie "romantická komédia", beriem to už takmer ako pajoratívum...... teraz som bol ale celkom milo prekvapený - vcelku originálny námet, solidne zahrané hlavné úlohy, paleta típkov vo vedľajších úlohách, adekvátne spracovanie a vďaka trojici Thorton - Heder - Duncan som sa aj viac krát z chuti zasmial .......Samozrejme je tu aj pár hluchých miest - scény s Jacindou Barrettovou - povinná romantická jazda, to nemusím.........Celkovo teda ničo medzi 3 a 4 hviezdičky. ()

Amper01

Pamatuju si, že se mi film líbil opravdu hodně... Ale za nadbytečné scény a přece jen ryze sexuální podtext musím alespoň jednu hvězdičku strhnout... ()

Mike.mk1

Velmi slabý film, párkrát jsem se zasmál ale jinak nic převratného. Jon Heder je maximálě nesympatický a nezachránili to B. B. Thorton ani M. C. Duncan. ()